Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#151 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

u tri epizode nove sezone, izet se jos nije pojavio. u srijedu je cetvrta.
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#152 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Radar71 »

basicm wrote:Busuladzic ocrnjen totalno, bice reakcija. Ali i Seljo je ispao cirkus, Crni Vaso ne moze crnji, tako da peru po svima.
Cetnik se lozi na zenske pod zarom, analogija vehabije- nindze :mrgreen:
Meni Portugalac najjaci, i albanac je dobar.
Ali volio bih naci onu svapsku muziku sto im svira, genijalna je :lol:
svi se mogu zaliti jer su svi oprani :lol:
portugalac i njegove lozinke :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27183
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#153 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by mayab »

Baba Zorka, alah imanet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#154 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Boemica »

Meni su četnik i ustaša najdraži likovi :zoka:
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#155 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

Dobra epizoda. Izet nista posebno.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#156 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Boemica »

karanana wrote:Dobra epizoda. Izet nista posebno.
Kad sam prošle godine prob'o so, to je bila ljubav na prvi pogled :D
ocammog
Posts: 237
Joined: 20/01/2010 14:17

#157 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by ocammog »

Naleti pokoji biser al generalno i iskreno...za sve nas koji smo odrasli u onoj BiH poslije drugog svjetskog rata a koja je ironicno po mnogo cemu pa tako i po filmovima i serijama bila daleko autenticnija BiH od ove dejtonske...ovo nije na nivou nekog autenticnog bosanskog humora....
Simpaticno nadrealni momenant je da je jedan obicni gazda kafane (Hilmija) "zeznut/zafrkan" ("opasan" za one koji misle da "zafrkan" podrazumijeva osobu kojeg je neko "zafrko ) pa on ko mase prstom drugima i mlati ih tavom po glavi...
Sto se tice emira hadzi.... on fakat mene ne nasmijava...jednostavno ne zna glumiti nikog drugog osim nafuranog provincijalca...jednostavno ne zna ni odglumiti otmjenu ili simpaticnu osobu....
A onaj jedan u zutoj uniformi (cija je vojska u to doba kontrolisama cijelo Sarajevo) sav se ko "u....." od straha kad vidi onog jednog sa bradom....

Dakle serija je uspjela u nadrealnosti (mada je i to mogla postici bez obezvredjivanja nekih dostojanstvenih elemenata ljudskog zivota, kao npr. bez obezvredjivanja spasavanja Hagade, tj. cinjenice da su dvije osobe zrtvovale svoje zivote da bi spasile Hagadu ....to ipak nije trebalo podvrgnuti humoru jer je to obezvredjivanje....moze se humor napraviti i bez toga....sofisticirani humor zasmijava a ne dira u ljudske zrtve , pozrtvovanost i dostojanstvo...

Opcenito, malo je tu sta od autenticnog bosanskog humora i humora opcenito....osim naglaska/dijalekta/akcenta....
User avatar
Point.
Posts: 27797
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#158 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Point. »

Super, nek si nam reko.
User avatar
basicm
Posts: 10482
Joined: 16/01/2012 21:38

#159 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by basicm »

Point. wrote:Super, nek si nam reko.
Mescini nejebica ga trese.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#160 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by problemnatravunu »

ocammog wrote:Naleti pokoji biser al generalno i iskreno...za sve nas koji smo odrasli u onoj BiH poslije drugog svjetskog rata a koja je ironicno po mnogo cemu pa tako i po filmovima i serijama bila daleko autenticnija BiH od ove dejtonske...ovo nije na nivou nekog autenticnog bosanskog humora....
Simpaticno nadrealni momenant je da je jedan obicni gazda kafane (Hilmija) "zeznut/zafrkan" ("opasan" za one koji misle da "zafrkan" podrazumijeva osobu kojeg je neko "zafrko ) pa on ko mase prstom drugima i mlati ih tavom po glavi...
Sto se tice emira hadzi.... on fakat mene ne nasmijava...jednostavno ne zna glumiti nikog drugog osim nafuranog provincijalca...jednostavno ne zna ni odglumiti otmjenu ili simpaticnu osobu....
A onaj jedan u zutoj uniformi (cija je vojska u to doba kontrolisama cijelo Sarajevo) sav se ko "u....." od straha kad vidi onog jednog sa bradom....

Dakle serija je uspjela u nadrealnosti (mada je i to mogla postici bez obezvredjivanja nekih dostojanstvenih elemenata ljudskog zivota, kao npr. bez obezvredjivanja spasavanja Hagade, tj. cinjenice da su dvije osobe zrtvovale svoje zivote da bi spasile Hagadu ....to ipak nije trebalo podvrgnuti humoru jer je to obezvredjivanje....moze se humor napraviti i bez toga....sofisticirani humor zasmijava a ne dira u ljudske zrtve , pozrtvovanost i dostojanstvo...

Opcenito, malo je tu sta od autenticnog bosanskog humora i humora opcenito....osim naglaska/dijalekta/akcenta....
Činjenica, da režiser i scenarista nikome nisu ostali "dužni", svi odreda su "okupani", od "visokomoralnih partizana" (cuganje, naplata transportnih troškova od strane Valtera :D ), do "hrabrog ustaše"(usere se kad samo vidi četnika :lol: ) i tako dalje i tako dalje :pisnuo:
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#161 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

Nastavlja serija sa solidnim tempom.
Cak mi i firgosh vise nije bezveze ko na pocetku.
Ustasa dobar.
Opet jevreji najnamazaniji i vrte sve oko prsta.
Moze kafica.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#162 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

dobra pichoka ona makedonka titina (muzika) "sekretarica".
bivsa mis makedonije. zamijetio sam je i bacio na nju jos u senkama nad balkanom.
User avatar
mayab
Posts: 27183
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#163 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by mayab »

Davorjanka
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#164 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by refffko »

Davorijanka je totalno nezanimljiv lik u seriji.
A gluma one nazovi glumice, blago receno je amaterska.
Nadam se da ce je skloniti iz serije cim prije.
User avatar
basicm
Posts: 10482
Joined: 16/01/2012 21:38

#165 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by basicm »

Zadnja scena hit kad Mustafa kaze opet rodica iz Rozaja :lol:
Jos Hilmija podijeli privredu :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#166 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

ma eto ja bih je posexo, naravno da gluma nije nesto. isto mi je dobra ona treba drmaceva zena sto je sa mladim izetom fazlinovicem otisla u partizane.
a ona kao slika na kraju, da li zaista postoji negdje slika svih ovih "privrednika" pa se oni kao referisu na nju?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#167 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Heller »

Nije neka cupi. Vucibatina je slatka.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#168 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Ommadawn »

ocammog wrote:Naleti pokoji biser al generalno i iskreno...za sve nas koji smo odrasli u onoj BiH poslije drugog svjetskog rata a koja je ironicno po mnogo cemu pa tako i po filmovima i serijama bila daleko autenticnija BiH od ove dejtonske...ovo nije na nivou nekog autenticnog bosanskog humora....
Simpaticno nadrealni momenant je da je jedan obicni gazda kafane (Hilmija) "zeznut/zafrkan" ("opasan" za one koji misle da "zafrkan" podrazumijeva osobu kojeg je neko "zafrko ) pa on ko mase prstom drugima i mlati ih tavom po glavi...
Sto se tice emira hadzi.... on fakat mene ne nasmijava...jednostavno ne zna glumiti nikog drugog osim nafuranog provincijalca...jednostavno ne zna ni odglumiti otmjenu ili simpaticnu osobu....
A onaj jedan u zutoj uniformi (cija je vojska u to doba kontrolisama cijelo Sarajevo) sav se ko "u....." od straha kad vidi onog jednog sa bradom....

Dakle serija je uspjela u nadrealnosti (mada je i to mogla postici bez obezvredjivanja nekih dostojanstvenih elemenata ljudskog zivota, kao npr. bez obezvredjivanja spasavanja Hagade, tj. cinjenice da su dvije osobe zrtvovale svoje zivote da bi spasile Hagadu ....to ipak nije trebalo podvrgnuti humoru jer je to obezvredjivanje....moze se humor napraviti i bez toga....sofisticirani humor zasmijava a ne dira u ljudske zrtve , pozrtvovanost i dostojanstvo...

Opcenito, malo je tu sta od autenticnog bosanskog humora i humora opcenito....osim naglaska/dijalekta/akcenta....
Moram se sa ovim složiti.
Nek’ mi se ne uzme za zlo ali stvarno smo prije bili mnogo kreativniji po pitanju humora.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#169 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Diwan »

Danas se najbolje prodaje ambalaža
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#170 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by DZONPI »

Jeko glumac sto glumi Saso Mange,onaj Ivica malo ide na zivce,serija dobra nije dosadna sekunde.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#171 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by TDK-90 »

Ima li neko "stariji" da ovo gleda, i da mu je dobra serija ? :shock:

Ja sam pokusao par epizoda odgledati , ali ne ide . Ne mogu da shvatim da ovaj nazor humor moze ikome biti upotrebljiv , a tek nazor ubaceni likovi i "zaplet" da bude po mjeri svih "naroda i narodnosti" :-) :-) :-) cesto je radnja bez ikakvog smisla ( u rangu Ismeta Hore)

Kao dijete sam gledao Alo alo, falicni pansion, leteci cirkus monthy phyton, crni guja ..... bilo je revolucionarno :lol:

Imam osjecaj , koliko imas kvalitet drzave toliko je izgleda kvalitet >pratecih objekata< :|
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#172 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by karanana »

dobra zadnja epizoda.
dobre skojevke tito dragi, uh.

doduse, ja sam mladja raja pa mi mozda zbog tog lijeze serija.
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#173 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by DZONPI »

Ja sam stariji i mene malo likovi podsjecaju na mladost poput cige Saso Mange,stasau isto nije los,i sta fali seriji.Pogledaj malo ove nove iz Hrvatske na granici i slicno,Hilmija je za ostale saban.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#174 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by Heller »

A gazda šta je striptiz?
Ma nešto ko folklor.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#175 Re: Konak kod Hilmije - Serija Elmira Jukića

Post by rizibizi »

TDK-90 wrote:Ima li neko "stariji" da ovo gleda, i da mu je dobra serija ? :shock:

Ja sam pokusao par epizoda odgledati , ali ne ide . Ne mogu da shvatim da ovaj nazor humor moze ikome biti upotrebljiv , a tek nazor ubaceni likovi i "zaplet" da bude po mjeri svih "naroda i narodnosti" :-) :-) :-) cesto je radnja bez ikakvog smisla ( u rangu Ismeta Hore)

Kao dijete sam gledao Alo alo, falicni pansion, leteci cirkus monthy phyton, crni guja ..... bilo je revolucionarno :lol:

Imam osjecaj , koliko imas kvalitet drzave toliko je izgleda kvalitet >pratecih objekata< :|
+1 nije bas drama kriticno, ali se vidi da je na guranje, Hilmija mi je negdje na pola puta izmedju Vize za buducnost kao skoro najveceg odrona svih vremena i LZN koji je na pocetku imao interesantnu pricu ali poslije 353. epizode nema sanse da bude ni blizu na istom nivou (ustvari je sve pocelo osipanjem one prve ekipe glumaca).

Kad se sve stavi ispod crte ovo ispade los pokusaj imitiranja Alo,alo i Karajliceve serije Slozna Braca a sve u svrhu jeftinog politikanstva i pod maskom "domaceg" humora. Osim toga nas dragi Nije-Darinka-Ante-je nikad mi nije bio neki komicar, njegov domet je bila uloga u Breninom Hajde da se volimo i to je to.
Post Reply