Kome se obratiti u slučaju mrtvih životinja u okolini? 

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Qwertz84
Posts: 104
Joined: 26/11/2019 02:31

#1 Kome se obratiti u slučaju mrtvih životinja u okolini? 

Post by Qwertz84 »

Ja vidim često mrtve životinje na ulicama, travama i drugdje i ne mogu ih sam negdje pokopati jer nemam zemljište za takve slučajeve, danas sam vidio psa koji je već preko sedmicu dana mrtav i nije još uvijek sklonjen sa tog mjesta. Jesu li nadležni organi za takve slučajeve odgovorni ili neko drugi i ako da ko? I šta obični ljudi ko ja u takvim situacijama trebaju uraditi? 
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#2 Re: Kome se obratiti u slučaju mrtvih životinja u okolini? 

Post by dobar osjecaj »

U Sarajevu sam zvala Rad kad sam nasla mrtvu macku.
U drugom mjestu sam pokusala isto sa slicnom nadleznom sluzbom i rekli su mi da nisu nadlezni za to i da sama pokopam zivotinje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4 Re: Kome se obratiti u slučaju mrtvih životinja u okolini? 

Post by moonca »

:-)

..

.. jel' to sintori rade.. :zoka:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5 Re: Kome se obratiti u slučaju mrtvih životinja u okolini? 

Post by spreca »

Qwertz84 wrote: 11/02/2020 21:19 Ja vidim često mrtve životinje na ulicama, travama i drugdje i ne mogu ih sam negdje pokopati jer nemam zemljište za takve slučajeve, danas sam vidio psa koji je već preko sedmicu dana mrtav i nije još uvijek sklonjen sa tog mjesta. Jesu li nadležni organi za takve slučajeve odgovorni ili neko drugi i ako da ko? I šta obični ljudi ko ja u takvim situacijama trebaju uraditi? 
Uzmi i odnesi pred opstinu ili pred upravu preduzeca koje je zaduzeno za odrzavanje cistoce a ko nece po pozivu
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6 Re: Kome se obratiti u slučaju mrtvih životinja u okolini? 

Post by spreca »

moonca wrote: 12/02/2020 17:35 :-)

..

.. jel' to sintori rade.. :zoka:
Jok ,ne rade nadlezne sluzbe
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#7 Re: Kome se obratiti u slučaju mrtvih životinja u okolini? 

Post by Mafioso »

Stočna groblja postojala su prije rata u svakoj opštini, sada toga više nema. Prepušteni ste sami sebi u odlaganju te vrste bio-otpada. Najbolje odnijeti negdje i zapaliti na uglju, da skroz izgori do pepela pri najvišoj mogućoj temperaturi, pri tome se zaštiti što je više moguće od potencijalne zaraze jer većina tih životinja je puna kojekakvih zoonoza od bakterija do krpelja pa nadalje...
Post Reply