Komsic na Nedjeljom u 2 (HRT 1)

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#51

Post by spongebob »

jao pa lapsus :-)

e jesam se obrukao :D
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#52

Post by Grom iz vedra neba »

everybody hurts wrote:
Grom iz vedra neba wrote:

Cak je i Stankovic u emisiji pokusao da kaze kako eto Silajdzic predstavlja samo bosnjacki narod, na sto mu je Komsic rekao da to nije tacno kada je u pitanju Silajdzic.

.
Pa je poslije komsic rekao da silajdzic nikada ne bi to priznao, sto znaci da se slaze sa stankovicem :x :x :x
Pogledaj emisiju ponovo. Komsic je to rekao u dva navrata. Prvo je rekao da to nije tacno za Silajdzica, a drugi put kada je Stankovic pokusao da mu to naturi grimasama, onda je Komsic rekao da to Silajdzic nece nikad otvoreno priznati. Dakle, tu nema slaganja sa stankovicem, jer bi valjda prvi put rekao umjesto to nije tacno, to je mozda tacno.

Nema potrebe da se crvenis :x debilno izgleda jelde?

Inace u Stranci za BiH bas kada je Silajdzic pobijedio, vidjeli smo to svi na tv ekranima, bili su ljudi raznih nacionalnosti i Hrvati (Gojer) i Romi (Serbezovski) i Srbi (Grahovac) i Bosnjaci naravno ...proslavljajuci Harisovu pobjedu.
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#53

Post by Timotije »

kub lajkan wrote:Zeljko Komsic je definitivno Stipe Mesic bosanskohercegovacke politike...

:thumbup:
Kako ce to samo Zlaja provariti?
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#54

Post by mala-i »

Grom iz vedra neba wrote:
everybody hurts wrote:
Grom iz vedra neba wrote:

Cak je i Stankovic u emisiji pokusao da kaze kako eto Silajdzic predstavlja samo bosnjacki narod, na sto mu je Komsic rekao da to nije tacno kada je u pitanju Silajdzic.

.
Pa je poslije komsic rekao da silajdzic nikada ne bi to priznao, sto znaci da se slaze sa stankovicem :x :x :x
Pogledaj emisiju ponovo. Komsic je to rekao u dva navrata. Prvo je rekao da to nije tacno za Silajdzica, a drugi put kada je Stankovic pokusao da mu to naturi grimasama, onda je Komsic rekao da to Silajdzic nece nikad otvoreno priznati. Dakle, tu nema slaganja sa stankovicem, jer bi valjda prvi put rekao umjesto to nije tacno, to je mozda tacno.

Nema potrebe da se crvenis :x debilno izgleda jelde?

Inace u Stranci za BiH bas kada je Silajdzic pobijedio, vidjeli smo to svi na tv ekranima, bili su ljudi raznih nacionalnosti i Hrvati (Gojer) i Romi (Serbezovski) i Srbi (Grahovac) i Bosnjaci naravno ...proslavljajuci Harisovu pobjedu.
e kad vec tjeramo mak na konac,tjerajmo ga do kraja!
dakle,prvi put,pitanje je bilo intonirano u stilu:vi izjavljujete da cete stititi interese svih,a radmanovic i silajdzic da ce stititi interese samo srba odnosno bosnjaka.obratimo paznju na glagol izjaviti.na to je komsic rekao :nije tacno (u smislu da silajdzic to IZJAVLJUJE).A drugi put je bilo onako kako opisah u prethodnom postu.
a naturanje grimasama :lol: svaka cast na tumacenju neverbalne
komunikacije.da mu nije i namigivao?
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#55

Post by everybody hurts »

Grom iz vedra neba wrote: Nema potrebe da se crvenis :x debilno izgleda jelde?

Inace u Stranci za BiH bas kada je Silajdzic pobijedio, vidjeli smo to svi na tv ekranima, bili su ljudi raznih nacionalnosti i Hrvati (Gojer) i Romi (Serbezovski) i Srbi (Grahovac) i Bosnjaci naravno ...proslavljajuci Harisovu pobjedu.
Ovdje je jedino debilno tvoje poredjenje gospodina "jedan covjek, jedan glas" sa komsicem, i to da ce se zalagati za sve narode kao komsic :lol: :lol: , hop, pa sa dambom u koaliciju...i da, komsic je u 2 navrata o tome govorio, prvi put je kiksao, pa se poslije ispravio("nikad nece silajdzic priznati") ,shvativsi kakvu je glupost rekao u prvom navratu... :D
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#56

Post by branimir_s »

Kuku nama ako nas Bošnjake Haris Silajdžić predstavlja (Sad nakon potpisa koalicije i Klempica Matičar je opet u igri).
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#57

Post by Grom iz vedra neba »

everybody hurts wrote:
Grom iz vedra neba wrote: Nema potrebe da se crvenis :x debilno izgleda jelde?

Inace u Stranci za BiH bas kada je Silajdzic pobijedio, vidjeli smo to svi na tv ekranima, bili su ljudi raznih nacionalnosti i Hrvati (Gojer) i Romi (Serbezovski) i Srbi (Grahovac) i Bosnjaci naravno ...proslavljajuci Harisovu pobjedu.
Ovdje je jedino debilno tvoje poredjenje gospodina "jedan covjek, jedan glas" sa komsicem, i to da ce se zalagati za sve narode kao komsic :lol: :lol: , hop, pa sa dambom u koaliciju...i da, komsic je u 2 navrata o tome govorio, prvi put je kiksao, pa se poslije ispravio("nikad nece silajdzic priznati") ,shvativsi kakvu je glupost rekao u prvom navratu... :D
Sada se pretvaraš u filozofa tumačeći dublja značenja i misaoni procese Željka Komčića. Što se tiče debilnosti, ja bih ti savjetovao da naučiš čitati, jer nigdje nisam poredio Komšića i Silajdžića. Rekao sam da će dobro sarađivati u interesu BiH, i da je to generalno dobro rješenje. Naravno mnogi neprijatelji Bosne ili oni koji ne vide dalje od svog nosa ili ona skupina klimoglavaca ŠtaLagumdžijaKažeToJeZakon sigurno ne žele da se ovo desi. Međutim moja ljubav je prema Bosni veća od bilo kojeg pojedinca i jedino što me interesuje od političara iz bilo koje stranke jeste da se bori svim srcem za BiH.
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#58

Post by Grom iz vedra neba »

branimir_s wrote:Kuku nama ako nas Bošnjake Haris Silajdžić predstavlja (Sad nakon potpisa koalicije i Klempica Matičar je opet u igri).
Ja bih jednostavno volio da vidim konačno nekog ko ima izgrađeno vlastito mišljene o nečemu s čim se ne slaže, a da pri tome ne vrijeđa nego jednostavno argumentuje. Zar je to toliki problem?
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#59

Post by mala-i »

Grom iz vedra neba wrote:
branimir_s wrote:Kuku nama ako nas Bošnjake Haris Silajdžić predstavlja (Sad nakon potpisa koalicije i Klempica Matičar je opet u igri).
Ja bih jednostavno volio da vidim konačno nekog ko ima izgrađeno vlastito mišljene o nečemu s čim se ne slaže, a da pri tome ne vrijeđa nego jednostavno argumentuje. Zar je to toliki problem?
sta fali meni? :D ja ti potkrijepih with exact words a ti me izignorira posteno
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#60

Post by Grom iz vedra neba »

mala-i wrote:
Grom iz vedra neba wrote:
everybody hurts wrote: Pa je poslije komsic rekao da silajdzic nikada ne bi to priznao, sto znaci da se slaze sa stankovicem :x :x :x
Pogledaj emisiju ponovo. Komsic je to rekao u dva navrata. Prvo je rekao da to nije tacno za Silajdzica, a drugi put kada je Stankovic pokusao da mu to naturi grimasama, onda je Komsic rekao da to Silajdzic nece nikad otvoreno priznati. Dakle, tu nema slaganja sa stankovicem, jer bi valjda prvi put rekao umjesto to nije tacno, to je mozda tacno.

Nema potrebe da se crvenis :x debilno izgleda jelde?

Inace u Stranci za BiH bas kada je Silajdzic pobijedio, vidjeli smo to svi na tv ekranima, bili su ljudi raznih nacionalnosti i Hrvati (Gojer) i Romi (Serbezovski) i Srbi (Grahovac) i Bosnjaci naravno ...proslavljajuci Harisovu pobjedu.
e kad vec tjeramo mak na konac,tjerajmo ga do kraja!
dakle,prvi put,pitanje je bilo intonirano u stilu:vi izjavljujete da cete stititi interese svih,a radmanovic i silajdzic da ce stititi interese samo srba odnosno bosnjaka.obratimo paznju na glagol izjaviti.na to je komsic rekao :nije tacno (u smislu da silajdzic to IZJAVLJUJE).A drugi put je bilo onako kako opisah u prethodnom postu.
a naturanje grimasama :lol: svaka cast na tumacenju neverbalne
komunikacije.da mu nije i namigivao?
Šta je ovo? Još jedno tumačenje skrivenih poruka...hahaha. :lol:

Predlažem da se obratimo Vidovitoj Aziri s Kašikama i Viljuškama da nam ona arbitrira u glagolsko-neverbalnoj komunikaciji i porukama s dubljim smislom.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#61

Post by mala-i »

o grome ipak me nisi izignorirao.dakle,podsjetimo se ko je spomenuo neverbalnu komunikaciju tj. grimase.ta-ta-ra-ta:TI.
ko je naveo kako komsiceve tako i stankoviceve rijeci:ta-ta-ra-ta:JA
ko se od nas dvoje igrao azire :D (finalne fanfare) :TI,TI i samo TI :D
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#62

Post by Grom iz vedra neba »

mala-i wrote:o grome ipak me nisi izignorirao.dakle,podsjetimo se ko je spomenuo neverbalnu komunikaciju tj. grimase.ta-ta-ra-ta:TI.
ko je naveo kako komsiceve tako i stankoviceve rijeci:ta-ta-ra-ta:JA
ko se od nas dvoje igrao azire :D (finalne fanfare) :TI,TI i samo TI :D
Ja sam se igrao pantomime :D a filozofije i skrivenih tumačenja TI :D A Azira nam treba zbog paranoramlnih značenja :D
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#63

Post by mala-i »

Grom iz vedra neba wrote:
mala-i wrote:o grome ipak me nisi izignorirao.dakle,podsjetimo se ko je spomenuo neverbalnu komunikaciju tj. grimase.ta-ta-ra-ta:TI.
ko je naveo kako komsiceve tako i stankoviceve rijeci:ta-ta-ra-ta:JA
ko se od nas dvoje igrao azire :D (finalne fanfare) :TI,TI i samo TI :D
Ja sam se igrao pantomime :D a filozofije i skrivenih tumačenja TI :D A Azira nam treba zbog paranoramlnih značenja :D
ne :D ja sam se igrala igre:smjesti glagol izjaviti tamo gdje ga je grom izostavio.nenamjerno,sigurna sam :D
a azira bi nam trebala da je kojim slucajem svjetlost iznenada obasjala stankovicevu celu :D ili da je...pukao grom iz vedra neba...posred studija :D a posto nije...
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#64

Post by Grom iz vedra neba »

mala-i wrote:
Grom iz vedra neba wrote:
mala-i wrote:o grome ipak me nisi izignorirao.dakle,podsjetimo se ko je spomenuo neverbalnu komunikaciju tj. grimase.ta-ta-ra-ta:TI.
ko je naveo kako komsiceve tako i stankoviceve rijeci:ta-ta-ra-ta:JA
ko se od nas dvoje igrao azire :D (finalne fanfare) :TI,TI i samo TI :D
Ja sam se igrao pantomime :D a filozofije i skrivenih tumačenja TI :D A Azira nam treba zbog paranoramlnih značenja :D
ne :D ja sam se igrala igre:smjesti glagol izjaviti tamo gdje ga je grom izostavio.nenamjerno,sigurna sam :D
a azira bi nam trebala da je kojim slucajem svjetlost iznenada obasjala stankovicevu celu :D ili da je...pukao grom iz vedra neba...posred studija :D a posto nije...
Dobro zene su vazda u pravu, sta ja sad tu mogu. U svakom slucaju moje drugo ime je Pentagon, pa svremena na vrijeme kujem teorije zavjere o redoslijedu rijeci u recenici :D
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#65

Post by Qwert »

Koje je su ovo medijske hajke...

meni se cini da ce sdp vise morati brinuti o hrvatskom pitanju neg' i sam komsic :roll:
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#66

Post by mala-i »

next time malo pojacaj tv ,pentagone :D
User avatar
van Basten
Posts: 7543
Joined: 21/09/2006 02:59

#67

Post by van Basten »

fina bi emisija, Željko se predstavio u lijepom svijetlu, vrlo brzo su otupile Stankovićeve oštrice pa se emisija inače koncipirana tako da se gost crveni brzo pretvorila u ugodno ćakulanje voditelja i gosta
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#68

Post by Teufik iz Los Angelesa »

ima, za 5 satii 20 minuta :)
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#69

Post by Teufik iz Los Angelesa »

nidje veze termin :D al je dobra emisija bila, kao sto se da zakljuciti :)
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#70

Post by Teufik iz Los Angelesa »

Nedjeljom u 2, iliti Ponedjeljkom u 5:10 :lol:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#71

Post by Jara »

van Basten wrote:fina bi emisija, Željko se predstavio u lijepom svijetlu, vrlo brzo su otupile Stankovićeve oštrice pa se emisija inače koncipirana tako da se gost crveni brzo pretvorila u ugodno ćakulanje voditelja i gosta
Kad je gost fin i emisija je fina - tako je bilo i kad je Jasmila bila gošća. :)

A crvene se gosti koji imaju oraha u džepu. S izuzetkom kad je ona lopina od novinara ( i od čovjeka) Aleksandar Tijanić gotovo preuzeo vođenje emisije provocirajući zbunjenog Stankovića .
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#72

Post by Jara »

Nije transkript nego po sjecanju:
Rekoše u emisiji da kruži vic po Hercegovini da jedino hrvatsko što u sebi ima Komšić je metak HVO-a.
Pita voditelj gosta: "Imate li u sebi metak HVO-o?"
Željko :" Nemam, imam četnički geler."
U priči da mu osporavaju da je Hrvat, kaže Željko: "Ne znam ko to izdaje certifikate da je neko Hrvat!"
A o crkvi na Grbavici Stanković reče da mu to zamjeraju, da je zahtjev za izgradnju predat još 1972. god.
Željko: "Ja sam tad imao 8 godina."
8-) :)
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#73

Post by Abu FEED el-Castro »

Grom iz vedra neba wrote:Sto se tice Silajdzica i Komsica, mislim da je to definitivno pozitivno rjesenje za Bosnu i Hercegovinu.


Treba biti posten, pa zanemariti licni animozitet prema nekome i reci objektivnu ocjenu, a objektivna ocjena je da jedino Silajdzic moze gostovati i na BBC i na CNN, i da moze lobirati u Kongresu USA, ili Vijecu Evrope.
I na Al-Jazeeri, samo btw da spomenem...
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#74

Post by taxi_driver »

cojek wrote:
Grom iz vedra neba wrote:Sto se tice Silajdzica i Komsica, mislim da je to definitivno pozitivno rjesenje za Bosnu i Hercegovinu.


Treba biti posten, pa zanemariti licni animozitet prema nekome i reci objektivnu ocjenu, a objektivna ocjena je da jedino Silajdzic moze gostovati i na BBC i na CNN, i da moze lobirati u Kongresu USA, ili Vijecu Evrope.
I na Al-Jazeeri, samo btw da spomenem...


cuj objektivna.dok je zeljko u tenama branio bosnu ,silajdzic je bio ministar,i normalno je da ga se sjecaju iz cnn-a i bbc-a.nikakve objektivnosti tu nema.
ObiVan
Posts: 143
Joined: 11/06/2005 20:49
Location: Sehen Sie diese Stadt...

#75

Post by ObiVan »

Ovo sa Zeljkom i tenama je istina...Neko ko je proputovao svijet uzduz i poprijeko, od njega je ocekivati vise od samog pojaviljvanja na svjetskim kanalima...A ako ce neko biti iskren prema sebi, doci ce do banalnog zakljucka koliko je Komsicu posao tezi od Silajdzica. Prvo mora da se nosi sa tezinom netrpeljivosti u narodu koji predstavlja, uzima mu se za lose sto istice da predstavlja i druge, sto jedino u nasoj drzavi predstavlja manu, pokusava se jedna citava masinerija susjedne drzave pokrenuti protiv njega, i sto je najteze, a to najteze ne znam koliko puta moram napisati, pokusava se okrenuti vjerska zajednica tj. crkva protiv Komsica, gdje se svaki Hrvat dovodi u poziciju da bira izmedju svoje religije, svoje duhovnosti i "nekog" Komsica. To je tezak okrsaj i u sustini beizlazna situacija, ali me licno fascinira kako se Zeljko sa svim tim nosi. Da ne zaboravim da mu se cak i zamjera sto je predsjednik njegove stranke Lagumdzija , kao da ga je on licno birao i kao da se stranka eto promijeni jer je predsjednik stranke ovakav ili onakav. Mislim da nam kao i uvijek nedostaje svjesti da prepoznamo sustinske vrijednosti. Neko ko se pojavio na scenu na za promilu izmijeni nesto u sasvim drugom smjeru nego sto je islo do danas, treba ga cijeniti i podrzavati. Za kraj bih rekao da je institucija predsjednistva zahvaljujuci njenim dosadasnjim formacijama, clanovima itd. u nasoj drzavi izgubila totalno na bilo kakvom znacaju, postala je sprdachina novinarima, svijetu i svakome ko imalo ima mozga, mogu sa nekim unutrasnjim zadovoljstvom reci da mi je drago da je dosao neko, ko me licno moze zastupati u svijetu. Necu se postidjeti. Hvala ti Zeljko i da napomenem tek si poceo. Vratite film unazad, moze i drugacije (gore), ja se nadam da moze i bolje.
Post Reply