Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1902 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

doktor78 wrote: 23/03/2023 01:15 Poslije večerašnjeg koncerta mogu slobodno zapjevati onu Balaševićevu:
" Triput sam video Bruce Dickinsona,
Legendu tu, slobodotvorca..." :mrgreen:

Odličan koncert,svirka i ozvučenje skoro perfektno, divna razmjena energije između Brucea i publike, pogotovo na Tears of the Dragon. Drago mi je i za onu najavu Jerusalema, jer sam uvijek tu pjesmu doživljavao na taj način.
Bilo bi mi žao da sam propustio ovo.
Vidjeh ga i ja Bogami evo triput, dva puta na koncertu i jednom uzivo, sjedio do njega, oteo mu autogram.

Da citiram sebe se teme o Iron Maidenu, gdje sam postavio njegovu izjavu iz dokumentarca Global Metal, cisto da prikazem sta meni znace ti susreti:
So What! wrote: 19/04/2018 15:07 Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#1904 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

Koncert je bio zaista odličan. Svi su bili perfektni. od filharmonije, preko pratećeg benda i na kraju samog Dickinsona. Kući sam otišao sretan i ispunjen. Dva puta sam Gledao Iron Maiden i evo sad u ovoj verziji sam imao priliku vidjeti Dickinsona. Skenderija jeste zrela za dobre rekonstrukcije i rekonstrukcijom bi mogla biti odlična dvorana. Zamislite da imamo koncertnu dvoranu za ovakve stvari, gdje se može postaviti ogromna bina za veliki broj muzičara, a da ima kapacitet za 3 do 5 hiljada ljudi. Tad bi ovakvi koncerti dobili još više na efektu. Dickinson je s pravom počasni građanin Sarajeva i kapa mu do poda.
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#1905 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by dulekrele »

Piaty wrote: 22/03/2023 18:35
DaysleepeR wrote: 22/03/2023 11:42 Problem sa Cave-om što ga sluša pet ljudi u Sarajevu.
I tih pet je ona najgora FGR SFF elita što svakog nervira.
A i oni ga ne slušaju već znaju tri pjesme i jako je cool reći da pravo voliš Cave-a.
ja mu znam onu pjesmu sa kajli minoug i to je to.
Glupo je da uopste ulazis u diskusiju o N.C.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1906 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by DaysleepeR »

Sve je već rečeno. Epski je bilo. Bruce je pjevao vrhunski, može se reći sa sigurnošću da je ovo bila posebna izvedba.
Deep Purple su sama osnova mog muzičkog puta, i bilo je nevjerovatno čuti te pjesme u ovom aranžmanu sa filharmonijom.

Skenderija jest oronula, nije baš tolika katastrofa, ali jesu katastrofa redari koji cjepaju karte umjesto da ih skeniraju, putokazi pisani olovkom, i nekultura našeg naroda (iako malobrojna).

Nadam se da ćemo naučiti bolje a to je moguće samo ako se ovako veliki koncerti nastave.
Interesa sigurno ima.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1907 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by drag_gost »

Bas imas osjecaj da ga je organizovao za svoj cejf :) Fenomenalan lik, fenomenalan glas...
User avatar
n+1
Posts: 6897
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1908 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Meni je Bourée bio vrhunac. Došli zbog Brusa, ostali zbog filharmonije. :lol: Vrijedilo je doći samo da se to čuje i otkrije. Ako ima ko video, nek' postavi, jer u izvođenju filharmonije zvuči spektakularno.



Dobro ozvučenje, iako su vokali bili malo stišani. Nije se čuo Bruce kad se publika uzbudi. Organizacija odron, ručno napisana uputstva, tribine označene konfuzno, ljudi sjedaju jedni drugima na mjesta, redara nema na mapi. Dvije hiljade ljudi, a gužva veća nego na koncertima od 20 hiljada ljudi. Ali dobro, to je i do Skenderije...

Neko iz publike dobacuje legendarnu: sviraj Maideneeee. :D



Bruce pozdravlja nas u cheap-ass sjedištima i kaže da smo njegovi mates. :D Simpatično je ono na kraju kad mu dirigent dadne palicu. Funny je bio komentar da niko na nas ne puca. Na otrcano poređenje s Jeruzalemom sam malo povratio sebi u usta. I eto. :D
User avatar
n+1
Posts: 6897
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1909 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Evo početak Bouree iz Sofije.



Intervju za N1 od jučer.

doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#1910 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by doktor78 »

DaysleepeR wrote: 23/03/2023 08:44
Skenderija jest oronula, nije baš tolika katastrofa, ali jesu katastrofa redari koji cjepaju karte umjesto da ih skeniraju, putokazi pisani olovkom, i nekultura našeg naroda (iako malobrojna).
Ovo su neke stvari na kojima treba raditi, pokazalo se da interesa ima i da postoji dovoljna kritična masa koja je spremna izdvojiti ne baš male pare za ulaznicu na ovakav događaj.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#1911 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by van Basten »

Sve ste vec rekli... organizacija amaterska za plakati, od cijepanja kodiranih karata pa sve dalje. Bas nijednu stvar ne bih mogao izdvojiti kao pozitivnu, covjeku dodje da se zapita kome je dao tolike novce i zasto.
Ipak, srecom odgovor dodje brzo sa prvim taktovima muzike... koncert je FENOMENALAN. I meni je Bouree bio vrhunac noci, nesto kao dark horse koncerta, jer u najavama ga je slabo ko spominjao ikako a ispade woow
User avatar
n+1
Posts: 6897
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1912 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

I treći čin konćerta imao je epske John-Williams-Star-Wars momente. :D
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#1913 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by drugtito2011 »

doktor78 wrote: 23/03/2023 09:15
DaysleepeR wrote: 23/03/2023 08:44
Skenderija jest oronula, nije baš tolika katastrofa, ali jesu katastrofa redari koji cjepaju karte umjesto da ih skeniraju, putokazi pisani olovkom, i nekultura našeg naroda (iako malobrojna).
Ovo su neke stvari na kojima treba raditi, pokazalo se da interesa ima i da postoji dovoljna kritična masa koja je spremna izdvojiti ne baš male pare za ulaznicu na ovakav događaj.
Skenderija vs Arena u komšiluku.

Image
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#1914 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Hajvan »

fak komshiluk...


----

odlican koncert

iz nekog razloga ocekivao sam reprodukciju kocerta iz 69, kao sto je zabiljezeno na albumu
pozitivno iznenadjen, uglavnom
nisam bio upoznat ko sve nastupa, pa me u neka doba orguljist iznenadio par puta sa motivima iz aqualunga
ispostvilo se da orguljist I jeste iz Jethro Tulla :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1915 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Qler »

Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#1916 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Piaty »

Odlican koncert, odlicno sve...Bruce pjevaaa auuuuu, glas odlican.

Meni je ovo 5 put da gledam Bruce-a, 4X sa Maidenom, 1X ovako.

O kakvom vi pusenju pricate, ja veze nemam. Ja nisam bio na metal koncertu, gdje se nije pusilo, a bio sam na bruku tih koncerata. Na kraju krajeva, ovdje se zapalilo na pauzi i to par ljudi.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1917 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Qler »

Ne znam ni ja, jos da se pozale sto su ljudi pive pili, taman bi bilo.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#1918 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by drugtito2011 »

Piaty wrote: 23/03/2023 13:27 Odlican koncert, odlicno sve...Bruce pjevaaa auuuuu, glas odlican.

Meni je ovo 5 put da gledam Bruce-a, 4X sa Maidenom, 1X ovako.

O kakvom vi pusenju pricate, ja veze nemam. Ja nisam bio na metal koncertu, gdje se nije pusilo, a bio sam na bruku tih koncerata. Na kraju krajeva, ovdje se zapalilo na pauzi i to par ljudi.
Prvi koncert u Zetri, svirao Alvin Lee, bilo zabranjeno pušenje. Tadašnji redari su bili vrlo netolerantni i grubi prema pušačima. :-D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1919 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by DaysleepeR »

Nije bilo pretjerano pušenje.

Bruce je inače jako netolerantan prema tome, čak je jedan koncert prekinuo i odbio pjevati radi toga.

Moraćemo naučiti da je pušenje big NO na koncertima.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10465
Joined: 27/04/2021 22:52

#1920 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by tramvajtrojka »

DaysleepeR wrote: 23/03/2023 14:12 Nije bilo pretjerano pušenje.

Bruce je inače jako netolerantan prema tome, čak je jedan koncert prekinuo i odbio pjevati radi toga.

Moraćemo naučiti da je pušenje big NO na koncertima.
al stvarno ozvucenje je bilo vrhunsko kad se malo pogleda sva oprema i sve oko nje , stvarno zajebao se ko nije otisao

e sad treba jedna velika zvijezda kao iron maiden, il neki americki A lister da probije led i jer ima potražnje u ovom gradu za takvim koncertima
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1921 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

DaysleepeR wrote: 23/03/2023 14:12 Nije bilo pretjerano pušenje.

Bruce je inače jako netolerantan prema tome, čak je jedan koncert prekinuo i odbio pjevati radi toga.

Moraćemo naučiti da je pušenje big NO na koncertima.
Nije fakat bilo pretjerano, na moje iznenadjenje, s obzirom da nije bilo nekih redara da upozoravaju ljude, ali je bilo.

I kulturno je raja pila isto, ne znam da sam vidio igdje bacenu plasticnu casu ili prosutu pivu, iako su tribine strme i uske.

A mislim da sam nedavno upratio, da je Bruce protivnik baklji na Maidenovim koncertima, jer ono rak grla ipak ostavlja neke strahove.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5300
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1922 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Slo Burner »

Jedva sam se natjerao da odem, bas sam imao brojne komplikacije :D
Vrhunski koncert, tesko cemo opet nekad vidjeti onoliko vrhunskih muzicara na jednom mjestu. Ovaj Brucov nastup mi dodje kao Maiden za odrasle, bas bih se pokajao da sam propustio
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#1923 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by ultima_palabra »

DaysleepeR wrote: 23/03/2023 14:12 Nije bilo pretjerano pušenje.

Bruce je inače jako netolerantan prema tome, čak je jedan koncert prekinuo i odbio pjevati radi toga.

Moraćemo naučiti da je pušenje big NO na koncertima.
Pa imao rak grla koliko znam.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1924 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

drugtito2011 wrote: 23/03/2023 12:03
doktor78 wrote: 23/03/2023 09:15
Ovo su neke stvari na kojima treba raditi, pokazalo se da interesa ima i da postoji dovoljna kritična masa koja je spremna izdvojiti ne baš male pare za ulaznicu na ovakav događaj.
Skenderija vs Arena u komšiluku.

Image
vs. Arena Zenica

Image

Skenderija je otvorena 1969. godine, sto znaci da je odavno presla pedeset godina.

U Vilnius, glavnom gradu Litvanije, postoji slican objekat, dvije godine mladji od Skenderije, ali je zatvoren skoro dvadeset godina, jer pojma nemaju sta ce s njim:

Image

Ono sto je Litvancima lakse bilo jeste, to sto uz dvorana nije u sklopu ogromnog multifunkcionalnog objekta, koji pored glavne dvorane ima i Ledenu dvoranu, Dom Mladih, Muzej, Galeriju, kazino, gomilu poslovnih prostora i ogroman podzemni parking i to sve zajedno s velikim trgom.

Tako da je komplikovanije smisliti sta uraditi s takvim prostorom, jer i rusenje bi bilo ogromna procedura, tako da ga je lakse koristiti ovako, jer ne sumnjam da su svi muzicari koji su tu nastupali, vidjali i nastupali u mnogo losijim dvoranama od ove, pa se ne zale na to.

Postojanje Skenderije je dokaz da Sarajevo preko pola vijeka ima multifunkcionalni prostor za razne vrste dogadjaja, samo sto je s vremenom taj koncept postao prevazidjen, pa mnogo siromasnija Zenica (uz svo duzno postovanje) je u nedostatku takvog kapaciteta izgradila u potpunosti novu dvoranu, dok bi u Sarajevu jos uvijek pored Zetre i Skenderije to bilo bacanje para.
User avatar
n+1
Posts: 6897
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1925 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Evo neko postavio cijeli koncert (oba dijela) iz Zagreba. Na početku drugog dijela je, naravno, Bouree. :D

Post Reply