KONCERT SEKE ALEKSIC???

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#1 KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by TheGodfather001 »

Evo da forward email koji sam dobio od prijatelja i nadam se da ovaj subkulturni dogadjaj nece biti podrzan od svih koji vole ovaj grad i Dom Mladih:

DRAGI SUGRADJANI, PRIJATELJI



ZNATE LI STA CE BITI U APRILU U DVORANI "MIRZA DELIBASIC"- SKENDERIJA
???? U SRCU, GRADA SARAJEVA???



KONCERT, TURBO FOLK PJEVACICE SEKE ALEKSIC!!!



U MJESECU, U KOJEM GRAD SLAVI SVOJ RODJENDAN, NA MJESTU KOJE IMA
TOLIKU TRADICIJU I KULTUROLOSKU VRIJEDNOST



TA "TURBO FOLK SUBKULTURA" ULAZI I U POSLJEDNJU PORU NASEG DRUSTVA,
SVIJESTI, ZDRAVOG RAZUMA



SIRECI SE POPUT VIRUSA I OTVARAJUCI VRATA DRUGIM INFEKCIJAMA POPUT NJE SAME....



"JA TU NE MOGU NISTA" - JE KOLEKTIVNO MISLJENJE - ALI SVI MI SKUPA MOZEMO.



NEMOJMO DOZVOLITI, DA BUDEMO SAMO POSMATRACI KOJI SLIJEZU RAMENIMA- TO
ZNACI DA ODOBRAVAMO!



BITI CE POKRENUTA PETICIJA, DAJTE SVOJ DOPRINOS NA DOSTOJANSTVEN NACIN!!!



VOLI VAS VASE SARAJEVO

Moramo jos jednom pokazati da u ovom gradu vise nema mjesta za odlaganje zadnjeg smeca sa turbofolk scene!!
sabanss
Posts: 4597
Joined: 13/08/2006 11:20

#2 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by sabanss »

Ja odobravam...

Ne vidim da se cenzurom moze boriti protiv ovakvih stvari.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#3 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by chuchumbamayumbe »

Neka, tako treba.
Seka nije posljedica nego uzrok. Jos malo pa ce i Ceca, akobogda!
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#4 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by groar »

protiv ovoga se terba boriti na sve moguce nacine.... :x
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#5 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by suncokret13 »

bolje Seka nego thompson.

a u gradu ima mnogo veceg smeca-smetlja nego sto bi bio koncert Seke Aleksic,pa se ne cisti.

Seka je danas ovdje,a sutra ko zna gdje.

a budimo iskreni ona i ne izgleda lose,cak......

a kada je covjek vidi,sigurno odmah pocinje razmisljati koje je nacije ili vjere....:-)

Image

a nikako po nekadasnjim pravilima zivljenja - tacka 3

1. u se

2. na se

i

3.



neka pjeva,ona ce sigurno donjeti manje zla i smeca ovom gradu,nego neke druge stvari.
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#6 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by Umjetnik a »

fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjj
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#7 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by grunt »

Ne slušam turbofolk,ali ipak treba priznati da večina građana to sluša.Evo npr. mala mi rodica kaže koja ide u 8 razred jedne osnovne škole u strogom centru,da večina njenih drugarica/drugara sluša seku,bubamaru i sl.,ona na sreću to ne sluša.
Bolje je ako ništa, gledati seku:

Image

nego npr.

Image :D :D :D :D
suncandan
Posts: 356
Joined: 16/02/2008 14:44
Location: Mostar - Sarajevo

#8 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by suncandan »

Djeca nazalost slusaju to smece, jer i njihovi roditelji slusaju. Daju im primjer.

Sve je do porodice i odgoja. Zatim i rodbina , takvo i drustvo traze poslije.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#9 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by TheGodfather001 »

Znam ja dobro da nju slusaju i djeca i odrasli, ali meni je najvise zao zbog toga sto ce Dom Mladih biti popriste nemoralnog, priprostog i besmislenog dogadaja, a to je mjesto proslavljeno zbog toga sto su tu poceli pjevatii Indexi, Bijelo Dugme, i itd. koje je bukvalno kultno mjesto za raju, za neke ljude je to dom lijepih sjecanja, prvih ljubavi, prvih plesova, svega sto se uz gore doticnu, ali ne samo nju vec bilo koju "turbofolkericu" sa silikonima i glasom kao kod naseg dragog Zmaja od Sipova dovodi do katarze alkoholiziranu djecu, ljude koji su dosli da se potuku ili napiju, i time unistava ime i reputaciju Doma Mladih. Brate, pa ima toliko drugih lokala gdje ona moze pjevati i osjecati se u "ugodnom i lepom okruzenju", za mene je Dom Mladih mjesto koje apsolutno nije odgovarajuce za nastup te vrste. Zna se ko je pjevao i mogao pjevati u tom prostoru, a tu ni pod razno ne spada ni Seka, Ceca, Meca, Viki, Dara,............
User avatar
LiquidSilk
Posts: 67
Joined: 10/08/2004 13:08
Location: Rajvosa

#10 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by LiquidSilk »

Slazem se sa Kumom. Nazalost, veliki broj nasih sugradjana smatra 'umjetnike' te vrste vrhuncem umjetnosti. A pomirljivi ton 'neka, to svi slusaju' , pa molim vas.....znaci svi skacu sa zgrade, hajde i ja cu. Postali smo ovce, ljudi!! Mislim, jedna seka, viki ili koja vec i njeno gostovanje mozda djeluju trivijalno pored mnogih bitnijih problema naseg grada i drustva opcenito, ali mislim da od toga i pocinje, od tih malih stavri, sitnih kompromisa 'ma neka hajde, pustit cu ovaj put' sve dok ne dodje do nekog veliko zaj..a, ali onda je kasno za popraviti stvari...Zabrana nije nacin, ali pasivni otpor jeste!! Jer kao sto su Indexi i ostali bili uzor nasim roditeljima, tako su sada nazalost te iste 'umjetnice' uzor nasoj djeci i mladezi...Zaista tuzno..
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#11 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by Neelix »

ljudi, ne slusam to, al zapitajte se, ko ste vi da odredjujete nekom sta treba slusat? zar ne znate da se o ukusima ne raspravlja? to sto je meni, ili tebi, ili nekome drugom neslushljivo, njima svira svaki dan, a ne bih rekao da iko ima pravo nekome odredjivati i kakvu ce muziku slusati. da je to neko poput thompsona, cece, riblje corbe ili nekog drugog deklarisanog fashiste ili chetnika prvi bih se pobunio, ali ovako vec zadiremo u pitanja ljudskih prava.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#12 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by Alhemicarkaa »

Neelix wrote:ljudi, ne slusam to, al zapitajte se, ko ste vi da odredjujete nekom sta treba slusat? zar ne znate da se o ukusima ne raspravlja? to sto je meni, ili tebi, ili nekome drugom neslushljivo, njima svira svaki dan, a ne bih rekao da iko ima pravo nekome odredjivati i kakvu ce muziku slusati. da je to neko poput thompsona, cece, riblje corbe ili nekog drugog deklarisanog fashiste ili chetnika prvi bih se pobunio, ali ovako vec zadiremo u pitanja ljudskih prava.
Upravo. Ovamo se bunimo kako Keso moze zabraniti nekom da dodje na proteste, a mi bi zabranjivali i nastupe. Seku ne da ne slusam, vec mi se malko i gadi, ali, sto ljudi sto cudi... Ko smo mi da zabranjujemo takvo sto?
User avatar
LiquidSilk
Posts: 67
Joined: 10/08/2004 13:08
Location: Rajvosa

#13 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by LiquidSilk »

Mislim da ovdje niko nikome ne govori sta treba/ne treba slusati, ali zapitaj se ozbiljno, da li smatras da je normalno da Seka Aleksic gostuje u Domu mladih? Ja postujem pravo ljudi koji je slusaju da je slusaju koliko god im je milo, ali molim te eto reci mi hocemo li je onda pustiti i u Narodno pozoriste, jer zaboga, vecina ljudi slusa S. Aleksic? Uostalom, zaboli me..., seka za 'precjednika' :roll: :roll: :roll: ...u ovom gradu je ionako sve poremeceno, zasto bi i ovo bilo ikako drugacije :-?
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#14 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by Alhemicarkaa »

TheGodfather001 wrote:


ZNATE LI STA CE BITI U APRILU U DVORANI "MIRZA DELIBASIC"- SKENDERIJA
???? U SRCU, GRADA SARAJEVA???



Cekaj, otkud Dom mladih sad? Zar se dvorana Mirza Delibasic ne zove ona velika, unutar Skenderije?
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#15 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by Lady Saray »

ma nek pjeva... ali u akvi ili u onom prema kiseljaku mislim da se zove pacifik
ona i njoj slicne nisu za doma mladih :oops:
User avatar
LiquidSilk
Posts: 67
Joined: 10/08/2004 13:08
Location: Rajvosa

#16 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by LiquidSilk »

Oops, my bad, ucinilo mi se da sam vidjela Dom mladih :cry: :run:
no mislim da je za seku i dalje aKVa :skoljka: i ni korak dalje :mrgreen:
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#17 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by Alhemicarkaa »

LiquidSilk wrote:Oops, my bad, ucinilo mi se da sam vidjela Dom mladih :cry: :run:
no mislim da je za seku i dalje aKVa :skoljka: i ni korak dalje :mrgreen:
Ma moze i Vistafon, ionako sluzi za zagusljivu i smrdljivu pijacu (ili sta je vec tamo) :D
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#18 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by Miki123 »

Nek pjeva.. Zabranjivati koncerte, pisati peticije protiv njih je besmisleno. Isto da šumski požar gasiš kantom vode.
To bi bilo guranje stvari pod tepih, jer da nema potražnje za njom ne bi ni dolazila. Neminovnost. Grand parada dolazi u zagreb, seka u dom mladih (skenderiju)...
User avatar
plavi85
Posts: 15
Joined: 19/07/2006 22:20
Location: DRŽAVA ŽELJO/DOBRINJA
Contact:

#19 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by plavi85 »

kada je sinan sakić može i seka.
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#20 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by Qler »

eto ako niko nece :D dobrovoljno se prijavljujem da se ja sa sekom obracunam :) nasamo ;)
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#21 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by fantom slobode »

Miki123 wrote:Nek pjeva.. Zabranjivati koncerte, pisati peticije protiv njih je besmisleno. Isto da šumski požar gasiš kantom vode.
To bi bilo guranje stvari pod tepih, jer da nema potražnje za njom ne bi ni dolazila. Neminovnost. Grand parada dolazi u zagreb, seka u dom mladih (skenderiju)...
Ma meni se cini da je Seka vec bila u Zagrebu sa svim svojim odvratnim celulitom.Procitah recimo na t-portalu, recimo.Sada cem vidjeti papke iz drzave i regije u domu mladih.Mozda bi bilo dobro dati laznu dojavu, pa da je isprazne onako na pocetku koncerta, Seka i sekini, u pokretu ka vani, zajedno sa njenim fanovima koncert na otvorenom...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#22 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by ladyblue18 »

omg :shock: Kako ovo fulih...ne mogu da vjerujem stvarno :x
Eno joj akva brate nek nam ne dira dom pa to je jos jedino urbano mjesto koliko toliko :-?
A neko gore napisao da djeca slusaju tf jer i njihovi roditelji to rade...
ne bih se slozila sa tim.
jer ljudi preko 30,40 godina zaista imaju pametnijeg posla nego da slusaju te cajke, a inace to su generacije ljudi koje pamte staru muziku 80ih i slicno tako da mi je malo blesava ta konstatacija.
Djecica,djeca,omladina,momci,djevojke,slusaju to jer je jednostavno uslo u svaku poru zivota nam i ne moze se istrijebit nazalost. Danas ako nisi u raji nisi nigdje prispjeo. tako da je to cisto povodjenje i manipuliranje masom.
Istinito ali zalosno je kada mi dodje dijete od 10 godina i kaze ja slusam rock al i seku :roll:
Bla bla bla, eto nema derneka ni zabave bez tf-a...sto je mozda i tacno nazalost :sad:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by Truba »

ljudi jel se vi kad vraćate trambajem kad nahrupi
masa đaka iz škole

kakve su to psovke... kakva se muzika pušta s mobitela
kakvi su to krezavi đaci
kakva je to nekultura

i nema nikakve razlike između muških i ženskih

većina je odron
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#24 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by mIRCerka »

e ako dodje, ja joj odo na koncert..
sve se nesto NE SLUSA TA MUZIKA, ne vole takve pjevacice, a kad autima picite po gradu, tresti Crno i Zlatno i polje jagoda!
Shto ne mogu licimura :D


LONG LIVE CELULIT
User avatar
stripiii
Posts: 2216
Joined: 15/10/2006 21:44
Location: Zadnje sjediste auta

#25 Re: KONCERT SEKE ALEKSIC???

Post by stripiii »

mIRCerka wrote:e ako dodje, ja joj odo na koncert..
sve se nesto NE SLUSA TA MUZIKA, ne vole takve pjevacice, a kad autima picite po gradu, tresti Crno i Zlatno i polje jagoda!
Shto ne mogu licimura :D


LONG LIVE CELULIT
[youtube]<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/7p53c9fsovg&hl ... ram><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/7p53c9fsovg&hl=en" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>[/youtube]
Je li ovo :D

Locked