Koncertna desavanja u Sarajevu!!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply

Koga bi se voljeli vidjeti u Sarajevu??

Eminem
28
11%
Linkin Park
29
11%
Coldplay
20
8%
The Prodigy
30
11%
U2
33
12%
Sting
25
9%
Pink Floyd
43
16%
Eric Clapton
27
10%
Massive Attack
15
6%
Kings Of Leon
15
6%
 
Total votes: 265

User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#51 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by minjonja »

Image
:D
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#52 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Šef »

U Sarajevu ne postoji interes za gostovanjem velikih svjetskih bendova da bi se organizovao koncert na Koševu. Ono je i dalje rezervisano za Dinu Merlina, eventualno Čolu. Sasvim sigurno da bi ga i Ceca napunila. Nešto urbano i alternativnije bi unaprijed bilo osudjeno na propast kao što je prije rata Elton Džon doživio debakl. Hej, prije rata u u zlatno doba šatro r'n'r-a! :D Sad kada je grad totalno poseljačen, kada maltene nema rokenrol mjesta u gradu, iluzorno je očekivati koncert Kleptona, RHCP ili Mejdna. Za vrijeme ovogodišnjeg SFF-a imao sam goste iz inostranstva koji su htjeli da ih vodim na neko mjesto gdje ima svirka uživo, u neku rokersku kafanu, nisam imao gdje da odem sa njima iako je bio vikend. :roll: U Sarajevu se pod urbanim smatra pozeraj u Operi, Delikatesnoj ili City Pub-u a to je otprilike druga strana turbo-folka kako reče Better Man.
Kad šetam gradom ne mogu a da ne primijetim kako i frajeri i djevojke liče jedni na druge kao jaje jajetu. Obučeni na isti kalup, isto uniformisani. Sve neki šminkeri i šminkerice, na stranu što ono skorojevićevsko izbija iz njih. Poželio sam da vidim metalca, pankera ili bar neko dijete kako nosi gitaru ili violinu i žuri da ne zakasni na čas. Poželio sam da vidim različite stilove oblačenja, različite furke, različite ideje, kreativnost kod mladih ljudi... A toga je sve manje. Svi smo "ukalupljeni". Sere mi se od furke na tržne centre i filozofije "kupi me, prodaj me".

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#53 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 13:09, edited 1 time in total.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#54 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by GOLFER »

..........
Last edited by GOLFER on 19/12/2010 23:27, edited 1 time in total.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#55 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by GOLFER »

Nisam vidio da su oni nastupali, bar ne u skorije vrijeme, negdje u region... Mozda ih i ne bi bilo tesko dovest...
Image
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#56 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by mrtva kokoš »

shin wrote:
Staviti kejna i dzeksona u istu recenicu je sramota, kamo li porediti navedene.
sarkazam za onoga kome je upucen post!!
nikog ja ne poredim, niti se jackson moze skim porediti .samo pazi keni je u nekom tripu da postane pop-muzicka ikona nove generacije, zato su mu i ova 2 zadnja albuma ligt sa dosta pjevusenja, i nemoj reci 2X da nece doseci te visine, covjek je muzicki godinama ispred. samo bih volio znati da li bi mi to isto napisao da je dzekson curi ziv, ali iskreno, sumnjam ??

minjonja ti si geyfish :mrgreen:

i poenta je na onima koji nisu bili u regionu uopste, jer samo njih bi bilo 100% isplativo dovesti...
User avatar
Il_Principe
Posts: 229
Joined: 29/10/2010 00:44

#57 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Il_Principe »



ovo je reci spektakl, a ne ko ono sinoc ( barem kako govore ) -----dakle, koliko para toliko muzike ;-)
Last edited by Il_Principe on 20/12/2010 00:04, edited 1 time in total.
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#58 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Johnny_x »

Postoji projekat u kojem bi se gradila koncernta dvorana na marin dvoru u sklopu onog sto arapi prave ali to bi trebao da pravi grad, znaci sve je do Behmena.
Universal
Posts: 29
Joined: 10/01/2008 22:51

#59 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Universal »

Johnny_x wrote:Postoji projekat u kojem bi se gradila koncernta dvorana na marin dvoru u sklopu onog sto arapi prave ali to bi trebao da pravi grad, znaci sve je do Behmena.
bice to isto kao s 202jkom kao sto je obecao hahahah
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#60 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by mrtva kokoš »

Johnny_x wrote:Postoji projekat u kojem bi se gradila koncernta dvorana na marin dvoru u sklopu onog sto arapi prave ali to bi trebao da pravi grad, znaci sve je do Behmena.
pisi propalo cim se statista pita o tome...
User avatar
VenOM__
Posts: 96
Joined: 26/02/2010 14:53

#61 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenOM__ »

Johnny_x wrote:Postoji projekat u kojem bi se gradila koncernta dvorana na marin dvoru u sklopu onog sto arapi prave ali to bi trebao da pravi grad, znaci sve je do Behmena.
Koncertna dvorana na MD je namjenjena samo za klasicnu muziku :)

Btw. Sta se desava sa ovim projektom- http://sarajevomusicfest.com/ ?? Znam da su u zadnji tren odustali radi materijalnih sredstava, i da su najavili SMF za 2011 godinu. Evo nesto vezano sa SMF:


http://www.tokiohotel.com/us/forum/show ... php?t=8511
http://www.tokiohotelcroatia.com/cro_bl ... ival-2011/

Navodno su trebali nastupati: Tokio hotel, Sprungloaded, Lovex, Ludacris, Akon...( sa fb stranice SMF)

Nadam se da ce nadlezni podrzati ovaj projekat :bih:


Edit. http://www.99polls.com/poll_24498:1 -- sluzbeni poll za 2011 godinu :thumbup:
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#62 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by 2407 »

Šef wrote:U Sarajevu ne postoji interes za gostovanjem velikih svjetskih bendova da bi se organizovao koncert na Koševu. Ono je i dalje rezervisano za Dinu Merlina, eventualno Čolu. Sasvim sigurno da bi ga i Ceca napunila. Nešto urbano i alternativnije bi unaprijed bilo osudjeno na propast kao što je prije rata Elton Džon doživio debakl. Hej, prije rata u u zlatno doba šatro r'n'r-a! :D Sad kada je grad totalno poseljačen, kada maltene nema rokenrol mjesta u gradu, iluzorno je očekivati koncert Kleptona, RHCP ili Mejdna. Za vrijeme ovogodišnjeg SFF-a imao sam goste iz inostranstva koji su htjeli da ih vodim na neko mjesto gdje ima svirka uživo, u neku rokersku kafanu, nisam imao gdje da odem sa njima iako je bio vikend. :roll: U Sarajevu se pod urbanim smatra pozeraj u Operi, Delikatesnoj ili City Pub-u a to je otprilike druga strana turbo-folka kako reče Better Man.
Kad šetam gradom ne mogu a da ne primijetim kako i frajeri i djevojke liče jedni na druge kao jaje jajetu. Obučeni na isti kalup, isto uniformisani. Sve neki šminkeri i šminkerice, na stranu što ono skorojevićevsko izbija iz njih. Poželio sam da vidim metalca, pankera ili bar neko dijete kako nosi gitaru ili violinu i žuri da ne zakasni na čas. Poželio sam da vidim različite stilove oblačenja, različite furke, različite ideje, kreativnost kod mladih ljudi... A toga je sve manje. Svi smo "ukalupljeni". Sere mi se od furke na tržne centre i filozofije "kupi me, prodaj me".

Kapa do poda :thumbup:
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#63 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Johnny_x »

VenOM__ wrote:
Johnny_x wrote:Postoji projekat u kojem bi se gradila koncernta dvorana na marin dvoru u sklopu onog sto arapi prave ali to bi trebao da pravi grad, znaci sve je do Behmena.
Koncertna dvorana na MD je namjenjena samo za klasicnu muziku :)

Btw. Sta se desava sa ovim projektom- http://sarajevomusicfest.com/ ?? Znam da su u zadnji tren odustali radi materijalnih sredstava, i da su najavili SMF za 2011 godinu. Evo nesto vezano sa SMF:


http://www.tokiohotel.com/us/forum/show ... php?t=8511
http://www.tokiohotelcroatia.com/cro_bl ... ival-2011/

Navodno su trebali nastupati: Tokio hotel, Sprungloaded, Lovex, Ludacris, Akon...( sa fb stranice SMF)

Nadam se da ce nadlezni podrzati ovaj projekat :bih:


Edit. http://www.99polls.com/poll_24498:1 -- sluzbeni poll za 2011 godinu :thumbup:
Ovu anketu ne treba ozbiljno shvatiti realno ko bi stariji od 18 godina isao da slusa Bibera ili Tokio hotel ovo su samo napaljen klinke glasale
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#64 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by mrtva kokoš »

Johnny_x wrote: Ovu anketu ne treba ozbiljno shvatiti realno ko bi stariji od 18 godina isao da slusa Bibera ili Tokio hotel ovo su samo napaljen klinke glasale
:lol: :lol: :lol: vala bas i to one na nekom emo sranju, ovo je neozbiljno...
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#65 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by travar »

GOLFER wrote:Nisam vidio da su oni nastupali, bar ne u skorije vrijeme, negdje u region... Mozda ih i ne bi bilo tesko dovest...
Image
:thumbup:

Bili su na Egzitu :D prije par godina
sorei
Posts: 27435
Joined: 03/11/2010 13:38

#66 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by sorei »

2407 wrote:
Šef wrote:U Sarajevu ne postoji interes za gostovanjem velikih svjetskih bendova da bi se organizovao koncert na Koševu. Ono je i dalje rezervisano za Dinu Merlina, eventualno Čolu. Sasvim sigurno da bi ga i Ceca napunila. Nešto urbano i alternativnije bi unaprijed bilo osudjeno na propast kao što je prije rata Elton Džon doživio debakl. Hej, prije rata u u zlatno doba šatro r'n'r-a! :D Sad kada je grad totalno poseljačen, kada maltene nema rokenrol mjesta u gradu, iluzorno je očekivati koncert Kleptona, RHCP ili Mejdna. Za vrijeme ovogodišnjeg SFF-a imao sam goste iz inostranstva koji su htjeli da ih vodim na neko mjesto gdje ima svirka uživo, u neku rokersku kafanu, nisam imao gdje da odem sa njima iako je bio vikend. :roll: U Sarajevu se pod urbanim smatra pozeraj u Operi, Delikatesnoj ili City Pub-u a to je otprilike druga strana turbo-folka kako reče Better Man.
Kad šetam gradom ne mogu a da ne primijetim kako i frajeri i djevojke liče jedni na druge kao jaje jajetu. Obučeni na isti kalup, isto uniformisani. Sve neki šminkeri i šminkerice, na stranu što ono skorojevićevsko izbija iz njih. Poželio sam da vidim metalca, pankera ili bar neko dijete kako nosi gitaru ili violinu i žuri da ne zakasni na čas. Poželio sam da vidim različite stilove oblačenja, različite furke, različite ideje, kreativnost kod mladih ljudi... A toga je sve manje. Svi smo "ukalupljeni". Sere mi se od furke na tržne centre i filozofije "kupi me, prodaj me".

Kapa do poda :thumbup:

takodje :thumbup:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#67 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Vitezanin »

PRODIGY.

STING.

Hvala, prijatno. :-D :-D

Od drugih izvođača npr Benny Benassi iako mi sad on nije nešto, ali obzirom da je jedan od prvih DJ-eva koje sam počeo slušati nekako bih baš volio da dođe. ;-) Čak se i govorkalo jedno vrijeme da je trebao nastupiti u Domu mladih , doduše poodavno.
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#68 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by HaHaHa2 »

Samo ova dva, M. Knopfler i E. Clapton.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#69 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Better Man »

VenomousV wrote:
Better Man wrote:Sve to sto ste naveli je cisto smece i ne bih nikog od njih volio vidjeti u Sarajevu. Sve je to jeftino turbo folk smece. Ja bih RHCP, Alice In Chains, Claptona, AC/DC i da ne nabrajam dalje.

stas' ti u horoskopu?

ja veceg pesimiste u zivotu nisam vidjela... druga tema na kojoj ser*s cccc
Nije to nikakav pesimizam, nego je fol što spominjete jeftine, plitke, komercijalne muzičare i grupe. Sve to što ste naveli prije mog posta su muzičari za malu djecu či8ja muzika i tekstovi su toliko glupi da nemate pojma. Evo da dodam još intersantnih stvari za vidjeti uživo: Radiohead, Sonic Youth, Mogwai, Nick Cave, Ryan Adams, Manic Street Preachers,Teenage Fanclub, Lambchop itd. Neko je pitao za Kings Of Leon, mogu i oni.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#70 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Better Man »

Splinter wrote:
Better Man wrote:Sve to sto ste naveli je cisto smece i ne bih nikog od njih volio vidjeti u Sarajevu. Sve je to jeftino turbo folk smece. Ja bih RHCP, Alice In Chains, Claptona, AC/DC i da ne nabrajam dalje.
jesu oni svi nastupali u Londonu?? :mrgreen:

sta ti znas sta je turbo folk, kanya je novi michael jackson!!
Nemoj me nasmijavati! Obicni polupismeni idiot koji se voli nakititi zlatnim lancima i slično i koji pjeva isprazne zaglupljujuće pjesmice koje mogu u rang sa Cecom, Stojom i sličnim.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#71 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by fixer »

HaHaHa2 wrote:Samo ova dva, M. Knopfler i E. Clapton.
:thumbup:
User avatar
nidokralj
Posts: 319
Joined: 27/10/2008 14:01

#72 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by nidokralj »

stinga ne bi bio neki belaj dovest preko edina karamazova ,ipak su zajedno snimili album.ne bi reko da on trazi puno para :thumbup: :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55626
Joined: 15/12/2008 16:53

#73 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by ultima_palabra »

Haha, pa zar neko Kanye Gayfisha uzima za ozbiljno :D

Ma svi mi ovdje zazivamo neka velika imena, ali kada bi trebalo izvaliti stoju za kartu, počele bi kritike... ma on je prestario, ta će on, itd :roll: A to je sada komercijalna cijena jednog velikog koncerta, pa ko voli nek izvoli... neće niko čekati da se nama digne standard.

Neki od tih koje nabrajate nisu bili nikako na Balkanu, tako da bi napredak bio i da dođu u ZG/BG...
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#74 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenomousV »

Better Man wrote:
VenomousV wrote:
Better Man wrote:Sve to sto ste naveli je cisto smece i ne bih nikog od njih volio vidjeti u Sarajevu. Sve je to jeftino turbo folk smece. Ja bih RHCP, Alice In Chains, Claptona, AC/DC i da ne nabrajam dalje.

stas' ti u horoskopu?

ja veceg pesimiste u zivotu nisam vidjela... druga tema na kojoj ser*s cccc
Nije to nikakav pesimizam, nego je fol što spominjete jeftine, plitke, komercijalne muzičare i grupe. Sve to što ste naveli prije mog posta su muzičari za malu djecu či8ja muzika i tekstovi su toliko glupi da nemate pojma. Evo da dodam još intersantnih stvari za vidjeti uživo: Radiohead, Sonic Youth, Mogwai, Nick Cave, Ryan Adams, Manic Street Preachers,Teenage Fanclub, Lambchop itd. Neko je pitao za Kings Of Leon, mogu i oni.

drug, jesi ti ikad cuo za ono o ukusima se ne rasparavlja?

zamisli ja sad pocnem srat o svemu sto se tebi svidja i sto je tebi dobro? znas ti neki komercijalni muzicari i bendovi nekada nisu bili komercijala, nekada su rijetki znali za njih al odjednom ih svi slusaju (to mene i najvise nervira) ali to sto su komercijala ne znaci da cu ih prestati slusati ako mi se svidja njihova muzika, kontas, jes' skont'o?
strasno me podsjecas na jednog lika koji je toliki idiot da ljude procjenjuje po muzici koju slusaju odnosno zatvara se u kutiju pa svako ko ne slusa ono sto on voli ne moze nikako valjat'. zasto si toliko ogranicn da mislis da pored onoga sto se tebi svidja ne postoji nista drugo vrijedno slusanja?
Jedino plitko na ovoj temi si ti a ne "nasi" muzicari i bendovi... haj ti stagod napisi i odsviraj pa postavi da te malo kritikujemo ali tako ruzno, plitko i nezrelo kao sto ti radis...
i da, za razliku od tebe ne ogranicavam se pa cu poslusati i kanyea, eminema, rihannu, lady gagu, britney itd itd iako ne pripadaju zanru muzike koji ja slusam...

tebe je neko dobro zaHeb'o u zivotu pa svoje frustracije ispoljavas na forumu sjedeci u udobnoj stolici... nesto mi se cini da ne bi smio pisnut' uzivo... al mozda grijesim, ipak si ti bio u londonu kod sestre gdje mozes naci pravu velicinu hlaca, kupovati u pravom shopping centru originalne cd-ove i knjige kojih kod nas jos nema a nece izaci jos jedno 2-3 godine.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#75 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by shin »

VenomousV wrote: strasno me podsjecas na jednog lika koji je toliki idiot da ljude procjenjuje po muzici koju slusaju
I ti njega pitas sta je u horoskopu, ista glupost.
Post Reply