Koliko para saljete rodbini godisnje?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Koliko para saljete rodbini godisnje?

Poll ended at 10/06/2016 19:17

Nista
19
45%
do 500 maraka
1
2%
od 501 do 2500 maraka
5
12%
od 2501 do 5000 maraka
2
5%
preko 5000 maraka
15
36%
 
Total votes: 42

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#51 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by vjesticanametli »

muminovic wrote:Ja svojoj rodbini u USA, jos nisam poceo slati novac, ali koliko kukaju, mislim da cu morati uskoro poslat nesto.
pa salji vise cicijo.... oš da skapaju :twisted: :-x
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#52 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by muminovic »

vjesticanametli wrote:
muminovic wrote:Ja svojoj rodbini u USA, jos nisam poceo slati novac, ali koliko kukaju, mislim da cu morati uskoro poslat nesto.
pa salji vise cicijo.... oš da skapaju :twisted: :-x
Nece da kazu kolko im tacno treba :lol: :lol: :lol: :lol:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#53 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by Nepass »

Nisu mi slali kad sam bio srednja, kad saam fax upisao, ni kaad saam se ozenio.

Imaa li ko gore familije u dijaspori? :)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#54 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by spreca »

evo ja sam godinama u rusiji.......i nikad mi nisu poslali ni marke :cry: ......a 'noliku zemlju imaju i stoku i kokosi i svasta imaju ....a meni sipak u tudjini :cry:
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#55 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by filozofija »

Nepass wrote:Nisu mi slali kad sam bio srednja, kad saam fax upisao, ni kaad saam se ozenio.

Imaa li ko gore familije u dijaspori? :)
Ne razumijem iz koga razloga ti je rodbina bila dužna slati novac iz dijspore? Zar financiranje tvoga obrazovanja nije obaveza tvojih roditelja koji su te i napravili? Zar financiranje tvoga braka nakon ženidbe nije u tvojoj odgovornosti? Nemoj mi samo reči da su te roditelji napravili kako bi te neko drugi financirao ili da si se oženio očekujući da će o financijskoj situaciji tvoje porodice voditi računa familija iz dijaspore?

Kakvi likovi žive na ovom planetu majko moja!
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#56 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by Nepass »

filozofija wrote:
Nepass wrote:Nisu mi slali kad sam bio srednja, kad saam fax upisao, ni kaad saam se ozenio.

Imaa li ko gore familije u dijaspori? :)
Ne razumijem iz koga razloga ti je rodbina bila dužna slati novac iz dijspore? Zar financiranje tvoga obrazovanja nije obaveza tvojih roditelja koji su te i napravili? Zar financiranje tvoga braka nakon ženidbe nije u tvojoj odgovornosti? Nemoj mi samo reči da su te roditelji napravili kako bi te neko drugi financirao ili da si se oženio očekujući da će o financijskoj situaciji tvoje porodice voditi računa familija iz dijaspore?

Kakvi likovi žive na ovom planetu majko moja!
Boze sacuvaj, sam sebe finansiram. Hvala bogu pa sam bio u mogucnosti. Od nikog nisam nikad ni trazio nit uzimao, a bgm i ne dajem.
Sta si se uspalio koji kurac ko da si mi ti familija.
Cak sam i smajli stavio u gornjem postu da se ne shvati 100% ozbiljno.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#57 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by spreca »

Nepass wrote:
filozofija wrote:
Nepass wrote:Nisu mi slali kad sam bio srednja, kad saam fax upisao, ni kaad saam se ozenio.

Imaa li ko gore familije u dijaspori? :)
Ne razumijem iz koga razloga ti je rodbina bila dužna slati novac iz dijspore? Zar financiranje tvoga obrazovanja nije obaveza tvojih roditelja koji su te i napravili? Zar financiranje tvoga braka nakon ženidbe nije u tvojoj odgovornosti? Nemoj mi samo reči da su te roditelji napravili kako bi te neko drugi financirao ili da si se oženio očekujući da će o financijskoj situaciji tvoje porodice voditi računa familija iz dijaspore?

Kakvi likovi žive na ovom planetu majko moja!
Boze sacuvaj, sam sebe finansiram. Hvala bogu pa sam bio u mogucnosti. Od nikog nisam nikad ni trazio nit uzimao, a bgm i ne dajem.
Sta si se uspalio koji kurac ko da si mi ti familija.
Cak sam i smajli stavio u gornjem postu da se ne shvati 100% ozbiljno.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128729
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#58 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by muha_sa »

:lol: :lol: :lol: :lol:

sprecaaaaaaaaaa, hajd pošalji drugu jedno 3 milje eura, ako ti se ne zahvalim nemoj mi više nikad u kafanu doc
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#59 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by spreca »

muha_sa wrote::lol: :lol: :lol: :lol:

sprecaaaaaaaaaa, hajd pošalji drugu jedno 3 milje eura, ako ti se ne zahvalim nemoj mi više nikad u kafanu doc
cim maznem odmah ti saljem :lol: :lol: :lol:
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#60 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by ElDzidziIbnDzo »

hrle1976 wrote:Koliko para saljete rodbini godisnje?

Kazu pametni gastarbajteri da za uspjeh na zapadu je potrebno zaboraviti rodbinu i Balkan. Apsolutno se slazem.
Sta znaci uspjeh na zapadu? Imati gomilu para na racunu u banci ili nesto drugo?

Pa kakav bi ja kao osoba bio,kad ne bih pomagao onoliko koliko mogu.
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#61 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by filozofija »

Nepass wrote: Cak sam i smajli stavio u gornjem postu da se ne shvati 100% ozbiljno.
+

Taj smajli je malo neodređen :mrgreen:
Dick Wanker
Posts: 122
Joined: 18/02/2014 09:36

#62 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by Dick Wanker »

Zasto bi slao familiji pare, koja nema nikakve obaveze prema meni i samo me se sjete kad im treba para..... Uvijek smo mi ti iz dijaspore koji moraju zvati, obilaziti, slati pare itd.... Eh dosta je bilo i toga, mnogi ne znaju ni reci hvala kad im se pomogne, isto kao da smo mi duzni i da moramo pomagati...
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#63 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by hrle1976 »

ElDzidziIbnDzo wrote:
hrle1976 wrote:Koliko para saljete rodbini godisnje?

Kazu pametni gastarbajteri da za uspjeh na zapadu je potrebno zaboraviti rodbinu i Balkan. Apsolutno se slazem.
Sta znaci uspjeh na zapadu? Imati gomilu para na racunu u banci ili nesto drugo?

Pa kakav bi ja kao osoba bio,kad ne bih pomagao onoliko koliko mogu.

Subjektivno pitanje. Mada moze se reci da neka norma uspjeha bi bila, integracija (drustvena), jezik i posao, te postovanje svih normih domacina.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#64 Re: Koliko para saljete rodbini godisnje?

Post by hrle1976 »

Dick Wanker wrote:Zasto bi slao familiji pare, koja nema nikakve obaveze prema meni i samo me se sjete kad im treba para..... Uvijek smo mi ti iz dijaspore koji moraju zvati, obilaziti, slati pare itd.... Eh dosta je bilo i toga, mnogi ne znaju ni reci hvala kad im se pomogne, isto kao da smo mi duzni i da moramo pomagati...

Slao 50 ili 500 maraka to je isto kod vecine.
Post Reply