Komentari na KLIX-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
apsidejzi
Posts: 8262
Joined: 25/05/2013 23:49

#26 Re: Komentari na KLIX-u

Post by apsidejzi »

karanana wrote:Bude nekad pravo smijesnih komentara.

A i "nasih" bolesnika ima itekako.
Meni je zanimljivo kako na svakom tekstu, al bukvalno na svakom, neko nekako poveze Bakira/Fadila ali i srbe sa radnjom i to u negativnom kontekstu. Znaci, ono je za mene jedan oblik umjetnosti. Otvori bilo koji clanak, naces da je neko nekako iskoristio tekst i povezao ga sa Bakirom, SDA ili srbima. Tema moze biti o bilo cemu :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#27 Re: Komentari na KLIX-u

Post by insomnia78 »

Sto je najgore nista. Jedino cega se mogu sjetiti da sam napiso da dzeparenje nije pljacka
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#28 Re: Komentari na KLIX-u

Post by Edin H. »

insomnia78 wrote:Sto je najgore nista. Jedino cega se mogu sjetiti da sam napiso da dzeparenje nije pljacka

Auuu, e to je vec za robije, a ne samo dozivotnog bana.

Pa kako kategoriziras dzeparenje?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#29 Re: Komentari na KLIX-u

Post by insomnia78 »

Pa valjda je kradja jebem li je.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#30 Re: Komentari na KLIX-u

Post by Edin H. »

insomnia78 wrote:Pa valjda je kradja jebem li je.

Jest' vala :D
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#31 Re: Komentari na KLIX-u

Post by drastic »

karanana wrote:Bude nekad pravo smijesnih komentara.

A i "nasih" bolesnika ima itekako.
bilo je prije godina stvarno duhovitih likova, ne znam gdje su nestali
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#32 Re: Komentari na KLIX-u

Post by insomnia78 »

Svako ko jos imalo sumnja u namjere vlasnika klixa neka ode na clanak o samoubistvu petnaestogodisnjakinje u Zenici i nek procita komentare. Komentare koji nisu zakljucani kao kada se pise o Dzeki i kojekakvim jebaljkama
mesarkasapin
Posts: 91
Joined: 30/11/2016 13:20

#33 Re: Komentari na KLIX-u

Post by mesarkasapin »

I meni zaista smeta šta se sve dopušta, jer je prosto nemoguće da moderatori ne vide pojedine komentatore. Dobro OK, može ti promaći par komentara, ali kad se bolesnik registruje i ostavlja dnevno 100 komentara koji pozivaju na klanje novorođenčadi, ili vrijeđanja vjere, onda mi je jasno da se to NAMJERNO dopušta, i to sve zbog prokletih klikova. Ali i dalje ne kontam, kakva je svrha ostaviti jednog takvog a otjerati barem 10 normalnih? A što se tiče "naših i njihovih", skoro pa je podjednako. Ima onaj "naš" koji stalno piše o "Babi Stani", a i "njihov" koji smara sa 23%. Ali zaista se ne mogu oteti dojmu da su to ljudi totalno bez života, sa nekakvom nepotrebnom mržnjom i valjda misle da nešto postižu sa tim, a zapravo ne shvataju kako ispadaju jadni i bijedni u očima drugih (bez obzira što je anonimno). Jedino što je donekle zabrinjavajuće jeste što su oni među nama, ali donekle tješi što su istinski mali miševi koji ne smiju progovoriti u javnosti o bilo čemu, pa im onda ovo dođe kao terapiju. Ja ih pretežno ignorišem, ali opet svejedno zamjeram klixu što to namjerno dopušta. Na srpskom Blicu je nemoguće to raditi i fakat ih cijenim zbog toga.
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#34 Re: Komentari na KLIX-u

Post by Sanchez22 »

Kad se sjetim kiksera,kako je provocirao raju tamo :D
Cak i na drugim portalima je vrijedjao sve sto ima veze sa BiH :-D
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#35 Re: Komentari na KLIX-u

Post by pink floydd »

Ja nikako ne vidim komentare na portalu...šta bi moglo bit ?
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#36 Re: Komentari na KLIX-u

Post by Sociolog »

Ne znam, sto ih nas Federalni mup, preko svoje informaticke sluzbe ne registruje, preko Ip, vodi pod prismotrom ili sl.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#37 Re: Komentari na KLIX-u

Post by animus »

Ovo dopuštanje pisanja uvreda i nebuloza nije bas naivno. Na osnovu tih komentara neko stvara misljenje o nekom narodu. Nazalost zivimo u vremenu kada imamo citave generacije koje odrastaju bez skoro ikakvog kontakta sa pripadnicima drugih naroda (Ante iz Mostara). Kada se ljudi ne poznaju i procitaju onakve bolesne komentare mozemo samo zamisliti sta se desava u tom glavama.

Nedavno je bila ona prica u nekoj emisiji na rtrs kad su objavili neke komentare sa klixa kao primjer sta se misli o srbima u federaciji. Taj primjer je kasnije danima ponavljan i u drugim medijima. Tesko je i zamisliti stetu koja se time napravila.

Smjesno je da ne reaguje niti jedna od silnih agencija koje bi mogle biti nadlezne.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#38 Re: Komentari na KLIX-u

Post by animus »

insomnia78 wrote:Sto je najgore nista. Jedino cega se mogu sjetiti da sam napiso da dzeparenje nije pljacka
Zar se moze tamo biti banovan. Ja sam urednicima bas svasta pisao da isprovociram reakciju ali jok nista. Ti di izgleda bas bio peh.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#39 Re: Komentari na KLIX-u

Post by L u c i f e r »

animus wrote:Ovo dopuštanje pisanja uvreda i nebuloza nije bas naivno. Na osnovu tih komentara neko stvara misljenje o nekom narodu. Nazalost zivimo u vremenu kada imamo citave generacije koje odrastaju bez skoro ikakvog kontakta sa pripadnicima drugih naroda (Ante iz Mostara). Kada se ljudi ne poznaju i procitaju onakve bolesne komentare mozemo samo zamisliti sta se desava u tom glavama.

Nedavno je bila ona prica u nekoj emisiji na rtrs kad su objavili neke komentare sa klixa kao primjer sta se misli o srbima u federaciji. Taj primjer je kasnije danima ponavljan i u drugim medijima. Tesko je i zamisliti stetu koja se time napravila.

Smjesno je da ne reaguje niti jedna od silnih agencija koje bi mogle biti nadlezne.
Nema ovdje države.

Samo primitivna balkanska plemena, sa malom manjinom civilizovanih i racionalnih ljudi...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40 Re: Komentari na KLIX-u

Post by Alfons Kauders »

Edin H. wrote:
insomnia78 wrote:Sto je najgore nista. Jedino cega se mogu sjetiti da sam napiso da dzeparenje nije pljacka

Auuu, e to je vec za robije, a ne samo dozivotnog bana.

Pa kako kategoriziras dzeparenje?
Ja na portalu imam permanentni ban cisto zato jer sam ukazao na gramaticke greske u clanku. Nisam ukupno ostavio 5 komentara, nisam nista psovao ili provocirao, samo napisao da imaju greske u tekstu i da su nepismeni (to za Klix "novinare" jebiga i nije uvreda, vec precizan opis).

Dakle, ima moderacije - kada im kazes da ne znaju razliku izmedju ć i č, to je za dozivotni ban.

Kada napises kako treba potamaniti sve vlahe, balije ili skutore, ne samo da te ne banuju, vec dobijes par stotina lajkova.

Novinarski olos.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#41 Re: Komentari na KLIX-u

Post by victom »

Smjesno je da ne reaguje niti jedna od silnih agencija koje bi mogle biti nadlezne.
ti se šališ ?
pa pogledaj youtube, tamo su komentari 10x gori nego na klixu. klix je institucija za youtube.
i niko nije došao na ideju za cenzurise youtube.

tačno je da klix ima mngo frustriranih komentatora, ali po meni zensura je gora opcija, nego par bolesnih komentara.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#42 Re: Komentari na KLIX-u

Post by Alfons Kauders »

Evo jebote, praznik, gledam iz kancelarije kako raja pici na brda i kako se pale vatre... Jedva cekam da odradim svoje pa da se ispalim oko 1400-1500... I procitam vijest o stradanju 40-godisnjeg planinara iz Jablanice.

Komentari otvoreni i gamad vec vrijedja covjeka.

Nekim ljudima jednostavno nema pomoci. Otisli su predaleko i ucinili bi im uslugu kada bi ih strijeljali.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#43 Re: Komentari na KLIX-u

Post by Edin H. »

◾Twitter refused to remove a cartoon depicting male ethnic minority migrants abusing a semi-naked white woman while stabbing her baby to death on the grounds it was not in breach of its "hateful conduct policy"
◾YouTube refused to remove a video entitled "Jews admit organizing White Genocide" on the basis it "did not cross the line into hate speech"
◾On Facebook there were openly anti-Semitic and Islamophobic community pages such as "Ban Islam". Facebook removed some posts but not the community pages themselves because its policy allows criticism of religion, but not hate against people because of their religion
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#44 Re: Komentari na KLIX-u

Post by burekodsira »

pa ne pravi ni kiks ni jutub ni niko iz njihove družine zakone... ko se osjeća uvrijeđen fino lijepo tužba pa će sud odlučiti... kad ih se tako opali po ušima redovno, prekontaće uređivačku politiku, ako im do tad već ne zavrnu pipu (u normalnim državama).
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#45 Re: Komentari na KLIX-u

Post by karanana »

Opet ista prica. Ja generalno napiso, nisam rekao ni za koga specificno, kako bi se posexao sa pokojom trebom na ladies noci u cinema cityju. Odmah izbrisali. A kakve bljuvotine ostaju.....sve gore i gore......
Ili ko sto neko rece kad im ukazes na nepismenost......fuj bagra nepismena tamo......
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#46 Re: Komentari na KLIX-u

Post by exliberal-ex »

Znate da su bolesnici zasto ih citate?
Ja procitam vijest ako me interesuje ali komentare sam prestao davno da citam, nemozete promjenit njihovo "misljenje" ako ga i imaju zasto onda svoje mozdane celije opterecujete sa budalama

Ocito je da moderatori dozvoljavaju bljuvotine ali samo do neke njihove granice ( koja je veoma :? ) , sad sto je ta granica nenormalna....nije do nas

Ima ona izreka nikad se sa budalom neraspravljaj jer se onda spustas na njihov nivo a kad si na njihovom nivou oni su jaci...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#47 Re: Komentari na KLIX-u

Post by Nadzorna_ploca »

Ja udjem na komentare da se ismijem jer cesto bude prejakih komentara. Ostalo ne bih puno komentarisao, internet i tastatura svasta trpe.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#48 Re: Komentari na KLIX-u

Post by cyprus »

Ajatolah_ wrote:Osim nacionalizma, najčešće su nabijeni depresijom i kukanjem... Ako je neka nepolitička vijest izvan BiH, odmah ide ono "a kod nas..." sa nekakvim depresivnom notom. Ono, lupam, članak o uspješnoj prezervaciji populacije orangutana u Indoneziji, znaš da automatski ide komentar kako kod nas ima puno majmuna u [ubaci random instituciju]. :D Evo sad otvorim random članak kako je Instagram došao do 700.000.000 korisnika, vidim odmah naravno komentar kako je sreća da Novalić nije na Instagramu jer bih odmah uveo porez... Ljudi su postali toliko opterećeni da ne možeš naći temu da se nekome ne prividi Novalić, Dodik, Bakir i ostala klapa.

Kod malo ozbiljnijih tema pljušte teorije zavjere.

Pametni ili duhoviti komentari ne čine 2% onog smeća tamo.
E te stvari me možda i više nerviraju nego nacionalistički proljev... Na njega sam naviko, ali nije mi jasno što se svaka jebena vijest mora povezat sa nekim našim političko-društvenim šemama... A teorije zavjere su posebna priča... Tačno mi se čini da su pobornici tih teorija postali većina u društvu...
wowausername
Posts: 115
Joined: 21/06/2017 18:50
Location: Sarajevo

#49 Re: Komentari na KLIX-u

Post by wowausername »

Samo mi ne ide u glavu sto se nasi FUP-ovci malo ne zanimaju sa tim bolesnicima.. zakonski gledano, mogli bi odgovarati krivicno bez problema. Kad god gledas komentare, nevjerovatne bolesnoce.. mislim na clanke iz politike i crne hronike prvenstveno, a ne stvari tipa sto forumas karanana kaze. Kako god okrenes, perverzni komentari nece nikoga uvrijediti na emotivnom nivou.. ali ovo ostalo, bude ti zao, s obzirom da su velike sanse da to pisu neki poznanici, i sl. koji inace uspjesno kriju tu nenormalnu mrznju.

Da ih malo pocnu kaznjavati, mogli bi brzo napuniti budzet.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#50 Re: Komentari na KLIX-u

Post by karanana »

ja cak ni ne mislim da su mnogi od ovih nacionalisticko-fasistickih komentara stvarni, dakle ne mislim ni da njihovi autori bas tako razmisljaju. mozda na nizem nivou autori i jesu nacionalisti i fasisti, ali ono sto napisu jos uvecaju da bi dobili na popularnosti i da zapale jos vise raju i komentare.

ali hajde to stoka administratorsko novinarska....ali brisu moje ljubavne poruke prema lijepim curama......nepismena djubrad, bolje se skolujte i naucite kako pisati i prevoditi a ne samo koristiti google translate i sramotiti se sa tekstovima.
Locked