Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#2051 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Altsa »

Image
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2052 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by sumirprimus »

...
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#2053 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by RJ57 »

RJ57 wrote: 07/02/2024 10:48
RJ57 wrote: 24/11/2023 00:10 australska ambasada u irskoj je potvrdila koncert na croke parku a gradonačelnik minhena koncert(e) u minhenu. elem lakapo je sigurno da će svirati, sad samo treba vidjeti gdje još :thumbup:

i treba nekako kupiti karte… i za koncert i za utakmicu!
AC/DC objava turneje u ponedjeljak u 9:00 :thumbup:
https://www.acdc.com/tour/

start 17.5. u gelsenkirchenu, kraj 17.8. u dublinu

dakle optimum bi bio AC/DC 12.6. minhen i onda 14.6. njemačka-škotska :thumbup:
Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#2055 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Okudzava »

Jbt, pa to 4x skuplje od onomad BG koncerta :idea:

Image
User avatar
drugtito2011
Posts: 2889
Joined: 01/08/2011 18:45

#2056 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by drugtito2011 »

Okudzava wrote: 16/02/2024 19:44 Jbt, pa to 4x skuplje od onomad BG koncerta :idea:

Image
Ovo sam super prošao. Ima stranica koje naplaćuju dostavu 75 eur po karti. Imao sam sreće nakon 2 sata čekanja da pristupim stranici.
Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#2057 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Okudzava »

Čestitam! :thumbup:
User avatar
drugtito2011
Posts: 2889
Joined: 01/08/2011 18:45

#2058 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by drugtito2011 »

Okudzava wrote: 16/02/2024 20:16 Čestitam! :thumbup:
Hvala :thumbup:
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#2059 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

So What! wrote: 05/02/2024 01:31



Historija Sarajeva i EXIT-a je duga, te njihova volja da naprave svoj festival u Sarajevu koji bi se odrzavao svake godine postoji, ali nikako da uspije, jer realno i oni su samo NGO koji trazi finansiranje, a kojeg su ovdje rijetko mogli da pronadju. Jos 2006. godine su imali mini festival u sklopu MTV EXIT turneje po zemljama Istocne Evrope koja je bila humanitarnog karaktera. Onda su 2018. godine lansirali Festival 84 na Jahorini, koji je trebao biti omaz sarajevskom olimpijskom naslijedju. Koliko znam festival je bio posjecen, ali nikada vise nije odrzan te se ovi iz EXIT-a nisu oglasili, zasto nisu nastavili sa radom.

U medjuvremenu su se utalili sa Garden of Dreamsom i regularno zadnje tri godine odrzavaju zajednicke evente, te je prosle godine Garden of Dreams festival trebao biti kao taj Garden/EXIT festival sto se nije desilo, ali evo ove godine ponovo saradnja te festival se zove Unity84 i potpuno je posvecen sarajevskoj Olimpijadi, ovi iz EXIT-a jos uvijek ne spominju da su prije sest godina odrzavali festival na isti fazon na Jahorini, a evo sada ce se to desiti na Bjelasnici, a glavni event ce se odrzati u Domu Mladih.


Taj MTV Exit na kojeg mislis nije bio dio festivala Exit. Exit je valjda neka organizacija koja se bavila ukazivanjem na strahote trgovine ljudima. Asian Dub Foundation i Dubioza su svirali tada.

A sto se tice tog famoznog "mi cemo biti centar svijeta - cudo nevidjeno" festivala koji ce biti za 10 dana, nemam komentara, ne vrijedi trosit rijeci jer u suprotnom dolazi se u rizik da budes prozvan hejterom. A ljepota ulaska u godine je da te libo polni organ ko ce nastupat u Sarajevu, bila Prijovicka ili Rammstein-
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#2060 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by RJ57 »

drugtito2011 wrote: 16/02/2024 20:10

Ovo sam super prošao. Ima stranica koje naplaćuju dostavu 75 eur po karti. Imao sam sreće nakon 2 sata čekanja da pristupim stranici.
to su jako dobra mjesta, a mislim da ispod 150 svakako nije bilo ništa. cijene koncerata su zadnjih par godina eksplodirale. ovo je gornji dio srednjeg prstena, po meni top. gornji prsten je bio cca 25 eura jeftiniji. apropo dva sata čekanja, mogao si slobodno startovati više browsera na oeticket.com, nije bio nikakav problem ući brzo na stranicu. na njemačkom eventim.de je bila druga priča, puno sporije.

mi idemo u minhen, prvo na koncert pa na utakmicu. koštaće sve to jako puno, ali jebiga, to nam je izlet za 2024. pored toga eventualno par dana na pelješac i puna kapa!
User avatar
drugtito2011
Posts: 2889
Joined: 01/08/2011 18:45

#2061 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by drugtito2011 »

RJ57 wrote: 22/02/2024 10:48
drugtito2011 wrote: 16/02/2024 20:10

Ovo sam super prošao. Ima stranica koje naplaćuju dostavu 75 eur po karti. Imao sam sreće nakon 2 sata čekanja da pristupim stranici.
to su jako dobra mjesta, a mislim da ispod 150 svakako nije bilo ništa. cijene koncerata su zadnjih par godina eksplodirale. ovo je gornji dio srednjeg prstena, po meni top. gornji prsten je bio cca 25 eura jeftiniji. apropo dva sata čekanja, mogao si slobodno startovati više browsera na oeticket.com, nije bio nikakav problem ući brzo na stranicu. na njemačkom eventim.de je bila druga priča, puno sporije.

mi idemo u minhen, prvo na koncert pa na utakmicu. koštaće sve to jako puno, ali jebiga, to nam je izlet za 2024. pored toga eventualno par dana na pelješac i puna kapa!
Karte sam i našao nakon dva sata čekanja. iznenada su se počele pojavljivati slobodne karte, pretpostavljam, da je istieklo vrijeme predviđeno za plaćanje.

Inače prvi koncert na ovom stadionu, tada Praterstadion, Vienna, sam gledao 1990. Rolling Stones Urban Jungle tour, i bio sam na ovoj tribini, vrlo blizu mjesta gdje ćemo biti sad. Samo što sam tad išao s muškim društvom, sad sa kćerkom.

A vama ugodan boravak i uživajte.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#2062 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

drugtito2011 wrote: 22/02/2024 11:51
RJ57 wrote: 22/02/2024 10:48
drugtito2011 wrote: 16/02/2024 20:10

Ovo sam super prošao. Ima stranica koje naplaćuju dostavu 75 eur po karti. Imao sam sreće nakon 2 sata čekanja da pristupim stranici.
to su jako dobra mjesta, a mislim da ispod 150 svakako nije bilo ništa. cijene koncerata su zadnjih par godina eksplodirale. ovo je gornji dio srednjeg prstena, po meni top. gornji prsten je bio cca 25 eura jeftiniji. apropo dva sata čekanja, mogao si slobodno startovati više browsera na oeticket.com, nije bio nikakav problem ući brzo na stranicu. na njemačkom eventim.de je bila druga priča, puno sporije.

mi idemo u minhen, prvo na koncert pa na utakmicu. koštaće sve to jako puno, ali jebiga, to nam je izlet za 2024. pored toga eventualno par dana na pelješac i puna kapa!
Karte sam i našao nakon dva sata čekanja. iznenada su se počele pojavljivati slobodne karte, pretpostavljam, da je istieklo vrijeme predviđeno za plaćanje.

Inače prvi koncert na ovom stadionu, tada Praterstadion, Vienna, sam gledao 1990. Rolling Stones Urban Jungle tour, i bio sam na ovoj tribini, vrlo blizu mjesta gdje ćemo biti sad. Samo što sam tad išao s muškim društvom, sad sa kćerkom.

A vama ugodan boravak i uživajte.
Bio sam i ja na koncertu The Rolling Stonesa na Praterstadion Vienna 31.07.1990. godine. Koncert je bio fantastičan. Igrao nagradnu igru u Pop Rocku i izvukli me. Prvih 30 izvučenih su dobili glavnu nagradu odlazak na koncert. Bio izvučen pod rednim brojem 15. Sjećam se dobro tog dana kad sam saznao da sam izvučen. poslije završene nastave u srednjoj školi otišao na trafiku i kupio novi broj Pop Rocka i kući i za stolom ručam i gledam novine, kad sjetim se da su u tom broju rezultati nagradne igre i odmah nađem stranicu sa rezultatima i vidim svoje ime. Odmah sutradan otišao da se slikam za pasoš. Putovalo se iz Beograda i bilo je 11 autobusa. U jednom smo bili mi nagrađeni preko Pop Rocka i bila je čitava redakcija novina. Dejan Cukić bio vođa puta. U drugom su bili nagrađeni preko Eureke, a u ostalih 9 buseva su bili oni koji su uplatili aranžman za koncert, Osam od tih devet buseva je bilo iz Beograda i jedan iz Skoplja. Aranžman je uključivao 2 dana boravka u Beču sa jednim noćenjem i uključenim doručkom i imali smo u povratku obilazak Budimpešte. Iz tadašnje Juge bilo je preko stotinu autobusa. 5 do 10 hiljada ljudi na koncertu je bilo iz Juge. Prije The Rolling Stonesa u junu koncert imala Tina Turner i Pop Rock je i za njen koncert organizovao nagradnu igru,a vođa puta bila Snežana Mišković Viktorija. Tina je imala još jedan koncert na Praterstadion na istoj turneji u septembru te godine.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2889
Joined: 01/08/2011 18:45

#2063 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by drugtito2011 »

Better Man wrote: 22/02/2024 12:27
drugtito2011 wrote: 22/02/2024 11:51
RJ57 wrote: 22/02/2024 10:48

to su jako dobra mjesta, a mislim da ispod 150 svakako nije bilo ništa. cijene koncerata su zadnjih par godina eksplodirale. ovo je gornji dio srednjeg prstena, po meni top. gornji prsten je bio cca 25 eura jeftiniji. apropo dva sata čekanja, mogao si slobodno startovati više browsera na oeticket.com, nije bio nikakav problem ući brzo na stranicu. na njemačkom eventim.de je bila druga priča, puno sporije.

mi idemo u minhen, prvo na koncert pa na utakmicu. koštaće sve to jako puno, ali jebiga, to nam je izlet za 2024. pored toga eventualno par dana na pelješac i puna kapa!
Karte sam i našao nakon dva sata čekanja. iznenada su se počele pojavljivati slobodne karte, pretpostavljam, da je istieklo vrijeme predviđeno za plaćanje.

Inače prvi koncert na ovom stadionu, tada Praterstadion, Vienna, sam gledao 1990. Rolling Stones Urban Jungle tour, i bio sam na ovoj tribini, vrlo blizu mjesta gdje ćemo biti sad. Samo što sam tad išao s muškim društvom, sad sa kćerkom.

A vama ugodan boravak i uživajte.
Bio sam i ja na koncertu The Rolling Stonesa na Praterstadion Vienna 31.07.1990. godine. Koncert je bio fantastičan. Igrao nagradnu igru u Pop Rocku i izvukli me. Prvih 30 izvučenih su dobili glavnu nagradu odlazak na koncert. Bio izvučen pod rednim brojem 15. Sjećam se dobro tog dana kad sam saznao da sam izvučen. poslije završene nastave u srednjoj školi otišao na trafiku i kupio novi broj Pop Rocka i kući i za stolom ručam i gledam novine, kad sjetim se da su u tom broju rezultati nagradne igre i odmah nađem stranicu sa rezultatima i vidim svoje ime. Odmah sutradan otišao da se slikam za pasoš. Putovalo se iz Beograda i bilo je 11 autobusa. U jednom smo bili mi nagrađeni preko Pop Rocka i bila je čitava redakcija novina. Dejan Cukić bio vođa puta. U drugom su bili nagrađeni preko Eureke, a u ostalih 9 buseva su bili oni koji su uplatili aranžman za koncert, Osam od tih devet buseva je bilo iz Beograda i jedan iz Skoplja. Aranžman je uključivao 2 dana boravka u Beču sa jednim noćenjem i uključenim doručkom i imali smo u povratku obilazak Budimpešte. Iz tadašnje Juge bilo je preko stotinu autobusa. 5 do 10 hiljada ljudi na koncertu je bilo iz Juge. Prije The Rolling Stonesa u junu koncert imala Tina Turner i Pop Rock je i za njen koncert organizovao nagradnu igru,a vođa puta bila Snežana Mišković Viktorija. Tina je imala još jedan koncert na Praterstadion na istoj turneji u septembru te godine.
Ja sam išao preko neke turističke agencije, bili smješteni kod katedrale uz prugu, i cijena aranžmana je bila 840 dinara (120 DM). krenuli iz Sa u 10 naveče, a povratak odmah poslije koncerta.

A Tinu sam gledo u Frankfurtu, mislim da je bilo početkaom juna 1990. Bilo se mlado, radilo se i moglo se hodati, nespavati...
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2064 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

billy organ wrote: 21/02/2024 20:42Taj MTV Exit na kojeg mislis nije bio dio festivala Exit. Exit je valjda neka organizacija koja se bavila ukazivanjem na strahote trgovine ljudima. Asian Dub Foundation i Dubioza su svirali tada.

A sto se tice tog famoznog "mi cemo biti centar svijeta - cudo nevidjeno" festivala koji ce biti za 10 dana, nemam komentara, ne vrijedi trosit rijeci jer u suprotnom dolazi se u rizik da budes prozvan hejterom. A ljepota ulaska u godine je da te libo polni organ ko ce nastupat u Sarajevu, bila Prijovicka ili Rammstein-
Majkemi ja sve ove godine mislio da je to EXIT pokupio neki grant pa furao saradnju s UNICEF-om, ali evo nakon tvog komentara, provjerio sam i fakat, ovaj EXIT i EXIT festival jesu saradjivali, ali nisu ista organizacija niti imaju veze jedno s drugim.

Volim ja i kvalitetan hejt, sto mislis da je taj festival losa stvar. Ja sam provukao kroz uvodni post da ima tu NGO-ovstine, sisanja budzeta i slicnih stvari, ali nuzno ne smatram kulturne dogadjaje te vrste viskom, a sad volim uvijek cuti i dobar hejt na to :D
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#2065 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by RJ57 »

drugtito2011 wrote: 22/02/2024 12:52
Better Man wrote: 22/02/2024 12:27
drugtito2011 wrote: 22/02/2024 11:51

Karte sam i našao nakon dva sata čekanja. iznenada su se počele pojavljivati slobodne karte, pretpostavljam, da je istieklo vrijeme predviđeno za plaćanje.

Inače prvi koncert na ovom stadionu, tada Praterstadion, Vienna, sam gledao 1990. Rolling Stones Urban Jungle tour, i bio sam na ovoj tribini, vrlo blizu mjesta gdje ćemo biti sad. Samo što sam tad išao s muškim društvom, sad sa kćerkom.

A vama ugodan boravak i uživajte.
Bio sam i ja na koncertu The Rolling Stonesa na Praterstadion Vienna 31.07.1990. godine. Koncert je bio fantastičan. Igrao nagradnu igru u Pop Rocku i izvukli me. Prvih 30 izvučenih su dobili glavnu nagradu odlazak na koncert. Bio izvučen pod rednim brojem 15. Sjećam se dobro tog dana kad sam saznao da sam izvučen. poslije završene nastave u srednjoj školi otišao na trafiku i kupio novi broj Pop Rocka i kući i za stolom ručam i gledam novine, kad sjetim se da su u tom broju rezultati nagradne igre i odmah nađem stranicu sa rezultatima i vidim svoje ime. Odmah sutradan otišao da se slikam za pasoš. Putovalo se iz Beograda i bilo je 11 autobusa. U jednom smo bili mi nagrađeni preko Pop Rocka i bila je čitava redakcija novina. Dejan Cukić bio vođa puta. U drugom su bili nagrađeni preko Eureke, a u ostalih 9 buseva su bili oni koji su uplatili aranžman za koncert, Osam od tih devet buseva je bilo iz Beograda i jedan iz Skoplja. Aranžman je uključivao 2 dana boravka u Beču sa jednim noćenjem i uključenim doručkom i imali smo u povratku obilazak Budimpešte. Iz tadašnje Juge bilo je preko stotinu autobusa. 5 do 10 hiljada ljudi na koncertu je bilo iz Juge. Prije The Rolling Stonesa u junu koncert imala Tina Turner i Pop Rock je i za njen koncert organizovao nagradnu igru,a vođa puta bila Snežana Mišković Viktorija. Tina je imala još jedan koncert na Praterstadion na istoj turneji u septembru te godine.
Ja sam išao preko neke turističke agencije, bili smješteni kod katedrale uz prugu, i cijena aranžmana je bila 840 dinara (120 DM). krenuli iz Sa u 10 naveče, a povratak odmah poslije koncerta.

A Tinu sam gledo u Frankfurtu, mislim da je bilo početkaom juna 1990. Bilo se mlado, radilo se i moglo se hodati, nespavati...
da, busevi za sarajevo su vozili nazad odma iza koncerta, mislim da su su išla dva busa ali možda griješim. da sam tada imao love išao bi i ja, mada je bolje da nisam, tako su mi ostale neke iluzije u glavi još par godina duže :mrgreen:

p.s. ustvari lažem, da sam imao love išao bi u italiju na SP i tamo bi sve spiskao tako da ne bi ništa ostalo za stonese
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#2066 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

drugtito2011 wrote: 22/02/2024 12:52
Better Man wrote: 22/02/2024 12:27
drugtito2011 wrote: 22/02/2024 11:51

Karte sam i našao nakon dva sata čekanja. iznenada su se počele pojavljivati slobodne karte, pretpostavljam, da je istieklo vrijeme predviđeno za plaćanje.

Inače prvi koncert na ovom stadionu, tada Praterstadion, Vienna, sam gledao 1990. Rolling Stones Urban Jungle tour, i bio sam na ovoj tribini, vrlo blizu mjesta gdje ćemo biti sad. Samo što sam tad išao s muškim društvom, sad sa kćerkom.

A vama ugodan boravak i uživajte.
Bio sam i ja na koncertu The Rolling Stonesa na Praterstadion Vienna 31.07.1990. godine. Koncert je bio fantastičan. Igrao nagradnu igru u Pop Rocku i izvukli me. Prvih 30 izvučenih su dobili glavnu nagradu odlazak na koncert. Bio izvučen pod rednim brojem 15. Sjećam se dobro tog dana kad sam saznao da sam izvučen. poslije završene nastave u srednjoj školi otišao na trafiku i kupio novi broj Pop Rocka i kući i za stolom ručam i gledam novine, kad sjetim se da su u tom broju rezultati nagradne igre i odmah nađem stranicu sa rezultatima i vidim svoje ime. Odmah sutradan otišao da se slikam za pasoš. Putovalo se iz Beograda i bilo je 11 autobusa. U jednom smo bili mi nagrađeni preko Pop Rocka i bila je čitava redakcija novina. Dejan Cukić bio vođa puta. U drugom su bili nagrađeni preko Eureke, a u ostalih 9 buseva su bili oni koji su uplatili aranžman za koncert, Osam od tih devet buseva je bilo iz Beograda i jedan iz Skoplja. Aranžman je uključivao 2 dana boravka u Beču sa jednim noćenjem i uključenim doručkom i imali smo u povratku obilazak Budimpešte. Iz tadašnje Juge bilo je preko stotinu autobusa. 5 do 10 hiljada ljudi na koncertu je bilo iz Juge. Prije The Rolling Stonesa u junu koncert imala Tina Turner i Pop Rock je i za njen koncert organizovao nagradnu igru,a vođa puta bila Snežana Mišković Viktorija. Tina je imala još jedan koncert na Praterstadion na istoj turneji u septembru te godine.
Ja sam išao preko neke turističke agencije, bili smješteni kod katedrale uz prugu, i cijena aranžmana je bila 840 dinara (120 DM). krenuli iz Sa u 10 naveče, a povratak odmah poslije koncerta.

A Tinu sam gledo u Frankfurtu, mislim da je bilo početkaom juna 1990. Bilo se mlado, radilo se i moglo se hodati, nespavati...
Danas za tu lovu ne možeš koncertnu kartu kupiti. Mi smo bili smješteni u hotelu, koji je bio u jednoj mirnoj ulici. Nakon koncerta smo išli za Budimpeštu i nakon obilaska Budimpešte za Beograd i vozač je prvo nas odvezao na željezničku stanicu kako bi mi koji idemo dalje vozom stigli na vrijeme na voz. Ja recimo nisam nikako mogao zaspati u busu na putu iz Beograda u Beč, a ni u vozu za Beograd. Sve što sam bio odspavo je dva sata sestri u krilu na klupi u parku na Tašmajdanu. Zato kad smo se smjestili u Hotel u Beču nakon tuširanja legao u krevet i odspavao do jutra.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2067 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Maestro Zubin Mehta se nakon 30 godina od koncerta u razrušenoj Vijećnici vraća u Sarajevo
Image

Direktor Sarajevske filharmonije Vedran Tuce danas je na vanrednoj press konferenciji najavio povratak maestra Zubina Mehte u Sarajevo - 30 godina nakon koncerta koji je pod njegovom dirigentskom palicom održan u razrušenoj Vijećnici.

Zubin Mehta u Sarajevo ponovo stiže 13. jula 2024. godine, a koncert je nazvan "Sad je drugačije". Tuce je kazao kako je prije godinu dana počeo dogovarati ovaj projekat, a u sklopu obilježavanja 100. koncertne sezone filharmonije.

"19. juni 1994. godine bio je jedan od najgorih dana u historiji ovog grada u posljednjih nekoliko vijekova, a taj čovjek je došao u Sarajevo pod granatama, uzbunama i snajperima - dirigovao koncert u totalno srušenoj Vijećnici i dirigovao 'Requiem'", kazao je Tuce najavljujući nastup maestra.

Direktor Sarajevske filharmonije Vedran Tuce danas je na vanrednoj press konferenciji najavio povratak maestra Zubina Mehte u Sarajevo - 30 godina nakon koncerta koji je pod njegovom dirigentskom palicom održan u razrušenoj Vijećnici.

Zubin Mehta u Sarajevo ponovo stiže 13. jula 2024. godine, a koncert je nazvan "Sad je drugačije". Tuce je kazao kako je prije godinu dana počeo dogovarati ovaj projekat, a u sklopu obilježavanja 100. koncertne sezone filharmonije.

"19. juni 1994. godine bio je jedan od najgorih dana u historiji ovog grada u posljednjih nekoliko vijekova, a taj čovjek je došao u Sarajevo pod granatama, uzbunama i snajperima - dirigovao koncert u totalno srušenoj Vijećnici i dirigovao 'Requiem'", kazao je Tuce najavljujući nastup maestra.

Istaknuo je da je njegova želja da to bude podsjećanje na događaj od prije 30 godina i da na programu ponovo bude Mozartov "Requiem", ali da su u razgovoru odlučili da to ipak ne bude slučaj jer će u Sarajevu biti jako kratko.

Violeta Smailović Huart će biti solistica na koncertu 13. jula, a otkriveno je da će tom prilikom biti izvedena tri djela Čajkovskog - violinski koncert i 5. simfonija.



"Moram istaći da sve ovo što radimo ne bi bilo moguće bez velike podrške Ministarstva civilnih poslova, Federalnog ministarstva kulture, gradonačelnice i Općine Centar i Novo Sarajevo", dodao je Tuce.

Podsjetimo, koncert je tada privukao pažnju svjetskih medija, a na upozorenja da bi Vijećnica mogla biti granatirana usred nastupa Mehta je kazao: "Pred nama su umjetnici - građani Sarajeva. Njih granatiraju već više od dvije godine. Jednu noć i mi ćemo dijeliti njihovu sudbinu".



Te 1994. godine dirigovao je besplatno, a čak je i filharmoniji donirao 10.000 dolara.
Uz Sarajevsku filharmoniju i hor Opere Narodnog pozorišta u Sarajevu, solisti su bili: Cecilia Gasdia (sopran), Ildiko Kolmosi (alt), Jose Carreras (tenor) i Ruggero Raimondi (bas).
Klix
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2068 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Noć kada će Narodno pozorište postati "elektrificirano": U Sarajevo dolazi "čudo od djeteta" Thylacine

Image
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#2069 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

So What! wrote: 22/02/2024 13:11

Volim ja i kvalitetan hejt, sto mislis da je taj festival losa stvar. Ja sam provukao kroz uvodni post da ima tu NGO-ovstine, sisanja budzeta i slicnih stvari, ali nuzno ne smatram kulturne dogadjaje te vrste viskom, a sad volim uvijek cuti i dobar hejt na to :D
Sto bi rekao Danny Glover: too old for that shit. :D
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#2070 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Slo Burner »

Guano Apes I Nazareth u Bosanskoj Krupi ? 🫨
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2071 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Daddy G - Massive Attack, 20. mart u 20h, Dom omladine Banja Luka

Britanski DJ, jedan od osnivača kultnog sastava Massive Attack i utemeljivača čuvenog Bristol zvuka nastupiće uživo u okviru Banja Luka Cretive konferencije u Domu omladine u Banja Luci. Zajedno sa grupom Daddy G je osvajao mnogobrojne nagrade tijekom svoje karijere uključujući Brit Nagradu za najbolji britanski dance sastav, dvije MTV Europe muzičke nagrade i dvije Q nagrade.

Broj pristunih je ograničen, pa što prije obezbijedite svoje ulaznice po cijeni od samo 20KM u Domu omladine! Budite dio jednog od vrhunaca ovogodišnje muzičke sezone u Banja Luci.

Banja Luka Creative konferenciju organizujemo u saradnji sa Gradom Banja Luka i Britanskom Ambasadom u Bosni i Hercegovini.

Image
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2072 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Slo Burner wrote: 05/03/2024 19:20 Guano Apes I Nazareth u Bosanskoj Krupi ? 🫨
Vjerovatno najveci rock festival u nasoj zemlji poslije rata.

Image
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#2073 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

Nick Cave and the Bad Seeds 15-og oktobra u Zagrebačkoj areni. Karte od jučer u prodaji. Kupio sam kartu i jedva čekam.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#2074 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Trappist »

Ako ima ko zainteresovan za karte Rammsteina u BG-u 25.05.2024. nek se javi :D
Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#2075 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Okudzava »

Better Man wrote: 23/03/2024 16:15 Nick Cave and the Bad Seeds 15-og oktobra u Zagrebačkoj areni. Karte od jučer u prodaji. Kupio sam kartu i jedva čekam.
Evo ga opet i u BG, ali ovaj put samo uz klavirsku pratnju...

https://www.021.rs/story/Zabava/Muzika/ ... gradu.html
Post Reply