Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#502 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by johnnykola »

veceras ce dj ahmaad kao french kiss razvaliti u podroomu (pokraj opcine stari grad):

Image

ko se zeli dobro isplesati neka ne fuli. :-D
MHAB
Posts: 449
Joined: 14/11/2010 11:05

#503 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by MHAB »

Prekjuče (petak) klub Sloga koncert Generacija 5. Spletom okolnosti se našao na koncertu iako nisam njihov fan niti sam ih ikada prije slušao uživo. Za mene jako prijatno iznenađenje i stvarno dobra svirka. Ljudi pošteno "odradili" koncert. Iako znam svega par njihovih pjesama (da budem precizniji refrena koje sam čuo na TV ili radiju) nije mi bilo dosadno jer su svo vrijeme bili interesantni. Dobar vokal i usviran bend. Još na kraju prije bisa pjevač otpjeva " a capela" (valjda se ovako piše ) sevdalinku " Evo ovu rumen ružu..." i nakon bisa dio " Kraj tanana šadrvana". Boga mi da ne znam ko pjeva pomislio bih neko manje poznat od stare garde pjevača sevdalinki. Jedini nedostatak je što je bilo relativno malo publike te je atmosfera dosta mlaka i pored truda benda. Valjda u Sa ljudi nisu previše popularni (čak bi rekao nisu nikako popularni). Sve u svemu iznenađujuće ugodno veče.
delirium.sa
Posts: 257
Joined: 24/02/2012 13:25

#505 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by delirium.sa »

Znate li hoce li biti koji dobar koncert na ljeto u Sarajevu?
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#506 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

U Domu mladih nastupaju Bajaga, Hari Mata Hari, Toni Cetinski...


Tokom 18. Sarajevo Film Festivala, od 06. do 14. jula u Domu mladih u Sarajevu će biti održana serija koncerata pod nazivom Sarajevo Music Stage.

"Sarajevo Music Stage”, čije će ovo biti osmo izdanje, donosi sljedeći program:

Petak, 06. juli: Bombaj štampa + Vrooom
Subota, 07. juli: Bajaga & Instruktori
Nedjelja, 08. juli: Hari Mata Hari
Ponedjeljak, 09. juli: Kultur Shock + Jaeger Music Night
Utorak, 10. juli: Amira Medunjanin
Srijeda, 11. juli: Pauza u programu
Četvrtak, 12. juli: Toni Cetinski & Band
Petak, 13. juli: Urban & 4 + Negative
Subota, 14. juli: Mostar Sevdah Reunion

Svi koncerti, osim nastupa Amire Medunjanin, počinjat će tačno u ponoć, a ulaz u Dom mladih bit će otvoren od 22 sata. Na koncert Amire Medunjanin moći će se ući od 21 sat, a koncert će početi u 22 sata, kako bi bio završen prije ponoći.

Jedanaestog jula, zbog Dana sjećanja na genocid u Srebrenici, predviđena je pauza u programu Sarajevo Music Stagea.

Ulaz na sve koncerte bit će slobodan za sve vlasnike Sarajevo Music Stage pozivnica. Ulaznice za sve koncerte, osim za koncert Amire Medunjanin, kojem će se moći prisustvovati isključivo uz pozivnicu, će biti u prodaji od četvrtka, 05. jula, po jedinstvenoj cijeni od 20 KM.

U saradnji sa portalom za grupnu kupovinu ekupon.ba, od utorka, 26. juna, pa do četvrtka, 06. jula, će svakog radnog dana biti pušten ograničeni broj ulaznica za jedan od koncerata na Sarajevo Music Stageu po cijeni od 10 KM.
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#507 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Kona__ »

Program je gluho bilo, ne kontam kome su smislili ovo, kojim generacijama.. Bascarsijske noci su zato beton ove godine.. Sreca nesto ce spasiti ljeto..
krtica_
Posts: 189
Joined: 06/05/2012 14:29

#508 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by krtica_ »

Sto u bosni vise nema festivala, ni jedan jedini vrijedna spomena, osim mozda onog u BL al izgleda da nece ni on dugo.
Korida nam je postala main event.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#509 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

krtica_ wrote:Sto u bosni vise nema festivala, ni jedan jedini vrijedna spomena, osim mozda onog u BL al izgleda da nece ni on dugo.
Korida nam je postala main event.
Image
krtica_
Posts: 189
Joined: 06/05/2012 14:29

#510 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by krtica_ »

Joj nemoj mi ni ti bendova sa zajebanim fontom, je li to opet sharan dovodi zvijezde, dopizdili su s tim forsiranjem jednog te istog zanra, ko da nema na svijetu nista vise od thrasha i death metala i njihovih varijacija...
prije cu na koridu
User avatar
rossoner
Posts: 499
Joined: 12/12/2004 01:29
Location: Država Željo

#511 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by rossoner »

krtica_ wrote:Joj nemoj mi ni ti bendova sa zajebanim fontom, je li to opet sharan dovodi zvijezde, dopizdili su s tim forsiranjem jednog te istog zanra, ko da nema na svijetu nista vise od thrasha i death metala i njihovih varijacija...
prije cu na koridu
Ovo fakat potpisujem... Sto je najgore likovi misle da su u metal fazonu. Pa to sto vi furate je izaslo iz svih vrsta muzike odavno i nema smisla ni sa samim sobom. Ako i oni razumiju sta se oni bljače evo glave... Ako vec drmas pucaj stil Mejdena, Metalike, Iced Earth, Teatar, Sabbath...pusti mi ove seljacke nafurane nasminkane fontove.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#512 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

rossoner wrote:
krtica_ wrote:Joj nemoj mi ni ti bendova sa zajebanim fontom, je li to opet sharan dovodi zvijezde, dopizdili su s tim forsiranjem jednog te istog zanra, ko da nema na svijetu nista vise od thrasha i death metala i njihovih varijacija...
prije cu na koridu
Ovo fakat potpisujem... Sto je najgore likovi misle da su u metal fazonu. Pa to sto vi furate je izaslo iz svih vrsta muzike odavno i nema smisla ni sa samim sobom. Ako i oni razumiju sta se oni bljače evo glave... Ako vec drmas pucaj stil Mejdena, Metalike, Iced Earth, Teatar, Sabbath...pusti mi ove seljacke nafurane nasminkane fontove.
Druže, izvini ali nemoj komentarisati nešto u šta se ne razumiješ. Je rda se razumiješ znao bi da su Metallica i Exodus se razvijali jedna pored drugog čak šta više sadašnji gitarista Metallice, Kirk Hammet je u Metallicu došao baš iz Exodusa. Ako ništa nikad nisi nikad organizovao nikvu svirku pa pokušao dovesti neki strani bend ovdje, znao bi koliko je to teško. Ovaj festival će opet napuniti Dom Mladih, a dan kasnije i Slogu.

Uglavnom bit će tu dva domaća benda, a pošto ta muzika ima malo više poklonika u drugim zemljama mnogi nam zavide na voom festivalu. Pogotovo ljudi iz regije jer ovo ljeto ovi bendovi nastupaju samo u Sarajevu, a nakon njih dolaze velikani Biohazard i Agnostic Front.

S obzirom da nam je zemlja toliko kulturno zaostala, tako da niko do stranaca ne želi da nastupa ovdje. Metal bendovi su jedini koji prave neke koncerte ovdje, naravno ni to ne bi radili da nije ovdje entuzijazista koji su na finansijskom gubtiku samo da bi doveli u Sarajevo neku metal legendu i pružili fanovima te muzike neko zadovaljstvo, a samim time unapređujući scenu i neko ko vidi da je Exodus napravio koncert u Sarajevu i napunio dvoranu, možda i on poželi doći. To se desilo prošle godine nakon koncerta Madballa gdje je nakon punog Doma Mladih ove godine odlučio doći i Agnostic Front. Naravno vama zaostalim je to i dalje neka sa dna kace grupa, a to što imaju medijski publicitet, milionske pregled po YouTube, ogromne mase na svojim koncertima za to neznate.

Evo vam dokazi da to ipak nisu neke šabanske grupe:

Najveći Wall of Death na svijetu (Exodus)



Agnostic Front - For My Family

krtica_
Posts: 189
Joined: 06/05/2012 14:29

#513 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by krtica_ »

So What! wrote:
Druže, izvini ali nemoj komentarisati nešto u šta se ne razumiješ. Je rda se razumiješ znao bi da su Metallica i Exodus se razvijali jedna pored drugog čak šta više sadašnji gitarista Metallice, Kirk Hammet je u Metallicu došao baš iz Exodusa. Ako ništa nikad nisi nikad organizovao nikvu svirku pa pokušao dovesti neki strani bend ovdje, znao bi koliko je to teško. Ovaj festival će opet napuniti Dom Mladih, a dan kasnije i Slogu.

Uglavnom bit će tu dva domaća benda, a pošto ta muzika ima malo više poklonika u drugim zemljama mnogi nam zavide na voom festivalu. Pogotovo ljudi iz regije jer ovo ljeto ovi bendovi nastupaju samo u Sarajevu, a nakon njih dolaze velikani Biohazard i Agnostic Front.

S obzirom da nam je zemlja toliko kulturno zaostala, tako da niko do stranaca ne želi da nastupa ovdje. Metal bendovi su jedini koji prave neke koncerte ovdje, naravno ni to ne bi radili da nije ovdje entuzijazista koji su na finansijskom gubtiku samo da bi doveli u Sarajevo neku metal legendu i pružili fanovima te muzike neko zadovaljstvo, a samim time unapređujući scenu i neko ko vidi da je Exodus napravio koncert u Sarajevu i napunio dvoranu, možda i on poželi doći. To se desilo prošle godine nakon koncerta Madballa gdje je nakon punog Doma Mladih ove godine odlučio doći i Agnostic Front. Naravno vama zaostalim je to i dalje neka sa dna kace grupa, a to što imaju medijski publicitet, milionske pregled po YouTube, ogromne mase na svojim koncertima za to neznate.
Hehehe a gdje to ti zivis majke ti. Prvo i prvo vise je poznatih dj-eva doslo u bosnu nego metal bendova, sve sto dolazi su mega ultra underground bendovi.
Konstantno se forsira jedno te isto, 2-3 zanra i to je to.


A to je tako raznolika muzika i ima jos milion dobrih bendova koji bi se mogli dovesti za malo novca.
To da nam okolina zavidi je smijesno
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#514 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by agnostic_front »

krtica_ wrote:Hehehe a gdje to ti zivis majke ti. Prvo i prvo vise je poznatih dj-eva doslo u bosnu nego metal bendova, sve sto dolazi su mega ultra underground bendovi.
Konstantno se forsira jedno te isto, 2-3 zanra i to je to.


A to je tako raznolika muzika i ima jos milion dobrih bendova koji bi se mogli dovesti za malo novca.
To da nam okolina zavidi je smijesno
Pa izvoli dovedi milion dobrih bendova.
Ne bih se slozio da su bendovi koji nam dolaze mega ultra underground.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#515 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

krtica_ wrote:
So What! wrote:
Druže, izvini ali nemoj komentarisati nešto u šta se ne razumiješ. Je rda se razumiješ znao bi da su Metallica i Exodus se razvijali jedna pored drugog čak šta više sadašnji gitarista Metallice, Kirk Hammet je u Metallicu došao baš iz Exodusa. Ako ništa nikad nisi nikad organizovao nikvu svirku pa pokušao dovesti neki strani bend ovdje, znao bi koliko je to teško. Ovaj festival će opet napuniti Dom Mladih, a dan kasnije i Slogu.

Uglavnom bit će tu dva domaća benda, a pošto ta muzika ima malo više poklonika u drugim zemljama mnogi nam zavide na voom festivalu. Pogotovo ljudi iz regije jer ovo ljeto ovi bendovi nastupaju samo u Sarajevu, a nakon njih dolaze velikani Biohazard i Agnostic Front.

S obzirom da nam je zemlja toliko kulturno zaostala, tako da niko do stranaca ne želi da nastupa ovdje. Metal bendovi su jedini koji prave neke koncerte ovdje, naravno ni to ne bi radili da nije ovdje entuzijazista koji su na finansijskom gubtiku samo da bi doveli u Sarajevo neku metal legendu i pružili fanovima te muzike neko zadovaljstvo, a samim time unapređujući scenu i neko ko vidi da je Exodus napravio koncert u Sarajevu i napunio dvoranu, možda i on poželi doći. To se desilo prošle godine nakon koncerta Madballa gdje je nakon punog Doma Mladih ove godine odlučio doći i Agnostic Front. Naravno vama zaostalim je to i dalje neka sa dna kace grupa, a to što imaju medijski publicitet, milionske pregled po YouTube, ogromne mase na svojim koncertima za to neznate.
Hehehe a gdje to ti zivis majke ti. Prvo i prvo vise je poznatih dj-eva doslo u bosnu nego metal bendova, sve sto dolazi su mega ultra underground bendovi.
Konstantno se forsira jedno te isto, 2-3 zanra i to je to.


A to je tako raznolika muzika i ima jos milion dobrih bendova koji bi se mogli dovesti za malo novca.
To da nam okolina zavidi je smijesno
Pa DJ-eve poput Guette ti slušaju šabani koji slušaju i Šaku Polumentu i Acu Lukasa. Znam to jer me takvi ljudi okružuju. Guette i ostali DJ-evi sviraju pop muziku. Drugo to su partyi na koje odalzi zlatna mladež.

A laž je da su to isti žanrovi, dolaze bendovi koji sviraju thrash, death, black metal, metalcore, hardcore itd...
Prošle godien smo imali čast ugostiti u Sarajevu Death Angel, ljudi su par mjeseci kasnije, svojim nastupom otvarali proslavu 30 godina Metallice u dvorani Fillmore u San Franciscu.

A počni čitati malo regionalne metal portale pa se uvjeri da nam zavide na Summer Metal Festu. Evo ti i dokaz:

http://metalserbia.com/najave/summer-me ... u-sarajevu

Narvano ne mislim na bolesnu zavist, nego čista želja da se isti bendovi pojave i u Beogradu, Zagrebu, a o Podgorici da i ne govorim. Crnogorska metal scena je veoma loša, a koncerata skoro da nema. Summer Metal Fest je za njih Wacken Open Air.
User avatar
Obskurni
Posts: 795
Joined: 17/10/2011 09:19

#516 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Obskurni »

Nisu toliko crnogorci loši, Iguman razvaljuje :D
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#517 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Obskurni wrote:Nisu toliko crnogorci loši, Iguman razvaljuje :D
Da, ali obim scene kao i broj stranih bendova koji dole nastupaju je vrlo malo, a nije da nema publike jer dole su svirali Stonsi prije nekoliko godina i bili su vrlo uspješni.
User avatar
PunkeR
Posts: 49
Joined: 03/06/2012 19:34
Location: Zagreb, Hrvatska

#518 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by PunkeR »

Sutra Sting dolazi u Zagreb. Oh yeah!!! Jedva čekam. Sigurno idem, u 20:00 h. Kartu sam obezbjedio. Još jednom jedva čekam. Obožavam Stinga. :-D
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#519 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by kojeime »

"Joj nemoj mi ni ti bendova sa zajebanim fontom, je li to opet sharan dovodi zvijezde, dopizdili su s tim forsiranjem jednog te istog zanra, ko da nema na svijetu nista vise od thrasha i death metala i njihovih varijacija...
prije cu na koridu"

Priznajem da sa ostario. Pokusao sam ja slusati te stvari, ali ne razumijem. Ne da ne razumijem stil, vec bukvalno ne razumijem ni rijec koja dolazi promuklo izrecena iz nekog teskog basa pa pojacana pa to zvuci kao motorna pila niske frekvencije. Pa mi slusanje prolazilo ovako: "Stani, vrati malo, sta je ovaj sada upravo izgovorio, je li to ova rijec, nije, cekaj, cini mi se da sam uspio cuti neki ton u ovoj buci."

Bio ja na koncertu Motorheada u Zetri u Sarajevu. Da, bilo to, necete vjerovati. Pa izasao Lemi i poceo kao pjevati. Koncert trajao ukupno 10 minuta. Htjela raja slusati, platili karte, dosli, ali, covjece, to se nista ne razumije. Sta kaze, koji ton se svira. A oni jos i bili donekle razumljivi, moglose ponekada uhvatiti neka rijec da razumijes sta kaze, neki ton, neka harmonija, rif, neki ritam. A ovi danasnji to digli na n-tu, to je samo buka. Niti razumijem rijeci, niti ima harmonije, niti ima melodije, samo odri sto brze i glasnije. I da je sto promukliji u dublji glas, sta se furaju na neki pakao, sta li?
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#520 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

kojeime wrote:"Joj nemoj mi ni ti bendova sa zajebanim fontom, je li to opet sharan dovodi zvijezde, dopizdili su s tim forsiranjem jednog te istog zanra, ko da nema na svijetu nista vise od thrasha i death metala i njihovih varijacija...
prije cu na koridu"

Priznajem da sa ostario. Pokusao sam ja slusati te stvari, ali ne razumijem. Ne da ne razumijem stil, vec bukvalno ne razumijem ni rijec koja dolazi promuklo izrecena iz nekog teskog basa pa pojacana pa to zvuci kao motorna pila niske frekvencije. Pa mi slusanje prolazilo ovako: "Stani, vrati malo, sta je ovaj sada upravo izgovorio, je li to ova rijec, nije, cekaj, cini mi se da sam uspio cuti neki ton u ovoj buci."

Bio ja na koncertu Motorheada u Zetri u Sarajevu. Da, bilo to, necete vjerovati. Pa izasao Lemi i poceo kao pjevati. Koncert trajao ukupno 10 minuta. Htjela raja slusati, platili karte, dosli, ali, covjece, to se nista ne razumije. Sta kaze, koji ton se svira. A oni jos i bili donekle razumljivi, moglose ponekada uhvatiti neka rijec da razumijes sta kaze, neki ton, neka harmonija, rif, neki ritam. A ovi danasnji to digli na n-tu, to je samo buka. Niti razumijem rijeci, niti ima harmonije, niti ima melodije, samo odri sto brze i glasnije. I da je sto promukliji u dublji glas, sta se furaju na neki pakao, sta li?
Je li tebi ovo užas:

Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#521 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Heller »

Kojime ne seri ovo je thrash metal ti ako oces jasnocu i bez agresive imap Indei rock i uživaj, što se metala i hc-a tiče ljudi dovode velika metal imena (tik ispod Sababtha, Maidena, Metallice, Preista i Slayera) Death Angel, Exodus, Decapitated(?), Tankard i najveća imena HC scene: AF, Madball, Bio Hazard koji q ti hoćeš? Imo si Gregorian čitava Skenderija zakupljena ne prodaše 100 ulaznica, i šta sad treba se neko zaletiti Slayer dovest i ostati u minusu 10-ak hiljada €

Ti ako ne znaš šta je Exodus nemoj bezveze srati :)
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#522 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Slo Burner »

kojeime wrote:"Joj nemoj mi ni ti bendova sa zajebanim fontom, je li to opet sharan dovodi zvijezde, dopizdili su s tim forsiranjem jednog te istog zanra, ko da nema na svijetu nista vise od thrasha i death metala i njihovih varijacija...
prije cu na koridu"

Priznajem da sa ostario. Pokusao sam ja slusati te stvari, ali ne razumijem. Ne da ne razumijem stil, vec bukvalno ne razumijem ni rijec koja dolazi promuklo izrecena iz nekog teskog basa pa pojacana pa to zvuci kao motorna pila niske frekvencije. Pa mi slusanje prolazilo ovako: "Stani, vrati malo, sta je ovaj sada upravo izgovorio, je li to ova rijec, nije, cekaj, cini mi se da sam uspio cuti neki ton u ovoj buci."

Bio ja na koncertu Motorheada u Zetri u Sarajevu. Da, bilo to, necete vjerovati. Pa izasao Lemi i poceo kao pjevati. Koncert trajao ukupno 10 minuta. Htjela raja slusati, platili karte, dosli, ali, covjece, to se nista ne razumije. Sta kaze, koji ton se svira. A oni jos i bili donekle razumljivi, moglose ponekada uhvatiti neka rijec da razumijes sta kaze, neki ton, neka harmonija, rif, neki ritam. A ovi danasnji to digli na n-tu, to je samo buka. Niti razumijem rijeci, niti ima harmonije, niti ima melodije, samo odri sto brze i glasnije. I da je sto promukliji u dublji glas, sta se furaju na neki pakao, sta li?
Eno ti brate Plavi Orkestar i Bijelo Dugme, sta se nerviras
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#523 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

DO 6. JULA POVOLJNIJE ULAZNICE: Kartu za Summer Metal Fest nabavite u pretprodaji!

Paket ulaznica za Summer Metal Fest iznosi 36 KM za oba dana festivala i po toj cijeni može se nabaviti do petka, šestog jula, do kada će i pojedinačne ulaznice biti dostupne po cijenama od 30 KM (prvi dan festivala) i 12 KM (drugi dan festivala). Karte u pretprodaji možete kupiti u Korner pubu u Sarajevu!

Image

Summer Metal Fest održat će se na dvije lokacije i trajat će dva dana, devetog i desetog jula. Prva noć festivala bit će održana u Amfiteatru sarajevskog Doma mladih, popularnoj sarajevskoj lokaciji koja je ove godine ugostila i Sarajevo Metal Fest 2012. Druga noć festivala bit će održana desetog jula u popularnom okupljalištu sarajevske omladine, klubu Cinemas Sloga.
Za dva dana festivala pred publikom će nastupiti sedam sjajnih bendova.

Paket ulaznica za Summer Metal Fest iznosi 36 KM za oba dana festivala i može se nabaviti do petka šestog jula, do kada će i pojedinačne ulaznice biti dostupne po cijenama od 30 KM (prvi dan festivala) i 12 KM (drugi dan festivala).

Nakon 06. jula jedino su dostupne pojedinačne ulaznice od 35 i 15 KM.



Festival će devetog jula u Amfiteatru Doma mladih svojim nastupom otvoriti sarajevska alternativna / metalcore grupa Aesthetic Empathy. Sarajevsko - novotravnička šestorka osnovana je u drugačijoj postavi 2001. godine, a konačna definicija benda desila se 2010. završetkom snimanja debi albuma "Definement" koji će svjetlo dana ugledati kada se pronađe odgovarajuća izdavačka kuća, kako kažu članovi benda. Osvajači trećeg mjesta na četvrtom izdanju Jelen Demofesta u Banjoj Luci zaisgurno će svojim nastupom na Summer Metal Festu oduševiti sve ljubitelje modernijeg i eksperimentalnijeg metal zvuka.

Devetog jula će nastupiti i Inciter, zagrebački thrash metal bend sa dvanaest godina postojanja ispod pojasa. Pri pomenu imena ovog benda, većina pozavatelja scene se upita kako to da ovaj bend još nije potpisao ugovor sa nekom od svjetskih, renomiranih izdavačkih kuća jer Inciter predstavlja pravu bombu koja je eksplodirala i na dva studijska izdanja, "Burned out Cells" i "Salvation“. 2011. godine Inciter je objavio i DVD izdanje "Incite This Live" kojim su zapečatili svoje ime u knjizi jednog od najimpresivnijih nezavisnih bendova regiona.



Pioniri grčkog thrash metala. Zvuk direktno pod utjecajem velikana kakvi su Kreator i Exodus.

Četiri studijska albuma u pet godina i konstantne evropske turneje sa velikanima thrash metala - sve navedeno je odlika sjajnog grčkog benda Suicidal Angels koji se vraća u Sarajevo nakon nastupa održanog u klubu Sloga gdje su podržali američke thrashere Death Angel. Nemilosrdnim thrash metal napadom grčki metalci predstavit će nam novo studijsko ostvarenje "Bloodbath" koje je osvojilo srca i uši kritičara i metal publike, te dokazati zašto su jedan od najboljih mladih evropskih thrash metal bendova!



Prvu noć ljetnog metal festivala zatvorit će jedan od najlegendarnijih thrash metal bendova svih vremena: EXODUS stiže u Sarajevo! Jedan od najznačanijih američkih bendova svih vremena, Exodus, osnovan je početkom osamdesetih u San Franciscu, u legendarnoj Bay Arei koja je rasadnik metala iz kojeg su kasnije izrasli i ostali velikani thrasha kao što su Metallica, Death Angel i Testament. Upravo je Kirk Hammett bio član početne postave Exodusa, koju napušta 1983. da bi se pridružio bendu Metallica.

Prvi album "Bonded By Blood", kao i nasljednici "Pleasures of The Flesh" i "Fabolous Disaster" smatraju se neponovljivim klasicima thrash metala. U drugoj polovici osamdesetih godina njihova popularnost bila je na samom vrhuncu, a na obalama Kalifornije nije postojao bend koji se penjao na binu nakon Exodusa, već su se svi bendovi takmičili u tome da budu podrška Exodusu. Danas, situacija nije znatno drugačija; Exodus i dalje predstavlja savršeno usviranu mašinu i koncertnu atrakciju koja drži vodeća mjesta na najvažnijim svjetskim metal festivalima.

Na evropskoj turneji u sklopu koje se dešava i sarajevski koncert u postavi Exodusa naći će mjesto i Rick Hunolt, jedan od najboljih thrash metal gitarista, član Exodusa od 1983. do 2004. godine koji će se vratiti na binu sa Exodusom na ljetnoj turneji 2012. godine !



Nakon devetog jula i Amfiteatra Doma mladih, ljetni metal festival preselit će se u klub Cinemas Sloga. Drugi dan festivala otvorit će mladi sarajevski bend Orisons in Vain. Možda najpopularniji među mladim sarajevskm metal bendovima, Orisons in Vain je predstavnik nove škole i modernog metal zvuka. Zasad imaju jedno studijsko EP izdanje.

Šidski Putrid Blood prvi put je nastupao u Sarajevu 2012. godine u februaru. Za sve one koji su propustili njihov nastup tada, Putrid Blood se vraća na Summer Metal Fest gdje će nastupiti drugog dana festivala. Sjajan i ubojito brz thrash metal sa dva vokala i prepoznatljiv slayerovski zvuk zasigurno će oduševiti sve prisutne te večeri!

Prvo izdanje ljetnog metal festivala desetog jula zatvorit će francuski Benighted! Benighted je osnovan 1998. godine u gradu Saint-Étienne u Francuskoj. Na samim počecima počeli su osvajati lokalnu scenu svojom kombinacijom death metal i grindcore elemenata i dvije godine nakon osnivanja snimili su debitantski album "Benighted".



Prvi album je oduševio slušalačku i novinarsku publiku, drugi album nazvan "Psychose" je i skeptike koji nisu vjerovali u Benighted uvjerio da je u pitanju kvalitetan bend, a treći album "Insane Cephalic Production" lansirao je bend na sami vrh evropskog ekstremnog metala. Pozivi na bine festivala kao što je francuski Hellfest i sviranje sa starijim i mlađim velikanima death metal scene kao što Morbid Angel i Dying Fetus pomoglo im je da steknu još širi krug obožavatelja, te da se Benightedov zvuk počne poimati kao dragulj francuske metal scene.

Paket ulaznica za Summer Metal Fest iznosi 36 KM za oba dana festivala i može se nabaviti do petka šestog jula, do kada će i pojedinačne ulaznice biti dostupne po cijenama od 30 KM (prvi dan festivala) i 12 KM (drugi dan festivala). Nakon 06. jula jedino su dostupne pojedinačne ulaznice od 35 i 15 KM. Ulaznice ce biti puštene u prodaju početkom mjeseca juna, kada će biti objavljena i prodajna mjesta.

Ne propustite prvi ljetni metal festival u Sarajevu, devetog i desetog jula, u Amfiteatru Doma mladih i klubu Cinemas Sloga!

(D E P O PORTAL/BLIN MAGAZIN/E Murić)
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#524 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by kojeime »

"Eno ti brate Plavi Orkestar i Bijelo Dugme, sta se nerviras"

Ko se nervira? Ja napisah misljenje, odjednom tri odgovora koja zasluzuju nesto mnogo jace od apaurina. A ja se pitam, sta se ljudi nerviraju, em skoci pritisak, em ode srce, em moze mozdani, a najgore je sto se u nervozi covjek oznoji, pa se umasti kosa, pa belaj.

Nego, odoh ja slusati Erika Satija, izvinjavam se sto sam vas uzbihuzurio.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#525 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Heller »

kojeime wrote:"Eno ti brate Plavi Orkestar i Bijelo Dugme, sta se nerviras"

Ko se nervira? Ja napisah misljenje, odjednom tri odgovora koja zasluzuju nesto mnogo jace od apaurina. A ja se pitam, sta se ljudi nerviraju, em skoci pritisak, em ode srce, em moze mozdani, a najgore je sto se u nervozi covjek oznoji, pa se umasti kosa, pa belaj.

Nego, odoh ja slusati Erika Satija, izvinjavam se sto sam vas uzbihuzurio.
Oš da ti Sharan Satija dovede :mrgreen:
Post Reply