Kompletna krvna slika i stitna zlijezda

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#26 Re: Kompletna krvna slika i stitna zlijezda

Post by ActionWoman »

Sanda88 wrote:
ActionWoman wrote:Uradi i antitijela jer se moze desiti da imas dobre nalaze hormona, a da imas Hashimotov sindrom. Uradi i B12. Ako je B12 i zeljezo nisko svima preporucujem da urade nalaz hormona i antitijela stitaste slijezde. Ako se ispostavi da imas Hashimoto samo ukini gluten, mlijeko i secer i vidjeces kako ces biti super. Takodjer imaju i ovi biljni preparati koji pomazu ljudima http://www.dren-trogrlic.com/ Moja prijateljica koja ima Hashimoto znacajno je snizila vrijednosti antitijela sa njihovim preparatima. Zapamti, hrana nam je i lijek i otrov, zavisno sta trpamo u sebe.
nemozes ovako nesto generalno reci.
neces biti super dok god ne potrefis pravu dozu lijekova i tip lijekova koji specificno tebi pase..
neces biti super ako ne popravis b12, zeljezo i feritin, te druge vitamine kojih mozda nemas dovoljno..
neces biti super ako popravljas stitnjacu a kortizol i nadbubrezne zlijezde nisu zdrave..

ehh, kad bi tako bilo lako, pogotovo sto se tice autoimunih bolesti kao sto su hashi & graves :-?
Lijekovi ti ne mogu pomoci ako ne promijenis ishranu tj. ne ukines gluten i secer. Imam Hashimoto pa znam kakva sam bila prije nego sto sam ukinula gluten, mlijeko i secer. I svi endokrinolozi kazu da se Hashim i Graves ne mogu izlijeciti. Ali, za sve postoji lijek. U pravu si za vitamine jer se moramo dopingovati njima, ali pravilno. I ovo trece se slazem s tobom. Poenta mog pisanja je bila da se kutarise glutena i da uradi antitijela jer hormoni mogu biti super, a da si u horor stanju zbog antitijela koja ti rokaju po stitnoj.
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#28 Re: Kompletna krvna slika i stitna zlijezda

Post by Sanda88 »

ActionWoman wrote:
Sanda88 wrote:
ActionWoman wrote:Uradi i antitijela jer se moze desiti da imas dobre nalaze hormona, a da imas Hashimotov sindrom. Uradi i B12. Ako je B12 i zeljezo nisko svima preporucujem da urade nalaz hormona i antitijela stitaste slijezde. Ako se ispostavi da imas Hashimoto samo ukini gluten, mlijeko i secer i vidjeces kako ces biti super. Takodjer imaju i ovi biljni preparati koji pomazu ljudima http://www.dren-trogrlic.com/ Moja prijateljica koja ima Hashimoto znacajno je snizila vrijednosti antitijela sa njihovim preparatima. Zapamti, hrana nam je i lijek i otrov, zavisno sta trpamo u sebe.
nemozes ovako nesto generalno reci.
neces biti super dok god ne potrefis pravu dozu lijekova i tip lijekova koji specificno tebi pase..
neces biti super ako ne popravis b12, zeljezo i feritin, te druge vitamine kojih mozda nemas dovoljno..
neces biti super ako popravljas stitnjacu a kortizol i nadbubrezne zlijezde nisu zdrave..

ehh, kad bi tako bilo lako, pogotovo sto se tice autoimunih bolesti kao sto su hashi & graves :-?
Lijekovi ti ne mogu pomoci ako ne promijenis ishranu tj. ne ukines gluten i secer. Imam Hashimoto pa znam kakva sam bila prije nego sto sam ukinula gluten, mlijeko i secer. I svi endokrinolozi kazu da se Hashim i Graves ne mogu izlijeciti. Ali, za sve postoji lijek. U pravu si za vitamine jer se moramo dopingovati njima, ali pravilno. I ovo trece se slazem s tobom. Poenta mog pisanja je bila da se kutarise glutena i da uradi antitijela jer hormoni mogu biti super, a da si u horor stanju zbog antitijela koja ti rokaju po stitnoj.
ja krecem sa paleo dijetom i smrt mi je ukinuti gluten, mlijeko i secer (pa to vecinom jedemo u bosni?).. u mom slucaju bih trebala da se klonim i 'nuts', a to mi tesko pada.. evo jedan post sto mislim da ces naci interesantnim:

http://www.thepaleomom.com/autoimmunity ... e-protocol
Van Gogh 2009
Posts: 5
Joined: 10/09/2014 00:27

#29 Re: Kompletna krvna slika i stitna zlijezda

Post by Van Gogh 2009 »

sherbett wrote:kakve sve pretrage treba da se urade za provjeru štitne žljezde? ja sam samo vadila krv na odjelu nuklearne medicine i sve je u redu po tom nalazu. a spominjali su mi i neki ultrazvuk, jer kao da ovo nije bila potpuna, ili dovoljna pretraga.
i zna li netko da li tablete za smirenje utječu na krvnu sliku, i ako da, u kom segmentu?
Potrebno je uraditi jos ultrazvuk i antitjela zbog mogucnosti postojanja autoimunog oboljenja. Sve te nalaze onda treba odnijeti endokrinologu, narocito ako nisu uredni. Meni su npr. na nuklearnoj vise puta kontrolisali hormone jer su mi na uz pronadjeni neki cvorici, ali hormoni su svaki put bili ok. Tek kada se nakon skoro godinu neka doktorica sjetila da mi provjeri antitjela, utvrdjeno je da imam Hashimoto (autoimuno oboljenje stitne z.). Elem, to "lutanje" sa dijagnozom me prilicno kostalo, ali to je vec neka druga prica...
Dakle obavezno i uz, antitjela i endokrinolog da bi dobila pravu sliku...
Na drugo pitanje ne znam odgovor stvarno.
Pozz
User avatar
bosanceros_
Posts: 241
Joined: 24/12/2012 19:13

#30 Re: Kompletna krvna slika i stitna zlijezda

Post by bosanceros_ »

zdravo raja

je li neko zna kako se radi test hormona stitne zlijezde ako sam tacno napisao u tom smislu je nesto :-) jel se vadi krv ili kako,sta ukljucuje taj pregled ?
User avatar
bosanceros_
Posts: 241
Joined: 24/12/2012 19:13

#31 Re: Kompletna krvna slika i stitna zlijezda

Post by bosanceros_ »

sherbett wrote:krv se vadi. ali za kompletan pregled i ultrazvuk napravi jer hormoni nisu dovoljni

ja cu radit samo hormone,to me uputio internista jer imam povisen tlak a ne znaju sta je uzork pa radim sijase neki nalaza prvi je ovaj ,pa ide ultrazvuk srca,i cini se oftamolog i jos eho bubrega ,znaci ne smijem jesti nista,jbg zaboravio sam pitat lijecnika kad me uputio da to radim a i pijem neke tablete za rad srca koje se ne bi smjele preskakati tako da sam u velikoj dilemi :-)
User avatar
Tomos
Posts: 586
Joined: 30/06/2013 12:05

#32 Re: Kompletna krvna slika i stitna zlijezda

Post by Tomos »

....
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#33 Re: Kompletna krvna slika i stitna zlijezda

Post by Bluemore »

:? :? Da li neko zna zasto su u prolabu rezultati poviseni- lazno kada se rade antitijela TPO I TG
Ima li još neko takvo iskustvo :)
Post Reply