Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55699
Joined: 15/12/2008 16:53

#2001 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by ultima_palabra »

Samo publika karina zesca.
User avatar
So What!
Posts: 11161
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2002 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Počela prodaja ulaznica za Rammstein, ja se nekako provukao, kupio, platio, kažu poslat ćemo ti ulaznice naknadno.

Čekao u onom virtuelnom redu jedno pola sata, pa onda čekao na Eventimu još pola sata refreshovao jer nije bilo ulaznica, pisalo je Sold Out.

Znači ko hoće da ide, nek požuri, jer Ušće jeste ogromno, ali ako se ovako nastavi, rasprodat će to Rammstein ubrzo.
dassa
Posts: 297
Joined: 13/10/2011 10:59

#2003 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by dassa »

Uzeo za Prag 11.05. Nestale za sat sve karte.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#2004 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Digla_da_kreci »

Ima jos karata na viagogo ali se prodaju brzo. Mi kontamo uzeti karte za Njemacku jer cemo ici tamo kad bude evropsko prvenstvo pa da spojimo. :D
kio01
Posts: 1102
Joined: 19/08/2017 15:56

#2005 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by kio01 »

Digla_da_kreci wrote: 18/10/2023 14:02 Ima jos karata na viagogo ali se prodaju brzo. Mi kontamo uzeti karte za Njemacku jer cemo ici tamo kad bude evropsko prvenstvo pa da spojimo. :D
Pazi sa viagogo, ako su karte personalizovane vrlo lahko mozes poljubiti vrata kad stignes sa svojom "kartom". Najsigurnija opcija je eventim, ali u mnogim mjestima ima i drugih prodavaca, kao npr eFinity u Srbiji(preporucujem Rammstein reddit gdje ima megathread sa svim koncertima pa su tu informacije, ili uzimati karte preko linkova direktno sa Rammstein web stranice). Te personalizovane karte se mogu prodati samo preko oficijelnog resellera, za eventim je to FanSale.
challmander
Posts: 352
Joined: 09/01/2022 11:42

#2006 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by challmander »

Eventim je izgleda dobio samo odredjeni kontigent ulaznica. Na efinity ima jos koliko hoces, samo izgleda Feuerzone nije dostupna.
kio01
Posts: 1102
Joined: 19/08/2017 15:56

#2007 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by kio01 »

Dobro me je jutros eFinity namucio :-x

Na kraju je najbolja opcija bila refresh Eventim dok ti se ne posreci da su dostupne karte. Da sam ostao na ovom drugom sad bih bio bez karti.
challmander
Posts: 352
Joined: 09/01/2022 11:42

#2008 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by challmander »

kio01 wrote: 18/10/2023 18:01 Dobro me je jutros eFinity namucio :-x

Na kraju je najbolja opcija bila refresh Eventim dok ti se ne posreci da su dostupne karte. Da sam ostao na ovom drugom sad bih bio bez karti.
eFinity jutros uopste nije radio. Uspio sam na Eventimu uzeti, ali sam i u fanclub presale uzeo dvije za tribine u slucaju da ne ugrabim FZ.

Sad ne znam kako ce personalizacija ici buduci da mi nikakve podatke nisu trazili.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#2009 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Digla_da_kreci »

kio01 wrote: 18/10/2023 17:57 Pazi sa viagogo, ako su karte personalizovane vrlo lahko mozes poljubiti vrata kad stignes sa svojom "kartom". Najsigurnija opcija je eventim, ali u mnogim mjestima ima i drugih prodavaca, kao npr eFinity u Srbiji(preporucujem Rammstein reddit gdje ima megathread sa svim koncertima pa su tu informacije, ili uzimati karte preko linkova direktno sa Rammstein web stranice). Te personalizovane karte se mogu prodati samo preko oficijelnog resellera, za eventim je to FanSale.
E da, viagogo je third party, hvala sto si mi skrenuo paznju, sigurnije je onda preko eventim. Nisam jos kupila, za Frankfurt ce poceti prodaja sljedeci mjesec. Pratim megathread na redditu. :thumbup:
kio01
Posts: 1102
Joined: 19/08/2017 15:56

#2010 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by kio01 »

challmander wrote: 18/10/2023 19:02
kio01 wrote: 18/10/2023 18:01 Dobro me je jutros eFinity namucio :-x

Na kraju je najbolja opcija bila refresh Eventim dok ti se ne posreci da su dostupne karte. Da sam ostao na ovom drugom sad bih bio bez karti.
eFinity jutros uopste nije radio. Uspio sam na Eventimu uzeti, ali sam i u fanclub presale uzeo dvije za tribine u slucaju da ne ugrabim FZ.

Sad ne znam kako ce personalizacija ici buduci da mi nikakve podatke nisu trazili.
Negdje sam procitao da karte za koncert u Beogradu nece biti personalizovane. Meni su na Eventim trazili samo moje podatke a za drugu kartu nisam morao unijeti nista. Ne znam zasto nisu za Bg personalizovane, mozda jer je glavni prodavac eFinity.
challmander
Posts: 352
Joined: 09/01/2022 11:42

#2011 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by challmander »

kio01 wrote: 18/10/2023 19:56
challmander wrote: 18/10/2023 19:02

eFinity jutros uopste nije radio. Uspio sam na Eventimu uzeti, ali sam i u fanclub presale uzeo dvije za tribine u slucaju da ne ugrabim FZ.

Sad ne znam kako ce personalizacija ici buduci da mi nikakve podatke nisu trazili.
Negdje sam procitao da karte za koncert u Beogradu nece biti personalizovane. Meni su na Eventim trazili samo moje podatke a za drugu kartu nisam morao unijeti nista. Ne znam zasto nisu za Bg personalizovane, mozda jer je glavni prodavac eFinity.
I ja sam dobio takav odgovor na LIFAD forumu od nekog, ali mi opet cudno jer su im prije sve karte na turneji bile personalizovane.

Mislim meni jos bolje jer sam vec dogovorio da prodam viska karte za tribine.
User avatar
So What!
Posts: 11161
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2012 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

challmander wrote: 19/10/2023 09:31
kio01 wrote: 18/10/2023 19:56

Negdje sam procitao da karte za koncert u Beogradu nece biti personalizovane. Meni su na Eventim trazili samo moje podatke a za drugu kartu nisam morao unijeti nista. Ne znam zasto nisu za Bg personalizovane, mozda jer je glavni prodavac eFinity.
I ja sam dobio takav odgovor na LIFAD forumu od nekog, ali mi opet cudno jer su im prije sve karte na turneji bile personalizovane.

Mislim meni jos bolje jer sam vec dogovorio da prodam viska karte za tribine.
Možda zato što što je većina venues na kojima su nastupali limitirana, dok Ušće baš i nema neki limit.

Mene je neka sreća spasila da u onoj brzini ne kupim karte preko Vigagogo jer sam htio kupiti dvije karte za fan-pit i ugledam tamo, piše 600 maraka, kontam toliko je za dvije, hajde daj, jer ovamo svakako više nema, ispostavit će se da je toliko jedna ulaznica i da banka šalje one kodove i prikaže ti iznos koji će ti skinuti, tako da sam mogao ostati i bez novca, a i haman i bez ulaznica jer Rammstein je zakonski zabranio Viagogo-u preprodaju njihovih ulaznica.

A ovo je vijest od prije 20 sati:

Ulaznice za Rammstein od danas u prodaji – fan pit (FeuerZone) rasprodat za samo dva sata! Interesovanje fanova nezapamćeno, regular ulaznica ima još malo!
challmander
Posts: 352
Joined: 09/01/2022 11:42

#2013 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by challmander »

So What! wrote: 19/10/2023 10:24
challmander wrote: 19/10/2023 09:31

I ja sam dobio takav odgovor na LIFAD forumu od nekog, ali mi opet cudno jer su im prije sve karte na turneji bile personalizovane.

Mislim meni jos bolje jer sam vec dogovorio da prodam viska karte za tribine.
Možda zato što što je većina venues na kojima su nastupali limitirana, dok Ušće baš i nema neki limit.

Mene je neka sreća spasila da u onoj brzini ne kupim karte preko Vigagogo jer sam htio kupiti dvije karte za fan-pit i ugledam tamo, piše 600 maraka, kontam toliko je za dvije, hajde daj, jer ovamo svakako više nema, ispostavit će se da je toliko jedna ulaznica i da banka šalje one kodove i prikaže ti iznos koji će ti skinuti, tako da sam mogao ostati i bez novca, a i haman i bez ulaznica jer Rammstein je zakonski zabranio Viagogo-u preprodaju njihovih ulaznica.

A ovo je vijest od prije 20 sati:

Ulaznice za Rammstein od danas u prodaji – fan pit (FeuerZone) rasprodat za samo dva sata! Interesovanje fanova nezapamćeno, regular ulaznica ima još malo!
Rammstein je imao sudski spor sa Viagogo zbog te preprodaje karti i stvarno preporucuju fanovima da ne kupuju karte za njihove koncerte preko Viagogo.

Za FZ je ocekivano bilo da ce se brzo rasprodat. Ja sam ih gledao na prvoj turneji kada nije bio FZ nego samo Innenraum i bilo je dosta jeftinije. Sada su karte cak i do 150€ za FZ po Evropi, koliko sam uspio vidjeti.
Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#2014 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Okudzava »

Dodat i drugi koncert u subotu.

"Rammstein's only show in Serbia sold out in no time!
The band is very happy to announce a second show in Belgrade. Pre-sale begins Friday, October 27 at 10:00 CEST at https://rammstein.com/tickets"
kio01
Posts: 1102
Joined: 19/08/2017 15:56

#2015 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by kio01 »

Steta, vise bi mi subota odgovarala al ne mucio se vala ponovo oko kupovine pa onda jos i prodaje ovih koje vec imam
Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#2016 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Okudzava »

Možda da se trampiš sa nekim koji kupi za subotu, a nikako nije stigao za petak koji mu je recimo odgovarao.
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2017 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by mayab »

ž
Image
James Carter Organ Trio
Sjedinjene Američke Države
Narodno pozorište, Obala Kulina bana 9
11. novembra 2023. 19:00

James Carter – saksofoni
Gerard Gibbs – Hammond B3
Alex White – bubnjevi
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#2018 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by RJ57 »

Digla_da_kreci wrote: 18/10/2023 14:02 Ima jos karata na viagogo ali se prodaju brzo. Mi kontamo uzeti karte za Njemacku jer cemo ici tamo kad bude evropsko prvenstvo pa da spojimo. :D
apropo evropskog prvenstva, juče je par njemačkih portala objavilo da je AC/DC promoter rezervisao olimpijski stadion u minhenu za dva dana prije otvaranja ... naravno zvanično će biti tek kad se (i ako se) potpišu ugovori. informacija dolazi od gradske uprave tako da je vjerodostojna.
Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#2019 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Okudzava »

Da, pominju se Minhen 12 jun i Pariz 15 avgust.

Vala bih voleo još jednom da ih vidim, prošlo 14 godina od Beograda... Malkolm još bio živ. :zoka:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#2020 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

Springsteen dolazi opet u Evropi iduće godine. Turneju otvara koncertom u Cardiffu 5-og maja. A zatvara sa dva koncerta na Wembleyu 25-og i 27-og jula. Karte za Wembley su nabavljene u pretprodaji i to za 25-i juli.
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#2021 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by RJ57 »

Okudzava wrote: 09/11/2023 15:54 Da, pominju se Minhen 12 jun i Pariz 15 avgust.

Vala bih voleo još jednom da ih vidim, prošlo 14 godina od Beograda... Malkolm još bio živ. :zoka:
nisam mislio ići na evropsko osim ako se kojim čudom plasiramo, ali ako fakat bude AC/DC sviro otići ću na otvaranje i na koncert, za uspomenu na dobra stara vremena! samo sam ih jednom gledao, u st. louisu 1990, kad sam prvi puta bio u americi (da se tada bogdo nisam vratio), sve se potrefilo ... jailbreak od nekih pola sata ..... nezaboravno! karta bila 20 $ :mrgreen: .. ne smijem ni pomisliti koliko će to sve u minhenu koštati!
User avatar
vaučer
Posts: 9200
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#2022 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by vaučer »

Better Man wrote: 09/11/2023 21:14 Springsteen dolazi opet u Evropi iduće godine. Turneju otvara koncertom u Cardiffu 5-og maja. A zatvara sa dva koncerta na Wembleyu 25-og i 27-og jula. Karte za Wembley su nabavljene u pretprodaji i to za 25-i juli.
Nije normalan s cijenama. Plus kod mene u Dublinu svaki put svira ili na Croke park stadionu ili u RDS hali - oba prostora s ubjedljivo najgorim razglasom i zvukom.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5060
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#2023 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by oldtajmer »

koliko su obicno karte za bossa :? citao sam negdje da spominju da su puno skupe al nisam upratio koliko
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#2024 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

oldtajmer wrote: 10/11/2023 11:14 koliko su obicno karte za bossa :? citao sam negdje da spominju da su puno skupe al nisam upratio koliko
Cijena zavisi od pozicije gledanja. Evo za Wembley idu od 116 funti, pa na više. Možda je bilo i jeftinije, ali se prodalo. Gledam za Bartcelonu imaš od 91 funtu, pa na više. Najveći problem su preprodavači.
Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#2025 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Okudzava »

RJ57 wrote: 10/11/2023 09:56
Okudzava wrote: 09/11/2023 15:54 Da, pominju se Minhen 12 jun i Pariz 15 avgust.

Vala bih voleo još jednom da ih vidim, prošlo 14 godina od Beograda... Malkolm još bio živ. :zoka:
nisam mislio ići na evropsko osim ako se kojim čudom plasiramo, ali ako fakat bude AC/DC sviro otići ću na otvaranje i na koncert, za uspomenu na dobra stara vremena! samo sam ih jednom gledao, u st. louisu 1990, kad sam prvi puta bio u americi (da se tada bogdo nisam vratio), sve se potrefilo ... jailbreak od nekih pola sata ..... nezaboravno! karta bila 20 $ :mrgreen: .. ne smijem ni pomisliti koliko će to sve u minhenu koštati!
U BG karta za fan pit bila 55 eura... eh da, bile nekad te cene!

Nego, gledao si ih na Razors Edge turneji, way cool! :thumbup:
Post Reply