Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#176 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by HAVANA »

Fudo387 wrote:
HAVANA wrote:
Fudo387 wrote:Jebo cojeka koji nije bar dva puta up'o sa harleja. Nema tu mumina.
:D
Upo sam u miljacku,sa samoposluge,garaza,u belaj,u vodu,u dug,u crnjak,na dernek...sa harleja jos nisam.Ako me ne prenese oko pedesete. :mastakazes:
Znas da vozis, para imas, veze imas, ostaje jos samo da ga utovarimo i posaljemo.
Ne boli, nije isto kad se tomosom razbijes. :D
Danas sam onaj craigslist tabirio.Ima svasta.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#177 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Fudo387 »

HAVANA wrote: Danas sam onaj craigslist tabirio.Ima svasta.
Eto, kad skontas sta ti se svidja dobacicemo ga.
Nista porez, nista carina, doce ti k'o humanitarna. :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#178 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by HAVANA »

Tovario sam ja vec od tih tvojih.Honda quad 4x4 450 cc...Ukrali mi ga nisam ni tablice dobio. :evil: 2008g mi ga mahnuli.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#179 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Zejnep »

supercali wrote:Sta sam onda ja mebi se uvijek svidja samo ovaj motor
Image
Ti si onda italijanka :mrgreen:
User avatar
Edin H.
Posts: 47026
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#180 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Edin H. »

HAVANA wrote:A nisam nikad ni vozao motore.
Kako nisi? :D

Drndali smo ti i ja na onim Tomosima :D

Evo neka ti Fudo posalje elektricni Harley kad izadje za 18 mjeseci. :skoljka:

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#181 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by insomnia78 »

Zejnep wrote:
supercali wrote:Sta sam onda ja mebi se uvijek svidja samo ovaj motor
Image
Ti si onda italijanka :mrgreen:
:lol:
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#182 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by numizmatic »

Edin H. wrote:
HAVANA wrote:A nisam nikad ni vozao motore.
Kako nisi? :D

Drndali smo ti i ja na onim Tomosima :D

Evo neka ti Fudo posalje elektricni Harley kad izadje za 18 mjeseci. :skoljka:
Gdje to Fudo završi na 18 mjeseci :cry:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#183 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by supercali »

insomnia78 wrote:
Zejnep wrote:
supercali wrote:Sta sam onda ja mebi se uvijek svidja samo ovaj motor
Image
Ti si onda italijanka :mrgreen:
:lol:
Pa ja nisam kao ova francuska sobarica :mrgreen:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#184 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by superiska »

Tomahawk11 wrote:Ja sam naučio jedno....ljudi me ne mogu više iznenaditi lošim, samo dobrim.
Koliko se čovjek može mijenjati u zreloj dobi? Onoliko koliko prihvati iskustva stečena u životu.
Neki nikad ne prerastu pubertet. Još gore, neki ne prožive neke etape života, pa im se kasnije upale lampice.
Onda vidimo 40-godišnjaka kako se ponaša poput tinejdžera.
Pitanje (ne) formirane ličnosti.
Slazem se Tomo, i mene sada iznenadjuje samo dobro u ljudima. U sustini, postali smo prilicno surovi.

OT: vjerujem da se stalno mijenjamo, ne samo u zreloj dobi. Shvatila sam da su najefikasnije one lekcije zasnovane na vlastitim greskama i da te jedino one mogu uputiti na mijenjanje, opcenito. Ranije sam ih prilicno tesko podnosila, sada vise ne. Prihvatila sam da su sastavni dio zivota i da me sigurno uce necemu, necemu sto ce, na kraju, dati dobar rezultat. Naucila sam cekati, ne reagovati na prvu, pustiti da sve "prenoci" dok bih ranije, u 20-tim npr., sve zavrsavala odmah i sad. Promijenilo se i misljenje o ljudima. Sada sam, u 30-tim, puno opreznija, pazim koga pustam u svoj zivot, vagam kome mogu vjerovati, trudim se zadrzati oklop oko sebe a opet da bude i fleksibilan, da ne izgubim srce, znam da bih bez njega bila nesto sto u susti nisam. Shvatila sam da je sve prolazno, i ono ruzno i ono lijepo i da ce, ako sto mirnije prihvatim one negativne dogadjaje, brze i lakse proci. Mijenjamo se itekako, svakim danom, svakom greskom, svakom situacijom, svakom novom ulogom. Jedino sto se ne mijenja u gore navedenom kontekstu jeste ljubav prema djeci...ona raste. Kad postanes roditelj, shvatis da, ipak, postoji neko koga volis vise od sebe i upoznas onu drugu vrstu ljubavi, ljubavi bez ikakve granice! Od tad, imam samo tijelo, dusa je njihova i neka je, tu i treba biti :) Promijeni se covjek, kako da se ne promjeni...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#185 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Ramzess Veliki »

mad_max_ba wrote:
Ramzess Veliki wrote: Da bi zavolio chopper moras biti mator iznutra. :novine:
Vidi nešto, nikad mi se nisu sviđali Hayabuse i slični motori, vazda zagledao choppere možda poneki naked al samo za provozat "krug", jbga valjda uvijek star u duši :D
:lol:
Stara dusa, dobar pozitivan pojam. :thumbup:
Volim sve motore. :-D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#186 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Ramzess Veliki »

Fudo387 wrote:Jebo cojeka koji nije bar dva puta up'o sa harleja. Nema tu mumina.
:D
Sto sa Harleya? Sa njega kad upadnes mozes se docekati na noge i nastaviti hodati. :lol:
Kad trehnes sa R-a tad si bas trehn'o.

Zbog toga I mislim na chopper, dodijalo mi to trehanje sa motora i sva ona Power Rangers oprema.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#187 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Connaisseur Karlin »

Euridika wrote:Pretražujući forum za nekim starim temama, javila mi se inspiracija za ovu temu, koja nije isključivo ljubavna. Tokom godina na ovom forumu se diskutovalo o svemu i svačemu, o većini tematika postoji i veći broj istih ili sličnih tema na forumu. Skoro da je tačan zaključak - nema se više o čemu novom ni pričati, sve je odavno rečeno. Naići ćete na obilje tema o prevari (prevara in one million ways), razvodima ovako i onako, veze starijih žena sa mlađim muškarcima i starijih muškaraca sa puno mlađim ženama. Da ne spominjem barem 7-8 tema naslova "žene poslije xy godine", " muškarci poslije xy godine". Isto kao i teme vezane za seksualnost, u širem smislu, sve je već rečeno, vrlo često i riječima dočarano i demonstrirano.

Ono što je mene zakopkalo nisu same teme, već diskutanti. Dosta starih forumaša odavno već ne pišu ništa, vjerovatno više i nisu na forumu, a neka imena se još javljaju. Ali mi je bilo jako zanimljivo čitati stavove nekih ljudi nekad prije 4-5 godina i čitati njihove stavove po sličnim temama sad (ili općenito s početka njihove forumske karijere i s kraja karijere). Neki stavovi su ostali isti, neki su postali gori ili rigorozniji, a neki su skroz omekšali.

Pa je moje pitanje sad, koliko ste na sebi primijetili da ste tokom godina (u odrasloj dobi) zaista mijenjali svoje stavove i ubjeđenja? Da li su te promjene došle s vlastitim iskustvima u proteklom periodu ili ste općenito posmatrali ljude i njihove životne situacije ili ste jednostavno vi sami popustili ili zategli kočnice?

Ja sam lično o mnogim temama promijenila viđenje. Ne bih rekla da sam odustala od osnovnih principa, ali sada puno bolje uočavam finese i po njima sudim. Nekad mi je sve bilo crno i bijelo. Kako sam odrastala, vidjela sam da u svakom dobru ima zla i u svakom zlu dobra, jin i jang. A poslije 25-e sam shvatila da granice između dobra i zla (crnog i bijelog) nisu tako jasne, da je to sve izmiješano, sivo. A danas... danas stalno otkrivam nove i nove nijanse sive boje, i koliko svaka nijansa sadrži u sebi još finijih nijansi. Ima li tome kraja?... :zoka:
lijepa tema :thumbup:

za pocetak vezan za temu i mene cu reci:

ja bih bez promjena umrla, ako se ne dessvaju izavana ka meni , ja ih iniciram iznutra ka vani , ja ne mogu podnjeti staganciju :-D

zrela dob j emeni nedfiniran pojam, da li se odnosi na godine, nivo odgovnoristi oboje ili nesto jos vise ili nesto potpuno drugo


pitam, jer mislim , da mi kosntno upoznajemo i ucimo o sebi :-D
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#188 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by animals »

numizmatic wrote:
Edin H. wrote:
HAVANA wrote:A nisam nikad ni vozao motore.
Kako nisi? :D

Drndali smo ti i ja na onim Tomosima :D

Evo neka ti Fudo posalje elektricni Harley kad izadje za 18 mjeseci. :skoljka:
Gdje to Fudo završi na 18 mjeseci :cry:
U zatvoru :D
tovario Harleya :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47026
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#189 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Edin H. »

numizmatic wrote:
Edin H. wrote:
HAVANA wrote:A nisam nikad ni vozao motore.
Kako nisi? :D

Drndali smo ti i ja na onim Tomosima :D

Evo neka ti Fudo posalje elektricni Harley kad izadje za 18 mjeseci. :skoljka:
Gdje to Fudo završi na 18 mjeseci :cry:
Kada elektricni Harley izadje u prozvodnju, ne Fudo.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#190 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Ramzess Veliki »

Connaisseur Karlin wrote:

zrela dob j emeni nedfiniran pojam, da li se odnosi na godine, nivo odgovnoristi oboje ili nesto jos vise ili nesto potpuno drugo


pitam, jer mislim , da mi kosntno upoznajemo i ucimo o sebi :-D
Zrela dob bi po nekoj definiciji trebala biti vezana za nasu umnu zrelost ... zivotnu mudrost. Nebitno za godine.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#191 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Ramzess Veliki »

Fudo387 wrote:
HAVANA wrote: Danas sam onaj craigslist tabirio.Ima svasta.
Eto, kad skontas sta ti se svidja dobacicemo ga.
Nista porez, nista carina, doce ti k'o humanitarna. :D
Bi li se mogao naci kakav Road King, malo jaci, cca 80 hp, ne stariji od 2005-te I da ne zdere ulje ko vecina Harleya?
Ili Fatboy?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#192 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Connaisseur Karlin »

Ramzess Veliki wrote:
Connaisseur Karlin wrote:

zrela dob j emeni nedfiniran pojam, da li se odnosi na godine, nivo odgovnoristi oboje ili nesto jos vise ili nesto potpuno drugo


pitam, jer mislim , da mi kosntno upoznajemo i ucimo o sebi :-D
Zrela dob bi po nekoj definiciji trebala biti vezana za nasu umnu zrelost ... zivotnu mudrost. Nebitno za godine.
da, a ako slijedim tvoje obrazlozenje, koje je naravno , jedno od mogucih obrazlozenja, tad je jednan od dogovra da je zivotna mudrost ziva dok smo i mi zvi, zato je autorica teme podvukla ZRELU DOB , a koja sigurno ukljucuje i godine i odgovrnost :)

za mene ne postoji granica zrelog doba :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#193 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Ramzess Veliki »

Connaisseur Karlin wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Connaisseur Karlin wrote:

zrela dob j emeni nedfiniran pojam, da li se odnosi na godine, nivo odgovnoristi oboje ili nesto jos vise ili nesto potpuno drugo


pitam, jer mislim , da mi kosntno upoznajemo i ucimo o sebi :-D
Zrela dob bi po nekoj definiciji trebala biti vezana za nasu umnu zrelost ... zivotnu mudrost. Nebitno za godine.
da, a ako slijedim tvoje obrazlozenje, koje je naravno , jedno od mogucih obrazlozenja, tad je jednan od dogovra da je zivotna mudrost ziva dok smo i mi zvi, zato je autorica teme podvukla ZRELU DOB , a koja sigurno ukljucuje i godine i odgovrnost :)

za mene ne postoji granica zrelog doba :)
Tako sam i rek'o ... :oops:

Hajd' sad ne smetaj, cekam informacije o cijenama polovnih motora.
... zene ... uvijek isto hoce, da su prece od motora ... :roll:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#194 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by HAVANA »

Ramzess Veliki wrote:
Fudo387 wrote:
HAVANA wrote: Danas sam onaj craigslist tabirio.Ima svasta.
Eto, kad skontas sta ti se svidja dobacicemo ga.
Nista porez, nista carina, doce ti k'o humanitarna. :D
Bi li se mogao naci kakav Road King, malo jaci, cca 80 hp, ne stariji od 2005-te I da ne zdere ulje ko vecina Harleya?
Ili Fatboy?
Mozes tu dobro proci ali pazi na homologaciju i kako to sve uvezati.Ja sam sebi 2008 hondu quad 4x4 dovukao,2005 godina ali 0 kilometara.Bas dobro prosao u poredjenju sa eu cijenama...Al ukrali mi ga. :-) Sad mi je jaran iz kanade dovukao ovaj motor Image
Ako ti zapne sta i kako, posalji pp,pitacemo njega sta prolazi i kako ide ...Idi na craigslist,obiljezi oblast u kojoj nekog znas ili mozes nesta organizovati da ga kupi i posalje...I trazi.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#196 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Euridika »

Connaisseur Karlin wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Connaisseur Karlin wrote:

zrela dob j emeni nedfiniran pojam, da li se odnosi na godine, nivo odgovnoristi oboje ili nesto jos vise ili nesto potpuno drugo


pitam, jer mislim , da mi kosntno upoznajemo i ucimo o sebi :-D
Zrela dob bi po nekoj definiciji trebala biti vezana za nasu umnu zrelost ... zivotnu mudrost. Nebitno za godine.
da, a ako slijedim tvoje obrazlozenje, koje je naravno , jedno od mogucih obrazlozenja, tad je jednan od dogovra da je zivotna mudrost ziva dok smo i mi zvi, zato je autorica teme podvukla ZRELU DOB , a koja sigurno ukljucuje i godine i odgovrnost :)

za mene ne postoji granica zrelog doba :)
Karlin, mislila sam na kombinaciju faktora, na period nakon što odrasla osoba dostigne fizičku i mentalnu zrelost. Kod različitih ljudi je to različita dob, pa je zato i nisam navodila u naslovu. Onako generalno je oko 25-e godine života, +/- 2 godine. Tako da pod zrelim dobom posmatram sve iznad ove granice.

I još jedna opaska generalno na temu (pošto sam primijetila da mnogi tako razumijevaju naslov i uvodni post). Nije pitanje bilo da li se mijenjamo i u kasnijim životnim dobima (nakon dostizanja zrelosti), već u kojoj mjeri se to dešava. Pošto često čitam i čujem ljude kako kažu da se odrasla osoba ne mijenja (barem ne značajno) i da je iluzija takvo nešto očekivati.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#197 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by HAVANA »

Covjek se moze i mijenja citav zivot.I u zreloj dobi dolazi do promjena nacina razmisljanja,poteza,stavova,rekacija...Svako novo iskustvo nosi sa sobom nekad i promjenu stava,buducih poteza...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#198 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Ramzess Veliki »

HAVANA wrote:Covjek se moze i mijenja citav zivot.I u zreloj dobi dolazi do promjena nacina razmisljanja,poteza,stavova,rekacija...Svako novo iskustvo nosi sa sobom nekad i promjenu stava,buducih poteza...
Da, ovo je sustina teme. Covjek se stalno mijenja. Skakuces veseo i bezbrizan I nesto te uscakne u ledjima ... prepadnes se I prestanes da skakuces. Logicno.
Zivis radosno o bezbrizno, I dobijes triper. I pocnes zivjeti oprezno.
Redovno posjecujes kafane, redovno izlazis cetveronoske i sretan i bezbrizan redovno zaspis u parku. Onda te neko zg... i probudis se sa bolovima u guzici, i ostavis alkohol, drustvo i kafanu.
Promjene su neminovne. Ne mozemo cijeli zivot zivjeti bezbrizno k'o bebe, jednom se moramo poceti suocavati sa izazovima koji su pred nama.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#199 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by Ramzess Veliki »

HAVANA wrote:[Mozes tu dobro proci ali pazi na homologaciju i kako to sve uvezati.Ja sam sebi 2008 hondu quad 4x4 dovukao,2005 godina ali 0 kilometara.Bas dobro prosao u poredjenju sa eu cijenama...Al ukrali mi ga. :-) Sad mi je jaran iz kanade dovukao ovaj motor Image
Ako ti zapne sta i kako, posalji pp,pitacemo njega sta prolazi i kako ide ...Idi na craigslist,obiljezi oblast u kojoj nekog znas ili mozes nesta organizovati da ga kupi i posalje...I trazi.
:srce: :srce: :srce:
Ljepotan ... koliko ccm?
Ne drnda k'o HD I ne curi mu ulje na sve strane. :D
Nije mi zurba za motor, tek se za dvije godine vracam.
Valjda do tada padne cijena koristenim BMW K 1600 GT ... vidje li tu lutku ??? :shock:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#200 Re: Koliko se čovjek zaista može mijenjati u zreloj dobi?

Post by klixoris »

Ramzess Veliki wrote:
mad_max_ba wrote:
Ramzess Veliki wrote: Da bi zavolio chopper moras biti mator iznutra. :novine:
Vidi nešto, nikad mi se nisu sviđali Hayabuse i slični motori, vazda zagledao choppere možda poneki naked al samo za provozat "krug", jbga valjda uvijek star u duši :D
:lol:

Volim sve motore. :-D
I ja..... osim choppera :mrgreen: Prije cu skroz prestati voziti motor nego sjesti na to prdavo govno :mrgreen:
Post Reply