Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
DonieBrasco
Posts: 15400
Joined: 31/08/2016 16:09

#1651 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by DonieBrasco »

DonieBrasco wrote: 10/07/2022 18:10 Sergej Cetkovic u septembru BKC - Sarajevo koncert !
Da sam sebe citiram, danas gledam na "kupikartu.ba" najeftinija karta 30 KM - galerija, parter 35 KM, VIP 50 KM.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4989
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1652 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by oldtajmer »

idemo li :D

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18220
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1653 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by GandalfSivi »

Kanda je nakav koncert veceras 8-) Sprema se lokalni band da izadje na binu… Mozda i sutka padne ako znaju svirati :D

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18220
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1654 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by GandalfSivi »

Znaci, momci razvali, svirali su malo manje od dva sata, ali su nas pobili, na kraju se malo ko mogao pomaci vise…

nekome
Posts: 2930
Joined: 17/05/2011 10:41

#1655 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by nekome »

sausage fest :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18220
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1656 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by GandalfSivi »

This is not a drill, I repeat, this is not a drill…

Jos uvijek lik razvaljuje, malo dublji, malo mracniji, malo improvizira (za razliku recimo od The Wall, gdje je ave bilo po rasporedu i u notu), ali realno bih se pokajao da nisam dosao… Bit ce i video ili dva nekada sutra…



Image

Image

Image

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18220
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1657 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by GandalfSivi »

Malo mracniji, malo dublji, ali jos uvijek odlican…

challmander
Posts: 350
Joined: 09/01/2022 11:42

#1658 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by challmander »

Otkazase Rage :sad:

Ako nista, bili su brzi sa povratima kesa za karte i bilo mi je vraceno u roku nekih 10 dana od otkazivanja.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18220
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1659 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by GandalfSivi »

Isao na Pepperse neki dan, odlicni (mada nisam neki ljubitelj koncerata na stadionu). Jedino sto nisu Under the Bridge svirali…

Image
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1660 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Slušali smo Opeth i željeli bismo opet.

Image

Image
User avatar
Nepenthe11
Posts: 871
Joined: 10/10/2020 18:59

#1661 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Nepenthe11 »

n+1 wrote: 20/09/2022 09:50 Slušali smo Opeth i željeli bismo opet.

Image

Image
Šta je vas dva tu 😀😀?

Uh, setlist im je u najboljem slučaju, solidan. A ovo što se sprema u 11. mjesecu, ovaj Evolution XXX, e to je već pravi r'n'r. Baš ko preživi pričat će.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1662 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Nepenthe11 wrote: 26/09/2022 18:01
n+1 wrote: 20/09/2022 09:50 Slušali smo Opeth i željeli bismo opet.

Image

Image
Šta je vas dva tu 😀😀?

Uh, setlist im je u najboljem slučaju, solidan. A ovo što se sprema u 11. mjesecu, ovaj Evolution XXX, e to je već pravi r'n'r. Baš ko preživi pričat će.
Obje strane moje podvojene ličnosti. :D Ima li gdje tour dates za Evolution XXX?
User avatar
Nepenthe11
Posts: 871
Joined: 10/10/2020 18:59

#1663 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Nepenthe11 »

n+1 wrote: 26/09/2022 18:18
Nepenthe11 wrote: 26/09/2022 18:01

Šta je vas dva tu 😀😀?

Uh, setlist im je u najboljem slučaju, solidan. A ovo što se sprema u 11. mjesecu, ovaj Evolution XXX, e to je već pravi r'n'r. Baš ko preživi pričat će.
Obje strane moje podvojene ličnosti. :D Ima li gdje tour dates za Evolution XXX?
Imaš na njihovom official siteu, počinje u 11. mjesecu pa nadalje. Bit će jebenitza, nema dileme, uh 😀🤘
Toy
Posts: 22
Joined: 07/05/2017 23:38

#1664 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Toy »

Prodsjem kartu za Stinga, parter.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10716
Joined: 27/04/2021 22:52

#1665 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by tramvajtrojka »

Image

kakav koncert boze :shock: :shock: :shock: zakucao ga je Sting momački :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 27126
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1666 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by mayab »

tramvajtrojka wrote: 03/10/2022 01:00 Image

kakav koncert boze :shock: :shock: :shock: zakucao ga je Sting momački :thumbup:
Čaroliju koncerta narušila je veoma loša organizacija ulaska u Zetru,
sa neobilježenim zonama za ulaz i izostankom redara na MRAČNOM platou Zetre koji bi usmjeravali ka ulazima hiljade posjetitelja!!!!!


Mislim da sam zadnji put bio u Zetri kad su svirali 2Celos ,
i prokleti uhljebi iz Zetre od tada nisu riješili barem osvjetljenje prostora oko dvorane , a da ne govorim o loše ili nikako obilježenim ulazima
Izgleda marva čeka da neko strada u velikim gužvama na neosvjetljenim prolazima , pa će onda možda šta poduzeti!
Ko da smo došli u kakvu selendru na igranku....
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#1667 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

mayab wrote: 03/10/2022 06:39
tramvajtrojka wrote: 03/10/2022 01:00 Image

kakav koncert boze :shock: :shock: :shock: zakucao ga je Sting momački :thumbup:
Čaroliju koncerta narušila je veoma loša organizacija ulaska u Zetru,
sa neobilježenim zonama za ulaz i izostankom redara na MRAČNOM platou Zetre koji bi usmjeravali ka ulazima hiljade posjetitelja!!!!!


Mislim da sam zadnji put bio u Zetri kad su svirali 2Celos ,
i prokleti uhljebi iz Zetre od tada nisu riješili barem osvjetljenje prostora oko dvorane , a da ne govorim o loše ili nikako obilježenim ulazima
Izgleda marva čeka da neko strada u velikim gužvama na neosvjetljenim prolazima , pa će onda možda šta poduzeti!
Ko da smo došli u kakvu selendru na igranku....
Balkanska posla. Vani je to savršeno urađeno. 2019. godine koncert Marka Knopflera u Londoonskoj O2 areni i prilikom ulaska te bukvalno prerove do gole kože, tj. detaljno ti pregledaju stvari i sve ostalo i imaš ona vrta sa senzorima za prolaz i u roku pola sata svi skoro uđu, a kapacitet je 20 hiljada ljudi samo za sjedenje, bez partera. A kad izlaziš, za 5 minuta si bukvalno vani.
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#1668 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Amagon »

mayab wrote: 03/10/2022 06:39
tramvajtrojka wrote: 03/10/2022 01:00 Image

kakav koncert boze :shock: :shock: :shock: zakucao ga je Sting momački :thumbup:
Čaroliju koncerta narušila je veoma loša organizacija ulaska u Zetru,
sa neobilježenim zonama za ulaz i izostankom redara na MRAČNOM platou Zetre koji bi usmjeravali ka ulazima hiljade posjetitelja!!!!!


Mislim da sam zadnji put bio u Zetri kad su svirali 2Celos ,
i prokleti uhljebi iz Zetre od tada nisu riješili barem osvjetljenje prostora oko dvorane , a da ne govorim o loše ili nikako obilježenim ulazima
Izgleda marva čeka da neko strada u velikim gužvama na neosvjetljenim prolazima , pa će onda možda šta poduzeti!
Ko da smo došli u kakvu selendru na igranku....
Slazem se. Koncert (Produkcijski, ovučenje, Sting premoćan, bend također), ma sve na svjetskom nivou. Ali organizacija oko ulaza - nula bodova. Ono je bilo nevjerovatno. Čekanje u redu 30 minuta, onda laktanje i guranje sa ruljom. Bukvalno nisu mi ni gledali skeniranu kartu na mobu, mogao je komotno ući ko god je htio. I pustili su na parter više ljudi nego što je moglo stati. Nismo se mogli pomjeriti nimalo. Otići do šanka po pivo - misaona imenica. :lol:
sumirprimus
Posts: 81418
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1669 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by sumirprimus »

al ste bili na stingu u bosni , za sve ostalo tu je mastercard za bolju organizaciju hehe
super koncert. djedica razvaljuje jos uvijek :kiss:
User avatar
mayab
Posts: 27126
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1670 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by mayab »

Jebemimselo, gamadi je problem u 2022. godini makar osvijetliti prostor oko dvorane, fuj đubrad ona najgora
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15606
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1671 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by problemnatravunu »

Ima li iko ideju kome se obratiti žalbom, pritužbom glede toga ,
ono oko Zetre je odron odrona ,
glavni grad europske države ,
nedostaje 4-5 hebenih stubova sa led osvjetljenjem ,
eto ništa više, ali i to je izgleda, previše ,
i tako je već godinama, ma šta godinama, sada već desetljećima ..... :-? :-? :?
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1672 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Velika Exitova promo žurka kao uvod u novi festival u Sarajevu
Image

Sarajevski Dom mladih otvorit će svoja vrata velikim imenima svjetske i regionalne elektronske scene na GetExited događaju koji će se održati u subotu 5. novembra.

Posljednji Get EXITed i sjajan nastup Hot Since 82 bili su jedan od najznačajnijih stranih gostovanja elektronske muzike u Sarajevu proteklih godina, a organizatori EXIT i Garden of Dreams najavljuju novu noć za pamćenje.

Velika Exitova promo žurka koje će se održati 5. novembra predstavlja uvod u realizaciju novog muzičkog festivala u Sarajevu, koji će EXIT organizirati u suradnji s Garden Of Dreams.

"Exit dolazi u Sarajevo! 5. novembra u Domu mladih održat će se događaj Get Exited na kojem će nastupiti svjetske i regionalne muzičke zvijezde. Ovaj događaj će biti uvertira za novi muzički festival koji će Exit organizovati u Sarajevu u saradnji s Garden of Dreams Festivalom. Sretni smo što će grad Sarajevo dobiti novi svjetski muzički festival i što ćemo ubrzo u Sarajevu gledati svjetske muzičke zvijezde.“ – naglasio je Edin Forto, premijer Vlade Kantona Sarajevo.

“Radujemo se što ćemo, nakon što smo lansirali festival F84 2018. Godine kao omaž jednom od najvećih dometa bivše zajedničke države, ponovo donijeti festivalski plamen ljubavi u Sarajevo. Kao uvod u ovaj značajan projekt donosimo sjajnu Get EXITed žurku u Dom mladih!” - izjavio je osnivač i prvi čovjek Exita Dušan Kovačević.

EXIT u saradnji s Garden of Dreams ovime želi doprinijeti brendiranju i promociji grada Sarajeva. EXIT je najbrže rastuća festivalska organizacija i dvostruki osvajač titule Najbolji veliki europski festival. Garden of Dreams je nosilac nagrade Ambasador za najbolji regionalni festival elektronske muzike iz 2019. godine i jedan od najvažnijih kulturnih brendova Bosne i Hercegovine.

Kroz ovu saradnju osim doprinosa razvoju turizma, dati će se i poticaj razvoju nezavisne kulture Sarajeva, a doprinijet će se i edukaciji lokalnog stanovništva koje će biti uključeno u realizaciju ovih događaja. Strategija je da EXIT i Garden of Dreams kroz kvalitetnu saradnju i realizaciju zajedničkih projekata doprinesu organskom rastu festivalske industrije u Sarajevu, koristeći globalna znanja i iskustava EXIT festivala i lokalna znanja i iskustava Garden of Dreams festivala. Saradnja na realizaciji ovih događaja potaći će saradnju i u ostalim sferama kreativnih industrija i turizma, gdje će se s jedne strane privlačiti turisti, ali i zadržavati mladi ljudi na događajima u Bosni i Hercegovini.

Manifestacije poput ovih, s međunarodnim predznakom, predstavljaju jedan od najboljih vidova brendiranja i promocije destinacija. Pored direktnog priliva novca od turizma, uz međunarodnu promociju destinacije na kojoj se održavaju, a pored klasičnih medija, promotivni efekt koji se dobiva preko društvenih mreža od strane publike i učesnika je neprocjenjiv i time se stiže direktno do željenih tržišta i turista.
Klix
Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#1673 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Piaty »

Aco Lukas Skenderija Novembar

Volis li me
Kada sam grubijan
Volis li me
Kad sam pijaaaan

Veci je ovo problem glavnog grada europske drzave nego osvjetljenje.

...mada je i osvjetljenje problem
HelaS
Posts: 5596
Joined: 22/09/2018 13:21

#1674 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by HelaS »

Piaty wrote: 20/10/2022 21:39 Aco Lukas Skenderija Novembar

Volis li me
Kada sam grubijan
Volis li me
Kad sam pijaaaan

ZETRA, 12.11.2022.

Image
HelaS
Posts: 5596
Joined: 22/09/2018 13:21

#1675 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by HelaS »

HelaS wrote: 24/10/2022 21:32
Piaty wrote: 20/10/2022 21:39 Aco Lukas Skenderija Novembar

Volis li me
Kada sam grubijan
Volis li me
Kad sam pijaaaan

ZETRA, 12.11.2022.

Image
Napravio lom: Na koncertu turbofolkera iz Srbije Ace Lukasa u Zetri 10.000 ljudi

Image
https://www.klix.ba/magazin/muzika/napr ... /221112081

Nije li ovaj koncert, njegova posjećenost, osnov za ozbiljno psihološko istraživanje stanovništva Sarajeva i BiH :-)
Post Reply