Komitet za normalizaciju

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
juventus
Posts: 1098
Joined: 26/05/2008 03:03

#1 Komitet za normalizaciju

Post by juventus »

Mislite li da će biti nešto od ovoga? Kada?

Hoće li stići to odraditi do utakmice s Rumunijom?

Koja su to imena koja bi rado vidjeli u tom Komitetu? Šta mislite o ovim koji se sad pominju: Pašić, Ljubojević, Glavaš, Osim, Hadžibegić, Baždarević, Barbarez, Bolić, Konjić...?

O svemu tome na ovoj temi.
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#2 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Dialer »

Ne znam kolko je Osim sposoban da bude ozbiljnije ukljucen, zbog njegovog zdravstvenog stanja.
juventus
Posts: 1098
Joined: 26/05/2008 03:03

#3 Re: Komitet za normalizaciju

Post by juventus »

Slažem se s tobom. On može biti nekakav počasni član ili ga uključiti u to samo mjesec-dva, više od njega ne treba tražiti.

Nekako sam razmišljao, ako bude tačno ono da ide 6 naših (2+2+2) i tri stranca, koji bi ljudi bili dobro rješenje.

Hadžibegić, Konjić, Glavaš, Pašić, Katalinski i Barbarez.

Spoj mladosti i iskustva.
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4 Re: Komitet za normalizaciju

Post by El_comadante »

ja mislim da treba prvo sačekati šta če FIFA i UEFA reći pa tek onda neka priča jer za sada je sve ovo rekla-kazala i niko nezna šta če se zapravi desiti. a ako budu spori teško da če se išta riješiti do utakmice sa rumunijom iz razloga toga što su rekli da če dati stav u petak pa u ponedeljak evo prođe sedam dana kako smo suspendovani i ništa na kraju.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#5 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Bosanski_kralj »

Bespotrebna tema i kao takvu je treba zaključati.
juventus
Posts: 1098
Joined: 26/05/2008 03:03

#6 Re: Komitet za normalizaciju

Post by juventus »

Razlog?
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Edin H. »

Bosanski_kralj wrote:Bespotrebna tema i kao takvu je treba zaključati.
Zato mislis da je bespotrebna tema?

Ako se nista ne desava u ovom momentu, nadam se da ce uskoro.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#8 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Ajatolah_ »

Ovo, koliko ja znam, još nije spomenuo nijedan UEFA-in/FIFA-in čovjek, već se sve svodi na novinarske navode "pouzdanih izvora". Volio bih, naravno, ali sumnjam.

I da, provlačila se novinarska priča kako će se sve razjasniti i obznaniti do 5. aprila. ;-)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#9 Re: Komitet za normalizaciju

Post by JoseMujica »

ih ma kako novinarćići naslijepo šupljiraju o ovome moga bih se i ja istaknuti kao kandidat.....možda nakon svega odu Suljo i ostala bagra a ovi novinarski mufhuzi ostaju da seru ko i prije
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#10 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Van Halen »

UEFA još uvijek šuti o svemu, nadam se ne zadugo.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#11 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Bosanski_kralj »

juventus wrote:Razlog?
Zato mislis da je bespotrebna tema?

Ako se nista ne desava u ovom momentu, nadam se da ce uskoro.
Napisaćemo stranice materijala i onda će doći 2 kokošara zbog kojih će tema biti zatvorena, a oni će "otići sa osmijehom" i nastaviti pisati o svom voljenom klubu.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12 Re: Komitet za normalizaciju

Post by cyprus »

Ja u ovoj cijeloj zbrci nisam nešto upućen ni ko je spomeno taj ''komitet''. Jel FIFA rekla da će tako nešto bit uspostavljeno?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45217
Joined: 29/12/2005 01:20

#13 Re: Komitet za normalizaciju

Post by jeza u ledja »

cyprus wrote:Ja u ovoj cijeloj zbrci nisam nešto upućen ni ko je spomeno taj ''komitet''. Jel FIFA rekla da će tako nešto bit uspostavljeno?
Tako pise u onoj odluci od prosle godine na osnovu koje je savez i suspendovan. Negdje sam to vidio, ali ne mogu ti reci gdje. :D
User avatar
Brat
Posts: 999
Joined: 20/01/2011 00:00

#14 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Brat »

Jeste, UEFA i FIFA su rekle da ce biti formiran komitet za normalizaciju od 9 ili 6 clanova, s tim ako bude 9 onda ce biti tri stranca i sest nasih, a o nasim ljudima samo novinari nagadjaju i njihove zelje su to tipa Osim, Mesa, Hadzibegic i co. A Osim je fino rekao da je sve to bajno i krasno, ali njega niko nije zvao, vec samo novinari ... jos je to sve na dugom stapu, ali nadati se da ce UEFA i FIFA izabrati ove ljude koji se spominju a ne opet neke lijeve koji ce za 2-3 godine biti novi Usanovici, Dominkovici, Ceke i co..
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#15 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Charuga »

FIFA raspustila savez u Aziji
Indonezijski fudbalski bosovi nadmašili i naše

Svjetska fudbalska federacija (FIFA) raspustila je indonezijski savez (PSSI) i saopcila da ce uskoro imenovati komitet za normalizaciju. Odluka je u ovoj azijskoj drzavi primljena sa odusevljenjem, jer je haos u tamnosnjem fudbalu dosegao vrhunac.
Mpzda je tesko povjerovati, indonezijski fudbalski bosovi su prevazisli cak i nase koji bh. savezu (za sada) priskrbili samo suspenziju. Dosadasnji predsjednik Nurdin Halid upravljao je Savezom iz zatvora (osudjen zbog pronevjere finansijskih fondova.
Dodatnu zbrku izazvala je odluka najboljih klubova da pokrenu vlastitu Premijer ligu, neovisnu o Savezu. FIFA je najavila da ce 21. maja biti organizirani novi izbori za celnike PSSI


Da ne bude da smo jedini ... 8-)
User avatar
jazzer
Posts: 7202
Joined: 20/12/2004 14:44

#16 Re: Komitet za normalizaciju

Post by jazzer »

Plavih_11 wrote:FIFA raspustila savez u Aziji
Indonezijski fudbalski bosovi nadmašili i naše

Svjetska fudbalska federacija (FIFA) raspustila je indonezijski savez (PSSI) i saopcila da ce uskoro imenovati komitet za normalizaciju. Odluka je u ovoj azijskoj drzavi primljena sa odusevljenjem, jer je haos u tamnosnjem fudbalu dosegao vrhunac.
Mpzda je tesko povjerovati, indonezijski fudbalski bosovi su prevazisli cak i nase koji bh. savezu (za sada) priskrbili samo suspenziju. Dosadasnji predsjednik Nurdin Halid upravljao je Savezom iz zatvora (osudjen zbog pronevjere finansijskih fondova.
Dodatnu zbrku izazvala je odluka najboljih klubova da pokrenu vlastitu Premijer ligu, neovisnu o Savezu. FIFA je najavila da ce 21. maja biti organizirani novi izbori za celnike PSSI


Da ne bude da smo jedini ... 8-)
Vazno je da i mi KONJE za trku imamo.... :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Edin H. »

Bosanski_kralj wrote:
juventus wrote:Razlog?
Zato mislis da je bespotrebna tema?

Ako se nista ne desava u ovom momentu, nadam se da ce uskoro.
Napisaćemo stranice materijala i onda će doći 2 kokošara zbog kojih će tema biti zatvorena, a oni će "otići sa osmijehom" i nastaviti pisati o svom voljenom klubu.
Mislio sam da je to razlog, ali to je rizik pisanja na forumu pretpostavljam.
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#18 Re: Komitet za normalizaciju

Post by elSaik »

jazzer wrote:
Plavih_11 wrote:FIFA raspustila savez u Aziji
Indonezijski fudbalski bosovi nadmašili i naše

Svjetska fudbalska federacija (FIFA) raspustila je indonezijski savez (PSSI) i saopcila da ce uskoro imenovati komitet za normalizaciju. Odluka je u ovoj azijskoj drzavi primljena sa odusevljenjem, jer je haos u tamnosnjem fudbalu dosegao vrhunac.
Mpzda je tesko povjerovati, indonezijski fudbalski bosovi su prevazisli cak i nase koji bh. savezu (za sada) priskrbili samo suspenziju. Dosadasnji predsjednik Nurdin Halid upravljao je Savezom iz zatvora (osudjen zbog pronevjere finansijskih fondova.
Dodatnu zbrku izazvala je odluka najboljih klubova da pokrenu vlastitu Premijer ligu, neovisnu o Savezu. FIFA je najavila da ce 21. maja biti organizirani novi izbori za celnike PSSI


Da ne bude da smo jedini ... 8-)
Vazno je da i mi KONJE za trku imamo.... :lol:

Što im se vidi i po ligi:

Gosti ukupan skor nakon ovih poprilično nepotpunih 21 kola: 17-28-94 :mrgreen: 12% pobjeda, 20% neriješenih, 68% poraza. Naspram toga naš skor od 32-27-101 (20%, 17%, 63%) izgleda kao engleski. :mrgreen:

http://www.soccerway.com/national/indon ... ar-season/
User avatar
bosnianidiot
Posts: 1187
Joined: 23/09/2007 17:57
Contact:

#19 Re: Komitet za normalizaciju

Post by bosnianidiot »

sa index.hr

RUDI ZAVRL, dugogodišnji glavni tajnik i predsjednik slovenskog nogometnog saveza, koji je od 2009. počasni predsjednik NZS, prihvatio je imenovanje na mjesto predsjednika Komiteta za normalizaciju koji su Uefa i Fifa nametnuli suspendiranom Nogometnom savezu BiH.

Slovenac Zavrl nastavlja dobro utabanim putem bivših: Carla Bildta, Carlosa Westendorpa, Wolfganga Petritscha, Paddyja Ashdowna, Christiana Schwarz-Schillinga, Miroslava Lajčaka i aktualnog Valentina Inzka, Visokih predstavnika EU za Bosnu i Hercegovinu, stranih gubernatora osjetljivog i razjedinjenog BiH prostora.

Podsjećamo, Daytonskim mirovnim sporazumom, visoki predstavnik u ime međunarodne zajednice nadgleda provedbu Mirovnog sporazuma u Bosni i Hercegovini i koordinira aktivnosti međunarodnih organizacija i agencija koje djeluju u zemlji, dakle bez njega ne funkcionira ionako krhka država.

Isto će sada s nogometom, koji je u jednako slijepoj ulici, pokušati napraviti pravnik Rudi Zavrl. Nekadašnji nogometaš Olimpije je mnogo veću slavu i ugled stekao kao funkcioner koji je u Uefi i Fifi bio član komisija za mlade reprezentacije, za nogometne saveze, za fair play. Trenutno je delegat europske i svjetske nogometne organizacije.

Upravo su Uefa i Fifa kontaktirali Zavrla i slovenski nogometni savez kako bi vidjeli je li zainteresiran za preuzimanje zahtjevne zadaće. Dobili su pozitivan odgovor.

Osim Zavrla, u "Komitetu za normalizaciju", koji će imati devet članova, bit će i namjesnici iz Italije i Austrije.
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#20 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Edin H. »

Pokradose novac bosanskih stedisa Ljubljanske banke i sada treba Slovenac da nam rjesava situaciju u fudbalu :cry:
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#21 Re: Komitet za normalizaciju

Post by dinty2 »

bosnianidiot wrote:sa index.hr

RUDI ZAVRL, dugogodišnji glavni tajnik i predsjednik slovenskog nogometnog saveza, koji je od 2009. počasni predsjednik NZS, prihvatio je imenovanje na mjesto predsjednika Komiteta za normalizaciju koji su Uefa i Fifa nametnuli suspendiranom Nogometnom savezu BiH.

Slovenac Zavrl nastavlja dobro utabanim putem bivših: Carla Bildta, Carlosa Westendorpa, Wolfganga Petritscha, Paddyja Ashdowna, Christiana Schwarz-Schillinga, Miroslava Lajčaka i aktualnog Valentina Inzka, Visokih predstavnika EU za Bosnu i Hercegovinu, stranih gubernatora osjetljivog i razjedinjenog BiH prostora.

Podsjećamo, Daytonskim mirovnim sporazumom, visoki predstavnik u ime međunarodne zajednice nadgleda provedbu Mirovnog sporazuma u Bosni i Hercegovini i koordinira aktivnosti međunarodnih organizacija i agencija koje djeluju u zemlji, dakle bez njega ne funkcionira ionako krhka država.

Isto će sada s nogometom, koji je u jednako slijepoj ulici, pokušati napraviti pravnik Rudi Zavrl. Nekadašnji nogometaš Olimpije je mnogo veću slavu i ugled stekao kao funkcioner koji je u Uefi i Fifi bio član komisija za mlade reprezentacije, za nogometne saveze, za fair play. Trenutno je delegat europske i svjetske nogometne organizacije.

Upravo su Uefa i Fifa kontaktirali Zavrla i slovenski nogometni savez kako bi vidjeli je li zainteresiran za preuzimanje zahtjevne zadaće. Dobili su pozitivan odgovor.

Osim Zavrla, u "Komitetu za normalizaciju", koji će imati devet članova, bit će i namjesnici iz Italije i Austrije.
meni samo nije jasno ,,kako to da hr,,objavi ovu informaciju prije nasih portala i medija
sve manje mi je stvari jasno..u vezi uplitanja stranaca u unutrasnja pitranja i dalekoseznost njihovih ovlasti
nekad mi se cini da imaju neogranicenu ovlčast...i da mogu raditi kako hoce..
pa ako je tako sto ne ukinu entitete,,postave jednog predjednika da svi glasaju ko im najvise odgovara..i mirna bosna ...hm(mirna bosna...
tako isto ui sa fudbalom
User avatar
Logovan
Posts: 94349
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#22 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Logovan »

Plavih_11 wrote:FIFA raspustila savez u Aziji
Indonezijski fudbalski bosovi nadmašili i naše

Svjetska fudbalska federacija (FIFA) raspustila je indonezijski savez (PSSI) i saopcila da ce uskoro imenovati komitet za normalizaciju. Odluka je u ovoj azijskoj drzavi primljena sa odusevljenjem, jer je haos u tamnosnjem fudbalu dosegao vrhunac.
Mpzda je tesko povjerovati, indonezijski fudbalski bosovi su prevazisli cak i nase koji bh. savezu (za sada) priskrbili samo suspenziju. Dosadasnji predsjednik Nurdin Halid upravljao je Savezom iz zatvora (osudjen zbog pronevjere finansijskih fondova.
Dodatnu zbrku izazvala je odluka najboljih klubova da pokrenu vlastitu Premijer ligu, neovisnu o Savezu. FIFA je najavila da ce 21. maja biti organizirani novi izbori za celnike PSSI


Da ne bude da smo jedini ... 8-)
Dobro je pa ima još neko osim nas..... :lol:
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#23 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Murat Sabanovic »

ne vjerujem da moze neki stranger istjerati MUNIBA iz saveza. iz njegovog saveza...
njega samo moze istjerati onaj ko ga je postavio(SDA).
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#24 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Edin H. »

Murat Sabanovic wrote:ne vjerujem da moze neki stranger istjerati MUNIBA iz saveza. iz njegovog saveza...
njega samo moze istjerati onaj ko ga je postavio(SDA).
Sabane, Murate pa i ja se zabrinuh sta ce biti sa Munjom, ali burek zakljuca temu :D

Ali ne brinem se ja.

Uvjeren sam da ce Zavrl izjaviti da se radi o jednom finom gospodinu koji odlicno radi svoj posao, poput nasih selektora :-)
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#25 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Bosanski_kralj »

Jesu otegli sa tim formiranjem komiteta, zar ne znaju da se nama žuri?
Ako misle da ne nastavimo ove kvalifikacije u tom slučaju neće nam ni trebati njohova pomoć.
Locked