Koliko poznajemo partnera?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

irconbih
Posts: 460
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#1 Koliko poznajemo partnera?

Post by irconbih »

Situacija: duga veza, sve za pet, nakon koje dolazi brak. Trudis se da sto bolje u toj vezi upoznas partnera, da mu budes najbolji prijatelj, da ti moze sve ispricati, da ti otkrije svoje tajne, itd. Iz nekih partneru bliskih izvora dodjes do nekih saznanja i informacija. Ne radi se tracu, vec o stvarnim dogadjajima koji su objektivno sagledani. Oboje ljudi u toj vezi su iz istog mjesta, tako da su prije nego su stupili u vezu znali se iz druzenja, izlazaka, itd. Oba partnera su vidjala ovog drugog u njegovim vezama i vezicama. Informacije do kojih se doslo se ticu partnerovih veza. Partner misli ili je bio uvjeren da je drugi partner bio u vezama s odredjenim brojem ljudi, ali se ispostavlja da to nije tako. Bilo ih je mnogo vise, rijetko ko je znao za njih, bile su krace i burnije, stupalo se u seksualne odnose nakon dan dva "veze" i onda je ta veza nakon dodatnih tri cetiri dana propadala. Onda, partner je bio u vezi s nekim, ali je redovno tog nekog "varao" s nekim od ranije, koji je, kako kaze izvor, bio ono sto je taj partner prizeljkivao, seks je bio urnebesan i samo se o tome radilo, znaci samo fizicko zadovoljenje, dok je "ljubav" "cvjetala" s ovim prvim. Partner je drugom partneru ispricao dio toga sto se desavalo, uglavnom ono negativno, dok su ostale stvari ostale presucene.
Da li je, po vasem misljenju, bolje da te ostale stvari ostanu presucene? Da li ih ispricati partneru? Kako reagovati na mjestu jednog i drugog partnera? Da li reci sve sto ti se ranije desavalo, pa sta bude ili to kriti? Kako je biti partner u vezi s nekim, opet ste u tom istom mjestu, vidjas ljude za koje si mislio da ih znas, ali su oni imali nesto s tvojim partnerom, sta god to bilo i koliko god to burno i strastveno bilo, ali ti nemas pojma o tome, nego izgledas kao mulac, jednostavno izgledas glupo. Vidjas te ljude, ali nemas pojma sta se desavalo. Tokom te veze su oba partnera vjerna 100%, tako da se sve nabrojano desavalo dosta ranije, dok su bili u fazi poznanstva, ni na kraj pameti im nije padala danasnja njihova situacija. Misljenja? :-D
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#2 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by encian »

:) meni muz ima obicaj reci "ne kopaj, naci ces nesto sto ti se nece svidjeti". dugo mi je trebalo da ga poslusam, ali jesam :-D . sta ce ti da znas sve sto je on ikad radio? sta ces sa tim informacijama? ljudi se mijenjaju i sazrijevaju. neke stvari koje su radili ne bi nikad ponovili, neke bi ponovili rado ali ne sa novim prioritetima u zivotu. kako god se uzme, jedina mjerodavna stvar je vas odnos - a on nije problem koliko skontah.
irconbih
Posts: 460
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#3 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by irconbih »

encian wrote::) meni muz ima obicaj reci "ne kopaj, naci ces nesto sto ti se nece svidjeti". dugo mi je trebalo da ga poslusam, ali jesam :-D . sta ce ti da znas sve sto je on ikad radio? sta ces sa tim informacijama? ljudi se mijenjaju i sazrijevaju. neke stvari koje su radili ne bi nikad ponovili, neke bi ponovili rado ali ne sa novim prioritetima u zivotu. kako god se uzme, jedina mjerodavna stvar je vas odnos - a on nije problem koliko skontah.
Da, odnos je kao zamisljen, sve ide kao podmazano, 100% zadovoljstvo s obje strane. Do gore spomenutih informacija se doslo sasvim slucajno i neki djavo tjera da se dodje do jos informacija, sto nece biti dobro, to je sigurno. Imas pravo za mijenjanje i sazrijevanje, te prioritete. Partner ne bi ni za zivu glavu opet radio to sto je radio, ali ta neka radoznalost trjera da se jos sazna. Znam, radoznalost je ubila macku, ali...
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#4 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by Daphna »

Ja bih tu radoznalost preimenovala u prokletstvo.
Nekako razmišljam da je prošlost - prošlost, a ne sadašnjost... I da je treba ostaviti tamo. Što se više kopa sve se više nalazi, a kada se jednom krene onda to dođe kao put bez povratka.

U biti, jeste problem i svakome je teško preći preko toga, još ako suočiš partnera sa činjenicama, ili pitaš da ti iskreno odgovori, a on te slaže... No, mislim da treba imati na umu kako prošlost tvoje partnerice najviše može povrijediti i boljeti upravo nju. Nešto manje tebe, jer ako se ona duboko u sebi kaje zbog nekih stvari, onda se svakoga dana mora suočavati sa time.

Ti, preispitaj sebe. Možeš li ju prihvatiti takvu kakva je, sa ponekom greškom iz prošlosti, možeš li prihvatiti i preći preko toga da si bio mulac izvjesno vrijeme, da su ti se vjerovatno i smijali iza leđa, a vjerovatno bili i 100% zavidni jer ste sretni.

Na ta pitanja kad odgovoriš, ali potpuno iskreno prema sebi, onda ćeš znati i na čemu si sa njom. A vjeruj mi, ponekad se isplati biti i "mulac" :mrgreen: Bezgriješni ljudi ne postoje, a to prikrivanje prave istine se često radi kako bi zaštitili one koje volimo.

P.S. ono što ne znaš ne može te boljeti. Pa, ne kopaj više ;-)
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#5 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by burek_in_space »

Daphna wrote: P.S. ono što ne znaš ne može te boljeti. Pa, ne kopaj više ;-)
Au contraire, shto bi rekao Del boy :oops:

Zar nece vishe zaboliti ako se nekad ( a u dosta primjera oko sebe smijem reci uvijek) sazna od nekoga drugog neshto shto nece prijati uhu nashem partneru?!
*mima*

#6 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by *mima* »

irconbih wrote:
Da, odnos je kao zamisljen, sve ide kao podmazano, 100% zadovoljstvo s obje strane. Do gore spomenutih informacija se doslo sasvim slucajno i neki djavo tjera da se dodje do jos informacija, sto nece biti dobro, to je sigurno. Imas pravo za mijenjanje i sazrijevanje, te prioritete. Partner ne bi ni za zivu glavu opet radio to sto je radio, ali ta neka radoznalost trjera da se jos sazna. Znam, radoznalost je ubila macku, ali...


I sta hoces? Da to pokvaris sa necim sto je bilo davno? Ma pusti proslost....svi je imamo.....ne kvari....kajaces se.
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#7 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by Daphna »

burek_in_space wrote:
Daphna wrote: P.S. ono što ne znaš ne može te boljeti. Pa, ne kopaj više ;-)
Au contraire, shto bi rekao Del boy :oops:

Zar nece vishe zaboliti ako se nekad ( a u dosta primjera oko sebe smijem reci uvijek) sazna od nekoga drugog neshto shto nece prijati uhu nashem partneru?!
Naravno da hoće. I neko će preći preko toga jer mu prošlost nije bitna, neko će razjebati sve. Neko će testirati partnera određeni vremenski period kako bi se ustanovilo da li i dalje ima sklonosti ka laganju i prekrivanju istine... Opcija je milion.
On je dio već saznao. Ostalo je na njemu i njegovom pragu tolerancije.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#8 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by burek_in_space »

Daphna wrote: Naravno da hoće. I neko će preći preko toga jer mu prošlost nije bitna, neko će razjebati sve. Neko će testirati partnera određeni vremenski period kako bi se ustanovilo da li i dalje ima sklonosti ka laganju i prekrivanju istine... Opcija je milion.
On je dio već saznao. Ostalo je na njemu i njegovom pragu tolerancije.
Zar onda nije apsurdno govoriti ono shto si ti rekla?!
Bol je zagarantovana u oba sluchaja, ali je poshtenije ispasti bar malo chovjek, pa reci ochi u ochi sve shto ga zanima, nego probati kukavichki se izvuci.
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#9 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by Daphna »

burek_in_space wrote:
Daphna wrote: Naravno da hoće. I neko će preći preko toga jer mu prošlost nije bitna, neko će razjebati sve. Neko će testirati partnera određeni vremenski period kako bi se ustanovilo da li i dalje ima sklonosti ka laganju i prekrivanju istine... Opcija je milion.
On je dio već saznao. Ostalo je na njemu i njegovom pragu tolerancije.
Zar onda nije apsurdno govoriti ono shto si ti rekla?!
Bol je zagarantovana u oba sluchaja, ali je poshtenije ispasti bar malo chovjek, pa reci ochi u ochi sve shto ga zanima, nego probati kukavichki se izvuci.
Zašto bi bilo apsurdno?!
Neki ljudi imaju potrebu za kopanjem, neki ne. Ovi što ne kopaju ne znači da im ja manje stalo ili da manje vole. Niti oni koji pokušavaju da se izvuku manje vole.
Jako kompleksna oblast, zato tema i nosi ovakav naziv. Možda se zaista ne poznaju dovoljno, pa ona nema hrabrosti da mu prizna jer se plaši da on neće moći prihvatiti njenu prošlost.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#10 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by burek_in_space »

Daphna wrote:
Zašto bi bilo apsurdno?!
Neki ljudi imaju potrebu za kopanjem, neki ne. Ovi što ne kopaju ne znači da im ja manje stalo ili da manje vole. Niti oni koji pokušavaju da se izvuku manje vole.
Jako kompleksna oblast, zato tema i nosi ovakav naziv. Možda se zaista ne poznaju dovoljno, pa ona nema hrabrosti da mu prizna jer se plaši da on neće moći prihvatiti njenu prošlost.
Zato shto se inache insistira na iskrenosti, bar ono shto chitamo po forumu, u vezama. I ja sam za nju, pa da znamo na chemu smo, i partnerka i ja. Ne bih joj nikad detaljisao o nekim stvarima, ali bih rekao shta sam sve probao, ukoliko bi me pitala.

Sa ovim se nikako, ali nikako ne bih slozhio "Niti oni koji pokušavaju da se izvuku manje vole. ". Naravno da ne vole manje, ali samo sebe, jer znaju da su zasrali toliko da su svjesni da im nishta drugo ne preostaje, nego lazh, vrdanje, izmishljanje...Naravno, moje mishljenje.
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#11 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by Daphna »

burek_in_space wrote: Zato shto se inache insistira na iskrenosti, bar ono shto chitamo po forumu, u vezama. I ja sam za nju, pa da znamo na chemu smo, i partnerka i ja. Ne bih joj nikad detaljisao o nekim stvarima, ali bih rekao shta sam sve probao, ukoliko bi me pitala.

Sa ovim se nikako, ali nikako ne bih slozhio "Niti oni koji pokušavaju da se izvuku manje vole. ". Naravno da ne vole manje, ali samo sebe, jer znaju da su zasrali toliko da su svjesni da im nishta drugo ne preostaje, nego lazh, vrdanje, izmishljanje...Naravno, moje mishljenje.
Ja samo znam da nije sve tako crno - bijelo i jednostavno. Evo hipotetički: upoznaš curu, zezancija, fazoni... Skupa ste neko vrijeme, predpostavljaš da je sve ono što ti je rekla o sebi istina. Veza, haman pa savršena. Prelijepa ti je, nasmijava te, razumije te, podrška ti je. Imaš dojam da je najbolja osoba na svijetu, filantrop, mrava ne bi zgazila... Kad! Saznaš da ti je nešto iz svoje prošlosti prećutala... Vrijedi li napustiti sve to zbog greške iz prošlosti? Nije priznala ranije? Srami se, možda?! Strah?!

Ma ne znam, ja inače ne reagujem ishitreno. Razmislim dobro o svemu, šta dobijam šta gubim. Zato možda i imam ovakav stav. Činjenica je, i slažem se sa encian kada je rekla, ljudi se mijenjaju, sazrijevaju. Neke stvari je teže priznati nego se čini.

P.S. Istina je i da se uglavnom svi zalažemo za iskrenost i istinu... A onda sami tu istinu ne možemo prihvatiti.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#12 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by burek_in_space »

Daphna wrote:
Ja samo znam da nije sve tako crno - bijelo i jednostavno. Evo hipotetički: upoznaš curu, zezancija, fazoni... Skupa ste neko vrijeme, predpostavljaš da je sve ono što ti je rekla o sebi istina. Veza, haman pa savršena. Prelijepa ti je, nasmijava te, razumije te, podrška ti je. Imaš dojam da je najbolja osoba na svijetu, filantrop, mrava ne bi zgazila... Kad! Saznaš da ti je nešto iz svoje prošlosti prećutala... Vrijedi li napustiti sve to zbog greške iz prošlosti? Nije priznala ranije? Srami se, možda?! Strah?!

Ma ne znam, ja inače ne reagujem ishitreno. Razmislim dobro o svemu, šta dobijam šta gubim. Zato možda i imam ovakav stav. Činjenica je, i slažem se sa encian kada je rekla, ljudi se mijenjaju, sazrijevaju. Neke stvari je teže priznati nego se čini.

P.S. Istina je i da se uglavnom svi zalažemo za iskrenost i istinu... A onda sami tu istinu ne možemo prihvatiti.
Niko nije ni govorio o crno bijelim situacijama, ali ochigledno da neshto ovdje, u konkretnom primjeru, nije kako treba od samog starta. Da se zaista poznaju onako kako su mislili da se poznaju, ne bi ni doshlo do ovakve situacije.
Ljudska priroda je znatizheljna, i smijem se kladiti da ce pokretach teme nastaviti kopati po proshlosti.
Jedino shto bih mu mogao reci jeste da sjedne sa partnerkom i pita je direktno, pa kom opanci, kom obojci.


I da, ne vidim lijep kraj. ;-)
User avatar
kaliopeja
Posts: 23
Joined: 14/09/2010 09:39

#13 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by kaliopeja »

ja sam ona sto kopa :) i naravno - nisam udata... sve se nadam jednom cu ostat prazne lopate al slabo
djana h
Posts: 39243
Joined: 06/08/2009 18:23

#14 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by djana h »

irconbih wrote:Situacija: duga veza, sve za pet, nakon koje dolazi brak. Trudis se da sto bolje u toj vezi upoznas partnera, da mu budes najbolji prijatelj, da ti moze sve ispricati, da ti otkrije svoje tajne, itd. Iz nekih partneru bliskih izvora dodjes do nekih saznanja i informacija. Ne radi se tracu, vec o stvarnim dogadjajima koji su objektivno sagledani. Oboje ljudi u toj vezi su iz istog mjesta, tako da su prije nego su stupili u vezu znali se iz druzenja, izlazaka, itd. Oba partnera su vidjala ovog drugog u njegovim vezama i vezicama. Informacije do kojih se doslo se ticu partnerovih veza. Partner misli ili je bio uvjeren da je drugi partner bio u vezama s odredjenim brojem ljudi, ali se ispostavlja da to nije tako. Bilo ih je mnogo vise, rijetko ko je znao za njih, bile su krace i burnije, stupalo se u seksualne odnose nakon dan dva "veze" i onda je ta veza nakon dodatnih tri cetiri dana propadala. Onda, partner je bio u vezi s nekim, ali je redovno tog nekog "varao" s nekim od ranije, koji je, kako kaze izvor, bio ono sto je taj partner prizeljkivao, seks je bio urnebesan i samo se o tome radilo, znaci samo fizicko zadovoljenje, dok je "ljubav" "cvjetala" s ovim prvim. Partner je drugom partneru ispricao dio toga sto se desavalo, uglavnom ono negativno, dok su ostale stvari ostale presucene.
Da li je, po vasem misljenju, bolje da te ostale stvari ostanu presucene? Da li ih ispricati partneru? Kako reagovati na mjestu jednog i drugog partnera? Da li reci sve sto ti se ranije desavalo, pa sta bude ili to kriti? Kako je biti partner u vezi s nekim, opet ste u tom istom mjestu, vidjas ljude za koje si mislio da ih znas, ali su oni imali nesto s tvojim partnerom, sta god to bilo i koliko god to burno i strastveno bilo, ali ti nemas pojma o tome, nego izgledas kao mulac, jednostavno izgledas glupo. Vidjas te ljude, ali nemas pojma sta se desavalo. Tokom te veze su oba partnera vjerna 100%, tako da se sve nabrojano desavalo dosta ranije, dok su bili u fazi poznanstva, ni na kraj pameti im nije padala danasnja njihova situacija. Misljenja? :-D
Proslost je proslost i treba je ostaviti tamo gdje jeste ako nam ne kvari sadasnjost.
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#15 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by jedna tamo »

poznavo ga nepoznavo ništa danas nije garancija, a onaj ko misli da se prije njega ništa nije dešavalo je pravo derle, a i sve u skladu sa godinama, normalno ako si starija i slobodna da si imala više muškaraca od neke klinke, mada ni to nemora značiti, ima starijih cura koje i nisu mjenjale partnere, sve u svemu nit me zanima njegova prošlost nit njega treba da zanima moja, naravno ako je to prošlost, ako još tu nečeg ima onda je to druga stvar....
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#16 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by Lucazode »

burek_in_space wrote:
Daphna wrote:
Ja samo znam da nije sve tako crno - bijelo i jednostavno. Evo hipotetički: upoznaš curu, zezancija, fazoni... Skupa ste neko vrijeme, predpostavljaš da je sve ono što ti je rekla o sebi istina. Veza, haman pa savršena. Prelijepa ti je, nasmijava te, razumije te, podrška ti je. Imaš dojam da je najbolja osoba na svijetu, filantrop, mrava ne bi zgazila... Kad! Saznaš da ti je nešto iz svoje prošlosti prećutala... Vrijedi li napustiti sve to zbog greške iz prošlosti? Nije priznala ranije? Srami se, možda?! Strah?!

Ma ne znam, ja inače ne reagujem ishitreno. Razmislim dobro o svemu, šta dobijam šta gubim. Zato možda i imam ovakav stav. Činjenica je, i slažem se sa encian kada je rekla, ljudi se mijenjaju, sazrijevaju. Neke stvari je teže priznati nego se čini.

P.S. Istina je i da se uglavnom svi zalažemo za iskrenost i istinu... A onda sami tu istinu ne možemo prihvatiti.
Niko nije ni govorio o crno bijelim situacijama, ali ochigledno da neshto ovdje, u konkretnom primjeru, nije kako treba od samog starta. Da se zaista poznaju onako kako su mislili da se poznaju, ne bi ni doshlo do ovakve situacije.
Ljudska priroda je znatizheljna, i smijem se kladiti da ce pokretach teme nastaviti kopati po proshlosti.
Jedino shto bih mu mogao reci jeste da sjedne sa partnerkom i pita je direktno, pa kom opanci, kom obojci.



Dobro napisano.
Treba biti covjek, ako se stvarno vjeruje u partnerovu ljubav i ako isti posumnja najbolje je ici do kraja sve izloziti da obje strane osjete potpunu iskrenost one druge. Otvoreno istupiti, da vise ne bude mjesta sumnji za vijeke vijekova.
Bol istine koju saznas od partnera nikada se ne moze porediti sa istinom neznanca. Ma kakva ta istina bila ona ce uvijek doci. Precutati je znaci prolongirati neizbjezno i povrijediti ga do granice preko koje se ne moze.
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#17 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by encian »

raja cesto govori o privatnosti - mailovi, poruke, itd., ali je cesto i zaborave kad ove stvari dodju na red. i u petogodisnjoj vezi ima stvari koje covjek nece da kaze. mozda da ne bi povrijedio ili zabrinuo partnera, jer se stidi - razloga moze biti puno. iz iskustva bih rekla da dodje vrijeme kad se i te stvari podijele, ali ono gotovo nikad nije kad se neko "posjedne" i upita ga se o tome.

sve skupa, sta i da je hodao sa pola mahale, s drugo pola spavao, a i jedne i druge varao?! sad je sa tobom i tebi vjeran, pa si mu ocigledno bitnija od njih. a posto je i tebi lijepo, ne daj ni da ti pricaju o njegovim "poduhvatima" - ne misle ti dobro.

a znatizelju macku o rep. radije usvoji pamet pa se njome hvali :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#18 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by minjonja »

bolje priznaj joj sve dok nije od drugih saznala.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#19 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by hadzinicasa »

nekim ljudima se svidja kako ih partner vidi i ne zele mu (ili se toga boje) kvariti tu sliku, pogotovo ako ona odgovara onome sto su oni danas, a ne onome kakvi su bili nekad. i to je ljudski. nisam zagovornik da treba reci SVE, niti isto trazim upravo zato sto treba razluciti sta je sada, a sta je bilo. rijetki to mogu

ja licno ne bih voljela da me se gleda kroz neke stvari koje sam uradila u proslosti. ne zato sto ih se stidim, vec zato sto ih sad ne bih uradila da me se okrene naizvrat - stvar prosudbe i percepcije i sazrijevanja.

godine 8-)
pridearijana
Posts: 54
Joined: 15/04/2009 04:16

#20 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by pridearijana »

irconbih wrote:Situacija: duga veza, sve za pet, nakon koje dolazi brak. Trudis se da sto bolje u toj vezi upoznas partnera, da mu budes najbolji prijatelj, da ti moze sve ispricati, da ti otkrije svoje tajne, itd. Iz nekih partneru bliskih izvora dodjes do nekih saznanja i informacija. Ne radi se tracu, vec o stvarnim dogadjajima koji su objektivno sagledani. Oboje ljudi u toj vezi su iz istog mjesta, tako da su prije nego su stupili u vezu znali se iz druzenja, izlazaka, itd. Oba partnera su vidjala ovog drugog u njegovim vezama i vezicama. Informacije do kojih se doslo se ticu partnerovih veza. Partner misli ili je bio uvjeren da je drugi partner bio u vezama s odredjenim brojem ljudi, ali se ispostavlja da to nije tako. Bilo ih je mnogo vise, rijetko ko je znao za njih, bile su krace i burnije, stupalo se u seksualne odnose nakon dan dva "veze" i onda je ta veza nakon dodatnih tri cetiri dana propadala. Onda, partner je bio u vezi s nekim, ali je redovno tog nekog "varao" s nekim od ranije, koji je, kako kaze izvor, bio ono sto je taj partner prizeljkivao, seks je bio urnebesan i samo se o tome radilo, znaci samo fizicko zadovoljenje, dok je "ljubav" "cvjetala" s ovim prvim. Partner je drugom partneru ispricao dio toga sto se desavalo, uglavnom ono negativno, dok su ostale stvari ostale presucene.
Da li je, po vasem misljenju, bolje da te ostale stvari ostanu presucene? Da li ih ispricati partneru? Kako reagovati na mjestu jednog i drugog partnera? Da li reci sve sto ti se ranije desavalo, pa sta bude ili to kriti? Kako je biti partner u vezi s nekim, opet ste u tom istom mjestu, vidjas ljude za koje si mislio da ih znas, ali su oni imali nesto s tvojim partnerom, sta god to bilo i koliko god to burno i strastveno bilo, ali ti nemas pojma o tome, nego izgledas kao mulac, jednostavno izgledas glupo. Vidjas te ljude, ali nemas pojma sta se desavalo. Tokom te veze su oba partnera vjerna 100%, tako da se sve nabrojano desavalo dosta ranije, dok su bili u fazi poznanstva, ni na kraj pameti im nije padala danasnja njihova situacija. Misljenja? :-D
Proslost je proslost...neka tako i ostane...bitna je sadasnjost i buducnost....ako neko ima potrebu neka prizna proslost i nastavi sa zivotom.....nikad ne poznajemo osobu 100 % i mozda je tako i bolje jer da se bas tako poznajemo nista ne bi uspijevalo
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#21 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by ladyblue18 »

Vala ja nisam radila nista cega se stidim, ni neke gluposti pa da to krijem...koliko ja znam. :-? :D

Helem, volim iskrenost u vezi, ali ne trazim da znam svaki ubogi detalj necega, narocito nesto sto mi se mozda ne bi svidjelo. :-)
A ja nemam problema sa iskrenoscu, sve kazem otvoreno i kako jest, i sta me se pita naravno. :D
Pa ako mu se ne svidja sta cu ja :oops:
Ali bolje tako, nego da od trecih osoba saznaje nesto o meni, jer ako vec treba nesto da sazna bolje da mu ja kazem nego mahala.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#22 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by Ductus Holedocus »

Nista gore od sumnje,koja se uvuce pod kozu..Proganja te danima...muci,,,a resenja nema bez price(sto je najteze)A opet,tesko pricati..mozes izroviti sto nisi hteo..pa belaj.. :shock: :|
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#23 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by Ductus Holedocus »

ladyblue18 wrote:Vala ja nisam radila nista cega se stidim, ni neke gluposti pa da to krijem...koliko ja znam. :-? :D

Helem, volim iskrenost u vezi, ali ne trazim da znam svaki ubogi detalj necega, narocito nesto sto mi se mozda ne bi svidjelo. :-)
A ja nemam problema sa iskrenoscu, sve kazem otvoreno i kako jest, i sta me se pita naravno. :D
Pa ako mu se ne svidja sta cu ja :oops:
Ali bolje tako, nego da od trecih osoba saznaje nesto o meni, jer ako vec treba nesto da sazna bolje da mu ja kazem nego mahala.
:thumbup:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#24 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by ladyblue18 »

Ductus Holedocus wrote:Nista gore od sumnje,koja se uvuce pod kozu..Proganja te danima...muci,,,a resenja nema bez price(sto je najteze)A opet,tesko pricati..mozes izroviti sto nisi hteo..pa belaj.. :shock: :|
:lol: kad sam bila mladja ja sam uvijek tako sumnjala, pa shutila, i shutila i ono sve bi da pitam ali znam da ce biti pogreno protumaceno. :D
Pa onda kad mi pukne film ja pitam. :oops: :mrgreen:
Sad vise nemam problema sa tim, ja to odmah otvoreno pitam ako me sta interesuje, i mirna Bosna. :D
A ne ko nekad, da se danima, mjesecima jedem zbog necega sto me zanima...i sto sumnjam, ali eto nezgodno mi da pitam. :-)
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#25 Re: Koliko poznajemo partnera?

Post by Ductus Holedocus »

Osatrih i ja..ali skupila hrabrosti,jos nisam..za te neke stvari..
Uglavnom,izgubila sam covjeka..samo zbog nepovjerenja..
Nakon godinu dana,kaze da je to i to radio.."Bojao se"
Cesto mislim da sam strasilo.. :evil:
Post Reply