Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#1 Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by zelenashica »

Ne znam više šta da radim,počinjem da se kajem opasno što dijete uopšte "dadoh"na vjeronauku,ali hajde išla sam linijom da ga ne razdvajam od ostalih (jer svi idu na vjeronauku) :roll: ...već danima nakon časa vjeronauke dobijem lom živaca,danas opet.....helem koliko su vjeroučitelji pedagoško-didaktički obrazovani?Ja kako vidim niđe veze...van svake mi je pameti dati đaku koji još ne zna ni da čita da nauči napamet sure(ne bitno što je to jako kratko i što je na latinici)...po meni je tu metodika vjeroučitelja ful......bar ja sam taj plan i program zamišljala drugačije,možda sam poučnim pričama,ilustracijama,...a ne učenjem napamet sura još u prvom razredu ... :x
Ok bi bilo da je on taj,koji će zajedno sa djecom učiti hajde da kažem kao neku vrstu usvajanja "pjesmice"a ne poslati po klincu napisano sure.... :roll:

Kakva su vaša iskustva,ako ih imate po ovom pitanju?

Ne želim da se tema okrene u vjersko-političkom smjeru,samo pokušavam započeti konstruktivnu diskusiju,možda i neko od tih vjeručitelja navrati na temu...pa eto da mi objesni po kojoj pedagogiji,didaktici,metodici on piše pripreme za svoje sate....ako ih uopšte piše :roll:
User avatar
ecstase
Posts: 422
Joined: 17/05/2009 20:27
Location: Na tribini

#2 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by ecstase »

Nemam pojma koliko mogu biti objektivan u ovome jer sam odrastao u porodici u kojoj vjera nije bas bila na prvom mjestu.

Poslati dijete na vjeronauku po mom misljenju nije bas najpametnija stvar,ukoliko roditelji zele da im dijete nauci nesto o tome mozda je i bolje kod kuce da im priblize osnovne pojmove religije, obaveze i ostale stvari za koje roditelji smatraju da njihovo dijete treba da zna.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#3 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by zelenashica »

ecstase wrote:Nemam pojma koliko mogu biti objektivan u ovome jer sam odrastao u porodici u kojoj vjera nije bas bila na prvom mjestu.

Poslati dijete na vjeronauku po mom misljenju nije bas najpametnija stvar,ukoliko roditelji zele da im dijete nauci nesto o tome mozda je i bolje kod kuce da im priblize osnovne pojmove religije, obaveze i ostale stvari za koje roditelji smatraju da njihovo dijete treba da zna.
Savršeno se slažem da dijete kod kuće ako želi može naučiti dovoljno,...ali ovdje je više bila stvar ne izdvajanje od drugih....recimo u tom razredu svi idu na vjeronauku,ama baš niko na religiju(a jedan predmet je obavezan)eto razloga zašto je na vjeronauci,da ju ne dam samu na religiju :sad:
User avatar
windom earle
Posts: 31
Joined: 21/10/2009 10:02
Location: next 2 u

#4 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by windom earle »

Mogu ti rec da sam i ja u dilemi sto se tice toga otkad mi mali rece da im vjeroucitelj cesto odvali sakom od sto i urla na njih kad nesto ne nauce ili kad su nemirni. Ne mogu vjerovat da takav zlikovac moze ucit djecu nekim moralnim nacelima i sl.
User avatar
ecstase
Posts: 422
Joined: 17/05/2009 20:27
Location: Na tribini

#5 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by ecstase »

zelenashica wrote:
ecstase wrote:Nemam pojma koliko mogu biti objektivan u ovome jer sam odrastao u porodici u kojoj vjera nije bas bila na prvom mjestu.

Poslati dijete na vjeronauku po mom misljenju nije bas najpametnija stvar,ukoliko roditelji zele da im dijete nauci nesto o tome mozda je i bolje kod kuce da im priblize osnovne pojmove religije, obaveze i ostale stvari za koje roditelji smatraju da njihovo dijete treba da zna.
Savršeno se slažem da dijete kod kuće ako želi može naučiti dovoljno,...ali ovdje je više bila stvar ne izdvajanje od drugih....recimo u tom razredu svi idu na vjeronauku,ama baš niko na religiju(a jedan predmet je obavezan)eto razloga zašto je na vjeronauci,da ju ne dam samu na religiju :sad:

Nisam znao da je jedan predmet obavezan :-?

Necu da se sada neko uvrijedi ovdje ali meni je apsolutno besmisleno trpati dijete surama i rijecima koje dijeca ne mogu pohraniti.
Religija odnosno vjera lezi u srcu ne u napamet naucenom tekstu.
Cudi me da u skoli u jednom razredu predpostavljam u Sarajevu niko ne ide na religiju...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#6 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by HAVANA »

Ja ne smijem ništa reći. :-? Napašće me odmah :D
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#7 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by al_akhisari »

Mozda ne treba generalizirati stvari.Postoje vjeroucitelji pedagoski bolje "potkovani" nego mnogo drugih nastavnika.Sad ce se prica vjerovatno okrenuti tome kako vjera preapstraktna za djecu ovog uzrasta, gdje je smisao u tome da napamet uce stvari koje ne razumiju i to jos na jeziku koji je nepoznat.....A, koji razred dijete pohadja...
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#8 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by Static-X »

wow sta je tu lose
Ovdje ocito nije stvar kad se treba poceti uciti vec je stvar koliki je vjernik osoba i sta zeli za svoje dijete.
Znaci ako si vjernik i prdrzavas se ti neki zakona oda sigurno bi bilo lijepo da se i djete na to navikava sto ranije. Koliko znam u tim godinama ima i hafiza.
Ja sam takodje naucio fatihu jos u prvom razredu, al mozda tad i nije bio problem jer za vrijeme rata vise se narod posvecivao vjeri pa se nisu zalili :D
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#9 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by andrija2007 »

HAVANA wrote:Ja ne smijem ništa reći. :-? Napašće me odmah :D
Ja smijem, al neću. :wink:
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#10 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by medaaa »

windom earle wrote:Mogu ti rec da sam i ja u dilemi sto se tice toga otkad mi mali rece da im vjeroucitelj cesto odvali sakom od sto i urla na njih kad nesto ne nauce ili kad su nemirni. Ne mogu vjerovat da takav zlikovac moze ucit djecu nekim moralnim nacelima i sl.
na stranu sve, al sto je previse, previse je... :roll: :roll: :roll:
koje rijeci koristis za ljude koji su silovali, drzali koncentracione logore, palili zive ljude, gulili im kozu... kontam mozda vladas mnogo jacim spektrom rijeci nego ja, pa da me prosvjetlis... :shock: :shock:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#11 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by zelenashica »

ecstase wrote:
zelenashica wrote:
ecstase wrote:Nemam pojma koliko mogu biti objektivan u ovome jer sam odrastao u porodici u kojoj vjera nije bas bila na prvom mjestu.

Poslati dijete na vjeronauku po mom misljenju nije bas najpametnija stvar,ukoliko roditelji zele da im dijete nauci nesto o tome mozda je i bolje kod kuce da im priblize osnovne pojmove religije, obaveze i ostale stvari za koje roditelji smatraju da njihovo dijete treba da zna.
Savršeno se slažem da dijete kod kuće ako želi može naučiti dovoljno,...ali ovdje je više bila stvar ne izdvajanje od drugih....recimo u tom razredu svi idu na vjeronauku,ama baš niko na religiju(a jedan predmet je obavezan)eto razloga zašto je na vjeronauci,da ju ne dam samu na religiju :sad:

Nisam znao da je jedan predmet obavezan :-?

Necu da se sada neko uvrijedi ovdje ali meni je apsolutno besmisleno trpati dijete surama i rijecima koje dijeca ne mogu pohraniti.
Religija odnosno vjera lezi u srcu ne u napamet naucenom tekstu.
Cudi me da u skoli u jednom razredu predpostavljam u Sarajevu niko ne ide na religiju...
obavezan je jedan predmet.....i nije sarajevo....jasminov je pašaluk :D
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#12 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by McMoy »

Imam dijete istog uzrasta, a sin od brata stariji je 3 godine od njega. Uči ih isti vjeroučitelj u jednoj od sarajevskih osnovnih škola. Naša iskustva su po pitanju pedagoškog odnosa vjeroučitelja i samog predmeta vjeronauka izuzetno dobra. Ovaj moj prvačić do sada je uglavnom nešto bojio i crtao, prepisivao slova iz udžbenika u svesku i za taj svoj trud dobijao petice (znam da nema ocjenjivanja sve do 3. raz.) u smislu motivacije. Nista dosad nisu radili što bi bilo preopterećenje za taj uzrast, tako da je dijete motivirano da pohadja ovu nastavu.
(da ne bi bilo nejasnoća, nisam neko ko iz bilo kog razloga štiti nekoga ili populariše ovaj predmet; isto tako sam ogorčeni protivnik uvodjenja vjeronauke u vrtiće!)
Ono što bih ja uradio jeste da bih za početak problem iznio nastavniku/ci razredne nastave (učitelju/učiteljici), a ako i nakon toga bude istih ili sličnih problema porazgovarao bih sa vjeroučiteljem. Nadam se da se ne radi o nekakvim "namćor" ili uobraženim osobama pa da neće pravilno i dobronamjerno shvatiti tvoje sugestije. Isto se tako nadam će se priča na tome i završiti.
I još nešto iz ličnog roditeljskog iskustva, biće najvjerovatnije takvih i sličnih nerazumijevanja i frustracija i tokom daljnjeg školovanja, (vjerovala ili ne bilo je to iz likovnog, a ne uz matematike ili engleskog), ali se sve uspjelo riješiti razgovorom.
Puno sreće mamice, don't sikiriki!! :mrgreen:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#13 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by zelenashica »

Static-X wrote:wow sta je tu lose
Ovdje ocito nije stvar kad se treba poceti uciti vec je stvar koliki je vjernik osoba i sta zeli za svoje dijete.
Znaci ako si vjernik i prdrzavas se ti neki zakona oda sigurno bi bilo lijepo da se i djete na to navikava sto ranije. Koliko znam u tim godinama ima i hafiza.
Ja sam takodje naucio fatihu jos u prvom razredu, al mozda tad i nije bio problem jer za vrijeme rata vise se narod posvecivao vjeri pa se nisu zalili :D
ama nije poente o učenju fatihe...poenta je o metodici jer po pedagoškim načelima samo medotodom ponavljanja (koju radi nastavnike)je dijete koje ne zna samostalno čitati moguće naučiti neki tekst napamet...

i kako rekoh ne želim politiziranje,samo možda odgovor na pitanja,kako su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?
Znaju li šta je metodika?Znaju li šta je didaktika?Znaju li šta je uopšte pedagogija?To je ono što ja želim znati....koliko su znanjem potkovani iz tih oblasti?
User avatar
ecstase
Posts: 422
Joined: 17/05/2009 20:27
Location: Na tribini

#14 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by ecstase »

obavezan je jedan predmet.....i nije sarajevo....jasminov je pašaluk :D[/quote]

Ah grad soli :D

Pa cudi me da Tuzla koji je jedan od tolerantnijih gradova nije uradila nesto po tom pitanju
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#15 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by prof. »

pa kako ce biti potkovani kada ih je vecina zavrsila srednje skole (medrese) gdje se uglavnom izucavaju vjerske stvari a matematike je npr. veoma malo, metodike ni pod razno. ja radim kao nastavnik u osnovnoj skoli (tz kanton) i kada moje dijete krene u skolu nece ici na vjeronauku. zasto? zato sto to sto se radi u nasim skolama nema veze s mojom vjerom (musliman sam) vec se radi samo o uhljebljivanju kadrova. umjesto da djecu uce nekim moralnim i humanim principima vjere, oni ih indoktriniraju i pune im glavu stvarima koje oni apsolutno u godinama u kojima su ne mogu razumjeti. da se razumijemo, nemam nista protiv samih ljudi koji taj posao obavljaju ali plan po kojem moraju da rade nije prilagodjen uzrastu djece. kako inace objasniti situaciju da sada kada imamo vjeronauku u skolama (i to po 2 casa sedmicno a smanjena je historija, geografija i biologija na 1) NA SVAKOM KORAKU MOZES CUTI tu istu djecu kako psuju sve od dzamije do Boga a s druge strane dzamije zjape prazne. pola te djece koja idu na vjeronauku nikad nisu provirila u dzamiju.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#16 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by prof. »

cisto kao primjer:

prije dva dana vjeroucitelj poslao ucenika iz mog razreda po cigare!!!
kada sam mu rekao da malo razmilsi kakav je primjer dao uceniku, a i ostalim, i rekao mu da cu sljedeci put kada uradi nesto slicno to iznijeti na nastavnickom vijecu rece mi da se on ne mijesa u moj posao i da se ja ne bi trebao mijesati u njegov?!

P.S. od tada mi vise ne naziva selam :|
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#17 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by al_akhisari »

prof. wrote:cisto kao primjer:

prije dva dana vjeroucitelj poslao ucenika iz mog razreda po cigare!!!
kada sam mu rekao da malo razmilsi kakav je primjer dao uceniku, a i ostalim, i rekao mu da cu sljedeci put kada uradi nesto slicno to iznijeti na nastavnickom vijecu rece mi da se on ne mijesa u moj posao i da se ja ne bi trebao mijesati u njegov?!

P.S. od tada mi vise ne naziva selam :|
Navedenu situaciju, nazalost nije rijetko vidjeti u nasim skolama...Jedan si od rijetkih koji ovakve stvari uocava i reaguje :thumbup: Svasta ima i svako radi po skolama...Ja ti opet mogu navesto mnogo primjera gdje vjeroucitelji pokazuju puno entuzijazma, znanja, razumijjevanja...A nisam vjeroucitelj :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#18 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by zelenashica »

prof. wrote:pa kako ce biti potkovani kada ih je vecina zavrsila srednje skole (medrese) gdje se uglavnom izucavaju vjerske stvari a matematike je npr. veoma malo, metodike ni pod razno. ja radim kao nastavnik u osnovnoj skoli (tz kanton) i kada moje dijete krene u skolu nece ici na vjeronauku. zasto? zato sto to sto se radi u nasim skolama nema veze s mojom vjerom (musliman sam) vec se radi samo o uhljebljivanju kadrova. umjesto da djecu uce nekim moralnim i humanim principima vjere, oni ih indoktriniraju i pune im glavu stvarima koje oni apsolutno u godinama u kojima su ne mogu razumjeti. da se razumijemo, nemam nista protiv samih ljudi koji taj posao obavljaju ali plan po kojem moraju da rade nije prilagodjen uzrastu djece. kako inace objasniti situaciju da sada kada imamo vjeronauku u skolama (i to po 2 casa sedmicno a smanjena je historija, geografija i biologija na 1) NA SVAKOM KORAKU MOZES CUTI tu istu djecu kako psuju sve od dzamije do Boga a s druge strane dzamije zjape prazne. pola te djece koja idu na vjeronauku nikad nisu provirila u dzamiju.
znači nista se nije promijenilo od doba dok sam i ja bila nastavnik,nažalost..... :sad: jednostavno jadno....
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#19 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by illuminated »

zelenashica wrote:Ne znam više šta da radim,počinjem da se kajem opasno što dijete uopšte "dadoh"na vjeronauku,ali hajde išla sam linijom da ga ne razdvajam od ostalih (jer svi idu na vjeronauku) :roll: ...već danima nakon časa vjeronauke dobijem lom živaca,danas opet.....helem koliko su vjeroučitelji pedagoško-didaktički obrazovani?Ja kako vidim niđe veze...van svake mi je pameti dati đaku koji još ne zna ni da čita da nauči napamet sure(ne bitno što je to jako kratko i što je na latinici)...po meni je tu metodika vjeroučitelja ful......bar ja sam taj plan i program zamišljala drugačije,možda sam poučnim pričama,ilustracijama,...a ne učenjem napamet sura još u prvom razredu ... :x
Ok bi bilo da je on taj,koji će zajedno sa djecom učiti hajde da kažem kao neku vrstu usvajanja "pjesmice"a ne poslati po klincu napisano sure.... :roll:

Kakva su vaša iskustva,ako ih imate po ovom pitanju?

Ne želim da se tema okrene u vjersko-političkom smjeru,samo pokušavam započeti konstruktivnu diskusiju,možda i neko od tih vjeručitelja navrati na temu...pa eto da mi objesni po kojoj pedagogiji,didaktici,metodici on piše pripreme za svoje sate....ako ih uopšte piše :roll:
to je pravo mentalno silovanje djeteta.
dijete uci neke nepznate rijeci koje ne razumije, nepoznata slova (harfove )i uopste ne konta zasto.
i tu na tim casovima, najbolji su neki periferni likovi, koji su iz porodica sa vjerskim pedigreom.
i onda kad prodje svijetom i malo vidi da to sve nema blage sa vjerom ni predstavom o Bogu, dodje m samo da to sve zamrzi,
jer se sjeti da je neki kloc kome je sav uspjeh u zivotu to sto je Hadzija, ljutio na njega zato sto ne zna slomiti jezik kao sto mogu oni u Arabiji....
Gadi mi se to sve.

izvadi dijete odatle dok nije kasno...

ali najjace je to sto kazu obavezno... :-D :evil:
Image
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#20 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by prof. »

znači nista se nije promijenilo od doba dok sam i ja bila nastavnik,nažalost..... :sad: jednostavno jadno....[/quote]

ne znam kada si prestala raditi ali ne bih bas rekao da se nista nije promijenilo. promijenilo se mnogo toga ali nazalost skoro nista na bolje. kao sto rekoh, smanjili su historiju, geografiju i biologiju sa 2 casa sedmicno na 1, engleski od 6. razreda smanjuju na 2 (a bilo je 3). ali zato pojacavaju vjeronauku jer kad zakazu nasi inzinjeri, profesori i doktori na scenu ce stupiti armija vjernika koja ce nas spasiti.
sad se sjetih, ima jos jedna promjena. zbog manjka para u budzetu nema para za papir pa ako ces kopirati test ili materijale za dodatnu kupi od plate. od one smanjene, naravno. prvo sam rekao necu iz principa al' onda samo djeca ispastaju a nisu nista kriva pa sad kupujem i nosim :-) .
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#21 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by zelenashica »

prof. wrote:znači nista se nije promijenilo od doba dok sam i ja bila nastavnik,nažalost..... :sad: jednostavno jadno....
ne znam kada si prestala raditi ali ne bih bas rekao da se nista nije promijenilo. promijenilo se mnogo toga ali nazalost skoro nista na bolje. kao sto rekoh, smanjili su historiju, geografiju i biologiju sa 2 casa sedmicno na 1, engleski od 6. razreda smanjuju na 2 (a bilo je 3). ali zato pojacavaju vjeronauku jer kad zakazu nasi inzinjeri, profesori i doktori na scenu ce stupiti armija vjernika koja ce nas spasiti.
sad se sjetih, ima jos jedna promjena. zbog manjka para u budzetu nema para za papir pa ako ces kopirati test ili materijale za dodatnu kupi od plate. od one smanjene, naravno. prvo sam rekao necu iz principa al' onda samo djeca ispastaju a nisu nista kriva pa sad kupujem i nosim :-) .[/quote]
ah tu se to još isto vrti oko ušteda novca nažalost na uštrb djece....ne znam samo znam da sam od početka školske godine davala novac za televizor,dvd,cd kaserofon(naravno roditelji opremaju učionicu :roll: )paravane jer djeca ne vide os svjetlosti slova na tabli,slovarice.....redovno kupujemo papir za kopiranje radnih zadataka.... :D ...ali ono što mi smeta je odnos prema djeci,mogu trpiti još malo a onda :-)
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#22 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by alica.k »

zelenashica wrote:Kakva su vaša iskustva,ako ih imate po ovom pitanju?
uf joj. ja bi mogla o ovome do prekosutra.

moja mala sestra je sada 4. razred, ali je mene bukvalno rspzdla njihova uciteljica vjeronauke prosle godine. pocevsi od izjava tipa "samo su muslimani ljudi vrijedni postovanja", pa do prica o djedu mrazu koji je zavezao i zaklao jednu mladu porodicu.
nikad necu zaboravit kad mi rece sestra da se ona boji djeda mraza...:S koje se to dijete boji djeda mraza??????????

uglavnom, jedva izvukoh iz nje to, pricala im je kako je djeda mraz jedne novogodisnje noci dosao i zavezao i zaklao mladu porodicu sa malim djetetom. ono sto me sokiralo je sto je pricu nastavila "ALI ZAAAATO djed hidzra nije nikom nikad naudio" i bla bla. uglavnom sjecam se neke fraze da on nosi zelene "kratke pantalone kao u vehabije". e tu mi je puko film i otisla sam joj i malo je falilo da je ubijem. ove godine im je druga uciteljica, vidjecemo kakva ce ona biti.

nisam neka vjernica, ali postujem kad neko vjeruje i religiozan je, ali da neko trpa djeci glavu ovakvim GLUPOSTIMA, to mi je nepojmljivo. inace sam u okruzenju gdje je dosta pravih (po nekoj valjda definiciji) muslimana, i cesto se sokiram njihovim izjavama i razmisljanjima...al da ne ulazim u to sad jer nije tema.

kao mala sam i ja isla na vjeronauku....imala sam apsolutno nepismenog nastavnika (koji nam je govorio SHUCHAJ I SJEDJAJ DOLJE), hodzu, za kojeg se znalo da se s nekakvom bulom voda pored zene i dvoje djece i pijan nam je znao doci na cas, i redovno nam je pricao tako neke slicne gluposti. ja sam od vjeronauke odustala jos u 3. osnovne. ocito s dobrim razlogom, jer danas situacija nije nista bolja.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#23 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by mayab »

Čitam ovo i zgražam se, za sada ne želim dati svoje misljenje o tome, bolje reći ne smijem, kao što neko već napisa!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#24 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by vjesticanametli »

svi ste nasli mane i ono sto vam ne odgovara ili ono sto smatrate da nije OK za vase djete koje ipak saljete na vjeroBauk........pitam se zasto????????? da komsiluk ne kenja ili je lakse ici krmku niz dlaku............u cemu je *ebeni fazon.............skola je duzna zbrinuti djete koje ne ide na vjeronauku tj. obezbijediti mu neku drugu aktivnost :run: fuj

vecina prica protiv ali redovno stavi "krstic" tamo gdje pise zelim da moje djete ide na vjeronauku :mrgreen: sad sjeĐŽaj dolje i tisina
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#25 Re: Koliko su vjeroučitelji pedagoški obrazovani?

Post by alica.k »

vjesticanametli wrote:svi ste nasli mane i ono sto vam ne odgovara ili ono sto smatrate da nije OK za vase djete koje ipak saljete na vjeroBauk........pitam se zasto????????? da komsiluk ne kenja ili je lakse ici krmku niz dlaku............u cemu je *ebeni fazon.............skola je duzna zbrinuti djete koje ne ide na vjeronauku tj. obezbijediti mu neku drugu aktivnost :run: fuj

vecina prica protiv ali redovno stavi "krstic" tamo gdje pise zelim da moje djete ide na vjeronauku :mrgreen: sad sjeĐŽaj dolje i tisina
vecinom jer skola to ipak ne radi. da ima religija u sestrinoj skolu i samu bih je poslala tamo ali ne, oni su rekli dijete za to vrijeme moze biti ili u dvoristu skole ili ici kuci pa se vratiti. i to je to.
Locked