Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post Reply
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#1 Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by vela-ze »

Ukoliko bi sada bili održani izbori u BiH, najviše glasova za bošnjačkog i hrvatskog člana Predsjedništva na području Federacije BiH osvojili bi kandidati Stranke za BiH Haris Silajdžić i SDP-a BiH Željko Komšić, rezultati su istraživanja koje je provela Agencija za strateško komuniciranje “CMC”.
Prema istraživanju, Silajdžić bi osvojio 12,24 % glasova birača sa područja FBiH, a slijede Bakir Izetbegović sa 8,93 % i Fahrudin Radončić sa 7,72 %.

Rezultati pokazuju da je Komšić sa 32,5 % glasova birača sa područja FBiH glavni kandidat za hrvatskog člana Predsjedništva BiH, dok mu je najozbiljniji protivkandidat Martin Raguž iz HDZ-a 1990 sa 26,38 posto glasova.

Image

Preostala dva kandidata sa hrvatskog člana Predsjedništva BiH – Borjana Krišto iz HDZ-a BiH i Jerko Ivanković iz Narodne stranke “Radom za boljitak” dobili su povjerenje 7,32, odnosno 4,01 posto ispitanika.

Značajan je postotak zasad neopredijeljenih birača ili onih koji su se odbili izjasniti i to češće među Bošnjacima nego Hrvatima, što se, kako ocjenjuje CMC, može objasniti i izostankom jače kampanje bošnjačkih kandidata, dok se ona među hrvatskim već dobro zaoštrila.

Agencija ocjenjuje da je očigledno da će se bitka voditi za svaki bošnjački glas, što će dijelom uticati i na sada značajnu podršku Bošnjaka Komšiću i vjerovatno smanjiti razliku u odnosu na Raguža, koji će morati osvojiti i “bošnjačkih” glasova.

CMC ističe da bi dodatnu neizvjesnost u sadašnje odnose moglo donijeti i eventualno odustajanje Ivankovića iz trke za Predsjedništvo BiH, jer ima tek simboličan broj glasova, ali dovoljan da poremeti ravnotežu vodećeg dvojca hrvatskih kandidata.

Razglasaj.ba/SRNA
Bas me zivo interesuje, da li ce nakon ove i slicnih anketa, biti odustajanja od strane pojedinih kandidata, koji ne zele da dozive blamazu, te u ciju korist ce odustajati pojedini kandidati...


PS. U naslovu stoji "Harisa" jer ne moze stati, Silajdzic...
User avatar
Zana.
Posts: 47
Joined: 06/11/2009 14:05

#2 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by Zana. »

Željko rulesssssssssssss

Šta sam vam rekla 8-)

Zdravo, ja sam Željko, zovite me 32 i nešto posto :) Ne brinite, do izbora ću se zvati bar 50 :)
Shvatili ljudi da je on predsjednik SVIH ljudi, bez dijeljenja! Takva nam država treba!!! :thumbup:
parazit47
Posts: 86
Joined: 14/05/2010 11:27

#3 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by parazit47 »

vrlo interesantna statistika! narod je, izgleda, shvatio ko se uistinu bori za narod, i ko je uvijek bio na strani jedinstvene Bosne i Hercegovine, i u ratu...pa sve do danas, i narednih godina!!! :bih:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by PipiDugaDevetka »

Željko, zlatni ljiljane, opet postroji OS BiH u BLuci i imaćeš glas od mene i još dva iz obitelji moje!
User avatar
nuraH
Posts: 352
Joined: 25/04/2007 02:25

#5 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by nuraH »

Sve je ovo fino lijepo krasno.
Problem je samo što je navedena agencija napravila istraživanje u gradovima,
ajd nek naprave isto i u selima - pa da onda vidimo razultate?!
User avatar
Zla polusestra
Posts: 129
Joined: 03/10/2009 20:40
Location: Zemlja snova

#7 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by Zla polusestra »

Željko Komšić treba biti jedini i doživotni predsjednik. :-D

Ona dvojica mu nisu potrebna.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#8 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by Officer Crabtree »

Bas me zivo interesuje, da li ce nakon ove i slicnih anketa, biti odustajanja od strane pojedinih kandidata, koji ne zele da dozive blamazu, te u ciju korist ce odustajati pojedini kandidati...
Mene živo interesuje ko je ove učio statistiku? :lol: :lol: :lol:

Vidi se da su rezultati nerealni i glupi.
parazit47
Posts: 86
Joined: 14/05/2010 11:27

#9 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by parazit47 »

Officer Crabtree wrote:
Bas me zivo interesuje, da li ce nakon ove i slicnih anketa, biti odustajanja od strane pojedinih kandidata, koji ne zele da dozive blamazu, te u ciju korist ce odustajati pojedini kandidati...
Mene živo interesuje ko je ove učio statistiku? :lol: :lol: :lol:

Vidi se da su rezultati nerealni i glupi.
to je napravila agencija, gdje su stručni ljudi, koji znaju svoj posao!
žao mi te, što te istina boli, ali Željko će da ostane tu gdje jeste!!!
nerealni i glupi rezultati mogu biti samo za onog ko ne podržava jedinstvenu BIH!!!
:bih:
bicebolje
Posts: 1252
Joined: 12/05/2010 08:18

#10 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by bicebolje »

Image

Samo malo...

Komšić: 32,50 %
Raguž: 26.38 %
Krišto: 7.32 %
Lijanović: 4.01 %

Rezultat: 70.21 % stanovništa FBiH glasa za člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda ?
Nema šanse...
parazit47
Posts: 86
Joined: 14/05/2010 11:27

#11 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by parazit47 »

Zla polusestra wrote:Željko Komšić treba biti jedini i doživotni predsjednik. :-D

Ona dvojica mu nisu potrebna.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih:
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#12 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by Officer Crabtree »

to je napravila agencija, gdje su stručni ljudi, koji znaju svoj posao!
žao mi te, što te istina boli, ali Željko će da ostane tu gdje jeste!!!
nerealni i glupi rezultati mogu biti samo za onog ko ne podržava jedinstvenu BIH!!!
De se spusti malo na zemlju, završi još koji razred srednje, pa onda govori o agencijama, stručnosti i sl.

TI ako misliš da će preko 70% stanovnika glasati za hrvatskog člana predsjedništva onda ne znaš gjde živiš. Pogledaj izbore prije 4 godine pa vidi broj glasova po kandidatima i kako se vrši disperzija glasova...

Istraživanje nije realno, a ti misli šta hoćeš.
parazit47
Posts: 86
Joined: 14/05/2010 11:27

#13 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by parazit47 »

Officer Crabtree wrote:
to je napravila agencija, gdje su stručni ljudi, koji znaju svoj posao!
žao mi te, što te istina boli, ali Željko će da ostane tu gdje jeste!!!
nerealni i glupi rezultati mogu biti samo za onog ko ne podržava jedinstvenu BIH!!!
De se spusti malo na zemlju, završi još koji razred srednje, pa onda govori o agencijama, stručnosti i sl.

TI ako misliš da će preko 70% stanovnika glasati za hrvatskog člana predsjedništva onda ne znaš gjde živiš. Pogledaj izbore prije 4 godine pa vidi broj glasova po kandidatima i kako se vrši disperzija glasova...

Istraživanje nije realno, a ti misli šta hoćeš.
ti ne razumiješ!!!! ovdje se ne glasa za hrvata, srbina ili bošnjaka, niti i za kakvog člana predsjedništva!!!
ovdje se glasa za ČOVJEKA-OSOBU, čista obraza i koji se bori za narod!!!!
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#14 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by Officer Crabtree »

ti ne razumiješ!!!! ovdje se ne glasa za hrvata, srbina ili bošnjaka, niti i za kakvog člana predsjedništva!!!
ovdje se glasa za ČOVJEKA-OSOBU, čista obraza i koji se bori za narod!!!!
Aha, izvini, ja sam nešto pobrkao... :sax:

Tebi pozdravi i upiši kakav fakultet prirodnih nauka, man' se društvenih. :kiss:
parazit47
Posts: 86
Joined: 14/05/2010 11:27

#15 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by parazit47 »

Officer Crabtree wrote:
ti ne razumiješ!!!! ovdje se ne glasa za hrvata, srbina ili bošnjaka, niti i za kakvog člana predsjedništva!!!
ovdje se glasa za ČOVJEKA-OSOBU, čista obraza i koji se bori za narod!!!!
Aha, izvini, ja sam nešto pobrkao... :sax:

Tebi pozdravi i upiši kakav fakultet prirodnih nauka, man' se društvenih. :kiss:
u redu je, oprošteno ti je!!! nisi ti kriv :D
naučit ćeš!!!
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#16 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by kokuz_sa »

naslov ti nikako ne ide ok..
komsic je za HRVATSKOG clana predjsjednistva..a svi ostali za BOSNJACKOG..
da si umjesto navedenih stavio ilijanovica raguza i ostale pa hajd..

ovako taj podatak koliko komsic ima posto nikako se ne moze uporedjivat sa ovim ljudima
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#17 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by black »

parazit47 wrote:
ti ne razumiješ!!!! ovdje se ne glasa za hrvata, srbina ili bošnjaka, niti i za kakvog člana predsjedništva!!!
ovdje se glasa za ČOVJEKA-OSOBU, čista obraza i koji se bori za narod!!!!
jeste kada bi oni tako razmisljali, to sto se on bori i sto ga vole svi normalni ljudi koji vole ovu zemlju, njima nista ne znaci, nevalja jer bi po njima trebao da se bori samo za jedan dio naroda
isto kao sto ne vole i ljudinu fra Petra Jeleca
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#18 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by Michun »

Statisktika je pogresan zbir tacnih podataka ili tako nekako.
Ja bi iskreno voljela da je ovo realnost ali kad selo veselo nagrne i pocMe zaokruzivati "nase" zato sto namjerno nece "njihove" nece biti ovaj rezultat.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#19 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by Officer Crabtree »

jeste kada bi oni tako razmisljali, to sto se on bori i sto ga vole svi normalni ljudi koji vole ovu zemlju, njima nista ne znaci, nevalja jer bi po njima trebao da se bori samo za jedan dio naroda
isto kao sto ne vole i ljudinu fra Petra Jeleca
Ne radi se o tome...

Uporedi ove podatke:

http://www.izbori.ba/rezultati/konacni/ ... &nivo1=702
http://www.izbori.ba/rezultati/konacni/ ... &nivo1=701

Saberi broj glasova, izračunaj procnete koliko je za hrvatskog a koliko za bošnjačkog, pa vidi o čemu ja i ovaj govorimo... Odokativno 65% je za bošnjačkog, a 35% za hrvatskog (iz federacije).

Nema šanse da se to preokrene na drugu stranu...

Onda će ti biti jasno zašto anketa nema smisla. :D

(To nema veze s tim hoće li Komšić biti izabran, jer se bori sa hrvatskim predstavnicima za poziciju). :thumbup:
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#20 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by vela-ze »

@Officer Crabtree

pitanje za tebe, nije li u ove protekle četiri godine Komšić stekao veliku popularnost svih naroda u BiH?

a u isto vrijeme, pala je popularnost a i interes oko bošnjačkog člana iz razloga što se mjenjaju jedni te isti ljudi?

Jesi li možda na to mislio?
User avatar
Noddle
Posts: 164
Joined: 12/05/2010 08:45

#21 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by Noddle »

Officer Crabtree wrote:
jeste kada bi oni tako razmisljali, to sto se on bori i sto ga vole svi normalni ljudi koji vole ovu zemlju, njima nista ne znaci, nevalja jer bi po njima trebao da se bori samo za jedan dio naroda
isto kao sto ne vole i ljudinu fra Petra Jeleca
Ne radi se o tome...

Uporedi ove podatke:

http://www.izbori.ba/rezultati/konacni/ ... &nivo1=702
http://www.izbori.ba/rezultati/konacni/ ... &nivo1=701

Saberi broj glasova, izračunaj procnete koliko je za hrvatskog a koliko za bošnjačkog, pa vidi o čemu ja i ovaj govorimo... Odokativno 65% je za bošnjačkog, a 35% za hrvatskog (iz federacije).

Nema šanse da se to preokrene na drugu stranu...

Onda će ti biti jasno zašto anketa nema smisla. :D

(To nema veze s tim hoće li Komšić biti izabran, jer se bori sa hrvatskim predstavnicima za poziciju). :thumbup:

Ti uprono hoces da se anketa koja je radjena prije izbora da bi se vidjelo raspolozenje biraca sa statistikom konacnih rezultata sa proslih izbora. Ako vec hoces da ucis ljude kako se nesto radi, drug, prvo nauci sam sebe. Ne mozes porediti kruske sa jabukama.
Na pitanje "Za koga ćete dati glas u Predsjedništvu BiH" od ukupno anketiranih 1.555 građana FBiH, odgovor je dalo 1.000, dok je 555 ili 35,76 odsto izjavilo da ne znaju ili su odbili da odgovore.
Na osnovu ovog mozes govoriti da li anketa ima ili nema smisla, a ne na osnovu zvanicnih rezultata na izborima 2006. godine.
User avatar
Zana.
Posts: 47
Joined: 06/11/2009 14:05

#22 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by Zana. »

Vidim, neke ljude istina boli... sreća pa ih je sve manje i manje!

Željko ruleeeeeeeeees, dosta nacionalizma!!!
Moram naglasiti nešto što će potvrditi da je Željko ne čovjek nego LJUDINA!!!

Ne znam da li je jedini, a pretpostavljam da jeste; od svih "velikih faca" odrekao se mjesečne novčane naknade koju je zaslužio na osnovu Zlatnog ljiljana. Iznos je skoro pa simboličan, ali vjerujte da je nekim roditeljima palih boraca, isto Zlatnih ljiljana - jedini izvor prihoda!
Gdje su ostali veliki da urade ovako nešto i dokažu da su vrijedni vladanja? Da vas čujem sad!
User avatar
Noddle
Posts: 164
Joined: 12/05/2010 08:45

#23 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by Noddle »

Zana. wrote:Vidim, neke ljude istina boli... sreća pa ih je sve manje i manje!

Željko ruleeeeeeeeees, dosta nacionalizma!!!
Moram naglasiti nešto što će potvrditi da je Željko ne čovjek nego LJUDINA!!!

Ne znam da li je jedini, a pretpostavljam da jeste; od svih "velikih faca" odrekao se mjesečne novčane naknade koju je zaslužio na osnovu Zlatnog ljiljana. Iznos je skoro pa simboličan, ali vjerujte da je nekim roditeljima palih boraca, isto Zlatnih ljiljana - jedini izvor prihoda!
Gdje su ostali veliki da urade ovako nešto i dokažu da su vrijedni vladanja? Da vas čujem sad!

Neces ih cuti jer nemaju sta da kazu. NE mogu poreci da je Zeljko veliki covjek i da uziva povjerenje velike vecine gradjana nase drzave.
Apocalypto
Posts: 52
Joined: 10/05/2010 11:37
Location: ''Kod Štake''

#24 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by Apocalypto »

Pih glupost od koje pucaju kosti.
Komšić ima više glasova od Izetbegovića,Silajdžića..... :-)
Od Bošnjaka,dakle
...a drug se Željko (kojeg inače simpatišem,al više kao klovna nego kao ozbiljnog političara) pokušava utrpati u predsjedništvo ne kao socijaldemokrata,kakvim se zdušno predstavlja,nego kao Hrvat(nešto se kao i krstio neke godine u Grabovici kad je išao da oda počast stradalim Hrvatima u tom selu),a žalosno je u svemu tome što će za njega glasati u najboljem slučaju,hvala Tiiiiiti, jedno 10-tak Hrvata.Jao ....sve je to isuviše licemjerno da bi bilo normalno a kamoli uspješno.
Ma znate šta.....od same pomisli da Radončićevu morbidnu i prosrpsku facu vidim u predsjedništvu,želudac mi napravi salto mortale.A nije mi žao iskren da budem što će i drug komunjara,i pored Titine ikone na zidu u oktobru....
kh kh....poduvat vuvuzelu.
parazit47
Posts: 86
Joined: 14/05/2010 11:27

#25 Re: Komšić ima više glasova od Izetbegovića, Radončića i Harisa

Post by parazit47 »

Apocalypto wrote:Pih glupost od koje pucaju kosti.
Komšić ima više glasova od Izetbegovića,Silajdžića..... :-)
Od Bošnjaka,dakle
...a drug se Željko (kojeg inače simpatišem,al više kao klovna nego kao ozbiljnog političara) pokušava utrpati u predsjedništvo ne kao socijaldemokrata,kakvim se zdušno predstavlja,nego kao Hrvat(nešto se kao i krstio neke godine u Grabovici kad je išao da oda počast stradalim Hrvatima u tom selu),a žalosno je u svemu tome što će za njega glasati u najboljem slučaju,hvala Tiiiiiti, jedno 10-tak Hrvata.Jao ....sve je to isuviše licemjerno da bi bilo normalno a kamoli uspješno.
Ma znate šta.....od same pomisli da Radončićevu morbidnu i prosrpsku facu vidim u predsjedništvu,želudac mi napravi salto mortale.A nije mi žao iskren da budem što će i drug komunjara,i pored Titine ikone na zidu u oktobru....
kh kh....poduvat vuvuzelu.
Komšić je to što jest, hrvat, katolik...i to mu niko ne može oduzeti! a prije svega je ČOVJEK, za razliku od drugih, i to POŠTEN ČOVJEK, borac, koji voli ovu zemlju, što je i dokazao!!! a ovi se prepali što će uskoro se saznati koliko dugo ovu zemlju zavijaju u crno, i kradu, lažu narod!!!
zato će Željko da ostane na čelu države, kao i dosada, samo sa većim postotkom!!!!
Post Reply