Komsic na Nedjeljom u 2 (HRT 1)

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#76

Post by zmijaIzmaj »

gledala sam reprizu u 5.10 :D i...ne znam za vas, al meni je doslo da p lacem...iznosenje licne tragedije i tragedije svih nas, bas me bacilo tamo gdje ne volim ici :( ...sr**e u ruandi
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#77

Post by radeljas »

gledao vise od pola. svaka cast zeljko. sto nemamo vise takvih ljudi. nisam dzaba isao da mu dam glas i opet cu podrzati takvog covjeka. za nastup svaka cast, cak su i hrvati glasali u korist zeljka na televotingu.
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#78

Post by Grom iz vedra neba »

Teufik iz Los Angelesa wrote:Nedjeljom u 2, iliti Ponedjeljkom u 5:10 :lol:

Ponedjeljkom na sehur :D
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#79

Post by vedderedi »

Pa dobro hoce li se neko smilovati da stavi to na youtube?
koop
Posts: 263
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#80

Post by koop »

Treba biti posten, pa zanemariti licni animozitet prema nekome i reci objektivnu ocjenu, a objektivna ocjena je da jedino Silajdzic moze gostovati i na BBC i na CNN, i da moze lobirati u Kongresu USA, ili Vijecu Evrope.

Silajdzic je stvorio ime u diplomatskim krugovima ako ni radi cega drugoga, onda radi eksponiranja u toj istoj okolini koje je dolazilo zajedno sa funkcijom koju je obavljao u vrijeme rata. A sto se tice gostovanja, iskreno, ako ce mu gostovanja biti kao ono na "hardtalk" na BBC-ju od prije par dana, onda bolje nek se poklopi po usima. Od stare slave se ne zivi.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#81

Post by mIRCerka »

koop wrote:Treba biti posten, pa zanemariti licni animozitet prema nekome i reci objektivnu ocjenu, a objektivna ocjena je da jedino Silajdzic moze gostovati i na BBC i na CNN, i da moze lobirati u Kongresu USA, ili Vijecu Evrope.

Silajdzic je stvorio ime u diplomatskim krugovima ako ni radi cega drugoga, onda radi eksponiranja u toj istoj okolini koje je dolazilo zajedno sa funkcijom koju je obavljao u vrijeme rata. A sto se tice gostovanja, iskreno, ako ce mu gostovanja biti kao ono na "hardtalk" na BBC-ju od prije par dana, onda bolje nek se poklopi po usima. Od stare slave se ne zivi.
a tema je KOMSIC ZELJKO NA HRT..
jeboga i Haris vise i zlatko.... :x
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#82

Post by vesela »

moze li Komsic opstati medju ovim razjarenim vukovima u politickom vrhu?...moze li se desiti da mora "igrati kako drugi sviraju", jer POLITIKA je to...pogotovo ako se zalaze i bori za interese BiH, a ne nacionalne interese...znaci pojedinac i masi...

neko?
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#83

Post by nineac »

Imal vise neko taj snimak da stavi na youtube???
koop
Posts: 263
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#84

Post by koop »

mIRCerka wrote:
koop wrote:Treba biti posten, pa zanemariti licni animozitet prema nekome i reci objektivnu ocjenu, a objektivna ocjena je da jedino Silajdzic moze gostovati i na BBC i na CNN, i da moze lobirati u Kongresu USA, ili Vijecu Evrope.

Silajdzic je stvorio ime u diplomatskim krugovima ako ni radi cega drugoga, onda radi eksponiranja u toj istoj okolini koje je dolazilo zajedno sa funkcijom koju je obavljao u vrijeme rata. A sto se tice gostovanja, iskreno, ako ce mu gostovanja biti kao ono na "hardtalk" na BBC-ju od prije par dana, onda bolje nek se poklopi po usima. Od stare slave se ne zivi.
a tema je KOMSIC ZELJKO NA HRT..
jeboga i Haris vise i zlatko.... :x
ne deri se bez veze, kratko javljanje, mala digresija (iako nisam prvi) i to je to;
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#85

Post by mIRCerka »

koop wrote:
mIRCerka wrote:
koop wrote:Treba biti posten, pa zanemariti licni animozitet prema nekome i reci objektivnu ocjenu, a objektivna ocjena je da jedino Silajdzic moze gostovati i na BBC i na CNN, i da moze lobirati u Kongresu USA, ili Vijecu Evrope.

Silajdzic je stvorio ime u diplomatskim krugovima ako ni radi cega drugoga, onda radi eksponiranja u toj istoj okolini koje je dolazilo zajedno sa funkcijom koju je obavljao u vrijeme rata. A sto se tice gostovanja, iskreno, ako ce mu gostovanja biti kao ono na "hardtalk" na BBC-ju od prije par dana, onda bolje nek se poklopi po usima. Od stare slave se ne zivi.
a tema je KOMSIC ZELJKO NA HRT..
jeboga i Haris vise i zlatko.... :x
ne deri se bez veze, kratko javljanje, mala digresija (iako nisam prvi) i to je to;
kao sto svi putevi vode u Rim, tako i svaka tema vodi do zlatka ili hareta...
dokle vise? do minKena...

btw, trazila sam na youtube, niko nije postavio nista...
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#86

Post by sarlo »

ObiVan wrote:Ovo sa Zeljkom i tenama je istina...Neko ko je proputovao svijet uzduz i poprijeko, od njega je ocekivati vise od samog pojaviljvanja na svjetskim kanalima...A ako ce neko biti iskren prema sebi, doci ce do banalnog zakljucka koliko je Komsicu posao tezi od Silajdzica. Prvo mora da se nosi sa tezinom netrpeljivosti u narodu koji predstavlja, uzima mu se za lose sto istice da predstavlja i druge, sto jedino u nasoj drzavi predstavlja manu, pokusava se jedna citava masinerija susjedne drzave pokrenuti protiv njega, i sto je najteze, a to najteze ne znam koliko puta moram napisati, pokusava se okrenuti vjerska zajednica tj. crkva protiv Komsica, gdje se svaki Hrvat dovodi u poziciju da bira izmedju svoje religije, svoje duhovnosti i "nekog" Komsica. To je tezak okrsaj i u sustini beizlazna situacija, ali me licno fascinira kako se Zeljko sa svim tim nosi. Da ne zaboravim da mu se cak i zamjera sto je predsjednik njegove stranke Lagumdzija , kao da ga je on licno birao i kao da se stranka eto promijeni jer je predsjednik stranke ovakav ili onakav. Mislim da nam kao i uvijek nedostaje svjesti da prepoznamo sustinske vrijednosti. Neko ko se pojavio na scenu na za promilu izmijeni nesto u sasvim drugom smjeru nego sto je islo do danas, treba ga cijeniti i podrzavati. Za kraj bih rekao da je institucija predsjednistva zahvaljujuci njenim dosadasnjim formacijama, clanovima itd. u nasoj drzavi izgubila totalno na bilo kakvom znacaju, postala je sprdachina novinarima, svijetu i svakome ko imalo ima mozga, mogu sa nekim unutrasnjim zadovoljstvom reci da mi je drago da je dosao neko, ko me licno moze zastupati u svijetu. Necu se postidjeti. Hvala ti Zeljko i da napomenem tek si poceo. Vratite film unazad, moze i drugacije (gore), ja se nadam da moze i bolje.
Svidja mi se ovaj pojam....
Sto se tice tena; Na pocetku rata u nekim Sarajevskim magacinima je zaplijenjeno vise hiljada pari patika Yugosprot (tene su bile jeftine, kozne, neugodnog mirisa i gotovo sigurno Azijskog porijekla). Sve tene su podijeljene vojnicima koji su u njima proveli jednu a neki (istina rijetki) cak i drugu ratnu zimu. No, oficiri i vojnici u izvidjacko-diverzantskim jedinicama su oko nove 1993. godine vec svi imali cizme.
Kao i vecina drugih SDP-ovaca, Z. Komsic je dobar populista. Dosad zvuci najvjerodostojnije od svih. Poslije populista najcesce ostaju porazni rezultati, ne uvijek, neki naprave i boljitak zajednici koju predstavljaju ili vode.
Slijepo slijedi ekonomski program SDP-a koji bi unistio BiH privredu. Srecom u svim ostalim strankama imaju ekonomski obrazovane ljude koji ne bi dozvolili unistenje privrede.
Slijepo podrzava ustavne promjene kojima ce se zakucati ekseri mrtvackog sanduka sa Bosnom i Hercegovinom unutra. Nazalost, vecina drugih partija te promjene podrzava.
Okruzenje (partijski drugovi, neke cak zove i prijateljima) mu je dobrim dijelom antiBosnjacko ili kriminalno-profitersko, iako mislim da on sam nije takav.

Smatram da jednostavno nije dorastao najjacim politicarima u BiH, iako se bolje snalazi nego sto se ocekivalo.
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#87

Post by spongebob »

Srecom u svim ostalim strankama imaju ekonomski obrazovane ljudekoji ne bi dozvolili unistenje privrede.
Slijepo podrzava ustavne promjene kojima ce se zakucati ekseri mrtvackog sanduka sa Bosnom i Hercegovinom unutra. Nazalost, vecina drugih partija te promjene podrzava.
Okruzenje (partijski drugovi, neke cak zove i prijateljima) mu je dobrim dijelom antiBosnjacko ili kriminalno-profitersko, iako mislim da on sam nije takav.

Smatram da jednostavno nije dorastao najjacim politicarima u BiH
hajde reci da se salis
the the
Posts: 224
Joined: 29/04/2004 09:00

#88

Post by the the »

Sarlo,

ti si akrobata.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18330
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#89

Post by GandalfSivi »

Ma sali se sigurno, niko ne moze biti toliko glup
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#90

Post by vedderedi »

sarlo wrote:
Smatram da jednostavno nije dorastao najjacim politicarima u BiH, iako se bolje snalazi nego sto se ocekivalo.
A ko su to najjaci politicari u BiH? :? :roll:
User avatar
Bosanac in Lederhosen
Posts: 282
Joined: 08/10/2005 23:56
Location: Njemačka

#91

Post by Bosanac in Lederhosen »

zelim samo da dodam da me Zeljko Komsic pravo iznenadijo u emisiji na hrt-u... svaka cast, covjek je prava ljudina... Zelim mu puno srece i da prenese "kriticni sarajevski duh" na cjelu bih... :-?
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#92

Post by taxi_driver »

sarlo wrote:
ObiVan wrote:Ovo sa Zeljkom i tenama je istina...Neko ko je proputovao svijet uzduz i poprijeko, od njega je ocekivati vise od samog pojaviljvanja na svjetskim kanalima...A ako ce neko biti iskren prema sebi, doci ce do banalnog zakljucka koliko je Komsicu posao tezi od Silajdzica. Prvo mora da se nosi sa tezinom netrpeljivosti u narodu koji predstavlja, uzima mu se za lose sto istice da predstavlja i druge, sto jedino u nasoj drzavi predstavlja manu, pokusava se jedna citava masinerija susjedne drzave pokrenuti protiv njega, i sto je najteze, a to najteze ne znam koliko puta moram napisati, pokusava se okrenuti vjerska zajednica tj. crkva protiv Komsica, gdje se svaki Hrvat dovodi u poziciju da bira izmedju svoje religije, svoje duhovnosti i "nekog" Komsica. To je tezak okrsaj i u sustini beizlazna situacija, ali me licno fascinira kako se Zeljko sa svim tim nosi. Da ne zaboravim da mu se cak i zamjera sto je predsjednik njegove stranke Lagumdzija , kao da ga je on licno birao i kao da se stranka eto promijeni jer je predsjednik stranke ovakav ili onakav. Mislim da nam kao i uvijek nedostaje svjesti da prepoznamo sustinske vrijednosti. Neko ko se pojavio na scenu na za promilu izmijeni nesto u sasvim drugom smjeru nego sto je islo do danas, treba ga cijeniti i podrzavati. Za kraj bih rekao da je institucija predsjednistva zahvaljujuci njenim dosadasnjim formacijama, clanovima itd. u nasoj drzavi izgubila totalno na bilo kakvom znacaju, postala je sprdachina novinarima, svijetu i svakome ko imalo ima mozga, mogu sa nekim unutrasnjim zadovoljstvom reci da mi je drago da je dosao neko, ko me licno moze zastupati u svijetu. Necu se postidjeti. Hvala ti Zeljko i da napomenem tek si poceo. Vratite film unazad, moze i drugacije (gore), ja se nadam da moze i bolje.
Svidja mi se ovaj pojam....
Sto se tice tena; Na pocetku rata u nekim Sarajevskim magacinima je zaplijenjeno vise hiljada pari patika Yugosprot (tene su bile jeftine, kozne, neugodnog mirisa i gotovo sigurno Azijskog porijekla). Sve tene su podijeljene vojnicima koji su u njima proveli jednu a neki (istina rijetki) cak i drugu ratnu zimu. No, oficiri i vojnici u izvidjacko-diverzantskim jedinicama su oko nove 1993. godine vec svi imali cizme.
Kao i vecina drugih SDP-ovaca, Z. Komsic je dobar populista. Dosad zvuci najvjerodostojnije od svih. Poslije populista najcesce ostaju porazni rezultati, ne uvijek, neki naprave i boljitak zajednici koju predstavljaju ili vode.
Slijepo slijedi ekonomski program SDP-a koji bi unistio BiH privredu. Srecom u svim ostalim strankama imaju ekonomski obrazovane ljude koji ne bi dozvolili unistenje privrede.
Slijepo podrzava ustavne promjene kojima ce se zakucati ekseri mrtvackog sanduka sa Bosnom i Hercegovinom unutra. Nazalost, vecina drugih partija te promjene podrzava.
Okruzenje (partijski drugovi, neke cak zove i prijateljima) mu je dobrim dijelom antiBosnjacko ili kriminalno-profitersko, iako mislim da on sam nije takav.

Smatram da jednostavno nije dorastao najjacim politicarima u BiH, iako se bolje snalazi nego sto se ocekivalo.

odavni nista gluplje na forumu nisam procitao.da nije sarlo drugi nik od skenderije? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#93

Post by kub lajkan »

Fakat me impresioniralo:
sarlo wrote:Kao i vecina drugih SDP-ovaca, Z. Komsic je dobar populista.
Ali kad malo bolje razmislih ucini mi se da je ovo ipak blize istini:
GandalfSivi wrote:Ma sali se sigurno, niko ne moze biti toliko glup
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#94

Post by Teufik iz Los Angelesa »

na sta sam spao, da branim sdp-ovca :roll:

al fakat ima glupih ljudi na forumu :D ko god je gledao emisiju, i poslije toga moze nesto negativno rec o komsicu, nakakam mu se u zvalje debilne :D

eto, morao sam :roll: :D
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#95

Post by sarlo »

GandalfSivi wrote:Ma sali se sigurno, niko ne moze biti toliko glup
Inteligentni!
Reci mi po cemu si donio svoj dubokoumni zakljucak?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#96

Post by vatrogasac »

....meni je nekako otužno to da mi ovdje doživljavamo 'orgazme' zbog toga što nam predsjednik države (jedan od tri) smatra BiH svojom domovinom, navija za Želju, nema HR putovnice......itd. itd. ..... to bi valjda trebalo da se podrazumijeva.....
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#97

Post by taxi_driver »

vatrogasac wrote:....meni je nekako otužno to da mi ovdje doživljavamo 'orgazme' zbog toga što nam predsjednik države (jedan od tri) smatra BiH svojom domovinom, navija za Želju, nema HR putovnice......itd. itd. ..... to bi valjda trebalo da se podrazumijeva.....

jarane u normalnim zemljama bi se podrazumjevalo,ali bosna nije normalna zemlja.zato i svrsavamo kad vidimo da ima neko ko je bosanac a nije bosnjak. :-D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18330
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#98

Post by GandalfSivi »

sarlo wrote:
GandalfSivi wrote:Ma sali se sigurno, niko ne moze biti toliko glup
Inteligentni!
Reci mi po cemu si donio svoj dubokoumni zakljucak?
Mislim da nije cak ni moguce to komentarisati...
User avatar
mayab
Posts: 27197
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#99 Re: Komsic na Nedjeljom u 2 (HRT 1)

Post by mayab »

Inače, pošto pratim Nu2 , dobijem Fb obavjest da je u predstojeću nedelju gost kod Ace Stankovića ponovno Željko Komšić , a počinje i novi fornat produženja emisije na FB i Yt , nazvan Nu3 , gdje gost odgovara na pitanja postavljena od strane gledatelja!

Zadnje gostovanje Komšića (prije par godina) je bilo upamćeno po tome što ga je Aca prilično (neargumentovano) "nasrao".... baš me sada zanima nastup
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#100 Re: Komsic na Nedjeljom u 2 (HRT 1)

Post by karanana »

Vau, dze nadje temu iz 2006. A vidi nekih forumasha otad.....
Ali u svakom slucaju hvala za info o gostovanju. Mada bi i ja vidio jer pogledam uvijek ko je gost. A nesto mi i pade na pamet kad je bio kod hadzifejsa da bi mogu i na nu2 ili 3.
Post Reply