Komparativna književnost i bibliotekarstvo

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
lejna23
Posts: 22
Joined: 31/07/2018 12:15

#1 Komparativna književnost i bibliotekarstvo

Post by lejna23 »

Pozdrav, zanima me da li neko studira komparativnu književnost? Jako me privlači taj fakultet, ali ne znam kako to sve tačno izgleda. Ako ima neko da podijel svoja iskustva, bila bih veoma zahvalna. Također me zanima da li se polaže prijemni ili se samo gledaju ocjene?
:o :o
broj dva
Posts: 4540
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2 Re: Komparativna književnost i bibliotekarstvo

Post by broj dva »

lejna23 wrote:Pozdrav, zanima me da li neko studira komparativnu književnost? Jako me privlači taj fakultet, ali ne znam kako to sve tačno izgleda. Ako ima neko da podijel svoja iskustva, bila bih veoma zahvalna. Također me zanima da li se polaže prijemni ili se samo gledaju ocjene?
:o :o
I ti bi da budes nezaposlena nakon studija ?
Onda razmisli da li uopste gubiti 4 godine na faksu, sjedi kuci citaj knjige za svoj ceif...
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#3 Re: Komparativna književnost i bibliotekarstvo

Post by Cossack »

broj dva wrote:
lejna23 wrote:Pozdrav, zanima me da li neko studira komparativnu književnost? Jako me privlači taj fakultet, ali ne znam kako to sve tačno izgleda. Ako ima neko da podijel svoja iskustva, bila bih veoma zahvalna. Također me zanima da li se polaže prijemni ili se samo gledaju ocjene?
:o :o
I ti bi da budes nezaposlena nakon studija ?
Onda razmisli da li uopste gubiti 4 godine na faksu, sjedi kuci citaj knjige za svoj ceif...
Ne mora značiti da bi bila nezaposlena. Možda ima debelu štelu u nekoj od gradskih biblioteka 8-) :mrgreen:
lejna23
Posts: 22
Joined: 31/07/2018 12:15

#4 Re: Komparativna književnost i bibliotekarstvo

Post by lejna23 »

Nisam pitala moze li se naci posao sa ovim fakultetom, već kakva su iskustva studenata komparativne knjizevnosti :P
lejna23
Posts: 22
Joined: 31/07/2018 12:15

#5 Re: Komparativna književnost i bibliotekarstvo

Post by lejna23 »

Pozdrav..prije otprilike godinu dana sam otvorila ovu temu ali nisam bas naisla na odgovore koje sam trazila. Studiram na drugom faksu, ali i dalje razmisljam o upisu na filozofski, pa ako ima neko da podijeli svoja iskustva sa mnom ali i sa drugim buducim studentima koji ce sigurno traziti informacije na ovom forumu. Kako je to biti student komparativne knjizevnosti (ili bilo kojeg drugog odsjeka na filozofskom), kakvi su profesori, kako su koncipirani ispiti, da li je tesko, zamorno, dosadno ili pak, naprotiv, toliko zanimljivo da je milina uciti :lol: Jos jednom molim sve koji su studenti ili su diplomirali da pisu, svaka informacija je dobrodosla :)
ninjahepek
Posts: 202
Joined: 12/02/2014 17:10

#6 Re: Komparativna književnost i bibliotekarstvo

Post by ninjahepek »

Sve odgovore možeš naći na zvaničnoj web stranici odsjeka.

Ovaj dokument ti sadrži informacije koje ti mogu pobliže objasniti kakav je studij, predmete, ciljeve i svrhu studija.
Imaš i temu o FFu na forumu pa prerovi za informacije.
Moja ti je preporuka da ganjaš ono što voliš. Najveća greška u životu koju sam napravio bio je pristanak na kompromise.

Sretno.

p.s. potraži na Facebooku grupu u kojoj su studenti, obično ima neka slična grupa (bar je bila u moje vrijeme) gdje se dijele materijali za studiranje i slično pa vidi možeš li tu dobiti konkretne informacije!
lejna23
Posts: 22
Joined: 31/07/2018 12:15

#7 Re: Komparativna književnost i bibliotekarstvo

Post by lejna23 »

ninjahepek wrote: 16/06/2020 11:04 Sve odgovore možeš naći na zvaničnoj web stranici odsjeka.

Ovaj dokument ti sadrži informacije koje ti mogu pobliže objasniti kakav je studij, predmete, ciljeve i svrhu studija.
Imaš i temu o FFu na forumu pa prerovi za informacije.
Moja ti je preporuka da ganjaš ono što voliš. Najveća greška u životu koju sam napravio bio je pristanak na kompromise.

Sretno.

p.s. potraži na Facebooku grupu u kojoj su studenti, obično ima neka slična grupa (bar je bila u moje vrijeme) gdje se dijele materijali za studiranje i slično pa vidi možeš li tu dobiti konkretne informacije!
Hvala na ovim linkovima, odmah sam sve pogledala. Hvala i na savjetu da studiram ono sto volim. U potpunosti se slazem s tim, samo sto imam neku odgovornost prema svojoj porodici da zavrsim ono od cega bih im mogla vratiti za sve ono sto su ulozili u mene, a opet imam i odgovornost prema sebi i svojim zeljama tako da ne znam kako da donesem odluku. Kad bih znala da ce sve biti onako kako zamisljam, ne bih se ni sekundu dvoumila, ali nazalost ne znam :|
Post Reply