Koncertna desavanja u Sarajevu!!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply

Koga bi se voljeli vidjeti u Sarajevu??

Eminem
28
11%
Linkin Park
29
11%
Coldplay
20
8%
The Prodigy
30
11%
U2
33
12%
Sting
25
9%
Pink Floyd
43
16%
Eric Clapton
27
10%
Massive Attack
15
6%
Kings Of Leon
15
6%
 
Total votes: 265

User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#26 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by BiH-x »

Eric Clapton, Leonard Cohen, Coldplay
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#27 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by respo »

nirvana u originalnom sastavu
michael jackson
beatles-i u orginalnom sastavu
eto to je ono ukratko :D
warm up im moze biti tose i crvena jabuka u originalnom sastavu
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#28 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by mrtva kokoš »

Better Man wrote:Sve to sto ste naveli je cisto smece i ne bih nikog od njih volio vidjeti u Sarajevu. Sve je to jeftino turbo folk smece. Ja bih RHCP, Alice In Chains, Claptona, AC/DC i da ne nabrajam dalje.
jesu oni svi nastupali u Londonu?? :mrgreen:

sta ti znas sta je turbo folk, kanya je novi michael jackson!!
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#29 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by mrtva kokoš »

minjonja wrote:coldplay u zetri :D taman da meni odrze privatni koncert :D

alicia keys bi mi legla a mislim da bi doslo i dosta raje :D
coldplay super a uz aliciu bi zaspali kad bi razvukla no one, no one, no oooooneeeee i onu fallinnn :mrgreen:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#30 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by minjonja »

ma joj slabo bi raje doslo na coldplay... ja, ti i bih-x bi dosli, ali volila bi na njihov koncert vise neg ista :D
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#31 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by suncica24 »

Ah, bas ste mi super :run:

Jeste li vi svjesni da je jedan U2 izbjegao Sarajevo? Da je karta za kocert Rogera Watersa oko 100 eura? Da Lady Gaga koja je poharala Europu bi morala dobro da potegne da u Sarajevu napuni hebenu Zetru?

Znaci, o cemu mi ovdje pricamo?
1. Sarajevu je svaki izvodjac veceg kalibra od Merlina preskup.
2. Sarajevo bi hebenim Beatlesima koji da uskrsnu iz mrtvih na specijalan koncert naslo dlaku u jajetu, sto potvrdjuje da nema tog izvodjaca koji bi mogao napuniti Kosevo a da ne ide ispod trzisne cijene.
3. Sarajevo, da hoce, bi jurilo po koncertima u susjedstvu, a iz iskustva kazem da je tesko nahvatati raju da ide na koncert negdje van, sto kaze da Sarajevo nema interesa za takvo nesto.

Super je nama i velika cast kad dodje Rambo iz susjedne CG, a kamoli da se prcamo i ocekujemo Radiohead na posebnoj, samo Sarajevu namjenjenoj svirci,u dvorani u kojoj nije ni previse ljudi, jer "vidi onih u stiklama sto su se sredile a ne znaju ni jednu od Radioheada", ni premalo, jer "bas su propali, ni salu nisu mogli napuniti, a vala nisu se ni trudili nesto", sa svim video i zvucnim efektima, i to sve za 10 eura, u kojih su ukljuceni i hrana i pice i prevoz kuci, i jos ti se muzicari na...... nakon svirke.

:run:
Last edited by suncica24 on 19/12/2010 22:24, edited 1 time in total.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#32 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by minjonja »

evo ovako bi ja nesto. open air, puno raje, svi pjevaju, svi uzivaju, oni sviraju



ovo mi je najdraza izvedba ove pjesme.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#33 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by GOLFER »

VenomousV wrote:
Better Man wrote:Sve to sto ste naveli je cisto smece i ne bih nikog od njih volio vidjeti u Sarajevu. Sve je to jeftino turbo folk smece. Ja bih RHCP, Alice In Chains, Claptona, AC/DC i da ne nabrajam dalje.

stas' ti u horoskopu?

ja veceg pesimiste u zivotu nisam vidjela... druga tema na kojoj ser*s cccc
e u velikoj si zabludi, ovdje ima sigurno 50-tak forumasa koji ce ti potvrditi da je ovo 1001 tema na kojoj on ovako...
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#34 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by bordo gandalf »

Za Eminema bi kucu prodao da odem :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#35 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Cholina_Lokica »

suncica24 wrote:Ah, bas ste mi super :run:

Jeste li vi svjesni da je jedan U2 izbjegao Sarajevo? Da je karta za kocert Rogera Watersa oko 100 eura? Da Lady Gaga koja je poharala Europu bi morala dobro da potegne da u Sarajevu napuni hebenu Zetru?

Znaci, o cemu mi ovdje pricamo?
1. Sarajevu je svaki izvodjac veceg kalibra od Merlina preskup.
2. Sarajevo bi hebenim Beatlesima koji da uskrsnu iz mrtvih na specijalan koncert naslo dlaku u jajetu, sto potvrdjuje da nema tog izvodjaca koji bi mogao napuniti Kosevo a da ne ide ispod trzisne cijene.
3. Sarajevo, da hoce, bi jurilo po koncertima u susjedstvu, a iz iskustva kazem da je tesko nahvatati raju da ide na koncert negdje van, sto kaze da Sarajevo nema interesa za takvo nesto.

Super je nama i velika cast kad dodje Rambo iz susjedne CG, a kamoli da se prcamo i ocekujemo Radiohead na posebnoj, samo Sarajevu namjenjenoj svirci,u dvorani u kojoj nije ni previse ljudi, jer "vidi onih u stiklama sto su se sredile a ne znaju ni jednu od Radioheada", ni premalo, jer "bas su propali, ni salu nisu mogli napuniti, a vala nisu se ni trudili nesto", sa svim video i zvucnim efektima, i to sve za 10 eura, u kojih su ukljuceni i hrana i pice i prevoz kuci, i jos ti se muzicari na...... nakon svirke.

:run:
sta si ti ters... mozemo valjda bar pricati koga bi volili slusati i gledati, bez obzira na sve...
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#36 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenomousV »

GOLFER wrote:
VenomousV wrote:
Better Man wrote:Sve to sto ste naveli je cisto smece i ne bih nikog od njih volio vidjeti u Sarajevu. Sve je to jeftino turbo folk smece. Ja bih RHCP, Alice In Chains, Claptona, AC/DC i da ne nabrajam dalje.

stas' ti u horoskopu?

ja veceg pesimiste u zivotu nisam vidjela... druga tema na kojoj ser*s cccc
e u velikoj si zabludi, ovdje ima sigurno 50-tak forumasa koji ce ti potvrditi da je ovo 1001 tema na kojoj on ovako...
ispravka: druga tema za koju ja znam :D i koju ja pratim =)
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#37 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by suncica24 »

sta si ti ters... mozemo valjda bar pricati koga bi volili slusati i gledati, bez obzira na sve...
:D :D :D

mastanje nikad nije zabranjeno... ali se uvijek pojedem kad skontam gdje smo mi, a gdje je svijet... i onda kad jos shvatim da nije do "nekog tamo", nego do samih nas, pa nam zato Coldplay, Radiohead, Beirut, Massive Attack, Robbie Williams, Pink Floyd (na ovaj bih otisla cak i preko bare) izmaknu i ostanu samo za mastanja :roll:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#38 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by respo »

pa iskreno ni a ne bi otisao na vecinu pobrojanih od strane vas ali necu kao better man reci da je smece i da je moje bolje
evo recimo meni je jk odlican i eto posreci mi se da su dosli u sarajevo i to karta bila 20 maraka
nadam se da nisu prvi i zadnji put dosli


sto se tice organizacije cisto sumnjam da ce iko od ovih doci sve dok mi sami ne pokazemo interes za to
al ne ovako ja zelim da vidim u sarajevu x grupu pjevaca
sve dok neki ozbiljniji organizator ne stupi u kontakt sa tim x-om nema od toga nista

a to bili dosli da sviraju naravno samo je u pitanju cijena

kad mogu na privatnu zabavu u uzbekistan onda mogu i ovdje bilo zetra bilo kosevo bilo neka supa u koju moze stati 100ljudi samo je pitanje para
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#39 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by mrtva kokoš »

don_emir wrote:Za Eminema bi kucu prodao da odem :D
ja bih sprat kuce, nemam vise :mrgreen:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#40 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenomousV »

ma ja bi linkin parku ispunila svaki zahtjev, dovela bih im i djevice ako treba smao da sviraju :D

ako ko bude otvarao tu neku agenciju nek racuna na mene da pomognem kol'ko god treba samo da se LP dovede 'vamo (zauzvrat ocekujem makar lunch date sa njima, konkretno chesterom - ubice me cojek :D )

Pi Es Bubreg, krajnici, slijepo crijevo i ostali organi bez kojih se moze zivjeti za LP :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#41 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by minjonja »

kurte, sve moze proci, ali radiohead... bilo bi kao pred deep purple koncert sto se trebao otkazati zbog malog broja prodatih karata. takva muzika se kod nas jednostavno ne slusa. neko bi mozda pokusao organizovati takav koncert ko je ljubitelj te muzike, ali neko ko hoce da igra na sigurno, neka zove one sto su sad in, ili su bili barem, kao rihanna i ostale pjevaljke (sorry, ne gledam mtv pa ne znam sta se slusa)


ah, sanjam otici na jedan mali nastup kelly jonesa iz stereophonics u nekom slatkom kaficu...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#42 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Chmoljo »

za sad bih najviše volio dva čovjeka vidjeti, Stinga i Omara Faruka Tekbileka. ovaj drugi nije toliko razvikan, ali bih njegovu muziku strašno volio čuti uživo.

za Stinga je sve jasno. :mrgreen:

i ne bih volio neki spektakl. neki koncert sa malo inimnijom atmosferom bi bio idealan. ne da plješćem i pjevam umjesto njega, nego da dođem i slušam muziku.

žao mi što ne odoh na Vaya Con Dios :roll:
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#43 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by Margita81 »

Litar krvi za koncert Eric Clapton-a ili REM u Sarajevu. :thumbup:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#44 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenomousV »

kurt cobain wrote:
VenomousV wrote:ma ja bi linkin parku ispunila svaki zahtjev, dovela bih im i djevice ako treba smao da sviraju :D

ako ko bude otvarao tu neku agenciju nek racuna na mene da pomognem kol'ko god treba samo da se LP dovede 'vamo (zauzvrat ocekujem makar lunch date sa njima, konkretno chesterom - ubice me cojek :D )

Pi Es Bubreg, krajnici, slijepo crijevo i ostali organi bez kojih se moze zivjeti za LP :D
da se i ja kao betterman pohvalim, slušao sam ih uzivo i odlicni su, ima ih na sve strane, energija, komunikacija s publikom, samo me nervira kako na pocetku In The End uvijek kaze publici da pjevaju sa Chesterom, a to radi NA SVAKOM KONCERTU hahahah :D

nadam se da ces ih cuti ubrzo live :D
hejtam te trenutno, mnogo te hejtam...

ja sam nudila bubreg preko fejsa da mi neko zbavi kartu za jedan od koncerata u njemackoj sad u oktobru al nista...
haj sad je bezvizni, pratim im ja tourtades... kad odem na njihov koncert mogu umrijet' :D (da, toliki sam fan)

a to za in the end, ja mislim da nema osobe koja ne zna tu pjesmu, cak je i moja mama zna (barem prepoznat' xD) pa nije ni cudo sto kazu da se pjeva sa chesterom...

a dje nece bi energije, kad ono mrsavo cudo pocne vristat...uf... uzivila sam se... i previse... sad cu plakat'...
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#45 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by minjonja »

kunem se zadnji klip postavljam moram ucit



iz dzepa svog bi izvadila milion da imam samo da dodje u SA :D
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#46 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by mrtva kokoš »

kurt cobain wrote:Ovaj betterman fakat pretjera uvijek. ali bas uvijek. Bio sam i ja na koncertima koje ti nisi ni vidio pa se ne pohvalim svaki put.

Evo sta je raditi. Onome ko je pokrenuo temu(nisam vidio ko, sorry)

Skupiš love, otvoriš koncertu agenciju. Onda fino love skupiš nađeš sponzora, institucije, odi do RSa oni bi dali i FEderaciji pare za dobar koncert :D respect hahaha :D
kada skupiš love, ponudu dostaviš managementu grupe koju hoćeš da dovedeš.
U Sarajevu bi najbolje prošli Linkin Park, Coldplay, Radiohead, Kanye, Eminem... i još mnogi drugi koji nikada nisu svirali u regionu. koncert bi bio isplativ jer bi cijeli region dosao jer oni imaju naviku i da putuju na koncerte a ne ko Bosanci i Hercegovci. naravno U2 je takoer ali U2 je druga prica.

i vec jednom da ljudi shvate da svjetski izvodaci ne zaobilaze Sarajevo zato sto im dode nego nema ponuda iz Sarajeva ili bilo kojed drugog grada iz BiH. Ove godine na Demo festu svirali su New Young Pony Club odlican bend i odlicno svirali. kao i Fun Lovin Criminals a zasto su ssvirali zato sto su im iz oraganizacije poslali ponudu.

dakle svaki se koncert moze desiti ako ima ponude i organizator bude ozbiljan u ispunjavanju svih zahtjeva.

Toliko od mene, sorry ako ima gresaka stamparskim, brzo pisem a nemam vremena da rpegledam

Pozdrav svima :D
ja bih najvise moga skupiti love da kupim kartu iako sam temu pokrenuo :mrgreen:
sve si u rijec rekao. nema ponuda, nema organizatora to je citava poenta...

@suncice24 nisu u pitanju pare i sta ti ga ja znam i ti mozes pod ruku sa better man-m, nista ti ne valja...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#47 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 13:10, edited 1 time in total.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#48 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by VenomousV »

kurt cobain wrote:
da se i ja kao betterman pohvalim, slušao sam ih uzivo i odlicni su, ima ih na sve strane, energija, komunikacija s publikom, samo me nervira kako na pocetku In The End uvijek kaze publici da pjevaju sa Chesterom, a to radi NA SVAKOM KONCERTU hahahah :D

nadam se da ces ih cuti ubrzo live :D
hejtam te trenutno, mnogo te hejtam...

ja sam nudila bubreg preko fejsa da mi neko zbavi kartu za jedan od koncerata u njemackoj sad u oktobru al nista...
haj sad je bezvizni, pratim im ja tourtades... kad odem na njihov koncert mogu umrijet' :D (da, toliki sam fan)

a to za in the end, ja mislim da nema osobe koja ne zna tu pjesmu, cak je i moja mama zna (barem prepoznat' xD) pa nije ni cudo sto kazu da se pjeva sa chesterom...

a dje nece bi energije, kad ono mrsavo cudo pocne vristat...uf... uzivila sam se... i previse... sad cu plakat'...[/quote]

nemojjjj :D vejruj mi da bi ih i ja ponovo volio vidjeti i isto tako imam zelju kao i ti ali bit ce :)[/quote]

ama ima do bude do 2012. ili 2014. (po babi Vangi) inace this life ain't worth living...
a volim ih covjece sto se vidi da su raja u bendu a ne samo bend... prejaki su mi bili klipovi sto su postavljali prije nego sto ce im izac' ovaj novi album...
prestajem o LP-u za danas :D
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#49 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by bordo gandalf »

Splinter wrote:
don_emir wrote:Za Eminema bi kucu prodao da odem :D
ja bih sprat kuce, nemam vise :mrgreen:
ma dosta je i sprat :D a zamisli nesto poput up in smok toura pa bubreg bi dao :D


Last edited by bordo gandalf on 19/12/2010 23:07, edited 1 time in total.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#50 Re: Organizacija koncerata, koga i sta?

Post by shin »

Splinter wrote:
Better Man wrote:Sve to sto ste naveli je cisto smece i ne bih nikog od njih volio vidjeti u Sarajevu. Sve je to jeftino turbo folk smece. Ja bih RHCP, Alice In Chains, Claptona, AC/DC i da ne nabrajam dalje.
jesu oni svi nastupali u Londonu?? :mrgreen:

sta ti znas sta je turbo folk, kanya je novi michael jackson!!
Staviti kejna i dzeksona u istu recenicu je sramota, kamo li porediti navedene.
Post Reply