Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#101 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by andrija2007 »

avicena wrote:
andrija2007 wrote:
Ja za nick vezem psiholoski profil. Preskaces sto pisem. :roll:
Obavezno odvedi dijete idući put ljekaru, ali drugom (vidiš da ne preskačem).
Što se tiče psihološkog profila vjerovatno si malo pretjerao u gledanju CSI i sličnih serija, potegni malo ručnu. :wink:

Pa naravno da ga vodim...necu cekati savjet na forumu sta da radim sa djetetom.Pitanje je bilo retoricke naravi. A tebe citah na Religiji pa znam otprilike i sta mislis vezano za vjeronauku. Zar je to tesko skontati?
A šta ja to, po tebi "otprilike mislim vezano za vjeronauku", ako može konkretno?
User avatar
Kupalo
Posts: 703
Joined: 27/02/2009 23:45

#102 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by Kupalo »

HAVANA wrote:Image


Image


Image


Image


Image

:thumbup: Kasno se ukljucih u temu....
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#103 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by istocnjak »

Havana stidi se svojih godina! :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#104 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by zelenashica »

andrija2007 wrote:
avicena wrote: Obavezno odvedi dijete idući put ljekaru, ali drugom (vidiš da ne preskačem).
Što se tiče psihološkog profila vjerovatno si malo pretjerao u gledanju CSI i sličnih serija, potegni malo ručnu. :wink:

Pa naravno da ga vodim...necu cekati savjet na forumu sta da radim sa djetetom.
Pitanje je bilo retoricke naravi. A tebe citah na Religiji pa znam otprilike i sta mislis vezano za vjeronauku. Zar je to tesko skontati?
A šta ja to, po tebi "otprilike mislim vezano za vjeronauku", ako može konkretno?
vidim ja haman pa prozvana...kao prvo držim se teze da su i tuđa iskustva bogastvo,pa me ne bi sramota upitati forumaše za iskustva,....da ne pitah ne bih znala da negdje vjeronauka nije obavezna,da ne pitah ne bih znala ni da se mogu tražiti druge aktivnosti,da ne pitah ne bih znala ni da ima još gorih vjeručitelja ali i boljih....ja se ne stidim svog pitanja.....stidim se samo nas kao naroda,nacije ili čega već ,što svaku temu koja ima imalo naznaka diranja u nacionalni interes pređe u političko-vjersko prepucavanje...

Žalosno je što ne možemo komunicirati na ljudskoj osnovi nego samo na političko-vjeskoj orjentiranosti.....kad si već krenuo nazvao me zelenom (naravno predpostavljam da je to bio cinizam,te da me bacaš u koš protiv "zelene"partije)onda da već kažem da sam možda i zelena :D ,ali članska karta mi neće oduzimati pravo da mislim najbolje svom djetetu,njegovom pravilnom razvoju i odgoju..članska karta mi neće oduzimati ni pravo da kažem NE vjeri u školama,članska karta me neće čini ni manje dobrim roditeljem,ja se smatram dobrom majkom...ma kako mi ti lupao definicijama kako i pedagogija kaže o savršenstvu roditelja....ostaj ti meni sretan u svom džematu,a ja ću svom djetetu potražiti školu koja ne prakticira vjeronauku,bar ne na način rušenja dječijeg psihološkog stanja kao normalne osobe,u kojoj joj neće prijetiti da će joj zaboga narasti grba na leđima jer ne nosi maramu,ili da joj je majka šejtan što nosi hlače a ne dugu suknju ..... :x
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#105 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by istocnjak »

Mislim da bi vjeronauka u skolama obavezno trebala biti ali iskljucivo na informativnoj osnovi bez obaveze i ocjenjivanja. U proslom sistemu su djeci ispirali pamet sa ateizmom 50 godina. Kad se samo sjetim tupavog predmeta "marksizam" i ostalih gluposti. :-)
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#106 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by Margita81 »

istocnjak wrote:Mislim da bi vjeronauka u skolama obavezno trebala biti ali iskljucivo na informativnoj osnovi bez obaveze i ocjenjivanja. U proslom sistemu su djeci ispirali pamet sa ateizmom 50 godina. Kad se samo sjetim tupavog predmeta "marksizam" i ostalih gluposti. :-)

Nek bude vjeronauka ali ja hocu i alternativu. Etiku ili povijest svjetskih relogija ili nesto slicno cisto informativnog karaktera i kulture informisanosti radi. Nikako kao jedinu i uz to OBAVEZNU opciju jer je to diskriminacija 1/1.
Ne bude li tako dok moja krene u skolu ima da me bude na dnevniku svakodnevno! :mrgreen:
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#107 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by illuminated »

istocnjak wrote:Mislim da bi vjeronauka u skolama obavezno trebala biti ali iskljucivo na informativnoj osnovi bez obaveze i ocjenjivanja. U proslom sistemu su djeci ispirali pamet sa ateizmom 50 godina. Kad se samo sjetim tupavog predmeta "marksizam" i ostalih gluposti. :-)
Marksizam i nema neke velike veze s religijom. To je filozofski pravac i politicka ideologija al hajd.
Ja razumijem razloge zbog kojih ti izjavis ovako nesto, ali pored toga sto obavezna vjeronauka duhovno ugnjetavanje i dusevno silovanje za one koje to ne zanima, pored toga djeca su suvise mala da odluce da li to ima smisla, ipak, na srecu, na ovom svijetu ce se naci dovoljno normalnih ljudi, koji ce se boriti za prava svakog covjeka - onoga koji zeli da ima vjeronauk i onoga koji ne zeli, da ga nema - po zelji.
User avatar
Kupalo
Posts: 703
Joined: 27/02/2009 23:45

#108 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by Kupalo »

istocnjak wrote:Mislim da bi vjeronauka u skolama obavezno trebala biti ali iskljucivo na informativnoj osnovi bez obaveze i ocjenjivanja. U proslom sistemu su djeci ispirali pamet sa ateizmom 50 godina. Kad se samo sjetim tupavog predmeta "marksizam" i ostalih gluposti. :-)
Koliko se sjecam, marksizam se tek uvodio u srednjoj skoli, a ne u vrticu. S druge strane nekom je vjeronauk citiram tebe "glupost". U svakom slucaju jedna ideologija zamjenila drugu. S tim sto su djeca znala kako Marx izgleda :D
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#109 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by avicena »

Kupalo wrote:
istocnjak wrote:Mislim da bi vjeronauka u skolama obavezno trebala biti ali iskljucivo na informativnoj osnovi bez obaveze i ocjenjivanja. U proslom sistemu su djeci ispirali pamet sa ateizmom 50 godina. Kad se samo sjetim tupavog predmeta "marksizam" i ostalih gluposti. :-)
Koliko se sjecam, marksizam se tek uvodio u srednjoj skoli, a ne u vrticu. S druge strane nekom je vjeronauk citiram tebe "glupost". U svakom slucaju jedna ideologija zamjenila drugu. S tim sto su djeca znala kako Marx izgleda :D
Mislis? Partizanski filmovi...pionirske marame...pjesmice u citankama...

Ideologija koja nije uspjela prezivjeti stoljece se ne moze mjeriti sa vjerom koja iza sebe ima hiljade godina.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#110 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by HAVANA »

Smijem li ja zviždat :?
User avatar
mimiikimi
Posts: 257
Joined: 01/06/2009 21:35

#111 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by mimiikimi »

samo udri ovo se ne moze izdrzat :-)
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#112 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by avicena »

HAVANA wrote:Smijem li ja zviždat :?
Ako znas internacionalu.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#113 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by Romeo 80 »

avicena wrote:
Kupalo wrote:
istocnjak wrote:Mislim da bi vjeronauka u skolama obavezno trebala biti ali iskljucivo na informativnoj osnovi bez obaveze i ocjenjivanja. U proslom sistemu su djeci ispirali pamet sa ateizmom 50 godina. Kad se samo sjetim tupavog predmeta "marksizam" i ostalih gluposti. :-)
Koliko se sjecam, marksizam se tek uvodio u srednjoj skoli, a ne u vrticu. S druge strane nekom je vjeronauk citiram tebe "glupost". U svakom slucaju jedna ideologija zamjenila drugu. S tim sto su djeca znala kako Marx izgleda :D
Mislis? Partizanski filmovi...pionirske marame...pjesmice u citankama...

Ideologija koja nije uspjela prezivjeti stoljece se ne moze mjeriti sa vjerom koja iza sebe ima hiljade godina.
Sve što je lijepo kratko traje...
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#114 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by avicena »

Romeo 80 wrote: Sve što je lijepo kratko traje...
K'o moje kineske papuce. Duze je trajala proizvodnja nego koristenje.
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#115 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by andrija2007 »

Kupalo wrote:
istocnjak wrote:Mislim da bi vjeronauka u skolama obavezno trebala biti ali iskljucivo na informativnoj osnovi bez obaveze i ocjenjivanja. U proslom sistemu su djeci ispirali pamet sa ateizmom 50 godina. Kad se samo sjetim tupavog predmeta "marksizam" i ostalih gluposti. :-)
Koliko se sjecam, marksizam se tek uvodio u srednjoj skoli, a ne u vrticu. S druge strane nekom je vjeronauk citiram tebe "glupost". U svakom slucaju jedna ideologija zamjenila drugu. S tim sto su djeca znala kako Marx izgleda :D
Mislim da Marx i Svevišnji, ipak imaju jednu zajedničku karakteristiku: bradu!
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#116 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by avicena »

andrija2007 wrote:
Mislim da Marx i Svevišnji, ipak imaju jednu zajedničku karakteristiku: bradu!
Gdje si ti vjeronauku ucio? :mrgreen:
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#117 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by andrija2007 »

avicena wrote:
andrija2007 wrote:
Mislim da Marx i Svevišnji, ipak imaju jednu zajedničku karakteristiku: bradu!
Gdje si ti vjeronauku ucio? :mrgreen:
Kako gdje, pa na ovom forumu, podforum religija! :wink:
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#118 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by avicena »

andrija2007 wrote:
avicena wrote:
andrija2007 wrote:
Mislim da Marx i Svevišnji, ipak imaju jednu zajedničku karakteristiku: bradu!
Gdje si ti vjeronauku ucio? :mrgreen:
Kako gdje, pa na ovom forumu, podforum religija! :wink:
Nisi utvrdio...repetitio est.... :D

A Marx i Bog...

Mihael Bakunin, anarhista i Marksov prijatelj, na sljedeći način je komentarisao Marksa: "On se je pojavio da bi bio Bog ljudima. On ne može tolerisati nikog drugog kao Boga osim sebe samog. Želio je da ga ljudi obožavaju kao boga i cijene kao idola, inače bi ih verbalno napao ili progonio."
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#119 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by andrija2007 »

Ako se ne varam, Marx, protivno onom što se vjeruje, nije bio ateista.
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#120 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by avicena »

andrija2007 wrote:Ako se ne varam, Marx, protivno onom što se vjeruje, nije bio ateista.
Da. Razlicito se prevodi....religija opijum naroda.... i ....religija opijum za narod....Uglavnom, agresivni atesti su ga citirali i koristili.
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#121 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by andrija2007 »

U periodu kad je Marx živio, afirmacija da je religija opijum za narod nije bila daleko od istine,isto kao i za mnoga
današnja zaostala društva. Ako su većina, siromašni neuki i kokuzi, za šta drugo da se uhvate?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#122 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by zonbirile »

onoliko koliko su za to spremani,znači nimalo.Ubijeđenje da vjerski službenik može biti pedagog,političar,predsjednik je mnoga društva dovelo do ruba.Nama također preti ista sudbina,jer se puzajući širi klerikalna kasta koja neminovno,kada bi i htjela i umijela drukčije,neminovno vodi u propast.Elita je ta koja vodi društvo stazama progresa,kler ne može biti elita,nego samo jedna od sastavnica društva,sve ostalo je pogubno.
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#123 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by avicena »

andrija2007 wrote:U periodu kad je Marx živio, afirmacija da je religija opijum za narod nije bila daleko od istine,isto kao i za mnoga
današnja zaostala društva. Ako su većina, siromašni neuki i kokuzi, za šta drugo da se uhvate?
Ima li imucnih, a vjerujucih?
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#124 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by KREMEN »

istocnjak wrote:Mislim da bi vjeronauka u skolama obavezno trebala biti ali iskljucivo na informativnoj osnovi bez obaveze i ocjenjivanja. U proslom sistemu su djeci ispirali pamet sa ateizmom 50 godina. Kad se samo sjetim tupavog predmeta "marksizam" i ostalih gluposti. :-)

Znas i ja sam vjerenik ali uciti djecu u vrticu vjeri je malo bolesno, nista bolje od marksizma..
User avatar
mimiikimi
Posts: 257
Joined: 01/06/2009 21:35

#125 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by mimiikimi »

KREMEN wrote:
istocnjak wrote:Mislim da bi vjeronauka u skolama obavezno trebala biti ali iskljucivo na informativnoj osnovi bez obaveze i ocjenjivanja. U proslom sistemu su djeci ispirali pamet sa ateizmom 50 godina. Kad se samo sjetim tupavog predmeta "marksizam" i ostalih gluposti. :-)

Znas i ja sam vjerenik ali uciti djecu u vrticu vjeri je malo bolesno, nista bolje od marksizma..
Dijelim misljenje
Locked