Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBIH"

Post Reply
zelenjava
Posts: 254
Joined: 13/10/2014 07:23

#1 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by zelenjava »

Hebi ga druže biskupe, i ja bih radije živio u Zagrebu nego u Grudama.
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#2 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by homega »

Treba pitati biskupa Komaricu da u javnost ili policiji iznese imena počinilaca fizičkog iskorjenjivanja katolika, ili da imenuje neku od đrtava.

Nisam vjernik, i ne branim nikog, ali ovakvo izricanje laži jako je bezobrazno i gnusno, i ne liči na osobu koja je tokom rata u BiH preživjela mnoge neugodne trenutke i istovremeno pokazala svoju ljudsku veličinu. Valjda se i veliki ljudi mijenjaju, padaju na dno sa godinama ili vođeni osobnim interesom :-)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by Hafis »

Treba promijeniti naziv teme u ''Lik i djelo biskupa Komarice u svjetlu njegove ratne prošlosti''.
Inače smo u offu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by Alfons Kauders »

Nadasve zanimljiv lik - ide na proslave godisnjice RS sa ostalim legitimnim predstavnicima, a onda kuka kako su katolici na tim prostorima nestali, s tim da su za to na neki nacin krive djihatlije koje samo sto nisu pocinile genocid nad Hrvatima Sarajeva, Tuzle, Lasve itd.

Komarica odlicno ilustruje svu pogubljenost hrvatske politike u BiH, po kojoj je sasvim ok pobiti i protjerati Hrvate sa 25,000km2 ove zemlje, ali je zato ogroman i neoprostiv grijeh izabrati ateistu socijaldemokratu u predsjednistvo na drugih 26,000km2.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by mO k3 »



0:28 dobro saslušati s
:mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by Banksy »

Ovo je izjava:


Komarica: Hrvati u BiH pred fizičkim iskorjenjivanjem


koju je u uvodnom postu postavljač teme zlonamjerno promijenio u FBiH.

Ostalo je do vas.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#8 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by SaraFina »

Biskup Komarica neka spremi crkvne knjige iz RS o trenutnom broju vjernika, te krštenu novorodjenu djecu.
I na tu cifru dodaćemo 10% ateista realno, pa će valjda uvidjeti razmjere svoje zablude.
Kad se ta cifra bude uporedjivala sa prijeratnim stanovništvom.

A u FBiH će njegove zalopojke popis demantirati. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#9 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by JThomas »

besposlen biskup i prasiće krsti.

ono što se u stvarnosti dešava jeste da bih hrvati idu u rezervnu domovinu čiji pasoš imaju, a koja je ipak razvijenija i uređenija od ove. išli bi i ostali da imaju takvu, idu i srbi iz IB masovno u beograd. čuj "iskorjenjivanjem".
Last edited by JThomas on 27/10/2014 10:51, edited 1 time in total.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#10 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by Hafis »

Rekoh li ja da treba promijeniti naziv teme u ''Lik i djelo biskupa Komarice u svjetlu njegove ratne prošlosti''. Eh, tko vas ne zna :)

A ne bi bilo na odmet stvarno i otvoriti neku temu o fizičkom iskorjenjivanju katolika.
Dotad uživajte u čerečenju biskupa....samo nešto ne vidim još afirmacijsku ekipu, a možda je i nema?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55694
Joined: 15/12/2008 16:53

#11 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by ultima_palabra »

JThomas wrote:besposlen biskup i prasiće krsti.

ono što se u stvarnosti dešava jeste da bih hrvati idu u rezervnu domovinu čiji pasoš imaju, a koja je ipak razvijenija i uređenija od ove. išli bi i ostali da imaju takvu, idu i srbi iz IB masovno u beograd. čuj "iskorjenjivanjem".
Pa kad djetetu ponavljaš 20 godina da mu je domovina Hrvatska, nemoj se iznenaditi kad te ono shvati ozbiljno i odseli u "domovinu" da se ne vrati.

Inače, ovo su teške riječi i biskupa bi trebalo pozvati i na krivičnu odgovornost ako ne može dokazati svoje navode.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#12 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by Hafis »

Dobro, imamo različite komentare u svezi naslova teme, pa da konačno i sumiramo rezultate: Je li biskup Komarica good ili bad guy?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by JThomas »

ultima_palabra wrote:
JThomas wrote:besposlen biskup i prasiće krsti.

ono što se u stvarnosti dešava jeste da bih hrvati idu u rezervnu domovinu čiji pasoš imaju, a koja je ipak razvijenija i uređenija od ove. išli bi i ostali da imaju takvu, idu i srbi iz IB masovno u beograd. čuj "iskorjenjivanjem".
Pa kad djetetu ponavljaš 20 godina da mu je domovina Hrvatska, nemoj se iznenaditi kad te ono shvati ozbiljno i odseli u "domovinu" da se ne vrati.

Inače, ovo su teške riječi i biskupa bi trebalo pozvati i na krivičnu odgovornost ako ne može dokazati svoje navode.
ne bi ni to išlo da u domovini ipak nije malo bolje nego ovdje. ja ipak ne vidim da iko zbog nacionalnog ponosa ide gdje mu je gore. idu iz hercegovine u split i zagreb, idu iz vlasenice, milića i foče u beograd, nešto neće u zaječar, vranje i preševsku dolinu. al' sve je to - tražili ste gledajte.
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#14 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by reis1 »

Pa tako je to kad se izda vlastita domovina, narod, i pozeli bit neko drugi, pobjec sam od sebe.

No, nije to nista novo sto se desava sa nasim bh katolicima danas - slicno se desavalo i sa bh muslimanima kad su htjeli bit veci Turci od Turaka. Austrijanci napravili bosnjastvo, Bosniaken, drzavotvornu nacionalnu ideologiju, a 1908. muslimanski predstavnici otisli u Stambol, kmecati "Erdoganu", da im pomaze bit i dalje Turcima mjesto Turaka.

Tako isto i katolici danas, potucaju se po Zagrebu i Vatikanu kmececi o "hrvatstvu".
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#15 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by Hafis »

reis1 wrote:
Tako isto i katolici danas, potucaju se po Zagrebu i Vatikanu kmececi o "hrvatstvu".
Pa nije ni to loše. Bolje nego praviti kuću bez papira na klizištu poviše Sarajeva.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55694
Joined: 15/12/2008 16:53

#16 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by ultima_palabra »

JThomas wrote:
ultima_palabra wrote:
JThomas wrote:besposlen biskup i prasiće krsti.

ono što se u stvarnosti dešava jeste da bih hrvati idu u rezervnu domovinu čiji pasoš imaju, a koja je ipak razvijenija i uređenija od ove. išli bi i ostali da imaju takvu, idu i srbi iz IB masovno u beograd. čuj "iskorjenjivanjem".
Pa kad djetetu ponavljaš 20 godina da mu je domovina Hrvatska, nemoj se iznenaditi kad te ono shvati ozbiljno i odseli u "domovinu" da se ne vrati.

Inače, ovo su teške riječi i biskupa bi trebalo pozvati i na krivičnu odgovornost ako ne može dokazati svoje navode.
ne bi ni to išlo da u domovini ipak nije malo bolje nego ovdje. ja ipak ne vidim da iko zbog nacionalnog ponosa ide gdje mu je gore. idu iz hercegovine u split i zagreb, idu iz vlasenice, milića i foče u beograd, nešto neće u zaječar, vranje i preševsku dolinu. al' sve je to - tražili ste gledajte.
Pa normalno... a s druge strane "legitimni predstavnici" rade sve da ovdje bude što gore.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#17 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by mO k3 »

@ultima palabra :thumbup: to je poenta sve te price
normalno... a s druge strane "legitimni predstavnici" rade sve da ovdje bude što gore.
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#18 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by reis1 »

Hafis wrote:
reis1 wrote:
Tako isto i katolici danas, potucaju se po Zagrebu i Vatikanu kmececi o "hrvatstvu".
Pa nije ni to loše. Bolje nego praviti kuću bez papira na klizištu poviše Sarajeva.
Kajgod.

Bitno je da se krece i okrece.

Na kraju, kad skontate da vas niko ziv vani ne hebe, ce se vratite naposljetku majci Bosni i Hercegovini, pitanje je samo koliko ce vam trebati. Muslimanima je trebalo 1993 - 1908 = 85 godina.

Tak da ima fore. :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by spreca »

mO k3 wrote:

0:28 dobro saslušati s
:mrgreen:
naserem mu se u zvalje i jos nogom natrpam.........bolje da je obisao stratista poginulih Hrvata
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by spreca »

JThomas wrote:besposlen biskup i prasiće krsti.

ono što se u stvarnosti dešava jeste da bih hrvati idu u rezervnu domovinu čiji pasoš imaju, a koja je ipak razvijenija i uređenija od ove. išli bi i ostali da imaju takvu, idu i srbi iz IB masovno u beograd. čuj "iskorjenjivanjem".
ali ovo...pred fizickim istrebljenjem......to neko vec ostri kame,sprema gasne komore i sl.
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#21 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by reis1 »

spreca wrote:naserem mu se u zvalje i jos nogom natrpam.........bolje da je obisao stratista poginulih Hrvata
:D

Jbt. pa sto ocekujete od bivseg UDBA-sa, da se njega hebe za Hrvate ili kogavec? Pa taj da je rodjen u vrijeme milicije, bi trpao fratre i skutore u Focu i na Goli Otok, vSe za racun sluzbe. :run:
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#22 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by lua »

Mi u BiH imamo brojna iskušenja, a napose stoga jer je katolička obitelj pred fizičkim istrebljenjem. U pola zemlje su iskorijenjeni, a sada su u drugome dijelu zemlje katolici pod snažnim pritiscima fizičkog iskorjenjivanja - naglasio je Komarica.

Podsjetio je kako se u Republici Srpskoj današnji broj Hrvata katolika procjenjuje na oko 15.000 dok ih je prije rata u tom entitetu živjelo oko 220.000. Takođe, broj Hrvata katolika se iz godine u godinu smanjuje i na području Federacije BiH u kojoj ih živi najveći broj zajedno s brojnijim Bošnjacima.
Imamo brojna iskušenja, tačno. Može li mi neko samo definisati fizičko iskorjenjivanje? Fakat mi je nepoznat pojam. Unaprijed hvala.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#23 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by Banksy »

Iskorjenjivanje je neprikladna riječ. Ono podrazumijeva da postoje snage koje ga silom iskorjenjuju.

Razlozi odlaska su skoro stoprocentno ekonomske naravi i iz razloga želje življenja u mirnoj, uređenoj državi vladavine prava i zakona što BiH realno danas nije.

Franjo Topić :thumbup:

Piše se da broj Hrvata u BiH stalno pada, no s druge strane iseljavaju se i Bošnjaci i Srbi u potrazi za boljim životom?

- I to se politizira. Ne treba kukati nad onima koji odlaze, već pomoći onima koji ostaju. Naša politika stalno ponavlja da mi tamo nemamo prava, a mi, naprotiv, imamo i viška prava. Ja sam predsjednik nacionalnog društva i nitko mi ništa ne smeta, no u javnosti se prezentira kao da Hrvati nemaju nikakvih nacionalnih i vjerskih prava.

Zašto onda ljudi odlaze iz BiH?

- Zato što ih je politika uvjerila da oni tamo kao Hrvati, Srbi ili Bošnjaci nemaju prava. Najgora je posljedica ovakve negativne politike ta što se Hrvati sele u Austriju, Australiju ili drugdje gdje onda nemaju nikakva prava, odnosno imaju ih puno manje nego što su ih imali u BiH.

Valjda je jedinstven primjer u Europi da hrvatska politika u BiH stalno smanjuje broj Hrvata tvrdeći da nas danas nema ni pola od onoga koliko nas je bilo prije rata. Hajde, neka nas ima i sto tisuća, ali da vidimo što ćemo s tim narodom, ponudimo projekte, programe, o tome nitko ne govori, već se samo ističe kako je Hrvatima teško.

Je li onda Hrvatima u BiH zaista tako teško?

- Reći ću vam primjer: što se brojki tiče, Ujedinjeni narodi procjenjuju da u BiH živi oko 3.900.000 stanovnika. To je, kažem, njihova procjena jer službenog popisa stanovništva nije bilo. Od toga ima 510.000 Hrvata, dok CIA procjenjuje da ima 570.000 Hrvata i 590.000 katolika.

Koliko je Hrvata bilo prije rata?

- Oko 760.000 tisuća, a mi stalno govorimo da se brojka Hrvata prepolovila. Neće valjda CIA lagati. Politika stalno podvlači time da za Hrvate u BiH nema života i potencira se iseljavanje iz Sarajeva, i to znate zašto, jer tamo kao nema hrvatske vlasti, ali imamo hrvatsku vlast u Livnu odakle se od 1991. godine iselilo 12 tisuća Hrvata. Devedeset i pet posto svjetskih migracija su ekonomske.

Trebaju li Hrvati koji žive u BiH imati biračko pravo u Hrvatskoj? Oni plaćaju porez u drugoj državi.

- Mislim da ne trebaju imati biračko pravo, no za Hrvatsku je BiH najvažnija država i obratno. Od 1991. godine, Hrvatska je iz BiH “dobila” 180 tisuća Hrvata. Hrvatska je u BiH, u zadnjih petnaest godina, prodala robe u vrijednosti milijardu i sto pedeset milijuna eura. Da nema nas Hrvata u BiH, to nikad ne bilo tako.

Koliko Hrvata živi u Mađarskoj, pa tamo ni za lijeka nema naše robe. A tek turizam? Koliko ljudi iz BiH dolazi na more u Hrvatsku, pa onda turisti iz Hrvatske koji idu u Međugorje i obrnuto... Ili da budem konkretan: u Vitezu oko petnaest tisuća Hrvata imau više nepokretne imovine nego svih sto tisuća Hrvata u Austriji! Samo FIS u Vitezu, u vlasništvu hrvatske obitelji, ima 2500 zaposlenih!

Nađite mi Hrvata u Austriji koji ima toliko zaposlenih? Ima možda restoran, ali iznajmljeni ili malu radnju. Vidite, “Napredak” je više napravio nego sva društva koja nose hrvatski predznak u Europi, i sad meni netko govori da za Hrvate u Bosni nema budućnosti? Ili treba otvoreno reći: u inozemstvu mi je bolja plaća, bolji stan, i zato ću se seliti, ali nemoj to podvoditi pod hrvatska prava.

Hrvati jesu najmanji narod u BiH, ali među njima je najviše bogatih ljudi. Puno je uspješnih gospodarstvenika, biznismena... Mogu li Hrvati u BiH biti zamašnjakom tamošnjega gospodarstva?

- Mi i sada puno bolje živimo i od Srba, i od Bošnjaka, po svim parametrima. U Kreševu nema ni jednog nezaposlenog! U Kiseljaku, gdje su Hrvati većina, ima jedanaest tisuća automobila, a jedne godine načelnik općine izdao je 500 građevinskih dozvola.

Da je kokošinjac u pitanju, da ih je sto napraviti, nije malo, a politika stalno ponavlja da mi u BiH nemamo života. U Novom Travniku je bila najveća tvornica oružja, kada se proizvodnja ugasila govorilo se da tamo Hrvata više neće biti, a mi i danas tamo živimo vrlo dobro. Stalno se ljudima servira pesimizam, a ni jedan pesimist u životu nije napravio ništa dobro.

Nigdje Hrvati nisu značajniji nego u BiH. Sada u BiH imamo 25 hrvatskih radiopostaja, tri televizije, barem dvadeset novina... “Napredak” izdaje četiri novine mjesečno, držimo dva radija, imamo 40 zborova, orkestara, folklornih skupina... U Tuzli imamo 4200 članova, likovnu koloniju...

Što je s Hrvatima u Sarajevu?

- U Sarajevu danas živi dvadeset tisuća Hrvata, a 1872. bilo ih je 634. Ni jedan hrvatski političar neće da živi u Sarajevu, a to je glavni grad i bez njega se ne mogu braniti nikakvi nacionalni i politički interesi. Neka se presele u Sarajevo, pa ćete vidjeti koliko će sposobnih ljudi tu biti. Voljeli Sarajevo ili ne, ne može biti deset glavnih gradova. Što bi kardinal Puljić značio da živi u Busovači? Ništa.

Osjećaju li se to još i danas refleksije pogrešne Bobanove politike?

- Jasno. I sad oni hoće treći entitet. Mora živjeti dobro i Tuzla, i Posušje, i Banja Luka, ali ne može biti deset glavnih gradova. Ja sam bezbroj puta na tolikim večerima u Sarajevu, na kojima su bili ugledni svjetski političari, od DeMirela naovamo, bio jedini predstavnik Hrvata.

Ako stalno živite pod napetošću, kako će te se onda ozbiljno posvetiti bilo kojem poslu? Kako će se netko boriti, recimo, za Posušje, ako mu se stalno govori kako tu nema života. Ajde, političko rješenje dva entiteta nije dobro, ali što je to dobro?

Je li na Cipru dobro? Italija i Vatikan su 59 godina dogovarali svoje odnose. Ulazak BiH u NATO je prioritetan cilj tako da barem budemo sigurni da više neće biti rata, a ulazak u EU je dugoročnije rješenje. Ja mislim da je za Hrvatsku važnije da Hrvati ostanu u BiH nego da se presele u Hrvatsku.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#24 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by Danguba »

lua wrote:
Mi u BiH imamo brojna iskušenja, a napose stoga jer je katolička obitelj pred fizičkim istrebljenjem. U pola zemlje su iskorijenjeni, a sada su u drugome dijelu zemlje katolici pod snažnim pritiscima fizičkog iskorjenjivanja - naglasio je Komarica.

Podsjetio je kako se u Republici Srpskoj današnji broj Hrvata katolika procjenjuje na oko 15.000 dok ih je prije rata u tom entitetu živjelo oko 220.000. Takođe, broj Hrvata katolika se iz godine u godinu smanjuje i na području Federacije BiH u kojoj ih živi najveći broj zajedno s brojnijim Bošnjacima.
Imamo brojna iskušenja, tačno. Može li mi neko samo definisati fizičko iskorjenjivanje? Fakat mi je nepoznat pojam. Unaprijed hvala.
put bez povratka.

kaze @hafiz, rahat patnja... :D
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#25 Re: Komarica: "Katolici pred fizičkim iskorjenjivanjem u FBI

Post by reis1 »

lua wrote:
Mi u BiH imamo brojna iskušenja, a napose stoga jer je katolička obitelj pred fizičkim istrebljenjem. U pola zemlje su iskorijenjeni, a sada su u drugome dijelu zemlje katolici pod snažnim pritiscima fizičkog iskorjenjivanja - naglasio je Komarica.

Podsjetio je kako se u Republici Srpskoj današnji broj Hrvata katolika procjenjuje na oko 15.000 dok ih je prije rata u tom entitetu živjelo oko 220.000. Takođe, broj Hrvata katolika se iz godine u godinu smanjuje i na području Federacije BiH u kojoj ih živi najveći broj zajedno s brojnijim Bošnjacima.
Imamo brojna iskušenja, tačno. Može li mi neko samo definisati fizičko iskorjenjivanje? Fakat mi je nepoznat pojam. Unaprijed hvala.
Gdje ste gdjice Lua.

Kako Vi komentirate ovu novonastalu politicku situaciju u ovoj nasoj mrtvaji-domaji, zvanoj BiAjEjch?

Fizicko iskorjenjivanje, hmmmm... kakav termin bokte! :lol: :-)
Post Reply