Komentari na SAX portalu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Kruler
Posts: 513
Joined: 21/02/2008 10:06

#1 Komentari na SAX portalu

Post by Kruler »

Čitajući komentare na članke Sarajevo-X portala, vrlo lako bi se mogao izvući zaključak da veoma velika većina komentatora ima IQ oko -47. Doduše, ovdje bi se mogla povući paralela i sa YouTube komentarima što bi naredni strip moglu učiniti validnim i za ovaj portal:

Image

Ukoliko utvrdimo da je navedeno tačno, na snagu stupa "John Gabriel's greater Internet fuckwad" teorija koja glasi:

Image

Naravno, pod predpostavkom da se zaista radi o normalnim osobama.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: Komentari na SAX

Post by mIRCerka »

Vidis, to je nesto sto meni smeta od pocetka samog - slobodno komentarisanje na portalu.
To rade i na drugim sajtovima, i vidis i sam da tu neki frikovi lijece svoje frustracije.
Vec duze vrijeme puno vremena se trosi na pracenje komentara i javljanje urednicima portala gdje trebaju cistiti gdje trebaju zakljucati skroz. Obzirom da Sarajevo-x nema potrebe na ovaj nacin nabijati posjecenost, ovome se vrlo brzo staje u kraj. Naime, uskoro ce komentarisanje na portalu biti kontrolisano bilo putem registracije bilo putem odobravanja komentara, i jedino sto nama preostaje jeste da jos par dana trpimo izljeve nedostatka inteligencije i odgoja :D
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#3 Re: Komentari na SAX

Post by nokia6170 »

mIRCerka wrote:Vidis, to je nesto sto meni smeta od pocetka samog - slobodno komentarisanje na portalu.
To rade i na drugim sajtovima, i vidis i sam da tu neki frikovi lijece svoje frustracije.
Vec duze vrijeme puno vremena se trosi na pracenje komentara i javljanje urednicima portala gdje trebaju cistiti gdje trebaju zakljucati skroz. Obzirom da Sarajevo-x nema potrebe na ovaj nacin nabijati posjecenost, ovome se vrlo brzo staje u kraj. Naime, uskoro ce komentarisanje na portalu biti kontrolisano bilo putem registracije bilo putem odobravanja komentara, i jedino sto nama preostaje jeste da jos par dana trpimo izljeve nedostatka inteligencije i odgoja :D
mislim da nije demokratski odobravati komentare necije pa onda ih pustati u javnost.
sasvim je demokratski pustiti da svak napise sta zeli, pa onda izbrisati, sankcionisati, banovati i slicno. cenzura te vrste nije potrebna ovoj stranici, jer moze upasti u zamku da se stvori misljenje protekcije podobnih i sankcije nepodobnih forumasa.

pregledanjem komentara i njihovim odobravanjem, sa-x krsi automatski svoje vlastito pravilo da nije odgovoran za pisanja forumasa. na ovaj nacin (pregledanjem-odobravanjem) upravo onda redakcija sa-x-a postaje autor svakog objavljenog posta na forumu i snosi odgovornost za pisanje.

smatram da ta vrsta kontrole nije potrebna sa-x-u.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4 Re: Komentari na SAX

Post by mIRCerka »

nokia6170 wrote:
mIRCerka wrote:Vidis, to je nesto sto meni smeta od pocetka samog - slobodno komentarisanje na portalu.
To rade i na drugim sajtovima, i vidis i sam da tu neki frikovi lijece svoje frustracije.
Vec duze vrijeme puno vremena se trosi na pracenje komentara i javljanje urednicima portala gdje trebaju cistiti gdje trebaju zakljucati skroz. Obzirom da Sarajevo-x nema potrebe na ovaj nacin nabijati posjecenost, ovome se vrlo brzo staje u kraj. Naime, uskoro ce komentarisanje na portalu biti kontrolisano bilo putem registracije bilo putem odobravanja komentara, i jedino sto nama preostaje jeste da jos par dana trpimo izljeve nedostatka inteligencije i odgoja :D
mislim da nije demokratski odobravati komentare necije pa onda ih pustati u javnost.
sasvim je demokratski pustiti da svak napise sta zeli, pa onda izbrisati, sankcionisati, banovati i slicno. cenzura te vrste nije potrebna ovoj stranici, jer moze upasti u zamku da se stvori misljenje protekcije podobnih i sankcije nepodobnih forumasa.

pregledanjem komentara i njihovim odobravanjem, sa-x krsi automatski svoje vlastito pravilo da nije odgovoran za pisanja forumasa. na ovaj nacin (pregledanjem-odobravanjem) upravo onda redakcija sa-x-a postaje autor svakog objavljenog posta na forumu i snosi odgovornost za pisanje.

smatram da ta vrsta kontrole nije potrebna sa-x-u.
Da si ti meni ziv i zdrav, govori se o portalu ne o forumu, i komentarima ispod clanaka.
Ima vise nacina da se tome stane u kraj, ja navedoh dva. To ce se regulisati, jer su komentari ispod clanaka na PORTALU uglavnom odron.
Pogledaj kako je to sredjeno na dnevnik.hr. Moras biti registrovan da bi komentarisao clanke.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#5 Re: Komentari na SAX

Post by karanana »

kada govorimo o odobravanju komentara, jeli govorimo o forumskom dijelu sajta ili govorimo o komentarima na clanke sa glavne stranice?

sto se tice tih komentara na clanke, mislim da je odobravanje ok, ali na forumu mislim da bi to bilo bas beze.

edit: sad vidim odgovor na ovo moje pitanje
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#6 Re: Komentari na SAX

Post by Alfons Kauders »

problem je sto su na forumu redovni korisnici, zna se neki red... dok tamo pise ko stigne...

treba samo staviti da registrirani korisnici mogu komentarisat i cao, a ne stoka u prolazu...
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#7 Re: Komentari na SAX

Post by nokia6170 »

mIRCerka wrote:
nokia6170 wrote:
mIRCerka wrote:Vidis, to je nesto sto meni smeta od pocetka samog - slobodno komentarisanje na portalu.
To rade i na drugim sajtovima, i vidis i sam da tu neki frikovi lijece svoje frustracije.
Vec duze vrijeme puno vremena se trosi na pracenje komentara i javljanje urednicima portala gdje trebaju cistiti gdje trebaju zakljucati skroz. Obzirom da Sarajevo-x nema potrebe na ovaj nacin nabijati posjecenost, ovome se vrlo brzo staje u kraj. Naime, uskoro ce komentarisanje na portalu biti kontrolisano bilo putem registracije bilo putem odobravanja komentara, i jedino sto nama preostaje jeste da jos par dana trpimo izljeve nedostatka inteligencije i odgoja :D
mislim da nije demokratski odobravati komentare necije pa onda ih pustati u javnost.
sasvim je demokratski pustiti da svak napise sta zeli, pa onda izbrisati, sankcionisati, banovati i slicno. cenzura te vrste nije potrebna ovoj stranici, jer moze upasti u zamku da se stvori misljenje protekcije podobnih i sankcije nepodobnih forumasa.

pregledanjem komentara i njihovim odobravanjem, sa-x krsi automatski svoje vlastito pravilo da nije odgovoran za pisanja forumasa. na ovaj nacin (pregledanjem-odobravanjem) upravo onda redakcija sa-x-a postaje autor svakog objavljenog posta na forumu i snosi odgovornost za pisanje.

smatram da ta vrsta kontrole nije potrebna sa-x-u.
Da si ti meni ziv i zdrav, govori se o portalu ne o forumu, i komentarima ispod clanaka.
Ima vise nacina da se tome stane u kraj, ja navedoh dva. To ce se regulisati, jer su komentari ispod clanaka na PORTALU uglavnom odron.
Pogledaj kako je to sredjeno na dnevnik.hr. Moras biti registrovan da bi komentarisao clanke.
:D ok, lapsus linguae, ili ti lapsus tastaturae...mislio sam da se odnosilo na sve vrste komentara, ukljucujuci i forumske
Last edited by nokia6170 on 21/11/2008 10:31, edited 1 time in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8 Re: Komentari na SAX

Post by mIRCerka »

Alfons Kauders wrote:problem je sto su na forumu redovni korisnici, zna se neki red... dok tamo pise ko stigne...

treba samo staviti da registrirani korisnici mogu komentarisat i cao, a ne stoka u prolazu...
Ja sam vec Sefu to prenijela, rekao je srediti cim bude imao vremena, jer mu previse vremena oduzima svaka prijava neprimjerenih komentara.
NokAi :D nije fol u odobravanju PODOBNIH komentara, vec PRIMJERENIH. Haman isto ko na forumu. Samo sto ovdje nakon sto neki post bude ocijenjen kao neprimjeren, post biva obrisan :D

Nego, samo htjedoh javiti da ce se to uskoro srediti i da se strpimo svi.
User avatar
krivorijek
Posts: 688
Joined: 13/02/2008 11:58
Location: Iščašenja ili preloma?

#9 Re: Komentari na SAX

Post by krivorijek »

Da, da, komentare clanaka obavezno moderirati. Ja sam se vec nacito pravo ruznih stvari. Sjecam se komentara clanka poslije zadnje kvalifikacione utakmice fudbalske reprezentacije - grozno! Uzas zivi! To ovakvom jednom portalu uopste ne treba. A ne znam vala ni kojem bi trebalo, al hajd...
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#10 Re: Komentari na SAX

Post by nokia6170 »

mIRCerka wrote:
Alfons Kauders wrote:problem je sto su na forumu redovni korisnici, zna se neki red... dok tamo pise ko stigne...

treba samo staviti da registrirani korisnici mogu komentarisat i cao, a ne stoka u prolazu...
Ja sam vec Sefu to prenijela, rekao je srediti cim bude imao vremena, jer mu previse vremena oduzima svaka prijava neprimjerenih komentara.
NokAi :D nije fol u odobravanju PODOBNIH komentara, vec PRIMJERENIH. Haman isto ko na forumu. Samo sto ovdje nakon sto neki post bude ocijenjen kao neprimjeren, post biva obrisan :D

Nego, samo htjedoh javiti da ce se to uskoro srediti i da se strpimo svi.
ma znam znam, al znas i ti nas, jebo ti nas ;) mi sve okrenemo u pogresnom pravcu, pa se primjereno tumaci subjektivnom podobnoscu :roll:
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#11 Re: Komentari na SAX

Post by terapija »

Ja mislim da treba dozvoliti komentare samo ukoliko se prethodno registrira.
To je cesta praksa na mnogim portalima.
Jer ionako je mnostvo clanaka nemoguce komentarisati.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#12 Re: Komentari na SAX

Post by Maraschino »

Meni licno na forumu smetaju '' jastrebovi'' koji ulete razbucaju temu, dobiju banove a tema ide pod kljuc. :(

Uvijek ima neko kome se neka tema ne dopada ( kao i meni ) ali ako doprinese skretanju sa teme, treba da dobije ban a tema ostaje dok se postavljac iste ne oglasi ili sama padne u zaborav.

Bolje je ako se vec nagomilalo tema za koje je opalo interesovanje, krenuti od kraja i cistiti.


p.s. za ove komentare na naslovnici, nemam rijeci, ili ih zabraniti ili filtrirati
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#13 Re: Komentari na SAX

Post by jedna »

mIRCerka wrote:
nokia6170 wrote:
mIRCerka wrote:Vidis, to je nesto sto meni smeta od pocetka samog - slobodno komentarisanje na portalu.
To rade i na drugim sajtovima, i vidis i sam da tu neki frikovi lijece svoje frustracije.
Vec duze vrijeme puno vremena se trosi na pracenje komentara i javljanje urednicima portala gdje trebaju cistiti gdje trebaju zakljucati skroz. Obzirom da Sarajevo-x nema potrebe na ovaj nacin nabijati posjecenost, ovome se vrlo brzo staje u kraj. Naime, uskoro ce komentarisanje na portalu biti kontrolisano bilo putem registracije bilo putem odobravanja komentara, i jedino sto nama preostaje jeste da jos par dana trpimo izljeve nedostatka inteligencije i odgoja :D
mislim da nije demokratski odobravati komentare necije pa onda ih pustati u javnost.
sasvim je demokratski pustiti da svak napise sta zeli, pa onda izbrisati, sankcionisati, banovati i slicno. cenzura te vrste nije potrebna ovoj stranici, jer moze upasti u zamku da se stvori misljenje protekcije podobnih i sankcije nepodobnih forumasa.

pregledanjem komentara i njihovim odobravanjem, sa-x krsi automatski svoje vlastito pravilo da nije odgovoran za pisanja forumasa. na ovaj nacin (pregledanjem-odobravanjem) upravo onda redakcija sa-x-a postaje autor svakog objavljenog posta na forumu i snosi odgovornost za pisanje.

smatram da ta vrsta kontrole nije potrebna sa-x-u.
Da si ti meni ziv i zdrav, govori se o portalu ne o forumu, i komentarima ispod clanaka.
Ima vise nacina da se tome stane u kraj, ja navedoh dva. To ce se regulisati, jer su komentari ispod clanaka na PORTALU uglavnom odron.
Pogledaj kako je to sredjeno na dnevnik.hr. Moras biti registrovan da bi komentarisao clanke.

Ne znam bas koliko je to sređeno na dnevnik.hr. pa njihovi komentari vrve od fašizma i nacionalizma. A komentari na sa-x tjeraju me na povraćanje. Upravo sam čitala vijest o navodnom prelasku M. Jacksona na islam. O Bože, kakve debilane. Ne znam da li su komentari vise smijesni ili zalosni
User avatar
shiz
Posts: 601
Joined: 19/09/2007 15:38
Location: Izmedju krajnosti

#14 Re: Komentari na SAX

Post by shiz »

...pokazuju koliko ima mržnje i primitivizma oko nas, i da, tjeraju na povraćanje.
User avatar
Babayaro
Posts: 147
Joined: 05/11/2004 09:50
Location: U Bosni, zemlji cudesa...

#15 Re: Komentari na SAX

Post by Babayaro »

Ma ukinut skroz komentare clanaka, ko hoce da neki clanak komentarise otvori temu ovdje i onda se komentarise po pravilima foruma...
100% formula na tabli :thumbup:
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#16 Re: Komentari na SAX

Post by vratnik »

Krivi su oni sto radi veceg tiraza dopustaju da se komentarisu (za nas idiote) preosjetljive teme, a zabrane komentare na bezazlenim clancima. A to znaci oni koji stavljaju vijesti na portal. Po sistemu, i losa reklama je dobra reklama... Ja vidim da od zalbi moderaciji nema nista. A ni od konkretnih savjeta kako bi se tome moglo stati u kraj: npr. predlozio sam moderaciji da prije nego sto postave neku vijest, da napisu i prvi komentar na istu, ko to prati primjetice da je vecinom tako, ako prvi komentar bude odron, onda je ostatak jos gori... Ali nista naravno od toga, posto i ovaj portal (bez obzira na to koliko ga mi svi voljeli, ne?) treba gledanost, tiraz, a ocito je da nema boljeg nacina za tiraz od pljuvanja. Valjda su to naucili od dnevnih novina..
Tako da sam ja odlucio da okrenem brigu na veselje, ako sam prvi onda postavim nesto sto sve okrene na salu (cak i kad je humor potpuno pogresan u tom trenutku) ali bolje i to nego ovi sto tastaturama ratuju.. i hebu majke jedni drugim.. Moj savjet dakle: cim vidite neki clanak koji bi mogao izazvati lavinu odron komentara, preduhitrite ih, napisite vic, kopirajte text iz wikipedije, bilo sta.. Ovi idioti sto se vrijedjaju prostim (posto su za prosto prosirene preglupi) recenicama nisu u stanju da citaju duzi tekst, a i kad vide da nisu na prvih deset komentara odustanu.
(fakat mi sa-x ide na zivce zbog ovih komentara, nije nikako dobro to sto radite...)

I da dodam samo: koga interesuje da li je Michael Jackson primio islam? I zasto je to vijest koju mozemo komentarisati? (da navedem samo jednu od danas..)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#17 Re: Komentari na SAX

Post by mIRCerka »

vratnik wrote:Krivi su oni sto radi veceg tiraza dopustaju da se komentarisu (za nas idiote) preosjetljive teme, a zabrane komentare na bezazlenim clancima. A to znaci oni koji stavljaju vijesti na portal. Po sistemu, i losa reklama je dobra reklama... Ja vidim da od zalbi moderaciji nema nista. A ni od konkretnih savjeta kako bi se tome moglo stati u kraj: npr. predlozio sam moderaciji da prije nego sto postave neku vijest, da napisu i prvi komentar na istu, ko to prati primjetice da je vecinom tako, ako prvi komentar bude odron, onda je ostatak jos gori... Ali nista naravno od toga, posto i ovaj portal (bez obzira na to koliko ga mi svi voljeli, ne?) treba gledanost, tiraz, a ocito je da nema boljeg nacina za tiraz od pljuvanja. Valjda su to naucili od dnevnih novina..
Tako da sam ja odlucio da okrenem brigu na veselje, ako sam prvi onda postavim nesto sto sve okrene na salu (cak i kad je humor potpuno pogresan u tom trenutku) ali bolje i to nego ovi sto tastaturama ratuju.. i hebu majke jedni drugim.. Moj savjet dakle: cim vidite neki clanak koji bi mogao izazvati lavinu odron komentara, preduhitrite ih, napisite vic, kopirajte text iz wikipedije, bilo sta.. Ovi idioti sto se vrijedjaju prostim (posto su za prosto prosirene preglupi) recenicama nisu u stanju da citaju duzi tekst, a i kad vide da nisu na prvih deset komentara odustanu.
(fakat mi sa-x ide na zivce zbog ovih komentara, nije nikako dobro to sto radite...)

I da dodam samo: koga interesuje da li je Michael Jackson primio islam? I zasto je to vijest koju mozemo komentarisati? (da navedem samo jednu od danas..)
Trebate prvo nauciti da moderatori rade na forumu, ne na portalu, na portalu KAD STIGNU gazde pociste komentare, a koga interesuje to za Jacksona? Iste one koji prate vijesti o Brangelini...svaka vijest ima svoju publiku...
User avatar
HAL9000
Posts: 281
Joined: 29/10/2006 01:33

#18 Re: Komentari na SAX

Post by HAL9000 »

Babayaro wrote:Ma ukinut skroz komentare clanaka, ko hoce da neki clanak komentarise otvori temu ovdje i onda se komentarise po pravilima foruma...
100% formula na tabli :thumbup:
Bas ovo htjedoh i ja napisati. Apsolutno se slazem. :thumbup:
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#19 Re: Komentari na SAX

Post by vratnik »

Sustina, a ne forma, ako moze. Ili ti sad nista nisi mogla skontati od ovoga sto ja napisah (zato sto si moderacija, a ne uposlenik portala sarajevo-x)?
A za vijest o jacksonu.. Haj postaviti vijest, ali dati mogucnost da se ista komentarise je neodgovorno. Ne radi se o mom, ili tvom komentaru vec o ljudima koji isto tako znaju citati nas jezik..
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#20 Re: Komentari na SAX

Post by vratnik »

HAL9000 wrote:
Babayaro wrote:Ma ukinut skroz komentare clanaka, ko hoce da neki clanak komentarise otvori temu ovdje i onda se komentarise po pravilima foruma...
100% formula na tabli :thumbup:
Bas ovo htjedoh i ja napisati. Apsolutno se slazem. :thumbup:
#

evo i od mene :thumbup: :thumbup: :thumbup:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#21 Re: Komentari na SAX

Post by mIRCerka »

vratnik wrote:Sustina, a ne forma, ako moze. Ili ti sad nista nisi mogla skontati od ovoga sto ja napisah (zato sto si moderacija, a ne uposlenik portala sarajevo-x)?
A za vijest o jacksonu.. Haj postaviti vijest, ali dati mogucnost da se ista komentarise je neodgovorno. Ne radi se o mom, ili tvom komentaru vec o ljudima koji isto tako znaju citati nas jezik..
Sve ja to kontam. U prvom postu napisah lijepo da ce se i to srediti ovih dana jer se sve vise otima kontroli.
Sta se tu ima vise raspravljati?
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#22 Re: Komentari na SAX

Post by Epitop »

Zašto su zabranjeni komentari kada si u pitanje slike manekenki, glumica, modela i sl.? Bolje o njima komentaristi nego o vjestima iz naše zemlje koje su uvijek iste godinama.
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#23 Re: Komentari na SAX

Post by vratnik »

mIRCerka wrote:
vratnik wrote:Sustina, a ne forma, ako moze. Ili ti sad nista nisi mogla skontati od ovoga sto ja napisah (zato sto si moderacija, a ne uposlenik portala sarajevo-x)?
A za vijest o jacksonu.. Haj postaviti vijest, ali dati mogucnost da se ista komentarise je neodgovorno. Ne radi se o mom, ili tvom komentaru vec o ljudima koji isto tako znaju citati nas jezik..
Sve ja to kontam. U prvom postu napisah lijepo da ce se i to srediti ovih dana jer se sve vise otima kontroli.
Sta se tu ima vise raspravljati?
Nema se nista raspravljati. Ja samo konkretno gore napisah prijedloge kako da zacepimo usta ovim "komentatorima" dok se mogucnost komentarisanja ne ukine. A temu ako ti smeta, ili mislis da se nema sta raspravljati, zakljucaj.
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#24 Re: Komentari na SAX

Post by vratnik »

Epitop wrote:Zašto su zabranjeni komentari kada si u pitanje slike manekenki, glumica, modela i sl.? Bolje o njima komentaristi nego o vjestima iz naše zemlje koje su uvijek iste godinama.
To je ono sto i mene interesuje... (ili preciznije, sto mi ide na zivce..). Znaci da postoji neko ko to odlucuje.. Lozionicar, provokator, avazlija, ili kako da ga nazovem.. Gebels?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#25 Re: Komentari na SAX

Post by mIRCerka »

vratnik wrote:
mIRCerka wrote:
vratnik wrote:Sustina, a ne forma, ako moze. Ili ti sad nista nisi mogla skontati od ovoga sto ja napisah (zato sto si moderacija, a ne uposlenik portala sarajevo-x)?
A za vijest o jacksonu.. Haj postaviti vijest, ali dati mogucnost da se ista komentarise je neodgovorno. Ne radi se o mom, ili tvom komentaru vec o ljudima koji isto tako znaju citati nas jezik..
Sve ja to kontam. U prvom postu napisah lijepo da ce se i to srediti ovih dana jer se sve vise otima kontroli.
Sta se tu ima vise raspravljati?
Nema se nista raspravljati. Ja samo konkretno gore napisah prijedloge kako da zacepimo usta ovim "komentatorima" dok se mogucnost komentarisanja ne ukine. A temu ako ti smeta, ili mislis da se nema sta raspravljati, zakljucaj.
da mi smeta, ne bi je ni bilo :D
a raspravismo sve :D mozemo samo lagano, takticki, uticati da se CIM CIM PRIJE te promjene HAPLICIRAJU...
jer pored svega ovdje, smorise me likovi PPovima vezano za komentare na sajtu, s cim ja nemam nista... :D

sto se manekenki tice i slicno, komentari se zakljucaju nakon par komentarar tipa "picku bi joj lizo mrtvog mi oca"...bukvalno...
Locked