Komunisticka propaganda priprema za genocid

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Sonac
Posts: 243
Joined: 06/06/2013 10:58

#26 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Sonac »

akcid wrote:Ima li gdje šta napisano o "zlatnim kašikama" u ovom udžbeniku, neka najava blagostanja i socijalne pravde, jednakosti svih građana bez obzira na etničku pripadnost, socijalnu, religioznu, besplatnog obrazovanja, besplatnog zdravstvenog sistema, novih radnih mjesta, ili je naše "blagostanje" karakteristično isključivo za postratni period?
Šta god da je narod BiH uradio ili nije uradio, ista sudbina ga je čekala. Vještačka tvorevina je već dugo bila mrtva, ako je ikad i zaživjela u pravom smislu te riječi i bilo je pitanje dana kada će projekat velike Srbije preći u praksu i šta koji *urac imaju zlatne kašike koje nam obeća jedan od najvećih izdajica bosanskog naroda sa ovom temom!?

Ovaj "udžbenik je prijeratni i lako se da zaključiti kojom bojom je bio obojen, da li je bio službeni ili ne nije toliko ni bitno ali je sigurno dio propagande kojom smo bombardovani decenijama tako da nema puno razlike.
U njemu je na kraju krajeva skoro sve i tačno ali onaj dio o poturicama i izdajicama je stvarno gnusan a to viđenje su komšije vukle i davno prije nego se u komunističku košulju preobukoše!
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#27 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

Korice nisu sacuvane, eevo ovo je od strane 6 koju imam, knjiga je imala narandzasti omot moguce je da i nije gimnazija vec 7-9 razred ali jeste bila skolska knjiga, knjiga potjece iz BiH....... ali ako KPJ BiH kaze da je zlonamjerni falsifikat onda je to tako........ :roll:


Kada li ono "bese" Vuk" izdade knjigu Noz, a SR Srbija snimi film Kosovska bitka?


Image
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#28 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by irac300 »

E ovako, period o osmanskoj okupaciji se učio u 6 i 7 razredu osnovne ili drugom i trećem razredu gimnazije, (strukovne škole su imale historiju samo u 1. i 2. razredu). Prije rata je bilo osmogodišnje školovanje. U toj knjizi/slikovnici (za koju ne bih rekao da je udžbenik) vidim period prethistorije. Što se kosi s planom i programom za osmogodišnje školovanje, jer se period prethistorije učio u petom razredu, a ovdje se navode Osmanlije. Definitivno sam ubijeđen da nije u pitanju udžbenik, nego pitaj boga čija verzija neke slikovnice ili historijske čitanke, što nema veze s planom i programom koji se izučavao u školama.

I prije nego što napišeš neki pljuvački komentar, kojim bi trebao da sugerišeš ostalim forumašima svoje osobno mišljenje, iznesi dokaz. Znači, knjigu bez korica nazivaš udžbenikom iz komunizma, a nemaš valjan dokaz, tj. autore knjige. Da si postavio normalan post i napisao da li neko zna o kakvoj knjizi je riječ, čovjek bi te i shvatio, ovako si ti već sam donio sud i još naslovio temu na osnovu svog paušalnog zaključka o knjizi bez korica. Smiješno.
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#29 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

irac300 wrote:E ovako, period o osmanskoj okupaciji se učio u 6 i 7 razredu osnovne ili drugom i trećem razredu gimnazije, (strukovne škole su imale historiju samo u 1. i 2. razredu). Prije rata je bilo osmogodišnje školovanje. U toj knjizi/slikovnici (za koju ne bih rekao da je udžbenik) vidim period prethistorije. Što se kosi s planom i programom za osmogodišnje školovanje, jer se period prethistorije učio u petom razredu, a ovdje se navode Osmanlije. Definitivno sam ubijeđen da nije u pitanju udžbenik, nego pitaj boga čija verzija neke slikovnice ili historijske čitanke, što nema veze s planom i programom koji se izučavao u školama.

I prije nego što napišeš neki pljuvački komentar, kojim bi trebao da sugerišeš ostalim forumašima svoje osobno mišljenje, iznesi dokaz. Znači, knjigu bez korica nazivaš udžbenikom iz komunizma, a nemaš valjan dokaz, tj. autore knjige. Da si postavio normalan post i napisao da li neko zna o kakvoj knjizi je riječ, čovjek bi te i shvatio, ovako si ti već sam donio sud i još naslovio temu na osnovu svog paušalnog zaključka o knjizi bez korica. Smiješno.

Dobro druze Bajro, vjerovatno smo svi sanjali desavanja i cetnicku propagandu pod komunistickim rezimom anno 85-95. Evo neka drugovi i drugarice nadju odakle potjece ova knjiga, nesumnjivo je da se koristi u svrhe ucenja djece sto nam ilustracije i dokazuju, nesumnjivo je da je doba komunizma u pitanju, potjece iz BiH u to sam 100% siguran. Koliko ste samo daleko spremni da izmisljate konstrukcije da bi spasili velikodusnost bivse nam drzave.......
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#30 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by irac300 »

Ljiljanko wrote:
irac300 wrote:E ovako, period o osmanskoj okupaciji se učio u 6 i 7 razredu osnovne ili drugom i trećem razredu gimnazije, (strukovne škole su imale historiju samo u 1. i 2. razredu). Prije rata je bilo osmogodišnje školovanje. U toj knjizi/slikovnici (za koju ne bih rekao da je udžbenik) vidim period prethistorije. Što se kosi s planom i programom za osmogodišnje školovanje, jer se period prethistorije učio u petom razredu, a ovdje se navode Osmanlije. Definitivno sam ubijeđen da nije u pitanju udžbenik, nego pitaj boga čija verzija neke slikovnice ili historijske čitanke, što nema veze s planom i programom koji se izučavao u školama.

I prije nego što napišeš neki pljuvački komentar, kojim bi trebao da sugerišeš ostalim forumašima svoje osobno mišljenje, iznesi dokaz. Znači, knjigu bez korica nazivaš udžbenikom iz komunizma, a nemaš valjan dokaz, tj. autore knjige. Da si postavio normalan post i napisao da li neko zna o kakvoj knjizi je riječ, čovjek bi te i shvatio, ovako si ti već sam donio sud i još naslovio temu na osnovu svog paušalnog zaključka o knjizi bez korica. Smiješno.

Dobro druze Bajro, vjerovatno smo svi sanjali desavanja i cetnicku propagandu pod komunistickim rezimom anno 85-95. Evo neka drugovi i drugarice nadju odakle potjece ova knjiga, nesumnjivo je da se koristi u svrhe ucenja djece sto nam ilustracije i dokazuju, nesumnjivo je da je doba komunizma u pitanju, potjece iz BiH u to sam 100% siguran. Koliko ste samo daleko spremni da izmisljate konstrukcije da bi spasili velikodusnost bivse nam drzave.......
Drži se teme. Mani mi stranačkog naprđivanja. Ako imaš dokaze da je to udžbenik, iznesi ih? A to palamuđenje čuvaj za izbore, sad će još malo.
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#31 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by akcid »

Ljiljanko wrote:
irac300 wrote:...prije nego što napišeš neki pljuvački komentar, kojim bi trebao da sugerišeš ostalim forumašima svoje osobno mišljenje, iznesi dokaz. Znači, knjigu bez korica nazivaš udžbenikom iz komunizma, a nemaš valjan dokaz, tj. autore knjige. Da si postavio normalan post i napisao da li neko zna o kakvoj knjizi je riječ, čovjek bi te i shvatio, ovako si ti već sam donio sud i još naslovio temu na osnovu svog paušalnog zaključka o knjizi bez korica. Smiješno.
Dobro druze Bajro, vjerovatno smo svi sanjali desavanja i cetnicku propagandu pod komunistickim rezimom anno 85-95. Evo neka drugovi i drugarice nadju odakle potjece ova knjiga, nesumnjivo je da se koristi u svrhe ucenja djece sto nam ilustracije i dokazuju, nesumnjivo je da je doba komunizma u pitanju, potjece iz BiH u to sam 100% siguran. Koliko ste samo daleko spremni da izmisljate konstrukcije da bi spasili velikodusnost bivse nam drzave.......
Meni se čini da je ova slikovnica osmišljena i štampana poslije rata :-)
Elims
Posts: 85
Joined: 11/03/2014 22:32

#32 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Elims »

Čuj iz Bosanske krajine udžbenik,tada su svi imali iste udžbenike.Moja stara je profesorica zemljopisa/geografije i povijesti/historije,te je te predmete predavala i u Jugoslaviji.Sada sam je pitao je li ovo ikada bio službeni udžbenik i rekla je da nije.Ne znam što tebi trebaju ovakve teme,a nije ti prvi put.
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#33 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

Elims wrote:Čuj iz Bosanske krajine udžbenik,tada su svi imali iste udžbenike.Moja stara je profesorica zemljopisa/geografije i povijesti/historije,te je te predmete predavala i u Jugoslaviji.Sada sam je pitao je li ovo ikada bio službeni udžbenik i rekla je da nije.Ne znam što tebi trebaju ovakve teme,a nije ti prvi put.

Ja kazem da jeste bio udzbenik za skole, a vi drugovi i drugarice ako mozete da nadjete konkretne dokaze osim "Moja mama je dala casnu partijsku rijec" izvolite. Sve se fino poklapa, izlazi Vukov roman Noz, slijedi malo kritike, ali sve u svrhe stvaranja velike srbije. Slijedi monstruozna propaganda usmjerena prema djeci, sto i vidimo ovdje i onda svi znamo sta je bilo od 90e do 95e. Ne znam na sta asociras ovo boldovano, posalji mi na pvt.
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#34 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by irac300 »

Ljiljanko wrote:
Elims wrote:Čuj iz Bosanske krajine udžbenik,tada su svi imali iste udžbenike.Moja stara je profesorica zemljopisa/geografije i povijesti/historije,te je te predmete predavala i u Jugoslaviji.Sada sam je pitao je li ovo ikada bio službeni udžbenik i rekla je da nije.Ne znam što tebi trebaju ovakve teme,a nije ti prvi put.

Ja kazem da jeste bio udzbenik za skole, a vi drugovi i drugarice ako mozete da nadjete konkretne dokaze osim "Moja mama je dala casnu partijsku rijec" izvolite. Sve se fino poklapa, izlazi Vukov roman Noz, slijedi malo kritike, ali sve u svrhe stvaranja velike srbije. Slijedi monstruozna propaganda usmjerena prema djeci, sto i vidimo ovdje i onda svi znamo sta je bilo od 90e do 95e. Ne znam na sta asociras ovo boldovano, posalji mi na pvt.
Znam da si trol, al' opet kako te nije sramota da ti tražiš nekakve dokaze, a iznosiš slike nekakve slikovnice bez korica? Pa haj' kad si manga, daj autore, daj godinu izdavanja tog udžbenika, iznesi!
Elims
Posts: 85
Joined: 11/03/2014 22:32

#35 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Elims »

Ljiljanko wrote:

Ja kazem da jeste bio udzbenik za skole, a vi drugovi i drugarice ako mozete da nadjete konkretne dokaze osim "Moja mama je dala casnu partijsku rijec" izvolite. Sve se fino poklapa, izlazi Vukov roman Noz, slijedi malo kritike, ali sve u svrhe stvaranja velike srbije. Slijedi monstruozna propaganda usmjerena prema djeci, sto i vidimo ovdje i onda svi znamo sta je bilo od 90e do 95e. Ne znam na sta asociras ovo boldovano, posalji mi na pvt.
Kralju moj,ovo što sam ja rekao nije argument,ali je dovoljno da ja znam da nije bio.Drugi mogu prepoznati na nedostatku ikakvih konkretnih dokaza da nije.Na kraju dana ti si pokrenuo temu,može biti da jeste,ali onda stavi autora,izdavačku kuću,godinu izdanja,skeniraj korice i ja ću prvi reći da si u pravu.
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#36 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by PM72 »

Možda smo mi 80-tih pohađali neke "pogrešne" srednje škole ali ovako nešto NIJE bilo u udžbenicima.Možda ali u nekim specijalnim školama. :-)
Što reče predhodnik,baš bih volio vidjeti korice ili autora tog nazovi udžbenika.Dok se ne iznese dokaz,ovo ću smatrati loženjem raje.A čim sam pročitao naslov teme,odmah mi je tuknulo :sinbad:
Last edited by PM72 on 19/04/2014 13:03, edited 1 time in total.
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#37 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

Drugovi i drugarice, polako, nesme niko da vas bije. Korice kao sto sam pokazao nisu sacuvane, zao mi je stvarno, mogu jos jednom pogledati ako su mozda negdje u polovini, ali sam 100% siguran da je knjiga koristena u skolama ima pedagoski karakter i namjenjena je mladjima jer se vide ilustracije. To sto vi odma bulzanite o falsifikatima nije moj problem.
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#38 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by PM72 »

Ne moraš nam naći korice.Daj ime predmeta,autora...ako si 100% siguran pa da ti se izvinem.Bez toga - šuplja priča.
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#39 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

PM72 wrote:Ne moraš nam naći korice.Daj ime predmeta,autora...ako si 100% siguran pa da ti se izvinem.Bez toga - šuplja priča.

Predmet je historija, ime autora nemam jer korice nisu ostale, ali vidjecu u kutiji da nisu zapale.
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#40 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by akcid »

Ljiljanko wrote:
PM72 wrote:Ne moraš nam naći korice.Daj ime predmeta,autora...ako si 100% siguran pa da ti se izvinem.Bez toga - šuplja priča.

Predmet je historija, ime autora nemam jer korice nisu ostale, ali vidjecu u kutiji da nisu zapale.
Imaš imena i ostale informacije o izdavaču na drugoj ili trećoj stranici, ili na zadnjim. Ne pravi se blesav, očito je da trolaš i podmećeš.

I za blaže pljuvačine nekad su na ovom forumu učesnici i pokretači sličnih tema banirani, ne znam šta moderacija čeka s tobom :?
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#41 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by irac300 »

Ljiljanko wrote:Drugovi i drugarice, polako, nesme niko da vas bije. Korice kao sto sam pokazao nisu sacuvane, zao mi je stvarno, mogu jos jednom pogledati ako su mozda negdje u polovini, ali sam 100% siguran da je knjiga koristena u skolama ima pedagoski karakter i namjenjena je mladjima jer se vide ilustracije. To sto vi odma bulzanite o falsifikatima nije moj problem.
Falsifikat je nešto lažno, ova knjiga koju ti prikazuješ nije lažna, očito postoji. Problem je što ti želiš da je smjestiš u prijeratno doba kao školski udžbenik, a nemaš niti jedan jedini dokaz. Znači, niko od nas se ne sjeća takvog udžbenik, a pripadam generaciji koja je u 80-im išla u školu, nemaš autora knjige, nemaš godinu izdanja, nemaš mjesto gdje je štampana a iznosiš takve zaključke. Na osnovu čega? Smrdi mi na SDA demokratija predizborno naprđivanje.
User avatar
SmokingMan
Posts: 19013
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#42 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by SmokingMan »

irac300 wrote: Znam da si trol, al' opet kako te nije sramota da ti tražiš nekakve dokaze, a iznosiš slike nekakve slikovnice bez korica? Pa haj' kad si manga, daj autore, daj godinu izdavanja tog udžbenika, iznesi!
Ma nema dokaza,čovjek pojeo korice od muke.
Ja lično prije rata ovoga "udžbenika" nikada nisam vidio. 8-)
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#43 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by PM72 »

Ovo je najbolji dio :
Predmet je historija, ime autora nemam jer korice nisu ostale, ali vidjecu u kutiji da nisu zapale.
Jok nego je privredna matematika. :lol:

Ti što nađeš korice... i ja ću nađi onaj malezijski avion.Priznaj da je ovo SDA slikovnica,šatro,komunistička propaganda.Autor Džemaludin Latić. :wink:
neki
Posts: 6778
Joined: 17/02/2005 07:57

#44 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by neki »

jbg...ja ni u jednom prijeratnom bosanskom skolskom udzbeniku nisam nasao rijec "tisuca"...
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#45 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by irac300 »

SmokingMan wrote:
irac300 wrote: Znam da si trol, al' opet kako te nije sramota da ti tražiš nekakve dokaze, a iznosiš slike nekakve slikovnice bez korica? Pa haj' kad si manga, daj autore, daj godinu izdavanja tog udžbenika, iznesi!
Ma nema dokaza,čovjek pojeo korice od muke.
Ja lično prije rata ovoga "udžbenika" nikada nisam vidio. 8-)
Nije niko. Jednostavno nije postojao, ovo je ''djelo'' iz 90-ih, smijem se opkladiti, samo da sačekamo da čovjek nađe korice. :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#46 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by VjecitiStudent »

irac300 wrote:
SmokingMan wrote:
irac300 wrote: Znam da si trol, al' opet kako te nije sramota da ti tražiš nekakve dokaze, a iznosiš slike nekakve slikovnice bez korica? Pa haj' kad si manga, daj autore, daj godinu izdavanja tog udžbenika, iznesi!
Ma nema dokaza,čovjek pojeo korice od muke.
Ja lično prije rata ovoga "udžbenika" nikada nisam vidio. 8-)
Nije niko. Jednostavno nije postojao, ovo je ''djelo'' iz 90-ih, smijem se opkladiti, samo da sačekamo da čovjek nađe korice. :D
Nema korica, nema godine kada je izdata, ne zna ko je izdao, ali zna da je "komunistički udžbenik" :-)
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#47 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by avantgarde »

Tek sad vidjeh ovu temu...pa bih samo da priupitam?!

I eto,neka bude da onaj na pocetku postavljeni udzbenik i nije neki sasvim sluzbeni ili oficijelni...?!...Hajd nek bude da je tako...Ali,Ima li neko da napise razliku izmedju onoga na slikama i onoga sto nam se u Realnosti (LIVE)desilo,desavalo i sto ce nam se desiti?!
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#48 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by KatarinaKosaca »

Naslov teme je i te kako inspirativan i može se o njemu diskutirati, argumentirati pro et contra. Od nacionalnog sastava rukovodnog vojnog kadra, preko bratstva-jedinstva, školskom programu naročito historije i književnosti (učila sam Andrića cijeli 4. gimnazije, a Derviša Sušića na primjer nismo ni spomenuli, od velikog Kreleže samo Glembajeve itd, zatim srpske ustanke i dana danas znam napamet jer je to bio sastavni dio programa), dnevnika, pa čak i pogubnog Yutela koji je puštan uz zveket oružja već, a koji je za Vukovar izvještavao da "su svi isto krivi".
Umjesto toga, ovdje se nekoliko yugonostalgičara zadalo objašnjavati da li je neka knjiga prava ili ne, i da li nam je sad bolje ili ne. Uz sve kritike ovog sad koje ne žalim dati na odgovarajućim temama, nikada ne uspoređujem , jer su stvari koje se ne mogu usporediti. A yugonostagičarima je to glavni argument, kao sad nam nije bolje.
User avatar
Ljiljanko
Posts: 85
Joined: 19/03/2014 09:59

#49 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by Ljiljanko »

akcid wrote:
Ljiljanko wrote:
PM72 wrote:Ne moraš nam naći korice.Daj ime predmeta,autora...ako si 100% siguran pa da ti se izvinem.Bez toga - šuplja priča.

Predmet je historija, ime autora nemam jer korice nisu ostale, ali vidjecu u kutiji da nisu zapale.
Imaš imena i ostale informacije o izdavaču na drugoj ili trećoj stranici, ili na zadnjim. Ne pravi se blesav, očito je da trolaš i podmećeš.

I za blaže pljuvačine nekad su na ovom forumu učesnici i pokretači sličnih tema banirani, ne znam šta moderacija čeka s tobom :?

Ovo je stvarno smijesno, znaci banirajmo one koji ne idu tvojoj komunistickoj ideologiji u korist? Pa ti si stvarno bistar, nema sta.

Opet ponavljam, korica nema i nema ni zadnje strane, to sto imam pocinje od strane 5 podjednako su i zadnje strane nestale.

U ostalom, stvarno ne razumijem vase probleme drugovi i drugarice? Pa jeste vi bili rodjeni u dobu prije rata, kada je Vuk napisao roman Noz, kada je SR Srbija snimila film boj na kosovu, kada su se po skolama koristili romani u lektiri "Hajduk veljko" i "Hajduk stanko" napisane na takav monstruozan nacin, da se normalnom covjeku zgadi. Jeste li spavali dok je na vlasti bio predsjednik SP srbije Slobodan Milosevic? Jeste bili tu dok su se na TV aparatima vrtili nekakvi igrani filmovi o zlocinima Turaka nad jadnim narodom............ ovo sto je podvuceno je jedna mala mrlja u ovoj knjizi.........ali poznavajuci sta se desilo ovom narodu (Mozda je i to laz) postaje malo jasnije kada se pripremalo.

U ostalom ne znam koliko je uopste Bosnjaka iza ovih nickova koji unistavaju temu sa protestima o falsifikatu, kada su slike tu, i nesumnjivo se radi o periodu prije rata....... ili mozda hocete da kazete da je ovako centralnu ulogu imao narodni ustanak i JBT poslije rata u nekim udzbenicima?!
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#50 Re: Komunisticka propaganda priprema za genocid

Post by irac300 »

KatarinaKosaca wrote:Naslov teme je i te kako inspirativan i može se o njemu diskutirati, argumentirati pro et contra. Od nacionalnog sastava rukovodnog vojnog kadra, preko bratstva-jedinstva, školskom programu naročito historije i književnosti (učila sam Andrića cijeli 4. gimnazije, a Derviša Sušića na primjer nismo ni spomenuli, od velikog Kreleže samo Glembajeve itd, zatim srpske ustanke i dana danas znam napamet jer je to bio sastavni dio programa), dnevnika, pa čak i pogubnog Yutela koji je puštan uz zveket oružja već, a koji je za Vukovar izvještavao da "su svi isto krivi".
Umjesto toga, ovdje se nekoliko yugonostalgičara zadalo objašnjavati da li je neka knjiga prava ili ne, i da li nam je sad bolje ili ne. Uz sve kritike ovog sad koje ne žalim dati na odgovarajućim temama, nikada ne uspoređujem , jer su stvari koje se ne mogu usporediti. A yugonostagičarima je to glavni argument, kao sad nam nije bolje.
Sve je to O.K. al' je l' tebi normalno da neko laže? I kakav je to izraz i obilježavanje nekoga kao ''yugonostalgičar''? Tebe sam smatrao jednom elokventnijom osobom. Znači u ovom slučaju ja, pošto sam ovdje diskutovao, po tebi sam yugonostalgičar ako ovog lika uhvatim u laži i to mu otvoreno i jasno napišem?
Sve ovo gore što si napisala je istinito, jer sam i sam učio istu historiju i književnost, al' isto tako mrzim kada neko izvrće činjenice i laže. Znači ponavljam, čovjek laže, al' tebi je jedino od toga upalo u oči da nekakvi ''yugonostalgičari'' brane stari sistem.
Locked