Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1 Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by uvjek dobar gost »

Opštine il općine, inspekcije, kanton, gradska uprava.. mjesne zajednice.... i ko zna koja još mjesta puna su neradnika, krpelja, neznalica, licemjera, dupeuvlakača, linjavaca... i ko zna kojih još uhljupa.. na konto kojih ovaj divni grad propada i svakim danom gubi na svojoj ljepoti te poprima odlike provincije, kasabe, šehera il palanke...

U svakom mogućem obliku nam se to zbiva, pogledajmo istini u oči... grad erodira , propada, guši ga divlja gradnja, ostaje bez toponima, objekata starih, izvorišta se zagađuju...

Za to vrijeme jedni te isti ljudi su na pozicijama, idu iz kantona po zasluzi u ministarstva, onda u skupštinu kantona pa u neku komisiju za ovo i ono... gradska uprava stalno nema nadležnosti... opštine se ponašaju kao maćehe i sve u svemu... svakim novim danom dalje smo od grada koji ugodan je za igru djece, koji ugodan je za život i rad.... propadaju nam prilike za pret-pristupne fondove, donacije odbijemo jer nekih kadrova nema u njima (žičare, vertikalni transport, infrastruktura, igman i Bjelašnica), a kad ti nadri kadrovi naprave nešto po svom dođe do zagađenja na Vrelu Bosne ili pojave se klizišta....

Sve u svemu podobni su na 90% pozicija u zavodima, u javnim institucijama, u ministarstvima, u opštinama, inspekcijskim službama... napreduju logikom što više ojadim il uništim visočije ću stići...

Za to isto vrijeme grad u punom smislu gubi svoj sjaj, prepoznatljivost svoju i šarm onaj neki...

Sad će se javiti zaštitnici i branioci ovakvog stanja koji će sve pravdati napretkom kao nekim, novim vremenom i prosparitetom.... mogu im odmah samo reći... prosparitet i mi kao nebo i zemlja... novo vrijeme samo u našem slučaju znači manje prilika, više zagađenja i više velikih piljara u centru grada.... i drugi gradovi se mjenjaju u skladu sa vremenom u kojem živimo... ali mi nazadujemo u svakom pogledu iako fol 21 vijek je..

Stara stanica Bistrik, stara stanica Ilidža,spomen park Vraca, Trebević, Skakavac, Vrelo Bosne, Stojčevac, Igman, Bjelašnica, rubna naselja, svih sedam gradskih riječica... ovo su samo neki pojmovi koji označavaju lokacije ili objekte koji-e propadaju dok mi palamudimo po forumu-ima.... a dok je na pozicijama podoban ali nesposoban kadar.....
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by PipiDugaDevetka »

Vratiće se Valter, hebaće vam mater!
http://www.youtube.com/watch?v=a8ojqtTd ... embedded#!
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by johnnykola »

PipiDugaDevetka wrote:Vratiće se Valter, hebaće vam mater!
http://www.youtube.com/watch?v=a8ojqtTd ... embedded#!
dabogda. :(
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by PipiDugaDevetka »

johnnykola wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Vratiće se Valter, hebaće vam mater!
http://www.youtube.com/watch?v=a8ojqtTd ... embedded#!
dabogda. :(
Ko je Valter?
DAS IST VALTER:
Image
Image
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#5 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by chengaba »

uvjek dobar gost wrote: Stara stanica Bistrik, stara stanica Ilidža,spomen park Vraca, Trebević, Skakavac, Vrelo Bosne, Stojčevac, Igman, Bjelašnica, rubna naselja, svih sedam gradskih riječica... ovo su samo neki pojmovi koji označavaju lokacije ili objekte koji-e propadaju dok mi palamudimo po forumu-ima.... a dok je na pozicijama podoban ali nesposoban kadar.....
Na ovim lokacijama moram priznati se vidi neki napredak i da se bar neko brine o njima...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#6 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by poznanik »

Glavni razlog je u sistemu i načinu obrazovanja, počev od djece u predškolskim ustanovama u K.Sarajevo, preko škola do fakulteta. Rezultati se tek naziru, a stvarni oblik "urbicida" ili sličnog naziva ćemo tek ustanoviti, možda za još koju godinu.

Što smo neobrazovaniji lakši smo za manipulaciju...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#7 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by uvjek dobar gost »

chengaba wrote:
uvjek dobar gost wrote: Stara stanica Bistrik, stara stanica Ilidža,spomen park Vraca, Trebević, Skakavac, Vrelo Bosne, Stojčevac, Igman, Bjelašnica, rubna naselja, svih sedam gradskih riječica... ovo su samo neki pojmovi koji označavaju lokacije ili objekte koji-e propadaju dok mi palamudimo po forumu-ima.... a dok je na pozicijama podoban ali nesposoban kadar.....
Na ovim lokacijama moram priznati se vidi neki napredak i da se bar neko brine o njima...
Na Vrelu Bosne sam bio u petak... napredak je vidljiv u golubijim koracima... jeste konačno su otjerali divlje prodavce i malo počeli da čiste tokove vode.... pored činjenice da voda više nije pitka..., što se tiče Stojčevca.. naplata parkinga jeste napredak.... :) banaliziram jer nisam zadovoljan... na Trebeviću mislim da nema niti jedna kanta za otpatke.... banalna stvar.. skroz ! Fulih.. jeste na Skakavcu ima napretka ali nedovoljno ako znamo da je to vodopad sa najvećim padom vode u regionu a mislim drugi u Europi... ma koliko mlaz il protok vode bio malen...

Napredak kojim se mi zadovoljavamo je mizeran... da sad ne palamudim da ne pretjeram... ja sam lično ogorčen stanjem i mentalitetom populacije...

Kako do boljih rezultata: fokus policije da se prebaci iz oblasti glupih prekršaja iz oblasti saobraćaja u sveru eko prekršaja, pored toga eko policija i patrole na biciklim da budu prisutnije na svim izletištima i šetalištima...
Da se u javna predueća uposle mladi ljudi sa idejama i vizijama koji će u kratkom vremenu na ekonomski-opravdanim temeljima podići sam grad na noge....

Mene ne tangira više priča znate kod nas je bio rat, mi smo bili pod opsadom i tako to.... a nemamo niti jedno sklonište recimo bilo gdje u gradu koje turisti mogu da posjete i vide kako je fakat bilo živjeti u podrumima...

Jebe nas logika pored mentaliteta....
Last edited by uvjek dobar gost on 31/05/2010 16:20, edited 1 time in total.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#8 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by uvjek dobar gost »

poznanik wrote:Glavni razlog je u sistemu i načinu obrazovanja, počev od djece u predškolskim ustanovama u K.Sarajevo, preko škola do fakulteta. Rezultati se tek naziru, a stvarni oblik "urbicida" ili sličnog naziva ćemo tek ustanoviti, možda za još koju godinu.

Što smo neobrazovaniji lakši smo za manipulaciju...
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
hardcoreh
Posts: 83
Joined: 09/05/2010 20:59

#9 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by hardcoreh »

PipiDugaDevetka wrote:Vratiće se Valter, hebaće vam mater!
http://www.youtube.com/watch?v=a8ojqtTd ... embedded#!

:thumbup: :thumbup:
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#10 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by Better Man »

Gubi puno! Evo danas lije kisa kao luda i pogledajte nam saobracajnice i pjesacke staze, tj. trotuare u Sarajevu. Ne mozete proci od silnih lokvi, barustina i rupa. Cim prva jaca kisa padne Sarajevo izgleda kao obicna sirotinjska selendra zbog silnih lokvi, barustina i rupa, a za sve to je kriva vlast koja nas pljacka i unistava 20 godina.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14640
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#11 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by DaysleepeR »

PipiDugaDevetka wrote:Vratiće se Valter, hebaće vam mater!
http://www.youtube.com/watch?v=a8ojqtTd ... embedded#!
znam da ce me napast pola foruma al moram

ova stvar je samo jos jedna uspavanka za raju, eto lakse pustit ovu glupu stvar pa se bolje osjecati nego uraditi nesto konkretno

vecu glupost i suplju u pjesmi nisam cuo odavno
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#12 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by Neelix »

DaysleepeR wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Vratiće se Valter, hebaće vam mater!
http://www.youtube.com/watch?v=a8ojqtTd ... embedded#!
znam da ce me napast pola foruma al moram

ova stvar je samo jos jedna uspavanka za raju, eto lakse pustit ovu glupu stvar pa se bolje osjecati nego uraditi nesto konkretno

vecu glupost i suplju u pjesmi nisam cuo odavno
:thumbup:
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#13 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by Max Bunker »

Gubi jako puno.
Da sam vlasti i da imam moc :
1-Ulozio novac u MUP ( kupio opremu i zaposlio jos policajaca )
2-Izgradio kvalitetnu ustanovu za maloljetna lica
3-Vecu paznju posvetio pedagogiji ( pedagoskom obrazovanju ) u skolama
4-Rijesio pitanje saobracaja u K.S. ( napravio podzemni tunel sa po tri trake plus jedna za hitne slucajeve od Vrazove do Ch.Vile i na taj nacin bi smanjio saobracajne guzve, tramvaj bi stajao samo na stanicama a pored toga dobio bih i jedno predivno setaliste-pjesacku zonu gdje je nekada bila cesta ). Uz ovo sve, naplaciovao ulaz u K.S. ( 1, 50 KM ) putnickim vozilima i taj novac investirao u saobracajnice.
5-Unistio ilegalnu gradnju na vodozastitnoj zoni ( proveo istragu i kaznio odgovorne )
6-Rijesio problem gradnje po sistemu "kako mi *urcu cejf" na Bascarsiji, obnovio jos neke spomenike i kandidovao Bascarsiju za UNESCO.
7-Obnovio spomen park Vraca ( napravio muzej posvecen Drugom i ovome sada ratu )
8-Posadio jedno 300 000 sadnica u i oko Sarajeva
9-Otvarao djecija igralista i sportske terene. Obaveza svim osnovcima da se bave za pocetak ( prva tri razreda ) gimnastikom a dalje do osmog osnovne nekim drugim sportom po njihovom izboru. ( naravno, Kanton bi to sve finansirao a ne roditelji )
10-Poceo proizvoditi prirodnu hranu ( Bjelasnica, Igman, Borije, Trnovo, Vasin Han itd. )
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#14 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by elSaik »

DaysleepeR wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Vratiće se Valter, hebaće vam mater!
http://www.youtube.com/watch?v=a8ojqtTd ... embedded#!
znam da ce me napast pola foruma al moram

ova stvar je samo jos jedna uspavanka za raju, eto lakse pustit ovu glupu stvar pa se bolje osjecati nego uraditi nesto konkretno

vecu glupost i suplju u pjesmi nisam cuo odavno
Da, a prije nje se raja ubila rješavajući probleme. Smrt Dubiozi!
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#15 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by Gost1515 »

uvjek dobar gost wrote:... ovaj divni grad propada i svakim danom gubi na svojoj ljepoti te poprima odlike provincije, kasabe, šehera il palanke...
...
:?

Zar Sarajevo ne bi trebalo i biti šeher???

S obzirom kako u svakom drugom postu pljujemo kasabe, palanke, provinciju ... sve više istu zamišljam da liči na scene iz Mad Maxa .... bogati jesi li svjestan kakvih finih gradića ima izvan Sarajeva?


I onda se čudimo "raketama zemljak-zemljaku" ... :run:
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by Truba »

iskreno boli me tuki i za grad i za ljude :mrgreen: i za eventualnu ljepotu grada :oops:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#17 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by zonbirile »

Gost1515 wrote:
uvjek dobar gost wrote:... ovaj divni grad propada i svakim danom gubi na svojoj ljepoti te poprima odlike provincije, kasabe, šehera il palanke...
...
:?

Zar Sarajevo ne bi trebalo i biti šeher???

S obzirom kako u svakom drugom postu pljujemo kasabe, palanke, provinciju ... sve više istu zamišljam da liči na scene iz Mad Maxa .... bogati jesi li svjestan kakvih finih gradića ima izvan Sarajeva?


I onda se čudimo "raketama zemljak-zemljaku" ... :run:
------------------------------
lijepa li je Swat dolina
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#18 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by uvjek dobar gost »

Grad je nastao u kotlini... davno još imao je vodovod, kanalizaciju,,, srećom nekom dobio je i tramvaj... preturio preko glave ratova, paljevina, opsadu, radovao se olimpijadi, hodilo je po njemu mnogo putopisaca, turista, hodalo je po njemu i dosta dušmana... šeher se za njega kaže od milja ili po navici zbog samog imena grada ,zbog vremena njegovog nastajanja ... šeher ne znači ništa loše i pogrdno sve dok ne postane ta riječ način promišljanja i mentalitet na neki način... Kako bih ja danas upotrijebio riječ palanka ili kasaba... možda su one bolje od riječi šeher koju sam izustio ili napisao promišljajući .. jeste vjerovatno sam pogrešno upotrijebio jednu riječ...
I ne mrzim provinciju, kasabu il kako već... mrzim samo taj način promišljanja i mentalitet... nervira me kad "seoska" politika gospodari urbanom sredinom u svakom pogledu i na primitivan način..

No tema sama po sebi "samo" treba da nas nagna na promišljanje... koliko smo fulili temu svojom šutnjom i načinom promišljanja koje su nam nametnuli ... šuti dobro je.... ma neka bolan more i gore... ili ona čuvena.. ma nema od toga ništa...
Previše smo popuštali i sklanjali se najbolje se to vidi po nedostatku trgova, parkova, po neuređenosti samog grada, po zapuštenosti njegovih ulica, po mirisu javnog prevoza i bakterijama po rukohvatima, po fekalnim bakterijama na Vrelu Bosne.. može se to vidjeti i u suženosti pogleda svih onih koji bi se u stvari trebali brinuti o ovom gradu.. jer ih mi plaćamo od plata za koje radimo... a nisu prstom mrdnuli recimo za masu stvari koje čine ovaj grad ili bi ga trebale činiti... Max Bunker je super napomenuo neke stvari koje su bezze i koje bi se morale riješiti...

Ja bih nastavio listu - Pionirska dolina da ne bude dom depresivnim životinjama
-Trebević da liči na nekad olimpijsklo borilište i da se pored toga obilježi da je sa tog mjesta ubijan grad
-Policija da počne konačno kažnjavati sve one koji zauzimaju autima igrališta dječija i one koji ne dozvoljavaju ljudima sa otežanim kretanjem da normalno žive tako što nabijaju auta na same ulaze il ma trotoare
-Da se uvede kategorija društveno koristan rad kao oblik kazne za prekršaje iz oblasti ekologije i saobraćaja kako bi se insistiralo na promijeni načina ponašanja
-Da grad i kanton participiraju u ski pasovima učenicima osnovnih i srednjih škola
-Da se izvođenje radova na infrastrukturi promijeni iz temelja, da firme koje izvode radove budu odgovorne i da se kažnjavaju , a da tenderi budu transparentni i da nezavisne komisije prate izvođenje radova i primanje objekata il čega već nakon izvođenja radova
-Da se uz pomoć experata iz oblasti saobraćaja osmisli (proširena) pješačka zona u centru grada po uzoru na Europske metropole gdje će voziti tramvaj samo, kočije, gdje će se dostava artikala i robe u radnjama vršiti strujnim vozilima u određenim terminima samo !
-Da sarajevo konačno postane pogodan grad za odgajati djecu
-Da se jedan dan u sedmici poslije 18h odredi samo za vožnju bicikala, rola i trotineta u određenom dijelu grada kako bi se pospiješila kultura vožnje bicikala i kako bi se dugoročno uticalo na zdravlje ljudi...
downtoearth
Posts: 334
Joined: 12/07/2007 15:51

#19 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by downtoearth »

Slažem se sa svima koji su naveli što bi željeli u Sarajevu. Međutim (iako ne vjerujem puno trenutnim iliti svim vlastima od kraja rata naovamo) ipak nesumnjivo je da zaispunjenje tih želja treba dosta novaca. Stoga prvo bismo trebali krenuti od privrede, povećanja broja radnih mjesta, većeg priliva i boljega prikupljanja poreza i doprinosa da bi onda (možebitno) bilo više novca u proračunu kantona i grada koji bi se jednakomjernije dijelio. Elem zaključak: što želim? DA DOĐU NOVE I BOLJE VLASTI koje će to ostvariti. Jer stara narodna kaže: iz šupljeg lonca nema juhe
sakop
Posts: 179
Joined: 24/07/2009 14:13
Location: ---s-a-r-a-j-e-v-o---

#20 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by sakop »

ja cu glasati na ovim izborima u oktobru, znam i za koga :)
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#21 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by uvjek dobar gost »

downtoearth wrote:Slažem se sa svima koji su naveli što bi željeli u Sarajevu. Međutim (iako ne vjerujem puno trenutnim iliti svim vlastima od kraja rata naovamo) ipak nesumnjivo je da zaispunjenje tih želja treba dosta novaca. Stoga prvo bismo trebali krenuti od privrede, povećanja broja radnih mjesta, većeg priliva i boljega prikupljanja poreza i doprinosa da bi onda (možebitno) bilo više novca u proračunu kantona i grada koji bi se jednakomjernije dijelio. Elem zaključak: što želim? DA DOĐU NOVE I BOLJE VLASTI koje će to ostvariti. Jer stara narodna kaže: iz šupljeg lonca nema juhe
Slažem se samo bih dodao da kanton Sarajevo ima najveći budžet u državi, da se porezi najbolje i najviše pune...., samo je vlast (ne)domaćinskim odnosom i budžetskim donacijama i grantovima sve to opuhala i ne vide se rezultati...
Jeste rješenje je u boljim vlastima koje će imati viziju razvoja i koje će znati da riješe probleme koji su akomulirani otkako nas ovi jedni te isti jašu... već oko 20 godina...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#22 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by PipiDugaDevetka »

sakop wrote:ja cu glasati na ovim izborima u oktobru, znam i za koga :)
I od mene i moje porodice idu tri oktobarska/listopadska glasa protiv ovih sada!
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#23 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by Max Bunker »

Ja ne mislim da su pare problem. Mislim da je veci problem nezainteresovanost ovih na vlasti i njihova ogranicenost ( kada cujem od Azre "Kurvini sinovi" uvijek se sjetim konkretno vlastodrzaca u KS-u ). Sada idu izbori i Sarajevo ce da bude najvece gradiliste u BiH, kao i svaki put pred izbore.
Nama trebaju ljudi koji: a) imaju viziju i sposobnost da viziju pretvore u djelo, b) vole Sarajevo.


P.S.
Jel' neko zna ko adaptira "Park" kafanu ? Cuo sam da je to kupio Keljmendi i da je on adaptira :? :(
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#24 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by uvjek dobar gost »

PipiDugaDevetka wrote:
sakop wrote:ja cu glasati na ovim izborima u oktobru, znam i za koga :)
I od mene i moje porodice idu tri oktobarska/listopadska glasa protiv ovih sada!
I sama sam takva !

Najveće gradilište velikih piljara... zato nema para za porodilište, Trebević... Stojčevac... zato nema participacije djeci za ski karte, tek se sad (pred izbore) završava Dobrinjska gimnazija....

Što se mene tiče da ima transparentan samodoprinos za Trebević il Porodilište... ne samo da bih dao novac od svoje plate već bi učestvovao i na radnim akcijama....
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#25 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by Asana »

Da se hoce ...
neko bi kontrolirao kvalitet izvodjenja radova koji su placeni iz budzeta, pa bi recimo horizontalna signalizacija stajala na cesti duze od dva dana

neko bi platio penale zbog iskakanja ploca na pjesackim stazama koje su lafo popravljene prije mjesec dana
neko bi ponovno radio pjesacke prelaze preko tramvajskih pruga, da ukloni silne prepreke i grbe preko kojih ni djecija ni invalidska kolica ne mogu proci

ukratko, moglo bi se dobiti puno vise od vec potrosenog novca

ali stanovnici koji se ne bune zbog toga, nisu nista bolje ni zasluzili
ovaj grad je slilka njegovih stanovnika, pa i "njihove vlasti"
Post Reply