Komentari na SAX portalu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#101 Re: Komentari na SAX portalu

Post by jedna »

Pazite ovo, tip iz naftalina izvukao vijest da će Koperfild doći u Sarajevo.

Pa kaže:
[quote][kralj je coperfild ja ga obozavam volio bih nesto moci kao i on/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#102 Re: Komentari na SAX portalu

Post by AdnanSA »

Komentari vijesti na Sax portalu su više manje užasni. Što prije bi trebalo to sve skupa cenzurisati ili barem najveći dio.
Zašto bi svako mogao o svačemu da polemiše???
Predlažem ovakav tekst koji bi svako morao da pročita prije nego što ostavi svoj maloumni komentar.

Poštuj svoje čitaoce

Ovde možeš komentarisati novosti na sarajevo-x.com. Možeš kritikovati, doprinositi i dodavati nove informacije vezane za predmet. Sažeti, interesantni i dobro napisani komentari su cijenjeni od strane čitalaca. Takvi komentari vode debatu naprijed.

Zluradi i loše napisani komentari imaju suprotan efekat. Zadržavamo pravo da izbrišemo komentare koji debati ne doprinose ništa novo. Ne prihvatamo komentare sa rasističkim sadržajem ili mišljenja koja djeluju ponižavajuće na religiju,naciju, spol i homoseksualce.
Psovke i necivilizovana upotreba jezika također nisu dopušteni.
Komentari o javnim ličnostima su dopušteni samo ako imaju veze sa njihovom profesijom.
Također komentari sa komercijalnim značenjem i marketinškim porukama mogu biti izbrisani. Sarajevo-x. com zadržava pravo da lektoriše ili izbriše komentare koji ne poštuju gore napisana pravila.

Komentatoru novosti se garantuje anonimnost, ali vaša IP adresa može biti istaknuta kod teških prekršaja pravila i dostavljena policiji/tužilaštvu ili sudu ako oni tako zahtjevaju.
Mislim da bio iole normalan čovjek dva puta razmislio prije nego što ostavi neki neprimjeren komentar poslije ovakvog upozorenja.
User avatar
perke
Posts: 2316
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: Rade Paprica - pitarima cuclica

#103 Re: Komentari na SAX portalu

Post by perke »

ledeny wrote:
hakazvaka wrote:kad ce vise ta skripta za kontrolu komentara?
i ja se to isto pitam. stvarno vise nema nikakvog smisla citati one gnusne komentare mladjahnih fasista... :|
ja sam je sebi odavno napravio... i ne samo za komentare, vec i za reklame i jos malo sredio :D kojesta sto mi se nije svidjalo od ovog zadnjeg redizajna

ako koga interesuje, evo objasnjenje:

- treba vam Firefox :D
- extenzija Stylish
- i ovaj userstyle

after:
[img=http://img387.imageshack.us/img387/7448/sarajevoxcomnaslovnicaje2.th.jpg]

before:
[img=http://img510.imageshack.us/img510/9519/beforekm5.th.jpg]

ako poznajete CSS tim bolje, mozete srediti sa-x po svojoj volji

edit: ako imate nekih prijedloga da unaprijedimo ovo, bujrum :D
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#104 Re: Komentari na SAX portalu

Post by jedna »

Komentari na vijest o obilježavanju Nove hidžretske godine su fašistički i nacionalistički. Ako cijenjeni administratori portala ne mogu sankcionisati neke tipove, onda neka ukinu ikakvu mogućnost davanja komentara.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#105 Re: Komentari na SAX portalu

Post by ladyblue18 »

Komentar na "Cipelom u novu godinu"

Abd al-Wahha...
03.01.2009. u 10:46
Evo braco moja, jos jedne smicalice od strane komunjara, Šita, sufija, hanefija, zapadnjaka, cafira, munafika, i ostalih nevjernika i bezvjernika. Sta rece moj sejh Abdul Malik bin Eziz el Bosnevi (inace bivsi lopov sa Mojmila, ali doso tobe) cipela nije muslimanska odjeca, nego cafirska. Nase su papuce i mestve, a nikako crne cipele i tene, koje su produkt iskvarenog Zapada koji navlacenjem cipela na nase noge ustvari navlaci ono sto je protiv nasih obicaja, tradicije i vjere. Ko je prije 60 godina nosio u ansem seheru tene, niko... zar braco Bosnjaci, Bosanci...ne vidite bracu Arape u nasoj bratskoj Saudiji sta nose...nema cipela, gvozderica i cizama (sve sejtanskih rabota), nego samo sandale, mestve i pape.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
krivorijek
Posts: 688
Joined: 13/02/2008 11:58
Location: Iščašenja ili preloma?

#106 Re: Komentari na SAX portalu

Post by krivorijek »

Pitanje za administratore:

Citao sam ovdje vec postove nekih administratora, koji se isto tako zgrazavaju nad komentarima na portalu, koji rekose da su vec pricali sa sefovima o mogucnosti/potrebi zabrane komentara, i kako skuzih, 'pregovori su u toku/prica se'.

Pitanje: Zasto se jos uvijek komentarisanje dopusta, odnosno, o cemu se toliko dugo prica, odnosno (sad ide ono sto sam htio zapravo upitat), koji je taj, toliko aman jak, kontra-argument (razlog), pa se, i pored ocigledne dekadencije i pruzanja medijskog prostora fasistickom verbalnom izivljavanju, ovoliko dugo ostavlja mogucnost komentarisanja clanaka na portalu?

Naravno, odgovor (za kojeg smatram da bi bio interesantan za sve nas na ovom podforumu) ocekujem samo u slucaju ako, zbog njegove iskrene formulacije ( :D ), administrator ne dode u sukob sa nadredenima.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#107 Re: Komentari na SAX portalu

Post by mIRCerka »

krivorijek wrote:Pitanje za administratore:

Citao sam ovdje vec postove nekih administratora, koji se isto tako zgrazavaju nad komentarima na portalu, koji rekose da su vec pricali sa sefovima o mogucnosti/potrebi zabrane komentara, i kako skuzih, 'pregovori su u toku/prica se'.

Pitanje: Zasto se jos uvijek komentarisanje dopusta, odnosno, o cemu se toliko dugo prica, odnosno (sad ide ono sto sam htio zapravo upitat), koji je taj, toliko aman jak, kontra-argument (razlog), pa se, i pored ocigledne dekadencije i pruzanja medijskog prostora fasistickom verbalnom izivljavanju, ovoliko dugo ostavlja mogucnost komentarisanja clanaka na portalu?

Naravno, odgovor (za kojeg smatram da bi bio interesantan za sve nas na ovom podforumu) ocekujem samo u slucaju ako, zbog njegove iskrene formulacije ( :D ), administrator ne dode u sukob sa nadredenima.
Sto je bilo u mojoj moci, ja ucinih. Svemocna nisam :( Oni brishu li brishu, al ne stizu sve...ko ni mi na forumu...
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#108 Re: Komentari na SAX portalu

Post by Edin 24,5 »

Uopste ne dijelim prevladavajuce negativno misljenje o komentarima na ovom portalu. Cak naprotiv.
Ovdje ima daleko veci broj pravih intelektualnih postova i veci je broj diskusija na jednoj intelektualnoj razini.

Djetinjaste komentare poput onih "Smrt Srbima, Zidovima i sl." svako pametan preskace i ne smatram da ih je previse, pogotovo ne u forumima. Komentari na pojedine znacajne vijesti se obicno preklapaju sa istoimenom temom u forumu, tako da se uvijek moze prebaciti na forum.

U usporedbi sa istom vrstom portala iz Hrvatske i Srbije, ja mislim da je sarajevo-x.com ipak malo iznad. Usporedite temu napada na Gazu na indexu s ovom ovdje, pa mi recite gdje ima vise mrznje, predrasuda, odredjenih vrsta ksenofobije, fasizma, itd. Ne bih se slozio da se boljih postova na tu temu recimo moze naci tamo. Kao ni na mnoge druge.

Imam visoko misljenje o ovom portalu i zato sam ovdje. :)
The__Doctor
Posts: 456
Joined: 07/02/2008 19:28
Location: Capajebo

#109 Re: Komentari na SAX portalu

Post by The__Doctor »

stavite ba ko na indexu podfrum za komentarisanje vijesti i neka komentarisu samo registrovani clanovi
User avatar
krivorijek
Posts: 688
Joined: 13/02/2008 11:58
Location: Iščašenja ili preloma?

#110 Re: Komentari na SAX portalu

Post by krivorijek »

The__Doctor wrote:stavite ba ko na indexu podfrum za komentarisanje vijesti i neka komentarisu samo registrovani clanovi
Ja, to bi bilo dobro rjesenje.
Dosadice i onim psihopatama registrirati se ponovo poslije svakog bana.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#111 Re: Komentari na SAX portalu

Post by spreca »

ladyblue18 wrote:Komentar na "Cipelom u novu godinu"

Abd al-Wahha...
03.01.2009. u 10:46
Evo braco moja, jos jedne smicalice od strane komunjara, Šita, sufija, hanefija, zapadnjaka, cafira, munafika, i ostalih nevjernika i bezvjernika. Sta rece moj sejh Abdul Malik bin Eziz el Bosnevi (inace bivsi lopov sa Mojmila, ali doso tobe) cipela nije muslimanska odjeca, nego cafirska. Nase su papuce i mestve, a nikako crne cipele i tene, koje su produkt iskvarenog Zapada koji navlacenjem cipela na nase noge ustvari navlaci ono sto je protiv nasih obicaja, tradicije i vjere. Ko je prije 60 godina nosio u ansem seheru tene, niko... zar braco Bosnjaci, Bosanci...ne vidite bracu Arape u nasoj bratskoj Saudiji sta nose...nema cipela, gvozderica i cizama (sve sejtanskih rabota), nego samo sandale, mestve i pape.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



istjeraj ti tog mangupa "pametnog"napolje kad u sarajevu bude iako bude -2oC na par sati ito svaki da pa da vidimo sta ce onda palamudit,ili on planira zime zimovati u saudiji
Last edited by spreca on 05/01/2009 14:36, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#112 Re: Komentari na SAX portalu

Post by spreca »

Edin 24,5 wrote:Uopste ne dijelim prevladavajuce negativno misljenje o komentarima na ovom portalu. Cak naprotiv.
Ovdje ima daleko veci broj pravih intelektualnih postova i veci je broj diskusija na jednoj intelektualnoj razini.

Djetinjaste komentare poput onih "Smrt Srbima, Zidovima i sl." svako pametan preskace i ne smatram da ih je previse, pogotovo ne u forumima. Komentari na pojedine znacajne vijesti se obicno preklapaju sa istoimenom temom u forumu, tako da se uvijek moze prebaciti na forum.

U usporedbi sa istom vrstom portala iz Hrvatske i Srbije, ja mislim da je sarajevo-x.com ipak malo iznad. Usporedite temu napada na Gazu na indexu s ovom ovdje, pa mi recite gdje ima vise mrznje, predrasuda, odredjenih vrsta ksenofobije, fasizma, itd. Ne bih se slozio da se boljih postova na tu temu recimo moze naci tamo. Kao ni na mnoge druge.
Imam visoko misljenje o ovom portalu i zato sam ovdje. :)

pa zato i predlazemo uvesti obaveznu registraciju za one koji hoce komentirat clanak.A do tada sveclanke ostaviti bez mogucnosti komentara.
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#113 Re: Komentari na SAX portalu

Post by vratnik »

spreca wrote:
ladyblue18 wrote:Komentar na "Cipelom u novu godinu"

Abd al-Wahha...
03.01.2009. u 10:46
Evo braco moja, jos jedne smicalice od strane komunjara, Šita, sufija, hanefija, zapadnjaka, cafira, munafika, i ostalih nevjernika i bezvjernika. Sta rece moj sejh Abdul Malik bin Eziz el Bosnevi (inace bivsi lopov sa Mojmila, ali doso tobe) cipela nije muslimanska odjeca, nego cafirska. Nase su papuce i mestve, a nikako crne cipele i tene, koje su produkt iskvarenog Zapada koji navlacenjem cipela na nase noge ustvari navlaci ono sto je protiv nasih obicaja, tradicije i vjere. Ko je prije 60 godina nosio u ansem seheru tene, niko... zar braco Bosnjaci, Bosanci...ne vidite bracu Arape u nasoj bratskoj Saudiji sta nose...nema cipela, gvozderica i cizama (sve sejtanskih rabota), nego samo sandale, mestve i pape.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



istjeraj ti tog mangupa "pametnog"napolje kad u sarajevu bude i ako bude -2o° C par sati i to svaji (ovaj dio nisam skontao, tako da necu nista popraviti) da pa da vidim sta ce onda palamudit, ili on planira zime zimovati u saudiji
Ljudi ne provaljujte se, ocito je da se covjek zajebaje.. Ne bi me cudilo da je ovo neko od nasih forumasa. (sa smislom za humor, moram to dodati)
I nisu ovi problem, problem su oni sto bi da jebu i da kolju.. Ostatak (komentara) je samo nepismen, glup, dosadan i dokon. Jednom rjecju, nepotreban, ali sta ces..
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#114 Komentari na tekstove na SA-X

Post by lahor »

Ne mogu vjerovati da urednistvo dozvalja ovakve komentare pune uvreda i mrznje kao recimo ispod teksta o pjesmi Jel Gaza gdje je Sarajevo bilo....Pokusavam upisati normalan komentar i da podrzim pomenuti projekat ali nazalost nema sanse da se moj komentar upise,dok se uglavnom cetnicki komentari puni uvreda i mrznje objavljuju...Molio bi urednistvo da malo obrati paznju na ovaj slucaj.Preduzmite nesto ili ukinite totalno mogucnost komentarisanja. :sad:
User avatar
karanana
Posts: 47262
Joined: 26/02/2004 00:00

#115 Re: Komentari na tekstove na SA-X

Post by karanana »

bila je nedje tema o ovim komentarima. ima i smijesnih.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#116 Re: Komentari na tekstove na SA-X

Post by spreca »

lahor wrote:Ne mogu vjerovati da urednistvo dozvalja ovakve komentare pune uvreda i mrznje kao recimo ispod teksta o pjesmi Jel Gaza gdje je Sarajevo bilo....Pokusavam upisati normalan komentar i da podrzim pomenuti projekat ali nazalost nema sanse da se moj komentar upise,dok se uglavnom cetnicki komentari puni uvreda i mrznje objavljuju...Molio bi urednistvo da malo obrati paznju na ovaj slucaj.Preduzmite nesto ili ukinite totalno mogucnost komentarisanja. :sad:

meni se to stalno desava stvarno samo pogledajte koliko fasistickih komentara
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#117 Re: Komentari na SAX portalu

Post by hakazvaka »

one komentare il ukinuti il nekako srediti
pa jebote tema tamo o internet explorer, a dole komentari kako to zidovi koriste :x
User avatar
FOLIRANT
Posts: 11
Joined: 11/10/2008 03:02

#118 Re: Komentari na SAX portalu

Post by FOLIRANT »

ostro i na prvu wrote:sax bi stvarno treba uraditi nesto po tom pitanju !
Hajmo ostri noga,ako si vlah nema ni bujruma
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#119 Re: Komentari na SAX portalu

Post by hakazvaka »

FOLIRANT wrote:
ostro i na prvu wrote:sax bi stvarno treba uraditi nesto po tom pitanju !
Hajmo ostri noga,ako si vlah nema ni bujruma
jel to ti i ovdje pokusavas prenijeti komentare tipa onih na portalu? radi atmosfere :lol:
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#120 Re: Komentari na SAX portalu

Post by hakazvaka »

perke wrote:
ledeny wrote:
hakazvaka wrote:kad ce vise ta skripta za kontrolu komentara?
i ja se to isto pitam. stvarno vise nema nikakvog smisla citati one gnusne komentare mladjahnih fasista... :|
ja sam je sebi odavno napravio... i ne samo za komentare, vec i za reklame i jos malo sredio :D kojesta sto mi se nije svidjalo od ovog zadnjeg redizajna

ako koga interesuje, evo objasnjenje:

- treba vam Firefox :D
- extenzija Stylish
- i ovaj userstyle

after:
[img=http://img387.imageshack.us/img387/7448/sarajevoxcomnaslovnicaje2.th.jpg]

before:
[img=http://img510.imageshack.us/img510/9519/beforekm5.th.jpg]

ako poznajete CSS tim bolje, mozete srediti sa-x po svojoj volji

edit: ako imate nekih prijedloga da unaprijedimo ovo, bujrum :D
:lol: :lol:
extra :thumbup:
jednostavno samo div.komentar {display:none;}
i isto ko da ih nikad nije ni bilo ;-)
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#121 Re: Komentari na SAX portalu

Post by Truba »

hehehe redovno čitam da se smijem

prvi komentar na vijest o početku zimskog salona knjige...

slika neka žena prodaje knjige na prošlom salonu


AAAA dobre sise :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Suljagina_Fata
Posts: 43
Joined: 05/06/2008 15:48
Location: šetalište

#122 Re: Komentari na SAX portalu

Post by Suljagina_Fata »

mene strah pročitati članak o zelenoj salati, očekujem komentar dolje 'što zelena? jel to na nacionalnoj osnovi?'
ali moram priznati da se toliko nekad komentarima ismijem (skoro koliko se i iznerviram)...sve je u održavanju zdrave ravnoteže hehe :D
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#123 Re: Komentari na SAX portalu

Post by amortizer »

Pa doklece vise sa-x dozvoljavati bolesnicima da lijece svoje frustracije i komplekse putem komentarisanja clanaka?
Obecali su milion puta, cak i na pp i e-mailove, da ce uvesti registraciju, i ???????????? Odgovara im ocito.
Nadam se da ce pojedinci da Vas tuze, pogotovo roditelji maloljetne djece, npr. clanak "U Stuttgartu im nudili drogu i alkohol". Mozete sprijeciti, ali ne zelite radi publiciteta, sirenje svih oblika mrznje putem vasih komentara. Napomenu koju ste stavili, objesite macku o rep.
Procitajte komentare na prethodnoj temi, pa cete vidjeti da se moze naci i par normalnih ljudio, a ono ostalo....
Sramotno i zalosno.
User avatar
karanana
Posts: 47262
Joined: 26/02/2004 00:00

#124 Re: Komentari na SAX portalu

Post by karanana »

a sta bi uvodjenje registracije rijesilo?
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#125 Re: Komentari na SAX portalu

Post by Truba »

stvarno ima bolesnika

bolesno
više bolesno no na indexu

tamo barem banuju
Locked