Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#51 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by callmethebreeeze »

p.s jos bih dodao da me jako raduje sto reis hoce sebe da ucini dozivotnim reisom (ne znam da li je taj prijedlog usvojen). da nam ga allah pozivi, imace sarajevo jos veleljepnih objekata.
:D
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#52 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by klixober »

callmethebreeeze wrote:p.s jos bih dodao da me jako raduje sto reis hoce sebe da ucini dozivotnim reisom (ne znam da li je taj prijedlog usvojen). da nam ga allah pozivi, imace sarajevo jos veleljepnih objekata.
:D
Ceric i Radoncic,sarajevski neimari :D
User avatar
sarajevac071
Posts: 192
Joined: 25/02/2008 20:52
Location: kome BA da se mi prilagođavamo ...

#53 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by sarajevac071 »

fakat šta je problem ?
ja ili sam glup ili totalno lud pa ne shvatam ove pljuvače po svemu i svačemu
a more biti bidne da i nisam baš toliki tokmak i da nisam puk´o dibidus jer nešto kontam da bi mogao biti frojd u pravu makar što se tiče sarajevskih dežurnih dušebrižnika
šta bi mi "neinformisani" bez njih ...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#54 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by VjecitiStudent »

callmethebreeeze wrote:p.s jos bih dodao da me jako raduje sto reis hoce sebe da ucini dozivotnim reisom (ne znam da li je taj prijedlog usvojen). da nam ga allah pozivi, imace sarajevo jos veleljepnih objekata.
:D
Ne napisase da li ce unutar kompleksa biti i 'Kuca cvijeca' :D
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#55 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by popajic »

Postao/la uvjek dobar gost dana 16/09/2008 11:01
Iza svega izgleda postoji plan... ko je kome svrha il ko je u stvari lud ovdje..?

Dok džematlije žive sve gore, dok sve manje posla ima ,dok morala nema već u tragovima, dok licemjerno društvo puno duplih standarda baza na putu tranzicije oni postaju institucija... postaju sami sebi svrha... postaju ono što nigdje ne piše da postati trebaju..dok su im djeca sve nepismenija i gladnija.. vrhovni duhovni vođa je izgubio kompas....

Nisam pametan nit želim ikoga uvrijediti ali moram reći da Cerić ipak pretjerao je .. njegov luksuz nema granica a ni mjere, niti je u skladu sa potrebama džematlija, ljudi na terenu koji su se o sebi zabavili jer se niko o tim ljudima ne brine... niti o njima zaista vodi računa.
Nije njegov kompas ni izgubljen,ni pokvaren !Cak stavise,izvrsno radi i vodi ga tacno tamo gdje je oduvijek zelio doci.U najvecu "fabriku" u Sarajevu.Ma,sta u Sarajevu - u BIH !!!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#56 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by uvjek dobar gost »

Lopta da se ne citiramo i ne peglamo, ovako samo par stvari ja želim reći na konto dosadašnje prepiske..

što se tiče sekularnosti naše države ... želje su jedno a reala je ipak malo drugačija, to nije ekskluziva "našeg" dijela BiH već čitava država ima velikih problema sa miješanjem vijerskih vođa u politiku, nisam siguran baš ko sjedi u prvim redovima na otvaranjima svega i svačega .... no haj to možemo gledati kao pomodarstvo. No želim još neke stvari izdvojiti, ti stalno ponavljaš priču o budžetu i njegovoj raspodjeli i političarima kao glavnim krivcima odnosno nadležnim vladama... sve stoji i sve je 100% tačno, mi kao ljudi ne utičemo na uzroke već se bavimo posljedicama.. i to traja od kraja agresije na našu zemlju... problem je što se političari svih imaginarnih naroda skrivaju iza vjere, iza vjerskih knjiga, što se pozivaju na vjeru i što su im uvijek pri ruci vjerski službenici kad zagusti.. da pozovu svoje vjernike na strpljenje il sabur... a neuk svijet.. šta drugo ostaje ljudima nego da budu bogobojazni... da sada ne govorim šta se poručuje ljudima u vjerkim objektima.. mislim za koga da glasaju i slične stvari....

No opet kad si čuo recimo da se neki od vjerskih vođa osvrnou na stvarno stanje u našoj zemlji, kad je uzeo u zaštitu gladne , bolesne, iznemogle, ljude kojima treba tuđa pomoć, kad je ijedan od uzoritih duhovnih vođa upozorio na porast nepismenosti, na segregaciju u školstvu, na napade na povratnike (to su u stvari teroristički napadi).... slabo kad il baš rijetko.. bolje rečeno nikada... ove i ovakve vjerske-duhovne vođe (po meni) nisu na čast nikome, meni ne smetaju sami poglavari niti će mi ikad smetati.. meni smetaju ljudi koji ih biraju, kojekakvi kongresi il sabori, skupštine il ljudi koji glasaju tajno... jer dok duhovne vođe krstare u svojim limuzinama po ovoj napaćenoj zemlji.. ne vide oni svu muku običnih ljudi u čijoj bi službi morali biti.. moj lični stav je da su oni postali sami sebi svrha i da su malo izgubili kompas kada je riječ o njihovoj stvarnoj ulozi... (ovdje mislim na sve uzorite vjerske vođe svih vjeroispovjesti.)

Oni treba da se brinu o ljudima da ukazuju na njihove stvarne probleme, trebaju da uzmu nejake pod svoju zaštitu ,a ne da se bave politikom i političkim govorima.. da sada ne spominjem konkretne slučajeve i razloge zbog kojih sam ja lično recimo protiv sadašnjeg reisa koji je recimo za sebe izborio da bude doživotni reis.... il na kardinala, odnosno na vladiku koji je blagosiljao tenkove...

Sve ovo gore moglo se napisati kroz sljedeće razmišljanje... kod nas ljudi brkaju pojmove... vijernik nije vijernik zbog komšiluka, stranke, partije il već koga.. već zbog samog sebe i to je duboko privatna stvar.. kod nas ljudi od svega toga prave paradu i promenadu...
Dok za to vrijeme gramzivi vladari grabe li grabe a pri tome nit se boje raje a nit boga.... dok se pozivaju na svoje pravo i šta sve ne... dok se vjerske vođe samo predstavljaju kao moralne i duhovne vertikale..... a ne žive na način koji propovjedaju svojim vijernicima.. nit su bogobojazni, nit su skromni nit su strpljivi odnosno saburli...

Eto i živili.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#57 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by Klodovik »

Bazen na Otoci... ne valja.
Avaz Twist Tower... ne valja.
Ambasade i zgrade kod muzeja... ne valja.
Kampus/ambasada SAD... ne valja.
Zgrada Rijaseta... ne valja.
Izlaz iz grada... ne valja.
Vilsonovo... ne valja.
BBI centar... ne valja.
...
Nahrani kerove i ne diraj ništa, najbolje je tako.
User avatar
MoHiKaNaC
Posts: 615
Joined: 17/04/2002 00:00
Location: tu i tamo...

#58 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by MoHiKaNaC »

Opsovao bih al' cu pokvarit post....

Bojim se da ce Ceric odgovarat za svaku marku koju utrosi na tu zgradu, kao i za mnoge druge utrosene markice. Interna policija ce da ga privede a Vrhovni da mu sudi. Moze koliko hoce ali ne moze dokle hoce...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#59 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by vjesticanametli »

on ce odgovarati na anam onom svetu :mrgreen:
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#60 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by scooter21ba »

Meri_ wrote:"...Maketu je uradila slovenska kompanija..."

Ha, ha, ha otkud opet slovenci i reis u kombinaciji?
covjek mozda slovenac i mozda mu je pravo ime janez :)
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#61 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by scooter21ba »

lopta wrote:
ludacha wrote:nemojte ovo shvatiti kao mozebitni napad iskljucivo na IZ. smatram da su za osudu sve vjerske zajednice koje ovako postupaju - a ima ih. gradjevine nisu nuzne da bi covjek vjerovao i prakticirao to u sta vec vjeruje. molitva se moze obaviti i u tisini vlastite sobe
Ne shvatam kao napad na IZ, niti sam njihov advokat, svaka kritika je dobrodosla, pa tako i tvoja, medjutim ovaj podebljani dio recenice blago receno govori da ovako nesto moze reci neko ko pojma nema o vjeri. Nemoj se ljutiti, ali tako je. To je kao da tebi neko kaze, znas ne treba bazen gradu, ne moras ici na bazen, kupaj se u svojoj kadi, e to je ta ''logika''.
Opet ponavljam sta IZBiH ima sa losom ekonomskom situacijom u gradu/drzavi. Ljudi nije IZBiH u vlasti, ne pravi ona radna mjesta, niti gradi nove fabrike, IZBiH se bavi sobom i svojim vjernicima, a za losu ekonomiju krivite prave krivce, a to je vlast/vlada/vijece ministara, tj. politicke stranke koje cine vlast u bilo kojoj opstini, kantonu, entitetu, drzavi.
bazen i plivanje je javna stvar dok je vjera privatna i licna stvar
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#62 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by iz dna duše »

madner wrote:
mIRCerka wrote:
madner wrote:Koji vam je?

Kakve veze ima ova zgrada sa Ferhadijom?
Ispade da Rijaset IZ ne smije napraviti nista.

:?
Ferhadija u Banjaluci se ne gradi zato sto se NEMA PARA U KASI!
A ta Ferhadija. :oops:
Jok, samo eto Sarajevo ima Ferhadiju...
Ferhadija u po Banjaluke...
Čuda golemoga
@Madner: Banjalučka Ferhadija je Ferhadija, za druge Ferhadije se objašnujava koje...
Preča bi bila Ferhadija od ove zgrade, kad već imaju para...
A Fabrike...gluho bilo, pa fabrike su nešto tako materijalno, nešto ovozemaljsko, koga to zanima u IZ ili RIZ....
Otvoriće narodu merhamet narodne kuhinje, što da se zafrkavaju kod kuće, kuhaju, prljaju posudje...Ovako brate ko gospoda: pravac u sirotinjsku kuhinju...
Tako im ne treba ni posao u Fabrici, ni plata...kao ono kad su pričali za komunizam: svi će imati koliko im treba, neće niko imati potrebu gomilati...
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#63 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by Luke Perry »

scooter21ba wrote:
Meri_ wrote:"...Maketu je uradila slovenska kompanija..."

Ha, ha, ha otkud opet slovenci i reis u kombinaciji?
covjek mozda slovenac i mozda mu je pravo ime janez :)

Sta ce slovenac drugo nego fabriku otvarati . :mrgreen:
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#64 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by iz dna duše »

Klodovik wrote:Bazen na Otoci... ne valja.
Avaz Twist Tower... ne valja.
Ambasade i zgrade kod muzeja... ne valja.
Kampus/ambasada SAD... ne valja.
Zgrada Rijaseta... ne valja.
Izlaz iz grada... ne valja.
Vilsonovo... ne valja.
BBI centar... ne valja.
...
Nahrani kerove i ne diraj ništa, najbolje je tako.
To su kolači što si nabraojao, raja treba hljeba....
Iam li igdje tu kakve proizvodnje, masovnog zaposlenja?
"Harač, harač rajo treba, hljeba, hljeba gospodaru, ne vidjesmo davo hljeba..."

Nije zlato sve što sija, a ovo nabrojano sija brate da ti oči zaslijepi!
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#65 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by callmethebreeeze »

ja nemam nista protiv gradnje u sarajevu, ako se to radi u skladu sa zakonima i po nekom planu. (a svi znamo kako to izgleda tako da u sarajevu nemas ni zelenila, ni parkinga, a uskoro nece biti ni igralista, ali to je druga tema)

takodjer mislim da iz ima pravo da gradi sta hoce. medjutim , mislim da je u redu dovoditi u pitanje ovo razbacivanje s lovom obzirom da se reis i te kako petlja u politiku i od sebe pravi zastitnika svih bosnjaka. ja bih volio cuti objasnjenje kakve koristi obican puk ima od ove gradjevine.
User avatar
lopta
Posts: 806
Joined: 24/08/2008 01:11
Location: Sarajevo

#66 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by lopta »

uvjek dobar gost wrote:Lopta da se ne citiramo i ne peglamo, ovako samo par stvari ja želim reći na konto dosadašnje prepiske..

što se tiče sekularnosti naše države ... želje su jedno a reala je ipak malo drugačija, to nije ekskluziva "našeg" dijela BiH već čitava država ima velikih problema sa miješanjem vijerskih vođa u politiku, nisam siguran baš ko sjedi u prvim redovima na otvaranjima svega i svačega .... no haj to možemo gledati kao pomodarstvo. No želim još neke stvari izdvojiti, ti stalno ponavljaš priču o budžetu i njegovoj raspodjeli i političarima kao glavnim krivcima odnosno nadležnim vladama... sve stoji i sve je 100% tačno, mi kao ljudi ne utičemo na uzroke već se bavimo posljedicama.. i to traja od kraja agresije na našu zemlju... problem je što se političari svih imaginarnih naroda skrivaju iza vjere, iza vjerskih knjiga, što se pozivaju na vjeru i što su im uvijek pri ruci vjerski službenici kad zagusti.. da pozovu svoje vjernike na strpljenje il sabur... a neuk svijet.. šta drugo ostaje ljudima nego da budu bogobojazni... da sada ne govorim šta se poručuje ljudima u vjerkim objektima.. mislim za koga da glasaju i slične stvari....

No opet kad si čuo recimo da se neki od vjerskih vođa osvrnou na stvarno stanje u našoj zemlji, kad je uzeo u zaštitu gladne , bolesne, iznemogle, ljude kojima treba tuđa pomoć, kad je ijedan od uzoritih duhovnih vođa upozorio na porast nepismenosti, na segregaciju u školstvu, na napade na povratnike (to su u stvari teroristički napadi).... slabo kad il baš rijetko.. bolje rečeno nikada... ove i ovakve vjerske-duhovne vođe (po meni) nisu na čast nikome, meni ne smetaju sami poglavari niti će mi ikad smetati.. meni smetaju ljudi koji ih biraju, kojekakvi kongresi il sabori, skupštine il ljudi koji glasaju tajno... jer dok duhovne vođe krstare u svojim limuzinama po ovoj napaćenoj zemlji.. ne vide oni svu muku običnih ljudi u čijoj bi službi morali biti.. moj lični stav je da su oni postali sami sebi svrha i da su malo izgubili kompas kada je riječ o njihovoj stvarnoj ulozi... (ovdje mislim na sve uzorite vjerske vođe svih vjeroispovjesti.)

Oni treba da se brinu o ljudima da ukazuju na njihove stvarne probleme, trebaju da uzmu nejake pod svoju zaštitu ,a ne da se bave politikom i političkim govorima.. da sada ne spominjem konkretne slučajeve i razloge zbog kojih sam ja lično recimo protiv sadašnjeg reisa koji je recimo za sebe izborio da bude doživotni reis.... il na kardinala, odnosno na vladiku koji je blagosiljao tenkove...

Sve ovo gore moglo se napisati kroz sljedeće razmišljanje... kod nas ljudi brkaju pojmove... vijernik nije vijernik zbog komšiluka, stranke, partije il već koga.. već zbog samog sebe i to je duboko privatna stvar.. kod nas ljudi od svega toga prave paradu i promenadu...
Dok za to vrijeme gramzivi vladari grabe li grabe a pri tome nit se boje raje a nit boga.... dok se pozivaju na svoje pravo i šta sve ne... dok se vjerske vođe samo predstavljaju kao moralne i duhovne vertikale..... a ne žive na način koji propovjedaju svojim vijernicima.. nit su bogobojazni, nit su skromni nit su strpljivi odnosno saburli...

Eto i živili.
Sve sto si napisao slazem se od A-Z, nisam ni rekao da nema mjesanja vjere i politike, ali isto tako koliko god to nekome lose zvucalo, vjerski lideri moraju razgovarati sa politickim liderima u mjestima gdje zive recimo povratnici. Puljic se mora sastajati sa politicarima u gradu Sarajevu i raspravljati o polozaju vjernika katolika, ima li problema oko necega, itd. jer veci utjecaj ima kada vjerski lider ukaze na neke nedostatke, nego obicni vjernik(nazalost, ali tako je). Za svako direktno mijesanje politike i vjere, tipa ''glasajte za toga i toga'', apsolutno NE podrzavam i gnusam se toga.
User avatar
moler
Posts: 813
Joined: 26/04/2008 15:30
Location: sarajevo

#67 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by moler »

rijaset je D.O.O Ismet Cerić :bih:
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#68 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by ludacha »

@lopta, citajuci tvoje postove, a i odgovor meni, vidim da se s tobom ne moze raspravljati, pa ni razgovarati. ovo sto ti pises je monolog, izgleda napamet naucen i ponavljan vise puta. da li je tvoj misaoni aparat ostao bez elektricne energije ili je medij "zastopao" ostaje velika nepoznanica.

pozdrav
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#69 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by vedderedi »

mIRCerka wrote:
Banksy wrote:Ovo ne razumijem ...
Mnogi se shale na racun sve tri religije i sve sto je vezano uz njih. Ja ne. Stavise, prije 2 mjeseca je neko pitao za Crkvu sto se gradi u BL...svo vrijeme izgradnje gradiliste je ono totalno otvoreno bilo, a istovremeno Ferhatpashinoj dzamiji ne mozes prici...
Cak sam jednom prisla samoj ogradi, pokusala dici aparat da uslikam odozgo, al klinac, iskoce neki likovi iz mraka i kao POLAKO secu pored mene...
Juce bio, bez ikakvih problema usao u dvoriste i razgledao.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#70 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by Banksy »

Gdje je tema o Ferhadiji i spomeniku???
User avatar
lopta
Posts: 806
Joined: 24/08/2008 01:11
Location: Sarajevo

#71 Re: Konacno - otvara se velika fabrika u Sarajevu!

Post by lopta »

ludacha wrote:@lopta, citajuci tvoje postove, a i odgovor meni, vidim da se s tobom ne moze raspravljati, pa ni razgovarati. ovo sto ti pises je monolog, izgleda napamet naucen i ponavljan vise puta. da li je tvoj misaoni aparat ostao bez elektricne energije ili je medij "zastopao" ostaje velika nepoznanica.

pozdrav
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=54547

:thumbup:
Post Reply