Komunisticka propaganda priprema za genocid

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#101 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by PM72 »

Chmoljo,
Koristiš li proizvode marke Titan? Hajd' - sevap ti je.

P.S.Možeš li ikako uvesti opciju da se ispod nick-a upiše i mjesto sa kojeg se neko javlja?
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#102 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

Drugovi i drugarice, kako je ono bio onaj fotograf musliman odigran u filmu Bosko Buha?
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#103 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by PM72 »

Image

Jako me podsjećaš na Halilčića iz serije Tale.Kao "europljanin i intelektualac".
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#104 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

Evo drugovi i drugarice, potpuno ista stvar ali su neke stvari mozda cenzurisane ili sta li vec............



http://www.titomanija.com.ba/e-knjige/P ... %20NOB.pdf


titiomanija.ba mozda im ono o istrebljenju poturica nije islo u prilog.
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#105 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Seoskivaralica »

Prvo da smo ono precizni de mi reci kad se to juga satavi od sest republika , posto se nikad nije sastojala od sest naroda, posto sam ja nastao iz have i moji nisu bili ni ljudi , ni eskimi ni fasisti iako su tu opciju mogli izabrati , opcija bosanac , bosnjak izbosne , odbosne , bosnic , bosnjo , bilo sta sa bosanskim predznakom je bilo zabranjeno jer BOSNA se treba smatrati nepostojecom kad nema naroda ne treba mu ni drzava .
Svako budjenje Bosnjaka je smatrano napadom na drzavu sfrj a za istoriju nismo znali ko je Ban Kulin ili kralj Tvrtko , znali smo sve lazare i nemanje i ostala govna poslije i za vrijeme Osmanskog carstva tako da se odrazim koji su kroz vijekove bili veci turci od bosnja a nas zovu pogrdno tako msm nidje veze ....
Spominjanje Bosne u sfrj je budilo velikosrbe koji su drzali volan bivse nam drzave strogo cvrsto u svojim rukama , projekt fnrj , te sfrj je bio samo mirna tranzicija u veliku srbiju , sto su svjedocile razne represije na nacionalne identitete ili nacionalno identifikovanje bilo kog naroda ,ponajvise naseg bosnjackog ,mimo srpske ili reci cemo jugoslovenske ideJe.....
Koliko je bilo srbima lako izmanipulisati pokazuje i primjer prijeratnih hajki na organizaciju ,Mladi Muslimani' te hrvatske i makedonske slicne ideJe koje su bile zatirane montiranim procesima ....jasno se mogu vidjeti i dan danas ciljevi mladih muslimana , pa kome su oni smetali i to se jasno vidi....
Nakon toga dalje istorijska iskopavanja Jama po dnu drzave gdje se traze kosti iz 2 SR te tako dizu tenzije u srpskom korpusu,
Sudjenje Artukovicu i slicne gluposti , mislim trebalo mu je suditi ali covjek mltn mrtvac , a cak ozna znala gdje je i sta pa tek nakon 40 godina ga uhvate i sude mu....pihhh
Rat nije bio planiran , planirano je mirno posrbljavanje sa ocekivanim pojedinim selom u ruralnoj Bosni da pruzi otpor ,....
Jer mislim kad rukne jna ti ce jadovi svi odmah da se predaju , uglavnom je tako i krenulo ali smo dosli sebi kad Srbi nisu mogli izdrzati te su poceli premlacivati , ubijati i klati po ulicama sirom drage nam Bosne ....
Ali hajde to je druga prica....
Ugl propaganda nije bila zvanicna ali i za laika ocita.....to je sve sto se moze reci....
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#106 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

http://www.njuskalo.hr/djecje-knjige/mi ... as-6434129


Evo je drugovi i drugarice, i sta pise:


Autor: Mirko Žeželj
Naslov: Prošlost u slikama
Izdavač: Školska knjiga, Zagreb
Godina: 1967.
Stranica: 119
Izdanje: 5
Stanje: Izvrsno
Uvez: Tvrdi
Bogato ilustrirano

Slanje poštom: 10kn


Ocekujem izvinjenje od pojedinaca 8) :lol: 8)
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#107 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Seoskivaralica »

Hajde ba ljiljanko i dan danas im se istorija ne svidja pa je farbaju pa lakiraju pa gule pa opet farbaju pa lakiraju pa krece pa kako god ne ide.....
[youtube]http://m.youtube.com/watch?v=fFjEylQ7VSE
Last edited by Seoskivaralica on 19/04/2014 20:04, edited 1 time in total.
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#108 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by racionalista »

pa bosnjaci su trebali samo da posluze ko sintelan prilikom stvaranja nekakve hibridne jugoslovenske nacije

Kad sam imao sedam godina, o vrat mi stavili crvenu maramu...gadno je stezalo, ja se davio, pa još i danas imam traumu
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#109 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by PM72 »

U kojem razredu srednje škole se ovo izučavalo?
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#110 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Cybernetic »

Kakvo izvinjenje ocekujes? Ova slikovnica je tebi udzbenik za srednje skole zato sto se izdavac zove "Skolska knjiga"? Izdanja ove kuce nisu nuzno i skolske knjige. Greska ove knjige je poistovjecavanje antifasisticke borbe sa oslobodilackom borbom balkanskih naroda u proslosti. Kao i jedni i drugi su se borili protiv stranih okupatora sto jeste tocno, ali su motivi i okolnosti naravno drugaciji. Dakle cetnici i ustase su izdajice i sluge okupatora u Drugom svjetskom ratu, a poturice u tursko doba. Cilj je valjda bio istaknuti cojstvo Crnogoraca. :D

U tursko doba nije bilo nikakvih poturica. To su bila sasvim druga vremena, druge okolnosti i drugacija svijest. Poturice su osobe koje u danasnje doba po Sarajevu skacu sa turskim zastavama i slave izbornu pobjedu jednog diktatora sa bracom Turcima. O ovoj knjizi i njezinim greskama se moze ozbiljno diskutovati, ali naivno je to ocekivati od mladomuslimanskog narastaja koji zele samo ocrniti jedno vrijeme zahvaljujuci kojem uopce postoje. I da ponovim ranije postavljeno pitanje: sto bi sa obecanim zlatnim kasikama? :oops:
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#111 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

PM72 wrote:U kojem razredu srednje škole se ovo izučavalo?


Ovo je nevjerovatno...........koliko titini idu u krajnost.............pa kakve veze ima jeli bilo u gimnaziji ili jos gore djeci u prvom razredu osnovne?
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#112 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by PM72 »

Iz udzbenika za srednju skolu iz 80ih godina. Sad da ne razglabamo o znacaju upravo turske imperije na razvitak srpske kulture i srba kao naroda kao i pravoslavne crkve. Ovo su vam pisali komunisti, samo da pokazem yunostalgicarima kako su bili karakteristikovani od strane velicanstvenog Beograda.
Ovo si napisao u prvom postu.Niti je udžbenik za srednju školu niti je "karakteristikovan" u Beogradu.Fino sam ti napisao da si debelo fulio.
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#113 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

Cybernetic wrote:Kakvo izvinjenje ocekujes? Ova slikovnica je tebi udzbenik za srednje skole zato sto se izdavac zove "Skolska knjiga"? Izdanja ove kuce nisu nuzno i skolske knjige. Greska ove knjige je poistovjecavanje antifasisticke borbe sa oslobodilackom borbom balkanskih naroda u proslosti. Kao i jedni i drugi su se borili protiv stranih okupatora sto jeste tocno, ali su motivi i okolnosti naravno drugaciji. Dakle cetnici i ustase su izdajice i sluge okupatora u Drugom svjetskom ratu, a poturice u tursko doba. Cilj je valjda bio istaknuti cojstvo Crnogoraca. :D

U tursko doba nije bilo nikakvih poturica. To su bila sasvim druga vremena, druge okolnosti i drugacija svijest. Poturice su osobe koje u danasnje doba po Sarajevu skacu sa turskim zastavama i slave izbornu pobjedu jednog diktatora sa bracom Turcima. O ovoj knjizi i njezinim greskama se moze ozbiljno diskutovati, ali naivno je to ocekivati od mladomuslimanskog narastaja koji zele samo ocrniti jedno vrijeme zahvaljujuci kojem uopce postoje. I da ponovim ranije postavljeno pitanje: sto bi sa obecanim zlatnim kasikama? :oops:

Haha, kao prvo nisam nikakav obozavatelj SDA, cak ni mnogi Alijini odluka a pogotovo Bakiru a Cericu da i ne govorim. Kao drugo vjernik nisam ama bas nikakav, vodio sam brojne sacuvane diskusije sa vjernicima i uvjek zastupao nauku, mogu link te diskusije i da postavim, ali je off topic, tako da vam to ne pije puno vode.

Jedino sto sam ovdje ucinio to je da sam postavio stranicu knjige za koju sam znao da je bila skolska, eto pogrijesio sam u vezi gimnazije tacno........ i izdvojio sam ovo sto je po meni odvratno napisano kako je oslobodjenje naroda pocelo ISTREBLJENJEM poturica, i da su poturice bili izdajnici koji su presli na islam i sluzili turcima.........pa daj bolan, uozbilji te se malo.

Ali cim se postavila tema, krenula je paljba yunostalgicara, nisam ni rekao da je Jugoslavija bila katastrofa za muslimane, u jednom postu sam ovdje jasno i napisao sta mislim o partizanima sto nije islo u prilog zastupnicima NDH. Hocemo li ovo malo ljudski prodiskutovati?
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#114 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

PM72 wrote:
Iz udzbenika za srednju skolu iz 80ih godina. Sad da ne razglabamo o znacaju upravo turske imperije na razvitak srpske kulture i srba kao naroda kao i pravoslavne crkve. Ovo su vam pisali komunisti, samo da pokazem yunostalgicarima kako su bili karakteristikovani od strane velicanstvenog Beograda.
Ovo si napisao u prvom postu.Niti je udžbenik za srednju školu niti je "karakteristikovan" u Beogradu.Fino sam ti napisao da si debelo fulio.


I sta ako sam fulio, hehe neces da priznas da nisi u pravu......... ali neka neka, cinjenice su tu da je skolska knjiga i da je izdata za vrijeme SFRJ, i to ranije SFRJ....... to sto se ti sada hvatas za slamke da ne priznas poraz, je tvoj problem.
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#115 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by PM72 »

Šta misliš jesu li u "sukobu interesa" ove tvoje dvije rečenice: "eto pogrijesio sam u vezi gimnazije tacno" i "šta ako sam fulio" sa konstatacijom "neces da priznas da nisi u pravu"? :lol: a to što je štampana u zavodu "školska knjiga" ne znači -bukvalisto -da je namjenjena za "srednju školu u Krajini" ,kako si tvrdio.

Taj isti zavod je štampao i dokumente kao i lične karte za područje SR Hrvatske a ti da si vidio nečiju staru ličnu kartu i natpis izdavača "školska knjiga" - još bi nas ubjeđivao da su učenici morali uzimati lične karte da im se vidi nacionalnost po imenu i prezimenu.Da ih unaprijed spreme za genocid. :wink:

Kad nešto pomislim,dobro si sve povezao. :-) Nedao Bog da si našao kakvu knjigu i izdavača "svjetlost".Tvrdio bi da je štampana za posjetioce sa druge planete.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#116 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by SmokingMan »

Nepogrešivi,prvo baciš polovične informacije sa knjigom bez prokletih korica koju ovde većina nikda nije ni vidjela,igraš se kojekakvih asocijacija sa rajom iako za to nije bilo potrebe,čisto je tema mogla biti potpunija i zanimljivija da si postavio detaljnije informacije o istoj,a i sama rasprava bi imala više smisla.Nakon što se rasplamsala rasprava ide se eto sa linkom o dotičnoj knjizi,da bi ti na kraju i u odnosu na druge ispao pametan i sveznajući,pa da se usput i malo pohvališ o vlasitim uspjesima u raspravama sa svima,pa i vjernicima,baš je to lijepo i pohvlano,ali malo narcisoidno zar ne?I na kraju očuekuješ od pojedinaca da ti se javno izvinu,ma daj... ;-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45204
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#117 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Chmoljo »

Ljiljanko wrote:Haha, kao prvo nisam nikakav obozavatelj SDA, cak ni mnogi Alijini odluka a pogotovo Bakiru a Cericu da i ne govorim. Kao drugo vjernik nisam ama bas nikakav, vodio sam brojne sacuvane diskusije sa vjernicima i uvjek zastupao nauku, mogu link te diskusije i da postavim, ali je off topic, tako da vam to ne pije puno vode.
hajd stavi :D
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#118 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

PM72 wrote:Šta misliš jesu li u "sukobu interesa" ove tvoje dvije rečenice: "eto pogrijesio sam u vezi gimnazije tacno" i "šta ako sam fulio" sa konstatacijom "neces da priznas da nisi u pravu"? :lol: a to što je štampana u zavodu "školska knjiga" ne znači -bukvalisto -da je namjenjena za "srednju školu u Krajini" ,kako si tvrdio.

Taj isti zavod je štampao i dokumente kao i lične karte za područje SR Hrvatske a ti da si vidio nečiju staru ličnu kartu i natpis izdavača "školska knjiga" - još bi nas ubjeđivao da su učenici morali uzimati lične karte da im se vidi nacionalnost po imenu i prezimenu.Da ih unaprijed spreme za genocid. :wink:

Kad nešto pomislim,dobro si sve povezao. :-) Nedao Bog da si našao kakvu knjigu i izdavača "svjetlost".Tvrdio bi da je štampana na drugoj planeti.

Haha ti si stvarno malo zesci spiner, evo da ti objasnim redoslijed dogadjanja, mozda nisi pri sebi jer je uskrs....... knjigu sam nasao bez korica, znao sam da je skolska i tu sam bio u pravu, znao sam da je iz doba SFRJ i tu sam bio u pravu, znam gdje sam je nasao naime u BiH tu negdje 89e. Nisam bio u pravu sto se tice srednje skole......... i sta sada? Hoces da kazes da sa tim sto si naveo knjiga ne postoji? Koliko ste samo spremni da spinate i izvrcete da odbranite ugled KPJ.

Sta jos hocete drugovi, da vam nadjem i video snimak gdje djeca ovo uce u skolama, da bi zadovoljio drugove i drugarice? Haha
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#119 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

Chmoljo wrote:
Ljiljanko wrote:Haha, kao prvo nisam nikakav obozavatelj SDA, cak ni mnogi Alijini odluka a pogotovo Bakiru a Cericu da i ne govorim. Kao drugo vjernik nisam ama bas nikakav, vodio sam brojne sacuvane diskusije sa vjernicima i uvjek zastupao nauku, mogu link te diskusije i da postavim, ali je off topic, tako da vam to ne pije puno vode.
hajd stavi :D

http://www.nolinks/forum.php/vi ... 175&t=1543

http://www.nolinks/forum.php/vi ... 175&t=1542


Nikakav problem, ako vec hoces 8) koji je moj nick, mislim da je jasno.
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#120 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by PM72 »

Car si ove hefte! Jesi života mi.Znaš kako u narodu kažu - budali je svaki dan bajram.Ili uskrs/vaskrs. :wink: A on tek sutra...

nego,Chmoljo ti je dopustio da nam postaviš te svoje diskusije sa vjernicima ,sa naučne strane.S obzirom na ovu temu,ne sumnjam da je to cirkus živi.

Čekam...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45204
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#121 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Chmoljo »

@Ljiljanko, IZDAVAČKA KUĆA se zove "Školska knjiga". to ne znači da je bila u školama. kontaš? ako se zoveš Edin, ne znači da si fidbaler Mančester Sitija, da ti malo dočaram.

a evo vidim i link. znao sam da je nešto slično.

Švedska, zdra'o :D

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “”
» Ljiljanko
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#122 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

Chmoljo wrote:@Ljiljanko, IZDAVAČKA KUĆA se zove "Školska knjiga". to ne znači da je bila u školama. kontaš? ako se zoveš Edin, ne znači da si fidbaler Mančester Sitija, da ti malo dočaram.

a evo vidim i link. znao sam da je nešto slično.

Švedska, zdra'o :D

Bla bla bla, skretanje sa teme.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#123 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by cyprus »

To što je izdavaču naziv ''Školska knjiga'' ne znači da isti štampa samo udžbenike za školu :oops: Čitao sam i imao u posjedu više izdanja tog izdavača i mislim da niti jedan nije bio školski udžbenik...

Dakle, prilično je očigledno da je LAŽ da se u ovom slučaju radi o gradivu školskog programa bivšeg sistema...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45204
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#124 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Chmoljo »

cyprus wrote:To što je izdavaču naziv ''Školska knjiga'' ne znači da isti štampa samo udžbenike za školu :oops: Čitao sam i imao u posjedu više izdanja tog izdavača i mislim da niti jedan nije bio školski udžbenik...
ma pusti. kako u Švedskoj hoće da uvedu radno vrijeme od 6 sati, dijaspora ima vremena da brani Bošnjake iz toplog skandinavskog doma :D
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#125 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by PM72 »

Nemojte ga tjerat,čovjek je zanimljiv.Na stranici linka koju je postavio tumači kako nema Boga itd.itd...a jedino što mi je zapalo za oko jeste njegov ZAKLJUČAK kako je čovjek nastao od majmuna.Za sebe,doduše, ne tvrdi. :lol:
Locked