komarci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
duspi

komarci

Post by duspi » 19/05/2011 08:52

ukratko opis situacije: prije neke dvije godine čini mi se, u sarajevu se bila pojavila najezda komaraca, nekolko mjeseci ih je bilo svuda i nestali. međutim, oko moje zgrade ima dosta zelenila i u tom periodu su očito tu negdje napravili leglo (je li leglo? kako se uopšte zove mjesto gdje se komarci kote ? :D) i postali nepodnošljivi, prisutni su veći dio godine, nije ih bilo samo u periodu od decembra pa negdje do početka aprila

zanima me ima li iko drugi takvih problema i zna li neki 100% pouzdan način da ih otjeram ? dosad sam nešto guglao i nalazio nekoliko navodnih rješenja, od toga da im smeta miris limuna i sličnih citričnih aroma, ruzmarin, da izbjegaju osobe zasićene b vitaminom (koliko god ja želio da lijek bude litra pive dnevno, ipak nije pomoglo hahah), međutim sve s jako privremenim ili nikakvih uspjehom

obzirom da je riječ o dugom vrmenskom intervalu, 7-8 mjeseci godišnje, autan, raid i slične hemije nisu rješenje, em ih je nemoguće naći u prodavnicama osim u vrijeme godišnjih odmora, em bi potrebna količina bila apsurdno skupa, a na kraju krajeva i to je hemija, ko zna šta bi mi uradilo dugotrajno izlaganje tim čudima, znači naglasak je na neko prirodno rješenje ako takvo posotji :)

hvala unaprijed :)

zonbirile

Re: komarci

Post by zonbirile » 19/05/2011 09:02

nema afro-azijske prestonice bez komaraca,jarane kinina i ništa s ne boj.Kada se pojave mambe i pitoni,biće gusto.

Filter
Has thanked: 2 times

Post by Filter » 19/05/2011 09:11

duspi wrote:ukratko opis situacije: prije neke dvije godine čini mi se, u sarajevu se bila pojavila najezda komaraca, nekolko mjeseci ih je bilo svuda i nestali. međutim, oko moje zgrade ima dosta zelenila i u tom periodu su očito tu negdje napravili leglo (je li leglo? kako se uopšte zove mjesto gdje se komarci kote ? :D) i postali nepodnošljivi, prisutni su veći dio godine, nije ih bilo samo u periodu od decembra pa negdje do početka aprila

zanima me ima li iko drugi takvih problema i zna li neki 100% pouzdan način da ih otjeram ? dosad sam nešto guglao i nalazio nekoliko navodnih rješenja, od toga da im smeta miris limuna i sličnih citričnih aroma, ruzmarin, da izbjegaju osobe zasićene b vitaminom (koliko god ja želio da lijek bude litra pive dnevno, ipak nije pomoglo hahah), međutim sve s jako privremenim ili nikakvih uspjehom

obzirom da je riječ o dugom vrmenskom intervalu, 7-8 mjeseci godišnje, autan, raid i slične hemije nisu rješenje, em ih je nemoguće naći u prodavnicama osim u vrijeme godišnjih odmora, em bi potrebna količina bila apsurdno skupa, a na kraju krajeva i to je hemija, ko zna šta bi mi uradilo dugotrajno izlaganje tim čudima, znači naglasak je na neko prirodno rješenje ako takvo posotji :)

hvala unaprijed :)

army shop u papagajci je imao zujalice protiv insekata. ustekas u uticnicu i vozdra. bilo je i na baterije ali planu brzo.
ima raje pa se zali na te niskofrekventne zvukove, ja jos nisam probao (kad odem, il se prodalo, ili treba doci) mozda ces ti biti sretniji

duboka_misao

Post by duboka_misao » 19/05/2011 09:17

ko ti je kriv kad zivis u mocvarnom podrucju :D

amaretto

Post by amaretto » 19/05/2011 09:21

Ja živim u neboderu pored same Miljacke, znači ne trebam ti pričati šta se dešava.
Ne znam ima li ih više kad kiša pada ili kad je pretoplo i padne nivo Miljacke.
Ja sam to riješio isključivo mrežom za komarce na po jednom krilu prozora u svakoj prostoriji + svako veče naprskam RAID sprej čisto da neki nije ušao kroz ulazna vrata :D
Dovoljan je samo jedan komarac da mi napravi horror u noći, dok na moju ženu neće ni jedan :D

duspi

Post by duspi » 19/05/2011 09:23

duboka_misao wrote:ko ti je kriv kad zivis u mocvarnom podrucju :D

hoš da ti poklonim komarca za rođendan ? :P :D

filter, ta zujalica zvuči zanimljivo, hvala..moraću probati, istina imam mačka koji je dovoljno histeričan i bez infrasoničnih stimulansa, vidjećemo kako će reagovati :D hahaha

amaretto suosjećam, kod mene se samo jednom desilo da izujedaju nekog drugog osim mene hahaha

Filter

Post by Filter » 19/05/2011 09:34

amaretto wrote:Dovoljan je samo jedan komarac da mi napravi horror u noći, dok na moju ženu neće ni jedan :D

ista stvar, ujutru ustanem ko` boginjav, podbuho, mezili me cijelu noc. zena nista... mti vraga.
:lol: :lol: :lol:

mimsy

Post by mimsy » 19/05/2011 09:40

ma komarci su mila majka kakve su one lizike(kako ih dalmatinci zovu)...
mislim da je mreza najbolje rijesenje...

headbanger

Post by headbanger » 19/05/2011 10:32

amaretto wrote:Ja živim u neboderu pored same Miljacke, znači ne trebam ti pričati šta se dešava.
Ne znam ima li ih više kad kiša pada ili kad je pretoplo i padne nivo Miljacke.
Ja sam to riješio isključivo mrežom za komarce na po jednom krilu prozora u svakoj prostoriji + svako veče naprskam RAID sprej čisto da neki nije ušao kroz ulazna vrata :D
Dovoljan je samo jedan komarac da mi napravi horror u noći, dok na moju ženu neće ni jedan :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
uh nije ti lako cim komarci njenu krv ne gotive

ja koristim ono sto se usteka u u ticnice, mislim da je raid proizvodjac

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 19/05/2011 10:44

Infra ili ultra-sonične frq koje privlače komarce naučnici su otkrili tako što im se neki ispitni motor pokvario.
Kada su rastavili pokvareni motor, imali su šta vidjeti. Milioni komaraca kod osovine motora privučeni njihovom ljubavnom frq su bili samljeveni. Toliko ih je bilo da je osovina motora ''zaribala''.
Ne znam, sad, da li se radilo o motoru ili turbini?
Uglavnom, privlači ih ta ljubavna frq. Da li samo mužjake privlači ili oboje, ne znam ni to.

Samo ženke komaraca ubadaju!

Image
U Afici su komarci golemi kao naši vrpaci!
Čuo sam da su genetskom manipulacijom ''napravljeni'' klonirani komarci čiji se potomci ne mogu razmnožavati.
Daj bože da ti eksperimenti uspiju!

LieToMe

Post by LieToMe » 19/05/2011 10:45

ja nemam tih problema :D muz ima :lol: pa znam da nije lako.
moj ti je savjet koristi kao sto vec neko rece one djidje za uticnice, mi to upalimo preko noci i stvarno pomogne.
bitna stvar - probaj se ne tusirati navece ljeti, nego ujutru. komarce privlace svi ti egzoticni mirisi kupki. znam da ljeti nije jednostavno navece leci neistusiran ali bar probaj samo vodom bez tih mirsnih dodataka. i dalje, komarci ne vole morsku so, jest da ona jako isusuje kozu ali probaj napraviti neku otopinu sa morskom solju pa navece na peskir staviti i samo blago natapkati po tijelu.
sretno :thumbup:

thousands of voices

Post by thousands of voices » 19/05/2011 10:58

Isti problem, Alipasino - stan nebu pod oblake ali njima nije mrsko dozujati. Troje nas je alergicno :( cetvrtog cak i ne ujedaju.
Prije ih nije bilo ali zadnje dvije godine je uzas.

Filter

Post by Filter » 19/05/2011 12:05

PipiDugaDevetka wrote:Čuo sam da su genetskom manipulacijom ''napravljeni'' klonirani komarci čiji se potomci ne mogu razmnožavati.
Daj bože da ti eksperimenti uspiju!

zivot je cudo, ako bobu nesto frljnu (a frljnut ce) trebace nam flakovi da ih pobijemo

duspi

Post by duspi » 19/05/2011 13:27

majke mi, ako ovog ljeta ne uspijem pronaći drugi način da ih se kutarišem, prelazim na uzgajanje batmana (http://www.ehow.com/how_2057826_attract ... ntrol.html) i raspoređivanje bacača plamena opremljenih detektorima pokreta po strateškim lokacijama

Pera Trta
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

Post by Pera Trta » 19/05/2011 14:34

Pogledajte imate li kakvih lokvetina oko zgrada, rupa s vodom i sl...komarci se legu isključivo u (stajaćoj) vodi.

lajkujMe

Post by lajkujMe » 19/05/2011 14:54

duspi wrote:majke mi, ako ovog ljeta ne uspijem pronaći drugi način da ih se kutarišem, prelazim na uzgajanje batmana (http://www.ehow.com/how_2057826_attract ... ntrol.html) i raspoređivanje bacača plamena opremljenih detektorima pokreta po strateškim lokacijama

jel to govoris o sismisima majke ti? nemoj ih uzgajati samo uhvati jednog ljeti ih ima po sarajevu ;-)

Korisnicko ime

Post by Korisnicko ime » 19/05/2011 15:02

PipiDugaDevetka wrote:Samo ženke komaraca ubadaju!

Nije ni cudo...krvopije! :D

Post Reply