KOME SMETA GORAN

User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#426 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Challenger__ »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ti imaš djetinjasto razmišljanje pa si se uhvatio fotografije. Fotografija je samo jedan od primjera a naveo sam do sada bar pet pa ne bih da se ponavljam.
Za šta primjer? Da je bio "nacista"?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#427 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Challenger__ »

Drvosječo, ponavljam. Složiču se sa tobom oko mase domaćih i vanjskih tema ali NE MOGU DA VJERUJEM kakav "argument" si posegao da dokažeš nedokazivo.

Infantilno, djetinje, presmješno.


:kiss:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#428 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Challenger__ wrote:Drvosječo, ponavljam. Složiču se sa tobom oko mase domaćih i vanjskih tema ali NE MOGU DA VJERUJEM kakav "argument" si posegao da dokažeš nedokazivo.

Infantilno, djetinje, presmješno.


:kiss:
Vidi, ok, imaš pravo na svoje mišljenje, ja se ne slažem sa tvojim i to je kraj priče. Nemoj samo još posegnuti, a malo ti fali, da kao krunski dokaz svoje teze o Andriću kažeš vidi mi glOve, takvi su mi najdraži. :mrgreen: Samo za kraj da dodam da je interesantno da nisi komentirao stav Adnrića o Albaniji koji sam postavio da ne kažeš opet fotografija. Mislim da su nacisti bili oduševljeni njegovom idejom da Jugoslaviji daju dio Albanije pa odatle vidim i vezu njegovog prisustva potpisivanju Trojnog pakta kojem je kao diplomata dao legitimitet. Ipak stvari treba povezivati a ne samo vjerovati u ono što je onaj sistem plasirao. Ako je Andrić bio takva moralna neoprikosnovena veličina zašto kao Adenauer nije odbio službovanje u jednom takvom đavoljem okruženju kao što je Berlin bio tih godina? Frapiran sam nedostatkom tvog zdravog rasuđivanja.

Ponavljam da ovim ne dovodim u pitanje Andrićevu veličinu kao pisca i njegov doprinos književnosti općenito.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#429 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Ned071 »

Andric je fasista jer je razradio plan iseljavanja Bosnjaka iz Kraljevine u Tursku. To se danas zove etnicko ciscenje. Kome trebaju dokazi lako ce ih naci u njegovim spisima. Posebice Sabini koja niocemu nista ne zna a voli drzat pridike "svisoka".
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#430 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Challenger__ »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Vidi, ok, imaš pravo na svoje mišljenje, ja se ne slažem sa tvojim i to je kraj priče. Nemoj samo još posegnuti, a malo ti fali, da kao krunski dokaz svoje teze o Andriću kažeš vidi mi glOve, takvi su mi najdraži. :mrgreen: Samo za kraj da dodam da je interesantno da nisi komentirao stav Adnrića o Albaniji koji sam postavio da ne kažeš opet fotografija. Mislim da su nacisti bili oduševljeni njegovom idejom da Jugoslaviji daju dio Albanije pa odatle vidim i vezu njegovog prisustva potpisivanju Trojnog pakta kojem je kao diplomata dao legitimitet. Ipak stvari treba povezivati a ne samo vjerovati u ono što je onaj sistem plasirao. Ako je Andrić bio takva moralna neoprikosnovena veličina zašto kao Adenauer nije odbio službovanje u jednom takvom đavoljem okruženju kao što je Berlin bio tih godina? Frapiran sam nedostatkom tvog zdravog rasuđivanja.

Ponavljam da ovim ne dovodim u pitanje Andrićevu veličinu kao pisca i njegov doprinos književnosti općenito.
Aman čovječe, tema je sportska dvorana i njeno buduće ime a ne ime i djelo Ive Andrića. Sasvim slučajno sam vidio fotografiju i reagovao jer sam, na neki način, vezan za historiju diplomatije.

Ako želiš da "vagaš" Andrića, izvoli, napiši temu i zdravo.

p.s.

Sad sam vidio šta si napisao na prošloj strani i mogu ti reći da nije čudo što propadamo kada si u stanju da jednog sugrađanina a tipujem i sunarodnika povezuješ sa "Čičom", samo zato što ti je ukazao na glupost. Ne valja ti po'so ni pet para.
Last edited by Challenger__ on 24/10/2017 18:56, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#431 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ned071 wrote:Andric je fasista jer je razradio plan iseljavanja Bosnjaka iz Kraljevine u Tursku. To se danas zove etnicko ciscenje. Kome trebaju dokazi lako ce ih naci u njegovim spisima. Posebice Sabini koja niocemu nista ne zna a voli drzat pridike "svisoka".
Ma ne mogu se složiti da je bio fašista...jednostavno čovjek je gledao samo svoju guzicu bio teški oportunista pa je zato do kraja i ostao u Berlinu. Zašto? Pa ako je za njega bilo moralno prihvatljivo aneksirati dijelove druge države i preseljavati stanovništvo onda mu nije uši parao ni program "Endlösung der Judenfrage“. Neki bi rekli moralo se, radio je samo svoj posao. :oops: OK, prihvatam i taj stav ali za mene u 2017. godini to je neprihvatljivo i želim da se i o tome govori a ne da se od Andrića pravi sveta krava jer on to sigurno nije bio.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#432 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Challenger__ »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ma ne mogu se složiti da je bio fašista...jednostavno čovjek je gledao samo svoju guzicu bio teški oportunista pa je zato do kraja i ostao u Berlinu. Zašto?
Kakvog kraja, jadan ne bio?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#433 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Challenger__ wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Vidi, ok, imaš pravo na svoje mišljenje, ja se ne slažem sa tvojim i to je kraj priče. Nemoj samo još posegnuti, a malo ti fali, da kao krunski dokaz svoje teze o Andriću kažeš vidi mi glOve, takvi su mi najdraži. :mrgreen: Samo za kraj da dodam da je interesantno da nisi komentirao stav Adnrića o Albaniji koji sam postavio da ne kažeš opet fotografija. Mislim da su nacisti bili oduševljeni njegovom idejom da Jugoslaviji daju dio Albanije pa odatle vidim i vezu njegovog prisustva potpisivanju Trojnog pakta kojem je kao diplomata dao legitimitet. Ipak stvari treba povezivati a ne samo vjerovati u ono što je onaj sistem plasirao. Ako je Andrić bio takva moralna neoprikosnovena veličina zašto kao Adenauer nije odbio službovanje u jednom takvom đavoljem okruženju kao što je Berlin bio tih godina? Frapiran sam nedostatkom tvog zdravog rasuđivanja.

Ponavljam da ovim ne dovodim u pitanje Andrićevu veličinu kao pisca i njegov doprinos književnosti općenito.
Aman čovječe, tema je sportska dvorana i njeno buduće ime a ne ime i djelo Ive Andrića. Sasvim slučajno sam vidio fotografiju i reagovao jer sam, na neki način, vezan za historiju diplomatije.

Ako želiš da "vagaš" Andrića, izvoli, napiši temu i zdravo.

p.s.

Sad sam vidio šta si napisao na prošloj strani i mogu ti reći da nije čudo što propadamo kada si u stanju da jednog sugrađanina a tipujem i sunarodnika povezuješ sa "Čičom", samo zato što ti je ukazao na glupost. Ne valja ti po'so ni pet para.
Jbg. ti si prvi počeo sa onim djetinjastim glupiranjem i provokacijama, ne valja ni to. Ne sporim ja tebi potrebu da tako gorljivo i sa žarom braniš Andrića ali mi smeta ta nadmenost i podcjenjivanje forumaša.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#434 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Challenger__ wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ma ne mogu se složiti da je bio fašista...jednostavno čovjek je gledao samo svoju guzicu bio teški oportunista pa je zato do kraja i ostao u Berlinu. Zašto?
Kakvog kraja, jadan ne bio?
Ti kada se naučiš voditi normalan dijalog na forumu onda možemo nastaviti do tada si u ignore filteru. AlaiHmanet ŠEvala.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#435 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Challenger__ »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Jbg. ti si prvi počeo sa onim djetinjastim glupiranjem i provokacijama, ne valja ni to. Ne sporim ja tebi potrebu da tako gorljivo i sa žarom braniš Andrića ali mi smeta ta nadmenost i podcjenjivanje forumaša.
Ne branim ja Andrića, njemu ne treba ničija odbrana. Oponirao sam netačnoj tezi i još goroj argumentaciji.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#436 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Challenger__ »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Challenger__ wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ma ne mogu se složiti da je bio fašista...jednostavno čovjek je gledao samo svoju guzicu bio teški oportunista pa je zato do kraja i ostao u Berlinu. Zašto?
Kakvog kraja, jadan ne bio?
Ti kada se naučiš voditi normalan dijalog na forumu onda možemo nastaviti do tada si u ignore filteru. AlaiHmanet ŠEvala.
Lik je napustio Berlin odmah po bombardovanju Beograda, 7 aprila 1941. Nije otišao u Švicu (nuđeno mu je), nego se vratio u zemlju i dao ostavku na sve funkcije u ministarstvu ino-poslova.

Kakvog kraja, jadan ne bio.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#437 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Challenger__, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Nemoj trošiti džaba prostor i vrijeme, tvoje trabunjanje me ne interesuje ni pišljivog boba.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#438 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Challenger__ »

I mene tvoje lupetanje, koje ne zaslužuje ni riječ replike. Obmanjuj se do smrti.

_______
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#439 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Challenger__ wrote:I mene tvoje lupetanje, koje ne zaslužuje ni riječ replike. Obmanjuj se do smrti.

_______

Zato valjda imaš potrebu da mi odgovaraš a interesantno da su svi oni koji kritički pišu o Andirću obmanjeni pa između ostalog i njegove kolege i drugi pisci i istoričari. :oops: Idi bolan radi nešto korisno, mene bi bilo stid da napišem 25000 postova za 5 godina. :oops:
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#440 Re: KOME SMETA GORAN

Post by zunazu »

sabina1 wrote:Nisam pisala ni o kakvom fasizmu nego o nacizmu a bilo bi lijepo citirati fasisticko-nacistiske elemente njegovih djela umjesto kacenja protoklarnih fotografija.
Nacizam je isto što i fašizam, rasizam, ksenofobija, sve je to isto *****.

I reče taj pacov Ivo, komentarišući pjesmu "Kairski bazar" koju je napisao Niko Mirošević Sergo: "Mene također ova sredina smrada, loja, lenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Beogradu nego u Bosni."

Baš onako lijepo, jelde, duša da ti se razgali od njegovih riječi? :) Niti uvrijedi preko milijardu ljudi koji slobodno biraju svoju vjeru, niti rodnu zemlju i njene građane? Duša od čovjeka. :)

A reče i ovo: "U svakoj ženi ima đavo koga treba ubiti ili poslom ili rađanjem ili i jednim i drugim, a ako se žena otme i jednom i drugom, onda treba ubiti ženu."

Very cool. Nadam se da je ovo današnjoj ženi, koja se bori za ravnopravnost i "modernost", pravi vjetar u leđa.
sabina1 wrote:O unistenju Bosne pricajte konkretno sa onima koji sistematski unistise sve u saradnji sa svojom bracom po pljacki u Banja Luci i Grudama , adresa - negdje u ulici Mehmeda Spahe u Sarajevu.
Ti koje spominješ odavno su prestali biti problem. Problem su odavno građani (i seljani) koji ih održavaju na vlasti svojim glasovima, prodajom za siću, nebitnim referendumima, bavljenjem trivijalnim problemima, trošenjem energije na smiješne stvari i nazive i tako dalje. Zbog takvih će ova zemlja nestati. Vi ste moj simbol propasti BiH.
sabina1 wrote:To sto bi ste vi mijenjali naziv opcine Novo Sarajevo sljednice kotara Novo Sarajevo , naziva starog brat-bratu gotovo 140 godina je vasa privatna stvar i nema ama nikakve veze sa promjenom naziva dvorane Novo Sarajevo starog jedva mjesec dana i donesenog mimo svih statutatnih odredbi o javnim raspravama (koje su javno ismijane) i mimo vecine gradjana Novog Sarajeva koji ce na referendumu u procentu od najmanje 75 % promijeniti naziv u Goran Cengic.
Ali, gospođo Sabina, to je naziv koji vama tako mnogo smeta. Ja nikad nisam ni pomislio da mi smeta, ni u nazivu opštine, ni u nazivu dvorane, ni u nazivima mnogih subjekata i stvari u toj opštini. Zašto vama toliko smeta takav naziv dvorane? Da sam neko sa strane ko ne zna šta znači "Novo Sarajevo", neki Španac ili Iranac, pomislio bih da se radi o nekom pojmu za 18+, ili rasističkom, ili tako nečemu strašnom, ako bih sudio po vašoj galami oko svega ovoga.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#441 Re: KOME SMETA GORAN

Post by LBVIEW »

Challenger__ wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Jbg. ti si prvi počeo sa onim djetinjastim glupiranjem i provokacijama, ne valja ni to. Ne sporim ja tebi potrebu da tako gorljivo i sa žarom braniš Andrića ali mi smeta ta nadmenost i podcjenjivanje forumaša.
Ne branim ja Andrića, njemu ne treba ničija odbrana. Oponirao sam netačnoj tezi i još goroj argumentaciji.
Pa sto ce mu odbrana, kad je samo zagovarao protjerivanje "Siptara",tvrdio kako muslimani "smrde",te da je njihov poslanik "arapski varalica", potpuno identicno srpskim vladikama. Mislim, zasto bi prosjecnom Srbinu i rusofilu s krimskih plaza :D to paralo usi i zasto bi sjor Ivo bio za nesto kriv? :-)
Sto se teme tice, Goranu, za izuzetnu hrabrost i ljudskost treba odati pocast i priznanje na adekvatan nacin.
RIP. :sad:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#442 Re: KOME SMETA GORAN

Post by kakavdanakneiskustvu »

zunazu wrote:
agent_zero wrote: I koga su za to pitali?
Tebe vidim nisu, teške su ti traume. :)
sabina1 wrote:Još da smo bili tako realni prilikom davanja imena školi po ustaškom apologeti....
Hajde još jednom ponovite "apologeti", svaki put se naježim. :)

Stavovi ljudi na Balkanu se svode na ponavljanje izjava i izraza omiljenih političara, na mržnju prema onima koje stranka mrzi, na simpatije prema onima koje stranka simpatiše, i tako se cijeli život pretvori u transformaciju balkanske ličnosti u statuu sa mišljenjem stranke, bez sposobnost da obrazlaže svoje stavove. A kamo sreće da sami mislimo pa da smo još davno bili u stanju riješiti stvarne probleme, tada ne bi danas znali ni ko je Busuladžić, kao što nismo znali ni do prije par godina.

Dok mi ovdje ponavljamo "apologet" država je pred raspadom, na tome aktivno rade obje susjedne države i mutne ličnosti po svijetu, spremne su pare, spremna priča, propaganda se širi, čeka se završni udarac. A onda djeco moja selite se po svijetu gdje ko može, nema više ni Bosne ni Bosanaca ni Bošnjaka. I onda ćemo biti pobjednici, škola u Dobroševićima konačno neće nositi ime po Busuladžiću. Eto za tebe dobra vijest. :)


dobo,onda nista,necemo o mustafi,sutra necemo ni kad škola dobije ime po admeagi mešiću,džafer begu kulenovicu jer ima u drzavi vecih problema
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#443 Re: KOME SMETA GORAN

Post by zunazu »

kakavdanakneiskustvu wrote:dobo,onda nista,necemo o mustafi,sutra necemo ni kad škola dobije ime po admeagi mešiću,džafer begu kulenovicu jer ima u drzavi vecih problema
O svim problemima treba razgovarati. Mešić i Kulenović su bili vrijedni ljudi, zato su i bili iskorišteni. Nije njihov grijeh što nisu mogli da se bore za Bosnu kao Bošnjaci, grijeh je Bošnjaka koji su pogeli glave kad smo pali pod vatikansku vlast (neki je zovu i A-U, a ustvari je preko šokadije provođena), i grijeh je Hrvata i Srba što su pokazali da ne znaju poštovati druge i drugačije. Zato su im sve te državne tvorevine i propale. Nema tog Bošnjaka koji se izjašnjavao kao Srbin ili Hrvat, a da je to njegova sramota. To je sramota onih koji su mu zabranjivali da bude ono što jeste i što želi da bude. Olahko smo izgubili identitet i jezik. Pod takozvanom SHS smo onda izgubili sve, bili treći najmnogobrojniji narod a potpuno izbrisan. Onda smo kroz Jugoslaviju izgubili vjeru...

Danas smo vratili sve od toga, s puno žrtava, ali smo vratili. Morali smo, htjeli ne htjeli, jer druga opcija nije bila opcija - da završimo u jamama kao i hiljade naših sunarodnjaka iz Srebrenice, Prijedora, Višegrada, Foče... I dalje nam otežavaju da se razvijamo, žele nas vratiti na početak 20. vijeka, da budemo opet ništa. Toga treba biti svjestan i nositi se sa tim pametnije. Država nije dobijena samim tim što smo opstali, na njoj se mora raditi u kontinuitetu. Istina, puno je još tragova beskičmenjaštva među nama, gdje se pojedinci stide svoje vjere ili etničke pripadnosti, saginju se onima koji su ih ponižavali, potčinjavaju ih demagogijom, kao nisu oni muslimani, ne trebaju to biti, kao Bošnjake je izmislila SDA, to samo oni gaje, a mi smo itekako plemenit narod, itekako imamo pravo na bošnjački identitet, na islam, a istovremeno smo nacionalno i geografski i Bosanci. Dovode naivne u zabunu po kojoj mogu biti samo Bosanci ili Bošnjaci, a to su dva identiteta koji savršeno idu skupa. I bili smo krstjani do Osmanlija, ponosimo se i time, ni katolici ni pravoslavci, a slali su krstaše da nas napadaju zbog toga. Pa smo, kad nas slomiše jači, svijetla obraza prihvatili islam, kada su i drugi prihvatili pravoslavlje i katoličanstvo, pa su bili Bošnjaci skupa s nama sa svojom vjerom, sve dok ih nisu pokorile politike susjeda i napravile od njih sluge. Od tada su instant Srbi i Hrvati, ginu za druge države, i očekuju da i mi kao što su oni izdamo svoj identitet i Bosnu. Svi mu korijeni bosanski, a ono se danas rodi u Sarajevu i kaže "ja sam Hrvat" ili "ja sam Srbin". :D OK, tvoje pravo, I don't give a fuck, ali to ni u kom slučaju ne može voditi tome da meni uskraćuješ moja autentična prava da budem Bošnjak i Bosanac.

Nije Mustafa toliki problem što je ponešto rekao i uradio kako ne treba, nego je Mustafa problem zato što je Mustafa. :) Apsolutno se treba ograditi od fašizma, to je izum katolika bijelca, ne može se to kod nas primiti, i treba osuditi loše izjave i Mustafe i svakoga, ali danas oni čija je žrtva bio nesretni Mustafa (Jure Francetić, Mile Budak, Ante Vokić, Mladen Lorković, Kardinal Stepinac) imaju ulice kod Hrvata i oni nisu problem ali je Mustafa veće zlo i od Hitlera. Niko ne zna i ne spominje da je recimo kardinal Puljić nakon agresije na BiH donio iz Španije kosti ustaše Ivana Šarića i pohranio ih u crkvu na Marindvoru. Ivan je bio nadbiskup, teška sluga nacista u Sarajevu, koji je oslobođenjem grada usrao noge bježeći te završio u Frankovoj Španiji. Tamo je i krepao i sahranjen, a onda ga Puljić vrati u isto ono Sarajevo odakle je ispred antifašista pobjegao. Sve to nama nije važno, o tome ne pričamo, jer Mustafa je, ispostaviće se, kriv što je 2.s.r. uopšte i počeo. :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#444 Re: KOME SMETA GORAN

Post by kakavdanakneiskustvu »

ademaga mešić i džafer kulenović su bili ustaše,to se tako kaže,bez uvijanja
ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#445 Re: KOME SMETA GORAN

Post by ušće »

sabina1 wrote: mimo vecine gradjana Novog Sarajeva koji ce na referendumu u procentu od najmanje 75 % promijeniti naziv u Goran Cengic.
Upravo ovakav pristup incijativi je dao raezulatat koji je dao ...Kad miš pomisli da je slon ...

Smanjite apetite , spustite se na zemlju , razgovarajte sa narodom bez podcjenjivanja i omalaovažavanja , otiđite i vidite gdje su vam Mjesne zajednice i ko su ljudi koji žive istima .Garantujem vam izlaznost iznad 50% i pozitivan odgovor u tom omjeru ...sa dosadašnjim nastupom hoćete se kladiti imat ćete samo još jedan gorak poraz za kojeg će te ponovno okriviti druge ...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#446 Re: KOME SMETA GORAN

Post by sabina1 »

ušće wrote:
sabina1 wrote: mimo vecine gradjana Novog Sarajeva koji ce na referendumu u procentu od najmanje 75 % promijeniti naziv u Goran Cengic.
Upravo ovakav pristup incijativi je dao raezulatat koji je dao ...Kad miš pomisli da je slon ...

Smanjite apetite , spustite se na zemlju , razgovarajte sa narodom bez podcjenjivanja i omalaovažavanja , otiđite i vidite gdje su vam Mjesne zajednice i ko su ljudi koji žive istima .Garantujem vam izlaznost iznad 50% i pozitivan odgovor u tom omjeru ...sa dosadašnjim nastupom hoćete se kladiti imat ćete samo još jedan gorak poraz za kojeg će te ponovno okriviti druge ...
Rezultat inicijativi koji je dao naziv Novo Sarajevo je posljedica prestanka pravnih vaznosti javih rasprava krsenjem Statuta.

Jedino rijesenje je referendum koji ce imati veci procenat za promjenu naziva dvorane u odnosu na citirano....
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#447 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Ned071 »

Rješenje, sabina, rješenje. ne rIješenje...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#448 Re: KOME SMETA GORAN

Post by sabina1 »

Na vecerasnjoj sjednici OV Novo Sarajevo po pitanju Prijedloga odluke o raspisivanju referenduma za preimenovanje sportske dvorane Novo Sarajevo u Goran Cengic glasalo se na slijedeci nacin

Za referendum - 17 vijecnika
Protiv referenduma 4 vijecnika
Suzdrzanih u glasanju 8 vijecnika
Jedan vijecnik se decidno nije htio izjasnisiti
Jedna vijecnica je bila odsutna.

Odluka nije usvojena jer je za ovakav vid odluke potreban 21 glas za tj.2/3 vijeca.

Za su glasali zastupnici : NS 6 , DF 3, SDP 3, GS 1 , BPS 1 , jedan od 3 ex DF , dva od 4 SBB.

Ostali su bili protiv ili suzdrzani - 9 SDA , 1 stranka penzionera , 1 SBB , 1 od 3 ex DF.

Nista jos nije gotovo.
ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#449 Re: KOME SMETA GORAN

Post by ušće »

sabina1 wrote:Na vecerasnjoj sjednici OV Novo Sarajevo po pitanju Prijedloga odluke o raspisivanju referenduma za preimenovanje sportske dvorane Novo Sarajevo u Goran Cengic glasalo se na slijedeci nacin

Za referendum - 17 vijecnika
Protiv referenduma 4 vijecnika
Suzdrzanih u glasanju 8 vijecnika
Jedan vijecnik se decidno nije htio izjasnisiti
Jedna vijecnica je bila odsutna.

Odluka nije usvojena jer je za ovakav vid odluke potreban 21 glas za tj.2/3 vijeca.

Za su glasali zastupnici : NS 6 , DF 3, SDP 3, GS 1 , BPS 1 , jedan od 3 ex DF , dva od 4 SBB.

Ostali su bili protiv ili suzdrzani - 9 SDA , 1 stranka penzionera , 1 SBB , 1 od 3 ex DF.

Nista jos nije gotovo.
Grohotom se smijem :lol:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#450 Re: KOME SMETA GORAN

Post by sabina1 »

ušće wrote:
sabina1 wrote:Na vecerasnjoj sjednici OV Novo Sarajevo po pitanju Prijedloga odluke o raspisivanju referenduma za preimenovanje sportske dvorane Novo Sarajevo u Goran Cengic glasalo se na slijedeci nacin

Za referendum - 17 vijecnika
Protiv referenduma 4 vijecnika
Suzdrzanih u glasanju 8 vijecnika
Jedan vijecnik se decidno nije htio izjasnisiti
Jedna vijecnica je bila odsutna.

Odluka nije usvojena jer je za ovakav vid odluke potreban 21 glas za tj.2/3 vijeca.

Za su glasali zastupnici : NS 6 , DF 3, SDP 3, GS 1 , BPS 1 , jedan od 3 ex DF , dva od 4 SBB.

Ostali su bili protiv ili suzdrzani - 9 SDA , 1 stranka penzionera , 1 SBB , 1 od 3 ex DF.

Nista jos nije gotovo.
Grohotom se smijem :lol:
Vjerovatno se i u Goranovoj porodici veceras savijaju od smijeha....

Nista nije gotovo.
Post Reply