KOLIKO SMO STVARNO ZA JEDINSTVENU BOSNU ???

Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#26

Post by Maksim »

Danko_Bananko wrote:
Da se npr. istocna Hercegovina odlucila za neovisnost ili prikljucenje Crnoj Gori, to bi se desilo mirnim putem i demokratski izglasano, jer tu Srbi apsolutno dominiraju a do osporavanja bi doslo samo da su Bosnjaci npr. vojna sila pa intervenisu kao sto je to JNA sa srpskom dominacijom u rukovodstvu ucinila u Sloveniji i Hrvatskoj.
O cemu bolan ti pricas ?

Gdje su Srbi apsolutno dominirali u Istocnoj Hercegovini ? ( naravno da sada dominiraju kad su sve protjerali )

Pa haman svaki grad u Istocnoj Hercegovini je bio na pola-pola, mozda malo vise Srba u gradovima jer su im tu srpske komunjare dodijelile stanove kad su silazili sa Durmitora, ali opcine ko opcine ni blizu apsolutne dominacije.
Opcina Trebinje

Po zadnjem popisu iz 1991. godine je imala 36.000 stanovnika od kojih su bili:

69,2 % Srbi
17,9 % Bosnjaci
5,3 % Jugoslaveni
3,9 % Hrvati
3,7 % ostali

Opcina Ljubinje

Po popisu iz 1991. godine:

89,8 % Srbi
7,8 % Bosnjaci
0,9 % Hrvati
0,5 % Jugoslaveni

Opcina Bileca

80 % Srbi
14,7 % Bosnjaci
0,3 % Hrvati
1,7 % Jugoslaveni

Opcina Gacko

61,7 % Srbi
35,8 % Bosnjaci
0,3 % Hrvati
0,8 % Jugoslaveni

Opcina Nevesinje

74,1 % Srbi
22,9 % Bosnjaci
1,4 % Hrvati
0,8 % Jugoslaveni
0,6 % ostali i nepoznata izjasnjavanja

--------------

Sto mislis kako bi ispali npr. takvi izbori da su bili?
nista od podjele
Posts: 30
Joined: 07/04/2007 17:06

#27

Post by nista od podjele »

Abu FEED el-Castro wrote:Da ti ne palamudim i ne hodam okolo kole i pravim nekakve uvertire.. Ja sam za otcjepljenje! Nek idu! Ne znam i ne interesuje me kako će biti anam "njima", ali nam bez njih moze biti samo bolje, valjda.. :roll:

Ovo je moja radikalna izmjena prijasnjeg stava; vjere u jedinstvo, multietničnost, multi ovo multi ono, i iako znam da postoji hiljadu argumenata za pobijanje ovog mog stava i misljenja, ipak mislim da postoji hiljadu i jedan koji ga podrzava.

Zbog novajlija (vidim ima ih podosta zadnjih dana, i evo vec su me proglasili četnikom iz karadjiceve jame :D ) samo da malkice pojasnim: historijski razlog je po meni definitivno odlučujući (ne trenutne konstalacije, Dodici, Packovi i slična govna): ne treba nam vise genocida, prezivio ih je nas narod vjerujući u suzivot sa četnicima preko nekolko, a rizik od ponavljanja istih u buducnosti moze se izbjeci samo radikalnim presjecanjem takve vrste vrpce!
Tačno je da time dosta i gubimo, ne samo teritorijalno, ali zato time i kupujemo koliko toliko sigurnu buducnost za svoju djecu od četničke kame. Četnička iskonska zelja za osvetu turcima ne moze se nadomiriti nasom dobrom, permanentnom voljom za oprostom, suzivotom, i nadasvim - nasom krvlju. Sto to prije shvatimo to bolje po nas, odnosno po nasa dolazeca pokoljenja - bolje pokoljenja nego POKOLJenja :sad:
Bosna nam mozda jeste sveta (no da nastavim u prvom licu jednine) ali mi je buducnost moje djece i njihov zivot milion puta svetiji!!!

Uostalom, glupost se uzdati u to da ce nekakva NAŠA pravda pobijediti i da ce nasa na kraju biti zadnja kad historija ogromnog broja zemalja i njihovog nastanka pokazuje suprotno..
Pogledaj samo ovo ! Jutros u 5 ujutro ovaj covjek pritisnut i raskrinkan kaze maaaaaa niiiiiiisam ja za podjelu bas .......aali ...........e sada isti dan u 4 poslije podne direktno u glavu " Ja sam za otcjepljenje " Ako gledas iz perspektive srbina iz tzv rs on ce uvijek reci " ja sam za otcjepljenje " a ako gledas iz muslimanske perspektive iz Sarajeva onda ces valjda reci" ja sam za podjelu " elem nije bitno , radi se o tome da si ovdje godinu dana glumio muslimana da bi ( vec je vrijeme ha ) kada si mislio da si stekao povjerenje i kredit mogao konacno CITAT : " Da ne palamudim i ne hodam okolo kole .......ja sam za otcjepljenje " BUM TRAS , s neba pa u rebra , jer nikako " glupim Turcima " da udje u glavu sta je bolje za njih pa im to valja reci direktno , bez hodanja okolo......i jos im poruciti ovo gore boldirano o iskonskoj zelji za osvetom .O kakvoj ti osveti pricas . Sta su to bosanski muslimanbi ( turci kako ih ti zoves napravili Srbima da bi Srbi jos jedno , po ko zna koji put dosli i klali ? Sta ? Cemu osveta ? Zbog genocida u Kragujevcu ? Ne gospodine , genocid se dogodio u Srebrenici , Prijedoru ....Kozarcu .....u ovom ratu , u drugom svjetskom ratu ...a i prije njega .Sekovici i Sandzak i istocna Bosna ...krvava Drina , Foca itd itd ......
Sta onda znaci ovo tvoje " bolje da je otcjepi jer eto opet kokarde i brade da pravi genocid i da mi ubije djecu :? :? :? Vrlo cudan nacin razmisljanja , cetnici ce jedino ponovo pokucati na vrata genocida ako budu imali drzavnu i granicnu rampu na 5 km od Sarajeva.Samo jedna podmenuta inscenirana bombica i razlog da se napadne mala teroristicka drzavica u srcu Evrope .Da rezimiram.Ovo tvoje pisanje oko novog genocida i osvete i klanja .......ako se napravi podjela nije nista drugo nego prijetnja i sijanje straha.Izgubio si kontrolu i otvoreno prijetis " Ako se ne podijelimo eto nas opet " Ali kao sto vidis NISTA OD PODJELE , 12 godina poslije rata ali cetnici ne pucaju po Sarajevu.Pa zasto vec jednom ne krenu u tu osvetu o kojoj ti pricas.Otvoreno i jasno mi im porucujemo NISTA OD PODJELE a Dodo osim sto prijeti i laprda nista ne cini konkretno po pitanju otcjepljenja.
User avatar
PasoDzigera007
Posts: 472
Joined: 27/01/2007 21:57

#28

Post by PasoDzigera007 »

Maksim wrote:
Danko_Bananko wrote:
Da se npr. istocna Hercegovina odlucila za neovisnost ili prikljucenje Crnoj Gori, to bi se desilo mirnim putem i demokratski izglasano, jer tu Srbi apsolutno dominiraju a do osporavanja bi doslo samo da su Bosnjaci npr. vojna sila pa intervenisu kao sto je to JNA sa srpskom dominacijom u rukovodstvu ucinila u Sloveniji i Hrvatskoj.
O cemu bolan ti pricas ?

Gdje su Srbi apsolutno dominirali u Istocnoj Hercegovini ? ( naravno da sada dominiraju kad su sve protjerali )

Pa haman svaki grad u Istocnoj Hercegovini je bio na pola-pola, mozda malo vise Srba u gradovima jer su im tu srpske komunjare dodijelile stanove kad su silazili sa Durmitora, ali opcine ko opcine ni blizu apsolutne dominacije.
Opcina Trebinje

Po zadnjem popisu iz 1991. godine je imala 36.000 stanovnika od kojih su bili:

69,2 % Srbi
17,9 % Bosnjaci
5,3 % Jugoslaveni
3,9 % Hrvati
3,7 % ostali

Opcina Ljubinje

Po popisu iz 1991. godine:

89,8 % Srbi
7,8 % Bosnjaci
0,9 % Hrvati
0,5 % Jugoslaveni

Opcina Bileca

80 % Srbi
14,7 % Bosnjaci
0,3 % Hrvati
1,7 % Jugoslaveni

Opcina Gacko

61,7 % Srbi
35,8 % Bosnjaci
0,3 % Hrvati
0,8 % Jugoslaveni

Opcina Nevesinje

74,1 % Srbi
22,9 % Bosnjaci
1,4 % Hrvati
0,8 % Jugoslaveni
0,6 % ostali i nepoznata izjasnjavanja

--------------

Sto mislis kako bi ispali npr. takvi izbori da su bili?
Hajdi ne hlupaj ko Maksim po diviziji,hajdi napisi procente iz 91-ve al samo gradova ne opstina.okolne selendre me ne interesuju.
User avatar
PasoDzigera007
Posts: 472
Joined: 27/01/2007 21:57

#29

Post by PasoDzigera007 »

Abu FEED el-Castro wrote:Da ti ne palamudim i ne hodam okolo kole i pravim nekakve uvertire.. Ja sam za otcjepljenje! Nek idu! Ne znam i ne interesuje me kako će biti anam "njima", ali nam bez njih moze biti samo bolje, valjda.. :roll:

Ovo je moja radikalna izmjena prijasnjeg stava; vjere u jedinstvo, multietničnost, multi ovo multi ono, i iako znam da postoji hiljadu argumenata za pobijanje ovog mog stava i misljenja, ipak mislim da postoji hiljadu i jedan koji ga podrzava.

Zbog novajlija (vidim ima ih podosta zadnjih dana, i evo vec su me proglasili četnikom iz karadjiceve jame :D ) samo da malkice pojasnim: historijski razlog je po meni definitivno odlučujući (ne trenutne konstalacije, Dodici, Packovi i slična govna): ne treba nam vise genocida, prezivio ih je nas narod vjerujući u suzivot sa četnicima preko nekolko, a rizik od ponavljanja istih u buducnosti moze se izbjeci samo radikalnim presjecanjem takve vrste vrpce!
Tačno je da time dosta i gubimo, ne samo teritorijalno, ali zato time i kupujemo koliko toliko sigurnu buducnost za svoju djecu od četničke kame. Četnička iskonska zelja za osvetu turcima ne moze se nadomiriti nasom dobrom, permanentnom voljom za oprostom, suzivotom, i nadasvim - nasom krvlju. Sto to prije shvatimo to bolje po nas, odnosno po nasa dolazeca pokoljenja - bolje pokoljenja nego POKOLJenja :sad:
Bosna nam mozda jeste sveta (no da nastavim u prvom licu jednine) ali mi je buducnost moje djece i njihov zivot milion puta svetiji!!!

Uostalom, glupost se uzdati u to da ce nekakva NAŠA pravda pobijediti i da ce nasa na kraju biti zadnja kad historija ogromnog broja zemalja i njihovog nastanka pokazuje suprotno..
Kao prvo mogu oni svi ici i ponjeti zemlju AL SAMO U SAKSIJAMA,ko ne voli BIH (MARS IZ NJE) nema odcjepljenja nikakvog,nije vise ni 92 pa da skupljamo lovacke puske imamo je cime braniti,sit sam ja i Srbije i Hrvatske nek se pozabavljaju svojim problemima,nemogu da srede stvar u svojim zemljama pa turaju nos tam gdje im nije mjesto,tj.turaju noseve u nase supke.

PROBUDJENA SVA U KRVI
PUNIM GLASOM SADA KAZI
KO NE VOLI TEBE BOSNO
DRUGU ZEMLJU NEKA TRAZI!!!!!!
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#30

Post by Šandor »

Danko_Bananko wrote:
Da se npr. istocna Hercegovina odlucila za neovisnost ili prikljucenje Crnoj Gori, to bi se desilo mirnim putem i demokratski izglasano, jer tu Srbi apsolutno dominiraju a do osporavanja bi doslo samo da su Bosnjaci npr. vojna sila pa intervenisu kao sto je to JNA sa srpskom dominacijom u rukovodstvu ucinila u Sloveniji i Hrvatskoj.
O cemu bolan ti pricas ?

Gdje su Srbi apsolutno dominirali u Istocnoj Hercegovini ? ( naravno da sada dominiraju kad su sve protjerali )

Pa haman svaki grad u Istocnoj Hercegovini je bio na pola-pola, mozda malo vise Srba u gradovima jer su im tu srpske komunjare dodijelile stanove kad su silazili sa Durmitora, ali opcine ko opcine ni blizu apsolutne dominacije.
Prema mojim saznanjima u Istočnu Hercegovinu spadaju Trebinje, Ljubinje, Bileća, Nevesinje, Gacko (nisam siguran da li su tu ubrajali Stolac do rata).

U svim gore navedenim opštinama (osim u Stocu i Gacku) Srbi su činili dvotrećinsku većinu. Bošnjaka je bilo jako malo. Koliko mi je poznato (neka me isprave ako griješim) Bošnjaci su uglavnom živjeli po gradovima. Ali i tamo su bili manjina.

Nekad davno Bošnjaci su predstavljali značajan faktor u Istočnoj Hercegovini. U demografskom smislu. Ne samo u begovskom. :D Ali to je bilo do 1914. godine i prvih pokolja nakon odlaska Turaka 1878. godine. Pokolji su uslijedili nakon izbijanja rata između Austro-Ugarske i Srbije & Crne Gore.

U Istočnoj Hercegovini je u razdoblju 1914-1945 obavljeno gotovo potpuno istrijebljenje. Recept je kasnije primijenjen i na Podrinje. Obzirom na procenat Bošnjaka u Podrinju i nepovoljne okolnosti u drugom svjetskom ratu projekat je ostvaren tek 1992. godine.

Nemam demografsku mapu od prije 100 godina ali evo kako je to izgledalo 1991. godine:

Image

A ovako je danas:

Image
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#31

Post by Ahmmed »

PasoDzigera007 wrote:
Maksim wrote:
Danko_Bananko wrote: O cemu bolan ti pricas ?

Gdje su Srbi apsolutno dominirali u Istocnoj Hercegovini ? ( naravno da sada dominiraju kad su sve protjerali )

Pa haman svaki grad u Istocnoj Hercegovini je bio na pola-pola, mozda malo vise Srba u gradovima jer su im tu srpske komunjare dodijelile stanove kad su silazili sa Durmitora, ali opcine ko opcine ni blizu apsolutne dominacije.
Opcina Trebinje

Po zadnjem popisu iz 1991. godine je imala 36.000 stanovnika od kojih su bili:

69,2 % Srbi
17,9 % Bosnjaci
5,3 % Jugoslaveni
3,9 % Hrvati
3,7 % ostali

Opcina Ljubinje

Po popisu iz 1991. godine:

89,8 % Srbi
7,8 % Bosnjaci
0,9 % Hrvati
0,5 % Jugoslaveni

Opcina Bileca

80 % Srbi
14,7 % Bosnjaci
0,3 % Hrvati
1,7 % Jugoslaveni

Opcina Gacko

61,7 % Srbi
35,8 % Bosnjaci
0,3 % Hrvati
0,8 % Jugoslaveni

Opcina Nevesinje

74,1 % Srbi
22,9 % Bosnjaci
1,4 % Hrvati
0,8 % Jugoslaveni
0,6 % ostali i nepoznata izjasnjavanja

--------------

Sto mislis kako bi ispali npr. takvi izbori da su bili?
Hajdi ne hlupaj ko Maksim po diviziji,hajdi napisi procente iz 91-ve al samo gradova ne opstina.okolne selendre me ne interesuju.
U obzir se uzimaju procenti stanovništva na teritoriju cijele općine, ne samo gradova.Govorim o izborima, referendumima, i svim drugim čudesima kroz koje se provjerava "volja naroda"....Međutim, o kakvom demokratskom i mirnom putu za otcjepljenje Istočne Hercegovine, može biti riječ?Zar nismo, barem na ovom forumu, za očuvanje AVNOJ-evskih granica bivših jugoslavenskih republika?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#32

Post by chuchumbamayumbe »

Abu FEED el-Castro wrote:
nista od podjele wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:I samo da dodam na ovo gore: zalosna je i porazavajuca konstatacija da je srpski narod previse ukaljan i zaprljan, te da kad se govori o nekolektivnosti zločina, odgovornosti; to se izbjegava redovno se vadeći na pojedince iz tog naroda, koje je međutim sve teže i teže naći.
Politika jest kurva, pa bi im se to moglo i oprostiti. Teze je vec opravdati činjenicu da vecina srpskog naroda stoji i podrzava takvu (zločinačku) politiku, ali je ipak najporaznija činjenica da je u ovoj dimenziji zakazala i po meni najveca distanca koja je morala, barem makar i malim dijelom, pa čak makar i pojedincima, biti opozitna toj vec haman generalnoj slici. Ta distanca je srpska pravoslavna crkva.

Srpski narod kao ovakav, dok god se, kad ga pravdamo od generalizacije, moramo zamisliti trazeci te svijetle i pozitivne primjere, nije dobrozeljen komsija. Naročito kada ga najveca duhovna distanca podrzava u svemu, čak i u zločinima. Volio bih da sam u stanju da sebe poreknem u ovom trenutku te da se sjetim jednog časnog pravoslavnog oca koji je jasno i glasno ustao protiv velikosrpske=četničke ideologije u zadnjih 10-15 godina :( :( :( :shock:

Nemogu a da pritom ne napravim poredjenje sa katoličkim duhovnim vođama među kojima se i u vrijeme najzescih sukoba moglo i moralo naci desetine pa i vise ljudi koji su stajali otvoreno i nedvojbeno na stranu pravde i istine, pa makar gdje ona bila. Franjevci su npr. uzorit primjer za sve stanovnike ovih prostora u zadnjem ratu, ljudu među njima, tamam da je papa bio saglasan za odredjenim nedjelima iz njihovih redova, oni bi ustali protiv toga!
Gdje je to kod srba?!!!! Jesu li, shodno negativnom odgovoro, srbi zapravo samo fanatička nacija, a niposto i nikako i vjera (mislim naravno na pravoslavlje, koje eto onda ispade i ne postoji!) ?

Naravno da ne zelim da generalizujem i da tvrdim da su svi srbi zločinački narod i da su svi kolektivno odgovorni, no sve dok izbjegavanje takve generalizacije zapravo usput implicira (ili barem insinuira) i odgovornost i podrzavanje zločinačke politike većine - to za mene u praktičnom smislu situaciju ne mijenja, odnosno ne znači ništa.


NASTAVAK NEK PROČITAJU SAMO ONI MANJE PAMETNI:

Znam da cu biti kamenovan od mnogih, nebitno ali samo da pojasnim dodatno ovo zadnje: Ako npr. 950-toro djece iz skole koja broji 1000 djaka dokazno počini/učestvuje u/podrzi i odobri kradju - jel neprihvatljivo onda kazat za tu školu da je lopovska?? Naravno da se onih 50 (iako su izrazena manjina) moraju izuzet i spomenuti, i dici iznad nedjela vecine, ne dopustiti generalizaciju... No u praktičnom smislu da li bi iko normalan, ko svome djetetu zeli dobro - upisao ga u tu/takvu skolu, pa makar procenat i ne bio 950 lopova na 1000 nego i duplo i troduplo manji??!! Ja ne bih! I eto to je ono sto htjedoh kazati gore.
Lijepo si ovo napisao .ako je srpski narod i srpska pravoslavna crkva ovakva kao sto si ti opisao( ponavljam kao sti ti opisao ) { od 1000 djaka 950 lopova :? :? dobro si naguro cak 95 % ] zasto bi onda Srbi trebali dobiti pola Bosne ? Kao nagradu zato sto ih od 1000 cak 950 " lopova " kako ti to nesto eufimisticki muljas .Logicno bi bilo da budu kaznjeni.
Da ti kazem nesto Bosna ce biti onakva kava je bila i do sada .Onakva kakva izgleda hiljadu godina , Od Une do Drine i od Save do mora .....a onaj ko je zeli takvu moze spakovati svoje prnje i upaliti traktor.Jer NISTA OD PODJELE . Obecavam ti , dzaba gubis vrijeme i dzaba se blamiras .
Što si bolan čit'o taj dio na dnu pa vidiš li napomenu prije njega?! :D
Slazem se da ne bi trebali dobiti pola Bosne, slazem se zapravo da ne bi trebali dobiti nista, i slazem se da je to nepravda, itekako se slazem da bi zločinci (opasno veliki broj) trebali i morali biti kaznjeni, i slazem se isto da smo mi pretrpili veliku nepravdu, i da je jos trpimo... ne bih se bas slozio za to od Drine do Save itd. jer meni lično ni od Vardara pa do Triglava nije bilo lose samo da nije bilo velikosrpskih hegemonista, separatista, nacionalista, fanatika i govana.... i svasta se ja jos nesta slazem i podrzavam. No razočarat ću te, mi ne zivimo u svijetu Ivice i Marice, nepravda nije izuzetak nego prije pravilo. Utopija je bez hamana postalo očekivati "pravedno razrjesenje", a historija nam je na ovom podrucju očitala lekcije i to sve po ledjima...
49% je itekako previse, i to jos teritorije stvorene na genocidu i istrijebljenju, puno bi bilo i 30, ali ako ce takvo sto značiti prosperitet u buducnosti i preventivu svakom eventualnom buducem genocidu (kako ne znas, genocida nisu bila SAMO dva do sad, nad muslimanima), onda bih ja prije dao prednost nasem narodu/nasim narodima i njihovoj sigurnosti, nego teritoriji. Stvarno mi ne treba Foča, ako će, tamam nakon par decenija borbe i razvlačenja, u njoj se opet desiti genocid. Ne zelim da zivim sa srbima koji pod jastukom drze kamu, a pod sijenom maljutku, a takvih je evo vecina. To je sve. Ako kojim čudom jedinstvena i prodje i ostane, obavezno ću da zivim iskljčivo u teritoriji gdje srba nema najmanje na 50 km daleko. A ako to ne bude moguce, eto vam prokleti Balkan, koljite se do Sudnjeg dana, ja u takvom podneblju ne mislim podizati djecu. Moje dijete meni niko pred očima neće klat, niti ću dozvoliti da mene kolju pred očima moje djece!!

Uostalom zemlja i teritorija me ne interesuju, evo sad da smo tamam ko Rusija kakva fajda kad nemamo za hljeba... :roll:
Jarane ba, nemoj me pogresno shvatiti ali poznajem ja jednog Srbina na Dolac Malti, a ako ne zelis da zivis sa njim(a) u krugu od 50 km, onda ga ili rokni ili pravac tamo gdje ih nema! :D :D :D
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#33

Post by Abu FEED el-Castro »

Slazem se, pobunjeni tj. srbi nezadovoljni Bosnom i Hercegovinom, onakva kakva je, najbolje bi bilo da dzematile istu napuste, i hrvati isto, pa i bošnjaci vala ako imaju gdje bolje. No situacija na terenu, i jos gore situacija na medjunarodnoj sceni nije ni blizu proporcionalna de facto i de jure poretku... Oni to ne posmatraju nasim očima, a kako smo dosad vidjeli (početak rata, genocid, embargo na oruzje, presuda u Hagu, scenario sa Milosevicem itd.) uglavnom se oni pitaju, iako se radi o nasoj glavi.

Ja opet ne pristajem na podjelu (tačnije i preciznije: odlazak, na ovaj ili na onaj način fanatika, naravno mislim na "te" srbe), ne prvorazredno iz tih razloga, nego jednostavno iz historijskih razloga koji jednom rječju vele da je nemoguce zivjeti sa srbima (nama "turcima", ovcama koje se nikad ne opamete) i planirati buducnost a da nam redovno ne visi kama četnička u zraku. I dzaba priča sto smo mi u pravu, i sto mi nismo zapravo turci, i sto se nama čini nepravda, genocid itd, kad sve te argumente na i na početku i na kraju moramo platiti krvlju. Kakva fajda stotinama hiljada poklanih, silovanih, protjeranih sto su u pravu?!!!! Ja ne zelim vise da budem u pravu, ali ne zelim vise svojoj djeci nijedan genocid. Pa makar to značilo i ovo gore napisano. Ako mi neko dadne drugu opciju, argumentuvanu i realnu naravno, da je "jedinstvena" moguca sa srbima (prije svega ja govorim cijelo vrijeme o njima, niposto o "nebošnjacima", sa hrvatima, naročito sad sa ovakvom maticom mislim da nije problem i da je zajedništvo i multi-multi vrlo moguce, naravno i pozeljno, kao i sa vrlo malim brojem srba - procentualno mislim), dakle da je takva zajednica moguca ALI BEZ IKAKVE PERSPEKTIVNE MOGUCNOSTI ZA NOVI GENOCID - takvo sto cu istog momenta prihvatiti, i za tu opciju se zalagati. U suprotnom, nek gamad idu :x
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#34

Post by Abu FEED el-Castro »

chuchumbamayumbe wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:
nista od podjele wrote: Lijepo si ovo napisao .ako je srpski narod i srpska pravoslavna crkva ovakva kao sto si ti opisao( ponavljam kao sti ti opisao ) { od 1000 djaka 950 lopova :? :? dobro si naguro cak 95 % ] zasto bi onda Srbi trebali dobiti pola Bosne ? Kao nagradu zato sto ih od 1000 cak 950 " lopova " kako ti to nesto eufimisticki muljas .Logicno bi bilo da budu kaznjeni.
Da ti kazem nesto Bosna ce biti onakva kava je bila i do sada .Onakva kakva izgleda hiljadu godina , Od Une do Drine i od Save do mora .....a onaj ko je zeli takvu moze spakovati svoje prnje i upaliti traktor.Jer NISTA OD PODJELE . Obecavam ti , dzaba gubis vrijeme i dzaba se blamiras .
Što si bolan čit'o taj dio na dnu pa vidiš li napomenu prije njega?! :D
Slazem se da ne bi trebali dobiti pola Bosne, slazem se zapravo da ne bi trebali dobiti nista, i slazem se da je to nepravda, itekako se slazem da bi zločinci (opasno veliki broj) trebali i morali biti kaznjeni, i slazem se isto da smo mi pretrpili veliku nepravdu, i da je jos trpimo... ne bih se bas slozio za to od Drine do Save itd. jer meni lično ni od Vardara pa do Triglava nije bilo lose samo da nije bilo velikosrpskih hegemonista, separatista, nacionalista, fanatika i govana.... i svasta se ja jos nesta slazem i podrzavam. No razočarat ću te, mi ne zivimo u svijetu Ivice i Marice, nepravda nije izuzetak nego prije pravilo. Utopija je bez hamana postalo očekivati "pravedno razrjesenje", a historija nam je na ovom podrucju očitala lekcije i to sve po ledjima...
49% je itekako previse, i to jos teritorije stvorene na genocidu i istrijebljenju, puno bi bilo i 30, ali ako ce takvo sto značiti prosperitet u buducnosti i preventivu svakom eventualnom buducem genocidu (kako ne znas, genocida nisu bila SAMO dva do sad, nad muslimanima), onda bih ja prije dao prednost nasem narodu/nasim narodima i njihovoj sigurnosti, nego teritoriji. Stvarno mi ne treba Foča, ako će, tamam nakon par decenija borbe i razvlačenja, u njoj se opet desiti genocid. Ne zelim da zivim sa srbima koji pod jastukom drze kamu, a pod sijenom maljutku, a takvih je evo vecina. To je sve. Ako kojim čudom jedinstvena i prodje i ostane, obavezno ću da zivim iskljčivo u teritoriji gdje srba nema najmanje na 50 km daleko. A ako to ne bude moguce, eto vam prokleti Balkan, koljite se do Sudnjeg dana, ja u takvom podneblju ne mislim podizati djecu. Moje dijete meni niko pred očima neće klat, niti ću dozvoliti da mene kolju pred očima moje djece!!

Uostalom zemlja i teritorija me ne interesuju, evo sad da smo tamam ko Rusija kakva fajda kad nemamo za hljeba... :roll:
Jarane ba, nemoj me pogresno shvatiti ali poznajem ja jednog Srbina na Dolac Malti, a ako ne zelis da zivis sa njim(a) u krugu od 50 km, onda ga ili rokni ili pravac tamo gdje ih nema! :D :D :D
Posto znam da znas na sta mislim, a isto tako sam ubijedjen sam da bi i taj časni srbin isto tako bez sumnje znao sta ovo sve gore znači i da to sto je ukaljana procentualna vecina naroda kojem pripada ne kalja nuzno i svakog pojedinca itd. itd. , onda cu to prihvatiti kao prijateljsko pod.ebavanje :D
Uostalom sta hoces, znam i ja jednog srbina s kosevskog, islam primio...

:D :D :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#35

Post by chuchumbamayumbe »

Abu FEED el-Castro wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
Abu FEED el-Castro wrote: Što si bolan čit'o taj dio na dnu pa vidiš li napomenu prije njega?! :D
Slazem se da ne bi trebali dobiti pola Bosne, slazem se zapravo da ne bi trebali dobiti nista, i slazem se da je to nepravda, itekako se slazem da bi zločinci (opasno veliki broj) trebali i morali biti kaznjeni, i slazem se isto da smo mi pretrpili veliku nepravdu, i da je jos trpimo... ne bih se bas slozio za to od Drine do Save itd. jer meni lično ni od Vardara pa do Triglava nije bilo lose samo da nije bilo velikosrpskih hegemonista, separatista, nacionalista, fanatika i govana.... i svasta se ja jos nesta slazem i podrzavam. No razočarat ću te, mi ne zivimo u svijetu Ivice i Marice, nepravda nije izuzetak nego prije pravilo. Utopija je bez hamana postalo očekivati "pravedno razrjesenje", a historija nam je na ovom podrucju očitala lekcije i to sve po ledjima...
49% je itekako previse, i to jos teritorije stvorene na genocidu i istrijebljenju, puno bi bilo i 30, ali ako ce takvo sto značiti prosperitet u buducnosti i preventivu svakom eventualnom buducem genocidu (kako ne znas, genocida nisu bila SAMO dva do sad, nad muslimanima), onda bih ja prije dao prednost nasem narodu/nasim narodima i njihovoj sigurnosti, nego teritoriji. Stvarno mi ne treba Foča, ako će, tamam nakon par decenija borbe i razvlačenja, u njoj se opet desiti genocid. Ne zelim da zivim sa srbima koji pod jastukom drze kamu, a pod sijenom maljutku, a takvih je evo vecina. To je sve. Ako kojim čudom jedinstvena i prodje i ostane, obavezno ću da zivim iskljčivo u teritoriji gdje srba nema najmanje na 50 km daleko. A ako to ne bude moguce, eto vam prokleti Balkan, koljite se do Sudnjeg dana, ja u takvom podneblju ne mislim podizati djecu. Moje dijete meni niko pred očima neće klat, niti ću dozvoliti da mene kolju pred očima moje djece!!

Uostalom zemlja i teritorija me ne interesuju, evo sad da smo tamam ko Rusija kakva fajda kad nemamo za hljeba... :roll:
Jarane ba, nemoj me pogresno shvatiti ali poznajem ja jednog Srbina na Dolac Malti, a ako ne zelis da zivis sa njim(a) u krugu od 50 km, onda ga ili rokni ili pravac tamo gdje ih nema! :D :D :D
Posto znam da znas na sta mislim, a isto tako sam ubijedjen sam da bi i taj časni srbin isto tako bez sumnje znao sta ovo sve gore znači i da to sto je ukaljana procentualna vecina naroda kojem pripada ne kalja nuzno i svakog pojedinca itd. itd. , onda cu to prihvatiti kao prijateljsko pod.ebavanje :D
Uostalom sta hoces, znam i ja jednog srbina s kosevskog, islam primio...

:D :D :D
Romana? :)
Ma kontamo se jarane, nego malo naprdjivam, dosadno mi a i vidim da je tebi pun qrac svega (ko i meni, kunem ti se), pa da ubacim malo parodije i ironije u temu.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#36

Post by pirmin »

Dzabe shupljirate do besvjesti :oops: ...Kinezi ce nas svakako-u doglednoj buducnosti ,onako sve zajedno u-kompletu , pregaziti . :oops: :zzzz:
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#37

Post by Danko_Bananko »

Maksim wrote:
Danko_Bananko wrote:
Da se npr. istocna Hercegovina odlucila za neovisnost ili prikljucenje Crnoj Gori, to bi se desilo mirnim putem i demokratski izglasano, jer tu Srbi apsolutno dominiraju a do osporavanja bi doslo samo da su Bosnjaci npr. vojna sila pa intervenisu kao sto je to JNA sa srpskom dominacijom u rukovodstvu ucinila u Sloveniji i Hrvatskoj.
O cemu bolan ti pricas ?

Gdje su Srbi apsolutno dominirali u Istocnoj Hercegovini ? ( naravno da sada dominiraju kad su sve protjerali )

Pa haman svaki grad u Istocnoj Hercegovini je bio na pola-pola, mozda malo vise Srba u gradovima jer su im tu srpske komunjare dodijelile stanove kad su silazili sa Durmitora, ali opcine ko opcine ni blizu apsolutne dominacije.
Opcina Trebinje

Po zadnjem popisu iz 1991. godine je imala 36.000 stanovnika od kojih su bili:

69,2 % Srbi
17,9 % Bosnjaci
5,3 % Jugoslaveni
3,9 % Hrvati
3,7 % ostali

Opcina Ljubinje

Po popisu iz 1991. godine:

89,8 % Srbi
7,8 % Bosnjaci
0,9 % Hrvati
0,5 % Jugoslaveni

Opcina Bileca

80 % Srbi
14,7 % Bosnjaci
0,3 % Hrvati
1,7 % Jugoslaveni

Opcina Gacko

61,7 % Srbi
35,8 % Bosnjaci
0,3 % Hrvati
0,8 % Jugoslaveni

Opcina Nevesinje

74,1 % Srbi
22,9 % Bosnjaci
1,4 % Hrvati
0,8 % Jugoslaveni
0,6 % ostali i nepoznata izjasnjavanja

--------------

Sto mislis kako bi ispali npr. takvi izbori da su bili?
Dobro si, ja googlao pola sata, nikako da nadjem ovo.

Ama vecina jesu, evo iskreno nisam se Ljubinja ni sjetio kad sam mislio na I. Hercegovinu, ali sve ovo ostalo ipak nije neka apsolutno dominiranje. Ovakvih postotaka ima mali milion u BiH, na svim stranama.

Apsolutnu dominaciju su imale uglavnom opcine Zap. Hercegovine i neke u Zap. Bosni.
Ostalo je ipak sve klasika Bosne i hercegovine.

Da ne govorim o nekim historijskim cinjenicama, i cinjenicama da su opcine Istocne Hercegovine postale vecinski srpske u zadnjih 20-30 godina. Licno mi je pricao jedan gatacki dedo ( ima sad mozda nekih 70-ak godina ) da se vrlo dobro sjeca kad u Gacku, u samom gradu, nije bilo nijedne srpske kuce. Pred rat, je sama carsija, bez sela, bila dobro vecinski srpska.

Ali to vec nije tema ove emisije 8-)
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#38

Post by Ahmmed »

Vidi ove dvojice vehabija, chuchumbe i feeda, što su se našli :D Na brijanje brada, odmah :D
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#39

Post by Danko_Bananko »

Ahmmed wrote:Vidi ove dvojice vehabija, chuchumbe i feeda, što su se našli :D Na brijanje brada, odmah :D
Ja ne dam bradu :D , nije vise 46. :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#40

Post by Ahmmed »

Danko_Bananko wrote:
Ahmmed wrote:Vidi ove dvojice vehabija, chuchumbe i feeda, što su se našli :D Na brijanje brada, odmah :D
Ja ne dam bradu :D , nije vise 46. :D
Izvini ja zaboravio :D Mada, sad sam malo zbunjen: Kakve brade i zarovi i feredže, 1946?? :D Zar to nije strano bosanskoj interpretaciji islama? :D

Molim da se stavi u zapisnik, da ovdje ne mislim na ideološko reduciranje islama, već isključivo na pojavnosti u manifestiranju pripadnosti islamu, a sve, dakako,kroz tradiciju 8-)
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#41

Post by Abu FEED el-Castro »

Ahmmed wrote:Vidi ove dvojice vehabija, chuchumbe i feeda, što su se našli :D Na brijanje brada, odmah :D
:lol: :lol: :lol:

Ma moRemo mi ovdje naprdjivat kolko god hocemo al bosna ce bit i ostat i to onakva kakvu je mi zelimo i sanjamo - al u zutu :cry: :evil: :P
:run:



:D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#42

Post by chuchumbamayumbe »

Ahmmed wrote:Vidi ove dvojice vehabija, chuchumbe i feeda, što su se našli :D Na brijanje brada, odmah :D
Tewbe Ja Rabbi!
Nisam ja veha, a i brade nejmam, rahmeta mi dedinog! :)
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#43

Post by Danko_Bananko »

Ahmmed wrote:
Danko_Bananko wrote:
Ahmmed wrote:Vidi ove dvojice vehabija, chuchumbe i feeda, što su se našli :D Na brijanje brada, odmah :D
Ja ne dam bradu :D , nije vise 46. :D
Izvini ja zaboravio :D Mada, sad sam malo zbunjen: Kakve brade i zarovi i feredže, 1946?? :D Zar to nije strano bosanskoj interpretaciji islama? :D

Molim da se stavi u zapisnik, da ovdje ne mislim na ideološko reduciranje islama, već isključivo na pojavnosti u manifestiranju pripadnosti islamu, a sve, dakako,kroz tradiciju 8-)
Ma, ne znas ti nista moj Ahmmede

Eno Pecanin rekao na nekoj konferenciji u Dohi, da je za sve kriva Saudija, i da se u Bosni nikad nisu mogle vidjeti hanuma sa hidzabom :shock: ( zarove da i ne spominjem )

Senci muftija :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#44

Post by Ahmmed »

Abu FEED el-Castro wrote:
Ahmmed wrote:Vidi ove dvojice vehabija, chuchumbe i feeda, što su se našli :D Na brijanje brada, odmah :D
:lol: :lol: :lol:

Ma moRemo mi ovdje naprdjivat kolko god hocemo al bosna ce bit i ostat i to onakva kakvu je mi zelimo i sanjamo - al u zutu :cry: :evil: :P
:run:


:D

Ako budemo ovoliko visili na forumu....Ma, neće je bit ni u žutu kaputu :D
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#45

Post by Danko_Bananko »

Ahmmed wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:
Ahmmed wrote:Vidi ove dvojice vehabija, chuchumbe i feeda, što su se našli :D Na brijanje brada, odmah :D
:lol: :lol: :lol:

Ma moRemo mi ovdje naprdjivat kolko god hocemo al bosna ce bit i ostat i to onakva kakvu je mi zelimo i sanjamo - al u zutu :cry: :evil: :P
:run:


:D

Ako budemo ovoliko visili na forumu....Ma, neće je bit ni u žutu kaputu :D
:D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#46

Post by Ahmmed »

Danko_Bananko wrote:
Ahmmed wrote:
Danko_Bananko wrote: Ja ne dam bradu :D , nije vise 46. :D
Izvini ja zaboravio :D Mada, sad sam malo zbunjen: Kakve brade i zarovi i feredže, 1946?? :D Zar to nije strano bosanskoj interpretaciji islama? :D

Molim da se stavi u zapisnik, da ovdje ne mislim na ideološko reduciranje islama, već isključivo na pojavnosti u manifestiranju pripadnosti islamu, a sve, dakako,kroz tradiciju 8-)
Ma, ne znas ti nista moj Ahmmede

Eno Pecanin rekao na nekoj konferenciji u Dohi, da je za sve kriva Saudija, i da se u Bosni nikad nisu mogle vidjeti hanuma sa hidzabom :shock: ( zarove da i ne spominjem )

Senci muftija :D
Pa, ne zna on....nije vidio svojim očima :)Mislim na zarove... 8-)

A što se hidžaba tiče....hehehe, beli mu je bika(nana, po sandžački :) ) nosala šešire :D Doduše, možda su se u njegovu rodnom kraju, muslimanke ranije emancipirale, pa .... :D
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#47

Post by Abu FEED el-Castro »

Danko_Bananko wrote:
Ahmmed wrote:
Danko_Bananko wrote: Ja ne dam bradu :D , nije vise 46. :D
Izvini ja zaboravio :D Mada, sad sam malo zbunjen: Kakve brade i zarovi i feredže, 1946?? :D Zar to nije strano bosanskoj interpretaciji islama? :D

Molim da se stavi u zapisnik, da ovdje ne mislim na ideološko reduciranje islama, već isključivo na pojavnosti u manifestiranju pripadnosti islamu, a sve, dakako,kroz tradiciju 8-)
Ma, ne znas ti nista moj Ahmmede

Eno Pecanin rekao na nekoj konferenciji u Dohi, da je za sve kriva Saudija, i da se u Bosni nikad nisu mogle vidjeti hanuma sa hidzabom :shock: ( zarove da i ne spominjem )

Senci muftija :D
Ma daaaaaj :-? Ma ko je senad da ide u Dohu, ma ko je senad da ide igdje, ama i ovdje sa njim u odsustvu ne bi bilo gore :cry: :arrow:
Čuj ON nešta ufatio palamudit...
Imal kakav link?
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#48

Post by Danko_Bananko »

Imas na IB-u na vijestima
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#49

Post by Maksim »

Paso Dzigera, ovo su podaci iz 1991. godine a zamisli kako je tek danas. Nisam ja zagovarac nekakvih referenduma, nego kazem samo da su npr. Srbi istocne Hercegovine trazili otcjepljenje i da su bili takvi ludi izbori, pobijedili bi, jer su dominirali u istocnoj Hercegovini. No, nisu mogli stvoriti RS, jer te enklave kad samo gledas BiH bez nasih susjeda su sve presjecene od opet dijelova BiH gdje su dominirali Bosnjaci koje su na kraju protjerali i tako stvorili RS a zato nemaju nikakvo pravo da otcjepljuju RS, jer su je stvorili genocidom i protjerivanjem nesrpskog stanovnistva.
U Bosanskoj Krajini (Bihac, Krupa, Cazin, Kladusa,...) dominiraju Bosnjaci, banjalucka regija je imala srpsku vecinu izuzev opcine kao Prijedor i Sanski Most ako se mogu ubrajati u banjolucku regiju, inace su u opcinama Banja Luka, Ivanjska, Celinac, Bosanska Dubica, Bosanska Gradiska, Srbac, Prnjavor, Laktasi itd. Srbi bili opet skoro totalna vecina dok su gradjani iz redova drugih naroda pretezno zivjeli u gradovima. Posavina je izmijesana, srednja Bosna isto, sjeveroistocna je imala bosnjacku dominaciju, istocna isto a Semberija opet srpsku. Zapadna Hercegovina hrvatsku a ono sto danas poznajemo kao Zenicko-dobojski kanton ima bosnjacku vecinu sa jakim prisustvom Hrvata koji su prije rata npr. bili vecina u opcini Vares i bili veoma zastupljeni u opcini Kakanj, Zepce pa i Doboj. I sarajevski kraj je bio izmijesan a sjeverna Hercegovina je imala opet bosnjacku vecinu. Bilo je nemoguce stvarati etnicke paradrzavice u BiH bez rata a to se eto desilo. Medjunarodnoj zajednici bi BiH bila svejedna da se radilo o jednom regionu npr. koji hoce da se odcijepi, kao npr. zapadna Hercegovina ili istocna Hercegovina, jer bi uvidili da divljaci ne znaju zajedno zivjeti, ali stvari su tekle drukcije. Oni ne zele da poriznaju nesto sto je stvoreno genocidom i masovnim etnickim ciscenjem ljudi s teritorija gdje su bili vecina. Valja ostati ukaljenog obraza.
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#50

Post by Abu FEED el-Castro »

zoom66 wrote:imam blagi osjecaj da je feedel ovdje po reisovom nalogu...:D...da se ispita narodno bilo o potrebitosti treceg - boshnjackog - blentiteta...:D:D:D...e vala kad, shucur onom gore, nije proshlo ratne '93-ce, nece ni sad...:x:D

no pasaran defetizmu...:-)...i sericu...:D:D:D
E joooj :x Da te jos dva dana nije bilo ja bi ovdje poso zavrsio garantujem uVom!! :D :D :D
Post Reply