Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dembele
Posts: 2759
Joined: 19/06/2014 09:15

#26 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by dembele »

Humor na razini Huligana iz gimnazije i Mece Cazina- neko moje zapažanje nakon prve epizode.
Emir prolazi a ovo ostalo tanko brate. Kao što neko spomenu LZN i Dva smo svijeta različita, visoko su podigli ljestvicu za sve slične projekte.
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#27 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by james28 »

dembele wrote:Humor na razini Huligana iz gimnazije i Mece Cazina- neko moje zapažanje nakon prve epizode.
Emir prolazi a ovo ostalo tanko brate. Kao što neko spomenu LZN i Dva smo svijeta različita, visoko su podigli ljestvicu za sve slične projekte.
i mene je razočarala prva epizoda, Emir preglumljuje, dere se, mlatara rukama, sve u svemu tanko, mada tek je prva epizoda i ne treba odmah donositi sud, al eto neki prvi utisak
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#28 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by milojicabrzi »

Otprilike, kako je LZN rađena na ideji britanskih "Mućki", sa kojima ima 80% similarnosti (ovamo dvojica braće i deda, u LZN deda, otac, unuk, radnja se odvija u kafiću kod Marije ili u pubu Ragina glava, stanovima kao entrijerima i nešto eksterijera, tamo Boycie, ovamo Samir Fazlinović, tamo Trigger, ovamo Čombe, slične situacije i komikacije sa raznim vezama i šemama sa ženama, kupovinom - prodajom razne robe, povremeni ulet nekih likova iznad standardne ekipe i to je otprilike -to), kao bosnaizirana verzija Only fools and horses, u najavama ove serije uopšte se ne krije, da ima cilj napraviti bh verziju kultne komedije Alo-Alo na BH način.

Uglavnom, sve je manje više prepisivanje.

Kao što su forumaši primjetili, dosta usiljena gluma, previše uglancani kostimi, ima par dobrih iskrica kod Emira, ali treba tu puno više radnje da to postane gledljivo, bar 70% koliko je bio LZN.

Lzn kao serija, imao je dnevnu aktuelnost sa svakodnevnicom bh građana, dobro secirao probleme tranzicijskog i korumpiranog bh društva, pa su se ljudi identificirali sa tom serijom i nalazili je interesantnom, mada je i u njoj bilo dosta skečeva koji su prepisani iz čaršijskih viceva.

Kada sam vidio sastav ekipe, vjerujem da će napraviti nešto, želim vjerovati da u BiH imamo znanja i snage za to.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#29 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

Potanak hilmija. Moglo je ovo bolje.
al haj dacu joj jos par epizoda fore. kako cesto idu epizode?


Ma sjeca li se iko da je i djuro najavljivo neke exyu mucke?
Jesam li ja sanjo to?
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#30 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Better Man »

karanana wrote:Potanak hilmija. Moglo je ovo bolje.
al haj dacu joj jos par epizoda fore. kako cesto idu epizode?


Ma sjeca li se iko da je i djuro najavljivo neke exyu mucke?
Jesam li ja sanjo to?
Nisi sanjao. To je rađeno i snimano za Slovenačko tržište i njihova je produkcija. Gledao sam prvu epizodu i vidjet ćemo nakon par epizoda, pa dati prave utiske. Glede Durakovića i Orient ekspresa mogu reći da je ono fakat odron nad odronima. Odgledao prve dvije epizode i izgubio volju da gledam dalje. Ima tu dobrih glumaca, ali im je gluma očajna, a i kako ne bi bila kad je scenario, režija i sve ostalo čisti kriminal.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#31 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Altsa »

Hilmija? nako vala. moze se pogledati ali da je nesto specijalno nije. mozda se sve poslozi u sljedecim epizodama.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#32 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by pici »

sHo bi rekli bugari sHajze
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#33 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by insomnia78 »

Jel pricaju knjizevnim jezikom?
Ne mogu vjerovati da od toliko ljudi koji se vrzmaju oko snimanja ne mogu skontati jednu stvar koja bode ko prst u oko.
Najveci jalijas a prica ko akademik. “Ja sam išao tamo”, “jebao sam ti majku”... :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#34 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Altsa »

insomnia78 wrote:Jel pricaju knjizevnim jezikom?
Ne mogu vjerovati da od toliko ljudi koji se vrzmaju oko snimanja ne mogu skontati jednu stvar koja bode ko prst u oko.
Najveci jalijas a prica ko akademik. “Ja sam išao tamo”, “jebao sam ti majku”... :lol:
Nisu ovo nemanjici. :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40792
Joined: 29/06/2011 23:39

#35 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by dječak sa šibicama »

Pogledao prvu epizodu, sta reci... malo bolje od Mahalasa.

Tanko brate, ja se nijednom nisam nasmijao, i emir od kojeg sam ocekivao da drzi seriju, preglumljuje.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#36 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

a hamush ili franc presern ili janez kako li se vec zove? ide li vam na zivce?
mozda hoce od njega da naprave onog spanca iz fawlty towersa, ali nidje veze.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#37 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by insomnia78 »

Imal dje na internetu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40792
Joined: 29/06/2011 23:39

#38 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by dječak sa šibicama »

karanana wrote:a hamush ili franc presern ili janez kako li se vec zove? ide li vam na zivce?
mozda hoce od njega da naprave onog spanca iz fawlty towersa, ali nidje veze.
Ocajna gluma, humor na nivou Seje Bajraktarevica, Mire Face i Ismeta Hore.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#39 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Njanjavi »

Zivot je isuvise kratak da bi gledao mediokritetne zaglupljujuce poluproizvode i podzonjene serije - Ivo Andric, lasvanska petlja, zora 1945te.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#40 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by arzuhal »

smajjo wrote:Jedino Emir vadi malo glumom a i on sili, bilo je par scena na kojima sam se nasmijao, a ovo ostalo Ismet Horo je za njih Monti Pajton, al dobro tek je 1.ep.
Potpisujem.

- Kake su ovo pare?!
- Naše Kraljevine Jugoslavije.
- Kake Kraljevine Jugoslavije? Pa ovdje su sve ustaše i Nijemci, s ovim parama neće raditi ni Srbi na Palama, ni i u Rogatici! :twisted:

:lol: :lol: :lol:
mistek
Posts: 3390
Joined: 23/05/2010 15:16

#41 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by mistek »

smajjo wrote:
Point. wrote:
dječak sa šibicama wrote:Enis Beslagic kao neodoljivi zavodnik... u startu propast.

A "Dva smo svijeta razlicita" u pozoristu je vrh serija, meni i bolja od LZN, ali eto snimljena je samo jedna sezona. Fadil Opancic pokidao.
Meni najbolja serija. Provala milion. Fadil razvalio. Pitam se zašto su prestali nakon samo jedne sezone?
Negdje sam cuo e ne znam jel istina da su morali totalno rastelovati studio za LZN da bi ga stelovali za DSSR... jer je bio to isti studio.
Posto im je lzn vise zarade donosila valjda nisu vise, to sam negdje cuo.
Sumnjam da je razlog to. Dva smo svijeta različita je snimana u domu kulture u Hrasnici. I, bio sam tamo prije koju godinu, i dalje totalno isti šank i scena kao u seriji. Tad sam ustvari i skontao da je tamo snimana, a poslije negdje i pročitao.
Znao sam i gdje je snimana Lud, zbunjen, normalan, ali sam zaboravio.

I DSSR je bez greške najjača. Svaka epizoda plač i djeluje dosta originalno.
LZN je vala negledljiva postala debelo prije 150. epizode. Možda na pola toga. Kad se osula ekipa: Šefika, Ivana, Stipe, a onda i Dino, trebali su stati. Mada, uspjeha očito ima.
Kriza ima dobrih zezancija, pogotovo Seksan dominira. Ali, ako su centar ranje isključivo Enis i Kojo, tanušno bude i onda cjelokupna nema smisla. :)
Ni ovo kod Hilmije neće imati prevelik uspjeh evidentno.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40792
Joined: 29/06/2011 23:39

#42 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by dječak sa šibicama »

ali neko je tu na forumu vec pisao da se i LZN snimala u domu kulture u Hrasnici
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#43 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

arzuhal wrote:
smajjo wrote:Jedino Emir vadi malo glumom a i on sili, bilo je par scena na kojima sam se nasmijao, a ovo ostalo Ismet Horo je za njih Monti Pajton, al dobro tek je 1.ep.
Potpisujem.

- Kake su ovo pare?!
- Naše Kraljevine Jugoslavije.
- Kake Kraljevine Jugoslavije? Pa ovdje su sve ustaše i Nijemci, s ovim parama neće raditi ni Srbi na Palama, ni i u Rogatici! :twisted:

:lol: :lol: :lol:
ovo nisam skonto. pa zar svabe tj. NDH nije drzala pod kontrolom pale i rogaticu?
pijanibabo
Posts: 1
Joined: 08/05/2018 12:46

#44 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by pijanibabo »

Svakoj seriji treba dati prostora da se razmaše, da se upoznamo sa likovima.
Ne možemo suditi "Konak kod Hilmije" nakon jedne odgledane epizode.

Što se tiče "Dva smo svijeta različita", velika šteta što se nije nastavilo snimanje.
Definitivno serija sa ogromnim potencijalom i koliko sam primjetio poprilično je orginalna
i ne naslanja se na neke druge serije. Negdje sam čuo da je nastavak, tj druga sezona davno napisana i tu seriju nije napisao Feđa Isović.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#45 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Altsa »

LZN u Vogosci.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40792
Joined: 29/06/2011 23:39

#46 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by dječak sa šibicama »

karanana wrote:
arzuhal wrote:
smajjo wrote:Jedino Emir vadi malo glumom a i on sili, bilo je par scena na kojima sam se nasmijao, a ovo ostalo Ismet Horo je za njih Monti Pajton, al dobro tek je 1.ep.
Potpisujem.

- Kake su ovo pare?!
- Naše Kraljevine Jugoslavije.
- Kake Kraljevine Jugoslavije? Pa ovdje su sve ustaše i Nijemci, s ovim parama neće raditi ni Srbi na Palama, ni i u Rogatici! :twisted:

:lol: :lol: :lol:
ovo nisam skonto. pa zar svabe tj. NDH nije drzala pod kontrolom pale i rogaticu?
jeste ali je ocito scenarij prilagodjen danasnjoj publici.. otud i ono kako nema krmetine u Sarajevu pa Hilmija zadeveran ne zna gdje naci prsuta za Tarika.. pa kad je uzeo prsut u ruke kaze 'tobejarabi ja ga uzeh u ruke'.. malo i previse sprdanja ali nakon dzenaze krmetu, ocekivano od strane scenariste
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#47 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by vicious »

Tanko baš, loše napisano. Na silu se pravi neki mix Allo Allo i Fawlty Towersa, a humora nigdje osim par pojedinačnih provala.
Previše se odmiče od stvarnih okolnosti tog doba, već spomenuto prilagođavanje današnjem vremenu i publici. Nije toliki problem ni gluma, takav je tip serije da mora biti iskarikirano, ali scenarij je totalno usiljen i neinspirisan. Šteta jbg, u najavi je djelovalo zabavno.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#48 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by arzuhal »

A štakae (ovo je pametan humor koji ne odmiče od svog doba):

- Ova današnja omladina sluša sevdah - uz harmoniku!? Kakva harmonika, pa otkad se zna kod nas se, brate, sevdah pjev'o uz saz...

:lol:
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#49 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by s@mson »

Pa gdje ste kriticari, ne prepoznah vas odmah...
Sta koji qratz trazite dlaku, eto ih na mooodima...
Od pocetka je receno da je ovo kopija jedne od najbolje serije ikada snimljene i sa tim se slozimo i idemo gledati nasu verziju...
Emir je broj jedan na ovim prostorima, ne osjetis da glumi sto i jest odlika vrhunskih glumaca...
Odgledao i drugu epizodu i ismijao se od srca a pregledao mnogo komedija...
Vjerovatno u narednih nekoliko godina najgledanija serija na balkanu...
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#50 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

niko nije nista rekao o emirovim glumackim sposobnostima. najbolji ili jedan od najboljih glumaca danasnjice u bih i sire.

ali serija kao serija, scenario, ostali glumci, fazoni, spletke, desavanja, humor.....bezveze, izlizano, poprilicno nemastovito i kao sto rece djecak sa sibicam gore a onda potvrdilo par drugih beze pokusaj da probleme, fazone i stvari iz danasnjice prenesu u seriju sa desavanjima od prije 75 godina.

pogledah i drugu i nista. ako ne i gora od prve. nesto na silu sa cigom i sa rudarem. znaci pored alo aloa i fawlty towersa pokusavaju ubaciti i nadrealiste sa pojedinim karakterima. ali bogami fula.
Post Reply