Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#1551 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

Izmedju CVile i DMalte wrote:Evo nesto za sve stonere, travuljare i spacerock mucenike - 7 februar, Tvornica Zagreb, Monster Magnet :evil: :evil: :evil: Vidimo se !
Gledao ih u Ljubljani 1999. godine. Bili prdegrupa Metallici.
sikstinajn
Posts: 1428
Joined: 15/01/2017 19:21

#1552 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by sikstinajn »

Galija mostar 12 4 abrasevic

Uzalud dolazi prolece
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1553 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by dezurni_ucenik »

sikstinajn wrote:Galija mostar 12 4 abrasevic

Uzalud dolazi prolece

Nekima The Cure ce svirat a nama propali srpski hasisari dolaze.
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#1554 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

dezurni_ucenik wrote:
sikstinajn wrote:Galija mostar 12 4 abrasevic

Uzalud dolazi prolece

Nekima The Cure ce svirat a nama propali srpski hasisari dolaze.
Kad smo rupa od države. I malo si pobrkao datume. 12.04.2019. godine su u Slozi u Sarajevu, a ne u Mostaru.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#1555 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Koshpa »

Image
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1556 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by dezurni_ucenik »

Better Man wrote:
dezurni_ucenik wrote:
sikstinajn wrote:Galija mostar 12 4 abrasevic

Uzalud dolazi prolece

Nekima The Cure ce svirat a nama propali srpski hasisari dolaze.
Kad smo rupa od države. I malo si pobrkao datume. 12.04.2019. godine su u Slozi u Sarajevu, a ne u Mostaru.

Nisam ja pobrko nista sikstinajn je. :D
sikstinajn
Posts: 1428
Joined: 15/01/2017 19:21

#1557 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by sikstinajn »

.....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65587
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1558 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by _BataZiv_0809 »

Raja jeste li kupovali karte preko eventim.hr?

Ima li kakvih iskustava? Kontam ovu opciju print home da se ne smaram....
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#1559 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Hajvan »

Better Man wrote:
dezurni_ucenik wrote:
sikstinajn wrote:Galija mostar 12 4 abrasevic

Uzalud dolazi prolece

Nekima The Cure ce svirat a nama propali srpski hasisari dolaze.
Kad smo rupa od države. I malo si pobrkao datume. 12.04.2019. godine su u Slozi u Sarajevu, a ne u Mostaru.

Potrudi se pa organiziraraj..
ne orgnizira drzava, vec smijeli i ambicionzni pojedinci koji nerijetrko vlastite hobije pretvore u unosne biznise..
budi takav.


cangrizavih, malenih, ogorcenih covjeculjaka je pun dunjaluk… ne budi taj :)



ironiju i sarkazam na stranu, izvinjavam se za to, mi smo davno odustali sami od sebe…
pocevsi od sebe samog, vecina nas pronalazi razloge zasto nesto nece uspijeti bez i da pokusa…
i uvijek je neko drugi kriv…jbg, nije...
sikstinajn
Posts: 1428
Joined: 15/01/2017 19:21

#1560 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by sikstinajn »

Hajvan wrote:
Kad smo rupa od države. I malo si pobrkao datume. 12.04.2019. godine su u Slozi u Sarajevu, a ne u Mostaru.


ne orgnizira drzava, vec smijeli i ambicionzni pojedinci[/quote]

......koji kamču od države
al baš ono...cvile.
cviljenje upakuju u ''kao'' smjelost i ambicioznost
Uhljupi
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1561 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Ekskluzivno saznajemo: "Gipsy Kings" 20. februara u Sarajevu
Slavni sastav, predvođen Andreom Rejesom, na Balkan dovodi Tomislav Kašljević.

Image

Čuveni „world music” sastav „Gipsy Kings“, kako „Avaz“ ekskluzivno doznaje, stiže u Sarajevo. Deseteročlana francuska grupa, predvođena Andreom Rejesom (Reyes), veliki koncert održat će 20. februara u dvorani Skenderija.

Producent koncerta je Tomislav Kašljević, koji kaže da je riječ o mini turneji. U Zagrebu je „Gipsy Kings“ 18. februara, dan kasnije u Beogradu, a kruna balkanske turneje je 20. februara u Sarajevu.

- Već dugo ih ganjam, jer su oni među moja tri-četiri omiljena sastava. Zvuči kao fraza, ali ja sam Bosanac i volim dobre stvari uraditi u Bosni – govori nam Kašljević.

Ugovor je potpisan, a producent nam govori da ovu grupu nije bilo jednostavno dobiti na pet dana.

- Oni žive u različitim zemljama, u Francuskoj, Španiji, Americi, a dosta vremena su na turnejama. Bio sam strpljiv i dočekao sam - dodaje Kašljević.

Program će biti pomno pripremljen, a naravno da će se u Skenderiji pjevati hitovi „Volare“, „Bamboleo“, „Baila Me“, „Trista pena“, „Samba, samba“ i brojni drugi.

Prodaja ulaznica

Uskoro će početi prodaja ulaznica za koncert „Gipsy Kingsa“ u Skenderiji, a njihova cijena još nije precizirana.

- Upravo zatvaramo finansijsku konstrukciju i cijenu karata pokušat ćemo prilagoditi standardu Bosanaca i Hercegovaca – govori Kašljević.
Avaz
Last edited by So What! on 30/09/2019 08:54, edited 1 time in total.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1562 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

OK Fest u putujućem formatu – Manu Chao i ‘El Chapulin Solo’ u Banja Luci
Image

Koncertom jedne od najvećih svjetskih zvijezda, OK Fest i u Banja Luku prenosi dašak atmosfere i energije jedinstvenog festivala na Tjentištu.

OK Fest, najveći rock festival u Bosni i Hercegovini, više ne živi samo u svom uobičajenom julskom terminu na Tjentištu, nego planira da, poput dobrog duha rock and rolla, vibracije pronosi po cijeloj BiH.

Tako će ‘’El Chapulin Solo’’, novi projekat koji potpisuje Manu Chao, jedan od revolucionarnih muzičara, antiglobalista i boraca za ljudska prava raznih manjinskih grupa, te jedan od najvažnijih glasova u svijetu muzike, OK Fest dovesti 17. oktobra u Klubu studenata Banja Luka (KSB). Zajedno sa još dvojicom muzičara, francuska mestizo zvijezda u akustičnoj verziji će izvesti svoje najveće hitove, ali i melodije koje će banjalučka pubika čuti prvi put.

Image

Manu Chao ili José-Manuel Thomas Arthur Chao je više od 30 godina, najprije sa svojom grupom Mano Negra, a potom i kao samostalni umjetnik, popularan u cijelom svijetu, zahvaljujući specifičnom i zaraznom muzičkom šarenilu i inovativnosti u kojoj spaja punk, salsu, sambu, reggae, ska, rap i druge stilove.

Na čak sedam jezika pjeva o ljubavi, životu u getu, imigraciji, slobodi mišljenja i življenja, političkoj kritici, te pričama o autentičnim događajima iz svog živopisnog iskustva.

Za banjalučki koncert, 17. 10. U KST-u, ograničeni broj ulaznica po cijeni od 30 KM u prodaji su preko sistema kupikartu.ba od ponedjeljka 30. 9. 2019., a dodajmo da će u sklopu mini turneje Manu Chao nastupiti još u Nišu, Skoplju i Sofiji.
Glas.ba
sumirprimus
Posts: 80760
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1563 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by sumirprimus »

So What! wrote:Ekskluzivno saznajemo: "Gipsy Kings" 20. februara u Sarajevu
Slavni sastav, predvođen Andreom Rejesom, na Balkan dovodi Tomislav Kašljević.

Image

Čuveni „world music” sastav „Gipsy Kings“, kako „Avaz“ ekskluzivno doznaje, stiže u Sarajevo. Deseteročlana francuska grupa, predvođena Andreom Rejesom (Reyes), veliki koncert održat će 20. februara u dvorani Skenderija.

Producent koncerta je Tomislav Kašljević, koji kaže da je riječ o mini turneji. U Zagrebu je „Gipsy Kings“ 18. februara, dan kasnije u Beogradu, a kruna balkanske turneje je 20. februara u Sarajevu.

- Već dugo ih ganjam, jer su oni među moja tri-četiri omiljena sastava. Zvuči kao fraza, ali ja sam Bosanac i volim dobre stvari uraditi u Bosni – govori nam Kašljević.

Ugovor je potpisan, a producent nam govori da ovu grupu nije bilo jednostavno dobiti na pet dana.

- Oni žive u različitim zemljama, u Francuskoj, Španiji, Americi, a dosta vremena su na turnejama. Bio sam strpljiv i dočekao sam - dodaje Kašljević.

Program će biti pomno pripremljen, a naravno da će se u Skenderiji pjevati hitovi „Volare“, „Bamboleo“, „Baila Me“, „Trista pena“, „Samba, samba“ i brojni drugi.

Prodaja ulaznica

Uskoro će početi prodaja ulaznica za koncert „Gipsy Kingsa“ u Skenderiji, a njihova cijena još nije precizirana.

- Upravo zatvaramo finansijsku konstrukciju i cijenu karata pokušat ćemo prilagoditi standardu Bosanaca i Hercegovaca – govori Kašljević.
Avaz
auu brate pa ovo je top. :izet:
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1564 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Na njihovoj web-stranici nema još ništa, tako da sam još uvijek i ja rezervisan prema ovoj informaciji, ali eto za sada je više medija pisalo o tome ...

Legendarni Gipsy Kingsi dolaze u Sarajevo
Image

Vijest da svjetski fenomen, kako nazivaju legendarne Gipsy Kingse, dolaze u Bosnu i Hercegovinu, obradovala je brojne poštovaoce ove kultne francuske grupe.
Njihov koncert zakazan je za 20. februar naredne godine u sarajevskoj dvorani Mirza Delibašić, kazao nam je to poznati producent Tomislav Kašljević.

Osim publike u našoj zemlji, priliku da uz Kingse uživa imat će i njihovi fanovi u zagrebačkoj dvorani Vatroslav Lisinski 18. februara naredne godine, kao i beogradska publika u Sava centru, gdje je koncert zakazan dan kasnije.

Veliki je to izazov za Kašljevića, kaže nam, koji se po ko zna koji put odlučio uhvatiti ukoštac s ogromnim projektima kakvi su Kingsi i rizikovati.



"Kingsi su prije bili preskupi, sad su skupi i relativno prihvatljivi za ovo područje. Dugo sam 'koketirao' s ovim projektom i sad sam odlučio konačno da ga realiziram. Vidim da su reakcije publike zasad jako dobre, da ima interesa i to me jako raduje. Ovo je jedna ozbiljna priča, ozbiljna produkcija, čisti mazohizam koji mene nažalost uvijek vodi u životu. Izazov je i za moje saradnike, kao i moju kćerku Martinu koja je moja desna ruka. Veliki je ulog, veliki rizik u današnjim vremenima, ali pravilo je da nema pravila", iskren je Kašljević.

Još uvijek nije poznata cijena ulaznica, ali se pretpostavlja da će se kretati između 30 i 60 KM te da bi mogle biti puštene u prodaju u ponedjeljak za sva tri grada.
Klix
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65587
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1565 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by _BataZiv_0809 »

Ide li ko na Enriketa u Arenu ZG :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#1566 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Hajvan »

ko je Enriketo?
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#1568 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Altsa »

Grupa PARAF uskoro kreće na turneju. Potvrđeni datumi su 14.12. Beograd, 20.12. Rijeka i 15.2. Zagreb. Turneja će sigurno uključiti i Ljubljanu. Nastupit će kombinirana postava (s Vim Colom i Valterom Kocijančićem) s dodatnim glazbenicima koji su već nastupali u koncertnim postavama banda. Paraf će promovirati CD box-set 'Sabrana djela 1976-1987' te obljetničko reizdanje albuma 'Zastave' koji uskoro izlazi na vinilu s originalnim mixom i dodatnom pjesmom 'Metalci'.

User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#1569 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Altsa »

-----
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1570 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Bryan Ferry najavio koncert na Jahorini
Image

Olimpijski centar Jahorina, 7. decembra 2019. godine s početkom u 20:00 sati za sve svoje goste pripremio je Gala veče na kojoj će goste zabaviti svjetska zvijezda Bryan Ferry.

Ova britanska pop legenda, kojeg krasi orginalna vokalna briljantnost i elegancija koja inspiriše sve generacije, izvešće brojne klasične hitove iz njegovog solo repertoara i diskografije grupe Roxy Music, među kojima su „Let’s Stick Together”, „Slave to Love”, „Don’t Stop The Dance”, “Kiss and Tell”, „Love Is The Drug”, „These Foolish Things”, „Price of Love”, „I Put a Spell on You” i mnoge druge.

Ulaznice za koncert Bryana Ferrya su u prodaji od 14. oktobra na stranici kupikartu.ba.
Muzička Zona
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#1571 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Altsa »

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1572 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Bloo »

Altsa wrote:Grupa PARAF uskoro kreće na turneju. Potvrđeni datumi su 14.12. Beograd, 20.12. Rijeka i 15.2. Zagreb. Turneja će sigurno uključiti i Ljubljanu. Nastupit će kombinirana postava (s Vim Colom i Valterom Kocijančićem) s dodatnim glazbenicima koji su već nastupali u koncertnim postavama banda. Paraf će promovirati CD box-set 'Sabrana djela 1976-1987' te obljetničko reizdanje albuma 'Zastave' koji uskoro izlazi na vinilu s originalnim mixom i dodatnom pjesmom 'Metalci'.
OMG :D
:sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan:
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#1573 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Altsa »

Bloo wrote:
Altsa wrote:Grupa PARAF uskoro kreće na turneju. Potvrđeni datumi su 14.12. Beograd, 20.12. Rijeka i 15.2. Zagreb. Turneja će sigurno uključiti i Ljubljanu. Nastupit će kombinirana postava (s Vim Colom i Valterom Kocijančićem) s dodatnim glazbenicima koji su već nastupali u koncertnim postavama banda. Paraf će promovirati CD box-set 'Sabrana djela 1976-1987' te obljetničko reizdanje albuma 'Zastave' koji uskoro izlazi na vinilu s originalnim mixom i dodatnom pjesmom 'Metalci'.
OMG :D
:sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan:
Mozda dodu i u SA jer kako se prica ima interesovanja da se organizuje koncert. Mada cisto sumnjam.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1574 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Bloo »

Altsa wrote:
Bloo wrote:
Altsa wrote:Grupa PARAF uskoro kreće na turneju. Potvrđeni datumi su 14.12. Beograd, 20.12. Rijeka i 15.2. Zagreb. Turneja će sigurno uključiti i Ljubljanu. Nastupit će kombinirana postava (s Vim Colom i Valterom Kocijančićem) s dodatnim glazbenicima koji su već nastupali u koncertnim postavama banda. Paraf će promovirati CD box-set 'Sabrana djela 1976-1987' te obljetničko reizdanje albuma 'Zastave' koji uskoro izlazi na vinilu s originalnim mixom i dodatnom pjesmom 'Metalci'.
OMG :D
:sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan:
Mozda dodu i u SA jer kako se prica ima interesovanja da se organizuje koncert. Mada cisto sumnjam.
Skupilo bi se nas 20 :D dosta

Al def bum ganjal Zagreb....samo zbog želim biti vojnik i kao rane trešnje :mrgreen:
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#1575 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Russki »

Oćel ko na Apokaliptiku dvacetog prvog u ZG?
Post Reply