Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#76 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Point. »

Ommadawn wrote:
Point. wrote:E čim popljuvaste seriju, moraću je pogledati.

Ipak kontam, da su napravili i Kuma i Casablancu na Balkanu, tačnije u BiH, bili bi popljuvani. Imam neki osjećaj.
U Bosni i Hercegovini je takodjer napravljeno dobrih filmova i niko ih nije popljuvao.
A ja uzimam sebi individualno pravo da kritiziram bilo sta, i dobro i lose pa taman da je to napravio moj rodjeni otac a ne zemljak.
Nisam gledao seriju jos ali moze biti losa i bezveze, ni prva ni zadnja.

Samo nako opcenito kontam, imamo tu naviku da kritikujemo sta god je made in Bosnia. Ne mislim sad tu na tebe licno, nego nako opcenito.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#77 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Ommadawn »

Point. wrote:
Ommadawn wrote:
Point. wrote:E čim popljuvaste seriju, moraću je pogledati.

Ipak kontam, da su napravili i Kuma i Casablancu na Balkanu, tačnije u BiH, bili bi popljuvani. Imam neki osjećaj.
U Bosni i Hercegovini je takodjer napravljeno dobrih filmova i niko ih nije popljuvao.
A ja uzimam sebi individualno pravo da kritiziram bilo sta, i dobro i lose pa taman da je to napravio moj rodjeni otac a ne zemljak.
Nisam gledao seriju jos ali moze biti losa i bezveze, ni prva ni zadnja.

Samo nako opcenito kontam, imamo tu naviku da kritikujemo sta god je made in Bosnia. Ne mislim sad tu na tebe licno, nego nako opcenito.
Prika moj, dobro je da kritikujemo sta god jer onda postoji mogucnost razvoja. Hajde da se ogranicimo na samo "made in Bosnia", za primjer.
Sta god da je u Bosni napravljeno, od igle do lokomotive, od rahatlokuma do filma (ili u ovom slucaju serije) treba kvalitetno da bude napravljeno. A po pitanju kritike i tu treba biti objektivan. Kada kritikujes nesto, osvjetli sve negativne strane ali i pozitivne. Negativne ukloni ili poboljsaj, pozitivne su tu da pospjesuju daljni rad ali i ukazu na mogucnost da se nesto kvalitetno moze napraviti.
Emir Hadzihafizbegovic je za mene izgubio totalnu kredibilnost dobrog glumca dok nisam pogledao "Zabu" i rekao samom sebi "To care, hvala Bogu dragom". Naravno ni u "Snijegu" nije bio los iako je njegova uloga tu sasvim sporedna.
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#78 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Point. »

Ommadawn wrote: Prika moj, dobro je da kritikujemo sta god jer onda postoji mogucnost razvoja. Hajde da se ogranicimo na samo "made in Bosnia", za primjer.
Sta god da je u Bosni napravljeno, od igle do lokomotive, od rahatlokuma do filma (ili u ovom slucaju serije) treba kvalitetno da bude napravljeno. A po pitanju kritike i tu treba biti objektivan. Kada kritikujes nesto, osvjetli sve negativne strane ali i pozitivne. Negativne ukloni ili poboljsaj, pozitivne su tu da pospjesuju daljni rad ali i ukazu na mogucnost da se nesto kvalitetno moze napraviti.
Emir Hadzihafizbegovic je za mene izgubio totalnu kredibilnost dobrog glumca dok nisam pogledao "Zabu" i rekao samom sebi "To care, hvala Bogu dragom". Naravno ni u "Snijegu" nije bio los iako je njegova uloga tu sasvim sporedna.
Slazem se naravno. Ali imam nekad osjecaj da se nekad pretjeruje al eto.

Nego, gdje se ima pogledati ova serija da pogledam sa zenom veceras?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#79 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Heller »

Point. wrote:
Ommadawn wrote: Prika moj, dobro je da kritikujemo sta god jer onda postoji mogucnost razvoja. Hajde da se ogranicimo na samo "made in Bosnia", za primjer.
Sta god da je u Bosni napravljeno, od igle do lokomotive, od rahatlokuma do filma (ili u ovom slucaju serije) treba kvalitetno da bude napravljeno. A po pitanju kritike i tu treba biti objektivan. Kada kritikujes nesto, osvjetli sve negativne strane ali i pozitivne. Negativne ukloni ili poboljsaj, pozitivne su tu da pospjesuju daljni rad ali i ukazu na mogucnost da se nesto kvalitetno moze napraviti.
Emir Hadzihafizbegovic je za mene izgubio totalnu kredibilnost dobrog glumca dok nisam pogledao "Zabu" i rekao samom sebi "To care, hvala Bogu dragom". Naravno ni u "Snijegu" nije bio los iako je njegova uloga tu sasvim sporedna.
Slazem se naravno. Ali imam nekad osjecaj da se nekad pretjeruje al eto.

Nego, gdje se ima pogledati ova serija da pogledam sa zenom veceras?
Top TV, Youtube
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#80 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Ommadawn »

Point. wrote:
Ommadawn wrote: Prika moj, dobro je da kritikujemo sta god jer onda postoji mogucnost razvoja. Hajde da se ogranicimo na samo "made in Bosnia", za primjer.
Sta god da je u Bosni napravljeno, od igle do lokomotive, od rahatlokuma do filma (ili u ovom slucaju serije) treba kvalitetno da bude napravljeno. A po pitanju kritike i tu treba biti objektivan. Kada kritikujes nesto, osvjetli sve negativne strane ali i pozitivne. Negativne ukloni ili poboljsaj, pozitivne su tu da pospjesuju daljni rad ali i ukazu na mogucnost da se nesto kvalitetno moze napraviti.
Emir Hadzihafizbegovic je za mene izgubio totalnu kredibilnost dobrog glumca dok nisam pogledao "Zabu" i rekao samom sebi "To care, hvala Bogu dragom". Naravno ni u "Snijegu" nije bio los iako je njegova uloga tu sasvim sporedna.
Slazem se naravno. Ali imam nekad osjecaj da se nekad pretjeruje al eto.

Nego, gdje se ima pogledati ova serija da pogledam sa zenom veceras?
Youtube, ukucaj samo Konak kod Hilmije.
Hajd ne bi l’ šta hajrovo večeras... :wink: 8-)
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#81 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Point. »

Ommadawn wrote:
Point. wrote:
Ommadawn wrote: Prika moj, dobro je da kritikujemo sta god jer onda postoji mogucnost razvoja. Hajde da se ogranicimo na samo "made in Bosnia", za primjer.
Sta god da je u Bosni napravljeno, od igle do lokomotive, od rahatlokuma do filma (ili u ovom slucaju serije) treba kvalitetno da bude napravljeno. A po pitanju kritike i tu treba biti objektivan. Kada kritikujes nesto, osvjetli sve negativne strane ali i pozitivne. Negativne ukloni ili poboljsaj, pozitivne su tu da pospjesuju daljni rad ali i ukazu na mogucnost da se nesto kvalitetno moze napraviti.
Emir Hadzihafizbegovic je za mene izgubio totalnu kredibilnost dobrog glumca dok nisam pogledao "Zabu" i rekao samom sebi "To care, hvala Bogu dragom". Naravno ni u "Snijegu" nije bio los iako je njegova uloga tu sasvim sporedna.
Slazem se naravno. Ali imam nekad osjecaj da se nekad pretjeruje al eto.

Nego, gdje se ima pogledati ova serija da pogledam sa zenom veceras?
Youtube, ukucaj samo Konak kod Hilmije.
Hajd ne bi l’ šta hajrovo večeras... :wink: 8-)
Uz Emira sa fesom, teško. :mrgreen:
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#82 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by aratet »

dječak sa šibicama wrote:Dobar je on glumac, uvijek bio, a sto je ko pojava odbojan to je drugi padez. Lik se ubio za uloge ters likova.
Meni nije odbojan kao glumac, vec samo kao covjek, ono kada se pojavi pred tv-om da nesto prica, a da ne glumi.
Licno ga smatram najboljim nasim glumcem ikad.
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#83 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by caseytron »

Kad smo kod Emira ima li igdje da se pogleda navedeni film Zaba? :-D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#84 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by hadzinicasa »

caseytron wrote:Kad smo kod Emira ima li igdje da se pogleda navedeni film Zaba? :-D
+1
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#85 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

sta ce vam film ako ste gledali predstavu? od a do z preslikano i sa scenom i sa tekstom.

hilmija hilmijaaaaaaaa
haj ova treca ko i moze proci donekle. firgosh me doduse nervira i dalje.
dimitrov
Posts: 269
Joined: 09/05/2013 17:01

#86 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by dimitrov »

Gdje se može pogledati treća?
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#87 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Altsa »

Cigo bas nervira. malo pretjerano.
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#88 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by bhnapoleon1 »

pogledao prve dvije, druga bolja od prve. Nije toliko lose generalno.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#89 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Altsa »

Ona dvojica rudara najbolji. :lol:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#90 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Heller »

Očekujem serija da bude prosjek a onda da neko ubaci Enisa Bešlagića. Kurt je dovoljan.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#91 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by problemnatravunu »

Ovo kod Hilmije uopće nije loše, naravno , pođonjeni su Alo, Alo, prije svega, ali u skladu sa mjestom i situacijom...
Cigan-Slovenac :lol:
Lažni Valter, koji se tako i predstavlja
Mustafa Zulufepuštampašić :lol:
na spomen TITA, svi ustanu i pozdrave :lol:
hajl hitler-tobe jarabi
smrt fašizmu-ludom radovanje
....
..
.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#92 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by iceman ze »

Bila je i serija "Slozna braca" poslije rata....
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#93 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

Dobra koka ona ravaku ana vucibatina.
to je ona milicionerka iz ubice moga oca.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#94 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Qler »

smajjo wrote:
iceman ze wrote:Bila je i serija "Slozna braca" poslije rata....
Aj manjina ne seri majke ti
Miljeeenkooo, bruka...
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#95 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Altsa »

Zadnja epizoda je bila najdosadnija. nadam se da nece tako i nastaviti.
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#96 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by bhnapoleon1 »

meni je ovo prilicno pristojno, ima prostora za napredak ali zabavno je dovoljno.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#97 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by bingov buraz »

Pogledah reprizu par epizoda na Top TV,malo je reci da sam pozitivno iznenađen,par puta me do suza nasmijali

Meni lično puno bolje od LZN
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#98 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

Gledljivo je definitivno. Ima manjaka ali ima ok stvari i scena. Emir naravno nosi seriju, onaj ustasa nije los, tarik ok. Losa gluma one sto glumi himlijinu kcerku, ali mazno bi je.
ali sto bi onu kuravu vucibatinu mazno.....uh covjece....
Last edited by karanana on 13/06/2018 22:24, edited 1 time in total.
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#99 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by mayab »

Dobri, dobri :lol: :lol: :lol:
ne propuštam
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#100 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by refffko »

Na pocetku sam bio razocaran. Ali lagano mi postaje gledljivo. Navikao sam se da gledam ovu seriju svake sedmice.
Post Reply