Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#3026 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Hakiz »

milejovic1971 wrote: 10/09/2021 11:59
sale07 wrote: 10/09/2021 09:45
Sigurno ima oscilacija od mjesta do mjesta, ali gdje god da zivis treba izbjegavati kupovinu od svercera. Jer su oni ti koji nabijaju cijene.

Med kupujem od covjeka koji ga proizvodi, po cijeni od 15KM, isti taj med se prodaje na pijaci po 20KM.
Janjetinu kupujem od covjeka koji ima stado ovaca, uzmem citavo janje covjek sve zavrsi cak mi isjece kako mu kazem odem po meso i to me izadje oko 30% jeftinije nego u mesnici a znam sta sam kupio.
Ovciji sir uzimam kod istog covjeka i jeftiniji je nego u trznici a znam 100% da stavlja omjer 90% ovcije mlijeko 10% kravlje.
Teletinu kupujem kad izleti da neko kolje, po cijeni nizoj nego u mesnici.
Fasirano meso napravim sebi od 1/3 kurbana, i bude mi skoro pola godine.
Luk, krompir isto negdje sa sela, cak ljudi nemaju problem da kod njih stoji, pa ja navratim i uzmem kad mi nestane.

Kupim i ja nekad na pijaci/trznici/marketu al uglavnom gledam da se opskrbim provjerenim namirnicama i uz to me jos izadje jeftinije.
svaka cast na svemu...odlicno...samo se ne slazem za mljeveno meso, kazes pola godine si opskrbljen ???? to meso se ne zaledjuje, a i ako to uradis nikako jesti nakon 20 dana npr...nikakvu vrijednost nema, bolje ga baci...za med svaka cast, sir, kajmak, toppp, slicno nabavljam, pijace ubijaju cijenama
Ako je neko zainteresovan, daću podatke, ispred jedne zgrade žena prodaje domaće mliječne proozvode. Dovozi ih u automobilu i prodaje direktno iz automobila. Hladnjača, frižider, pult za mjerenje i oakovanje, to zaboravite.

Pa ko voli domaće...
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#3027 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by milejovic1971 »

tyrdh wrote: 09/09/2021 18:22
moonca wrote: 09/09/2021 17:32 Da li djeci, treba priustiti, sve sto zele... :hm:
Treba. To je jedini nacin da djeca nam ostanu psihicki stabilna, jer imam mnogo prijatelja koji su imali tesko djetinjstvo, u neimastini i stednji i ostavi to traga. I ako mogu, neka uzivaju koliko mogu, jer zivot je sranje. Barem ovdje. Sto se toce zivota ovdje, i cijena, ne znam, koliko god manje kostalo zivjeti ovdje sa dobrom platom, nakveca cijena je bespotrebni stres kad vidis kako nista je funkcionise. Ja dok sam radio na brodu, moji (mama tetka dedo i nena) su zivjeli kao u loju sa 1400 maraka kojesam im slao mjesecno. Doduse, stan je nas, u Vogosci, i kvaliteta zivota je veca nego u Sarajevu.
djeci priustiti sve sto zele ???? pa zavisi sta zele... :kiss: :mrgreen:
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#3028 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by milejovic1971 »

Hakiz wrote: 10/09/2021 12:02
milejovic1971 wrote: 10/09/2021 11:59

svaka cast na svemu...odlicno...samo se ne slazem za mljeveno meso, kazes pola godine si opskrbljen ???? to meso se ne zaledjuje, a i ako to uradis nikako jesti nakon 20 dana npr...nikakvu vrijednost nema, bolje ga baci...za med svaka cast, sir, kajmak, toppp, slicno nabavljam, pijace ubijaju cijenama
Ako je neko zainteresovan, daću podatke, ispred jedne zgrade žena prodaje domaće mliječne proozvode. Dovozi ih u automobilu i prodaje direktno iz automobila. Hladnjača, frižider, pult za mjerenje i oakovanje, to zaboravite.

Pa ko voli domaće...
citav zivot kupujem tako pa nikad se niko nije otrovao...tako da ... :zoka: :zoka: dodje svjeze i kupis i nosis u friz..
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#3029 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Hakiz »

milejovic1971 wrote: 10/09/2021 12:04
Hakiz wrote: 10/09/2021 12:02

Ako je neko zainteresovan, daću podatke, ispred jedne zgrade žena prodaje domaće mliječne proozvode. Dovozi ih u automobilu i prodaje direktno iz automobila. Hladnjača, frižider, pult za mjerenje i oakovanje, to zaboravite.

Pa ko voli domaće...
citav zivot kupujem tako pa nikad se niko nije otrovao...tako da ... :zoka: :zoka: dodje svjeze i kupis i nosis u friz..
Dobro si, da mi uštedimo i ukinemo sanitarne inspekcije. Naročito pri uvozu...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3030 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by hadzinicasa »

sale07 wrote: 10/09/2021 09:45
Hakiz wrote: 09/09/2021 17:06

Zavisi gdje. U Sarajevu većinu nabrojanog najmanje poduplaj. Barem na pijaci Otoka.
Sigurno ima oscilacija od mjesta do mjesta, ali gdje god da zivis treba izbjegavati kupovinu od svercera. Jer su oni ti koji nabijaju cijene.

Med kupujem od covjeka koji ga proizvodi, po cijeni od 15KM, isti taj med se prodaje na pijaci po 20KM.
Janjetinu kupujem od covjeka koji ima stado ovaca, uzmem citavo janje covjek sve zavrsi cak mi isjece kako mu kazem odem po meso i to me izadje oko 30% jeftinije nego u mesnici a znam sta sam kupio.
Ovciji sir uzimam kod istog covjeka i jeftiniji je nego u trznici a znam 100% da stavlja omjer 90% ovcije mlijeko 10% kravlje.
Teletinu kupujem kad izleti da neko kolje, po cijeni nizoj nego u mesnici.
Fasirano meso napravim sebi od 1/3 kurbana, i bude mi skoro pola godine.
Luk, krompir isto negdje sa sela, cak ljudi nemaju problem da kod njih stoji, pa ja navratim i uzmem kad mi nestane.

Kupim i ja nekad na pijaci/trznici/marketu al uglavnom gledam da se opskrbim provjerenim namirnicama i uz to me jos izadje jeftinije.
ovako su moji radili prije rata, imala se velika skrinja + posebno zamrzivac + posebno frizider.
onda moze. i stvarno je ekonomicno plus znas sta jedes.
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#3031 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by sale07 »

milejovic1971 wrote: 10/09/2021 11:59
sale07 wrote: 10/09/2021 09:45
Sigurno ima oscilacija od mjesta do mjesta, ali gdje god da zivis treba izbjegavati kupovinu od svercera. Jer su oni ti koji nabijaju cijene.

Med kupujem od covjeka koji ga proizvodi, po cijeni od 15KM, isti taj med se prodaje na pijaci po 20KM.
Janjetinu kupujem od covjeka koji ima stado ovaca, uzmem citavo janje covjek sve zavrsi cak mi isjece kako mu kazem odem po meso i to me izadje oko 30% jeftinije nego u mesnici a znam sta sam kupio.
Ovciji sir uzimam kod istog covjeka i jeftiniji je nego u trznici a znam 100% da stavlja omjer 90% ovcije mlijeko 10% kravlje.
Teletinu kupujem kad izleti da neko kolje, po cijeni nizoj nego u mesnici.
Fasirano meso napravim sebi od 1/3 kurbana, i bude mi skoro pola godine.
Luk, krompir isto negdje sa sela, cak ljudi nemaju problem da kod njih stoji, pa ja navratim i uzmem kad mi nestane.

Kupim i ja nekad na pijaci/trznici/marketu al uglavnom gledam da se opskrbim provjerenim namirnicama i uz to me jos izadje jeftinije.
svaka cast na svemu...odlicno...samo se ne slazem za mljeveno meso, kazes pola godine si opskrbljen ???? to meso se ne zaledjuje, a i ako to uradis nikako jesti nakon 20 dana npr...nikakvu vrijednost nema, bolje ga baci...za med svaka cast, sir, kajmak, toppp, slicno nabavljam, pijace ubijaju cijenama
Iskreno nisam nikad o tome ni razmisljao, a evo sad gledam na net-u kazu da mljeveno meso bilo koje vrste moze u zamrzivac 3-4 mjeseca. Hvala na savjetu, svakako se jos raspitam :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3032 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by moonca »

Na kutiji cigareta pishe --ubija. i on/ ona :pusi: ............... ali . meso....sir itd. ne smije zamrznuto.. :zoka: truje.. :oops: :-)
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#3033 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Sydnor »

Štetnije je za zdravlje pročitat jedan tvoj post nego jest američke kekse iz Vijetnama i ispušit šteku Morave.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#3035 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Digla_da_kreci »

@Hakiz, @milejovic1971, molim vas proslijedite mi te vase kontakte od kojih kupujete mlijecne proizvode. Ako sam dobro razumjela sto ste pisali, ljudi su sa sela koji imaju krave i sami to prave i donose negdje u Sa da prodaju? To bih ja htjela.

Bas sam pozeljela domace pavlake i mladog sira, a i onog za pite, pa mi dajte preporuke gdje da kupim. :-D
NediM17
Posts: 21602
Joined: 05/11/2009 11:49

#3036 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by NediM17 »

Cuj ti one pametnice, zamrznuto truje. :-)
Najzdraviji nacin konzerviranja hrane je zamrzavanje. :thumbup:
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#3037 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Hakiz »

Digla_da_kreci wrote: 10/09/2021 17:00 @Hakiz, @milejovic1971, molim vas proslijedite mi te vase kontakte od kojih kupujete mlijecne proizvode. Ako sam dobro razumjela sto ste pisali, ljudi su sa sela koji imaju krave i sami to prave i donose negdje u Sa da prodaju? To bih ja htjela.

Bas sam pozeljela domace pavlake i mladog sira, a i onog za pite, pa mi dajte preporuke gdje da kupim. :-D
Ja ne kupujem, ne bih kupio mliječni proizvod koji se prodaje iz gepeka automobila (pasat pijačar ako ti to išta govori) koji je na parkingu ispred zgrade. Zamisli vrućinu u automobilu ljeti, pa zamisli kako izgleda mliječni proizvod koji je takvim automobilom prevezen, i koji stoji u tom automobilu po cijeli dan, svaki dan. Da ne ulazimo u to u kakvim uslovima je pravljen i skladišten prije utovara u automobil.
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#3038 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Hakiz »

sale07 wrote: 10/09/2021 09:45
Hakiz wrote: 09/09/2021 17:06

Zavisi gdje. U Sarajevu većinu nabrojanog najmanje poduplaj. Barem na pijaci Otoka.
Sigurno ima oscilacija od mjesta do mjesta, ali gdje god da zivis treba izbjegavati kupovinu od svercera. Jer su oni ti koji nabijaju cijene.

Med kupujem od covjeka koji ga proizvodi, po cijeni od 15KM, isti taj med se prodaje na pijaci po 20KM.
Janjetinu kupujem od covjeka koji ima stado ovaca, uzmem citavo janje covjek sve zavrsi cak mi isjece kako mu kazem odem po meso i to me izadje oko 30% jeftinije nego u mesnici a znam sta sam kupio.
Ovciji sir uzimam kod istog covjeka i jeftiniji je nego u trznici a znam 100% da stavlja omjer 90% ovcije mlijeko 10% kravlje.
Teletinu kupujem kad izleti da neko kolje, po cijeni nizoj nego u mesnici.
Fasirano meso napravim sebi od 1/3 kurbana, i bude mi skoro pola godine.
Luk, krompir isto negdje sa sela, cak ljudi nemaju problem da kod njih stoji, pa ja navratim i uzmem kad mi nestane.

Kupim i ja nekad na pijaci/trznici/marketu al uglavnom gledam da se opskrbim provjerenim namirnicama i uz to me jos izadje jeftinije.
Član šire je pčelar. Pa bih mogao pričati o tome kako se pravi taj med koji kupujemo direktno od pčelara "provjerenih". Gdje god vidim da se jedna vrsta meda prodaje, znam da je pčelar koji taj med prodaje svojim pčelama davao šećer i druge dodatke da se hrane. Ako je to uradio sada, radio je to i u prošlosti, a radiće i u budućnosti. A onda ja trebam med takvog pčelara kupiti kao "provjeren i prirodan, kvalitetan".

A onda kako je hranio svoje krave, koze, ovce, kokoši kada je to radio sa pčelama? Pa mu kupi meso ili mlijeko, jaja itd.

A nije da nisam i ja probao od tih "domaćina" koji prodaju "sigurno, domaće i provjereno, ma za sebe naprave pa prodaju šta im pretekne".

I moglo bi se o tome nadugo i naširoko, ali neka, šta ja znam. Nemam ja pojma.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#3039 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Digla_da_kreci »

Hakiz wrote: 10/09/2021 17:27 Ja ne kupujem, ne bih kupio mliječni proizvod koji se prodaje iz gepeka automobila (pasat pijačar ako ti to išta govori) koji je na parkingu ispred zgrade. Zamisli vrućinu u automobilu ljeti, pa zamisli kako izgleda mliječni proizvod koji je takvim automobilom prevezen, i koji stoji u tom automobilu po cijeli dan, svaki dan. Da ne ulazimo u to u kakvim uslovima je pravljen i skladišten prije utovara u automobil.
Kupicu na zimu, ne bih ni ja po vrucinama :skoljka: Pa kako seljaci inace donose na pijacu prodavati mlijeko i jos kojesta, nisam cula da se ikad iko zarazio. :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3040 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by moonca »

:dajba:
preselili

:oops:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3041 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by _BataZiv_0809 »

Munka strucnjak za koliko je u BiH potrebno za dobar zivot :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#3042 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by SaraFina »

Digla_da_kreci wrote: 10/09/2021 17:56
Hakiz wrote: 10/09/2021 17:27 Ja ne kupujem, ne bih kupio mliječni proizvod koji se prodaje iz gepeka automobila (pasat pijačar ako ti to išta govori) koji je na parkingu ispred zgrade. Zamisli vrućinu u automobilu ljeti, pa zamisli kako izgleda mliječni proizvod koji je takvim automobilom prevezen, i koji stoji u tom automobilu po cijeli dan, svaki dan. Da ne ulazimo u to u kakvim uslovima je pravljen i skladišten prije utovara u automobil.
Kupicu na zimu, ne bih ni ja po vrucinama :skoljka: Pa kako seljaci inace donose na pijacu prodavati mlijeko i jos kojesta, nisam cula da se ikad iko zarazio. :D
Poraniš ujutro rano. Obično to mlijeko i mliječni proizvodi donose se po narudžbi, već stalnih mušterija. I nešto malo preko toga. Ne stoji to u autu po cijeli dan. Bar ja nisam upratila. Slobodno kupi. Ponekad suhi sir onaj bude vise komada. Ljudi donesu domaćeg povrća dodatno. Kod nas ove godine nisu donosili na lokaciju gdje budu, pa da ti proslijedim adresu. Valjda radi korone. Ali Nana je uzimala od neke žene koja nam to slala ekstra.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#3043 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Digla_da_kreci »

Ma da, i uradicu tako. :-D A imam i ja jednu tetu na pijaci Markale od koje kupujem povrce, zena mi donese sta god hocu. :-D Nedavno sam joj trazila i cajeva i gljiva. :D Ali nema kravu, ali sigurno imaju njene komsinice, pitacu je. :thumbup:
skafilic
Posts: 137
Joined: 10/08/2021 09:48

#3044 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by skafilic »

Digla_da_kreci wrote: 10/09/2021 17:56
Hakiz wrote: 10/09/2021 17:27 Ja ne kupujem, ne bih kupio mliječni proizvod koji se prodaje iz gepeka automobila (pasat pijačar ako ti to išta govori) koji je na parkingu ispred zgrade. Zamisli vrućinu u automobilu ljeti, pa zamisli kako izgleda mliječni proizvod koji je takvim automobilom prevezen, i koji stoji u tom automobilu po cijeli dan, svaki dan. Da ne ulazimo u to u kakvim uslovima je pravljen i skladišten prije utovara u automobil.
Kupicu na zimu, ne bih ni ja po vrucinama :skoljka: Pa kako seljaci inace donose na pijacu prodavati mlijeko i jos kojesta, nisam cula da se ikad iko zarazio. :D
Ti ljudi obicno krenu u 7 ujutro tako da do 11h vec sve rasprodaju, nema govora o nekom "stajanju citav dan". Ako stvarno ima nekih koji dodju u 10 pa na parkingu budu u po dana takve treba izbjegavati ljeti.
suspect_zero
Posts: 25744
Joined: 11/10/2008 21:45

#3045 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by suspect_zero »

Sydnor wrote: 10/09/2021 13:48 Štetnije je za zdravlje pročitat jedan tvoj post nego jest američke kekse iz Vijetnama i ispušit šteku Morave.
:lol:
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#3046 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by milejovic1971 »

Hakiz wrote: 10/09/2021 17:39
sale07 wrote: 10/09/2021 09:45
Sigurno ima oscilacija od mjesta do mjesta, ali gdje god da zivis treba izbjegavati kupovinu od svercera. Jer su oni ti koji nabijaju cijene.

Med kupujem od covjeka koji ga proizvodi, po cijeni od 15KM, isti taj med se prodaje na pijaci po 20KM.
Janjetinu kupujem od covjeka koji ima stado ovaca, uzmem citavo janje covjek sve zavrsi cak mi isjece kako mu kazem odem po meso i to me izadje oko 30% jeftinije nego u mesnici a znam sta sam kupio.
Ovciji sir uzimam kod istog covjeka i jeftiniji je nego u trznici a znam 100% da stavlja omjer 90% ovcije mlijeko 10% kravlje.
Teletinu kupujem kad izleti da neko kolje, po cijeni nizoj nego u mesnici.
Fasirano meso napravim sebi od 1/3 kurbana, i bude mi skoro pola godine.
Luk, krompir isto negdje sa sela, cak ljudi nemaju problem da kod njih stoji, pa ja navratim i uzmem kad mi nestane.

Kupim i ja nekad na pijaci/trznici/marketu al uglavnom gledam da se opskrbim provjerenim namirnicama i uz to me jos izadje jeftinije.
Član šire je pčelar. Pa bih mogao pričati o tome kako se pravi taj med koji kupujemo direktno od pčelara "provjerenih". Gdje god vidim da se jedna vrsta meda prodaje, znam da je pčelar koji taj med prodaje svojim pčelama davao šećer i druge dodatke da se hrane. Ako je to uradio sada, radio je to i u prošlosti, a radiće i u budućnosti. A onda ja trebam med takvog pčelara kupiti kao "provjeren i prirodan, kvalitetan".

A onda kako je hranio svoje krave, koze, ovce, kokoši kada je to radio sa pčelama? Pa mu kupi meso ili mlijeko, jaja itd.

A nije da nisam i ja probao od tih "domaćina" koji prodaju "sigurno, domaće i provjereno, ma za sebe naprave pa prodaju šta im pretekne".

I moglo bi se o tome nadugo i naširoko, ali neka, šta ja znam. Nemam ja pojma.

to za med lafe nisi u pravu...moj tata je cijeli zivot a bio je pcelar 40 god imao samo jedan med, mozda i naaaaj pelimov med...i uvijek ista boja tamno smedja i malo gorak...ali se zimi obavezno kristalizira ( kako narod kaze useceri ) e to je pravi dobri med...a od ovih sto su tecni i ne kristaliziraju se bjeziiii
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#3047 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by milejovic1971 »

a sta znam, cim dodju hladni dani ako tegla stoji na hladnom mjestu bez centralnog grijanja ili drzis u frizideru...med vjestacki u koji se sipa secer i razne druge gluposti vjestacke nema trika da se kristalizira :thumbup: :thumbup:
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#3048 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Hakiz »

milejovic1971 wrote: 10/09/2021 20:28
Hakiz wrote: 10/09/2021 17:39

Član šire je pčelar. Pa bih mogao pričati o tome kako se pravi taj med koji kupujemo direktno od pčelara "provjerenih". Gdje god vidim da se jedna vrsta meda prodaje, znam da je pčelar koji taj med prodaje svojim pčelama davao šećer i druge dodatke da se hrane. Ako je to uradio sada, radio je to i u prošlosti, a radiće i u budućnosti. A onda ja trebam med takvog pčelara kupiti kao "provjeren i prirodan, kvalitetan".

A onda kako je hranio svoje krave, koze, ovce, kokoši kada je to radio sa pčelama? Pa mu kupi meso ili mlijeko, jaja itd.

A nije da nisam i ja probao od tih "domaćina" koji prodaju "sigurno, domaće i provjereno, ma za sebe naprave pa prodaju šta im pretekne".

I moglo bi se o tome nadugo i naširoko, ali neka, šta ja znam. Nemam ja pojma.

to za med lafe nisi u pravu...moj tata je cijeli zivot a bio je pcelar 40 god imao samo jedan med, mozda i naaaaj pelimov med...i uvijek ista boja tamno smedja i malo gorak...ali se zimi obavezno kristalizira ( kako narod kaze useceri ) e to je pravi dobri med...a od ovih sto su tecni i ne kristaliziraju se bjeziiii
Lafe, nisi ti mene skontao, ali nema veze, post je konfuzno napisan, to sam ja pogriješio.
MMM1977
Posts: 4576
Joined: 15/07/2009 12:56

#3049 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by MMM1977 »

Digla_da_kreci wrote: 10/09/2021 17:00 @Hakiz, @milejovic1971, molim vas proslijedite mi te vase kontakte od kojih kupujete mlijecne proizvode. Ako sam dobro razumjela sto ste pisali, ljudi su sa sela koji imaju krave i sami to prave i donose negdje u Sa da prodaju? To bih ja htjela.

Bas sam pozeljela domace pavlake i mladog sira, a i onog za pite, pa mi dajte preporuke gdje da kupim. :-D
https://fojnicamilk.ba/

Dostava na adresu, fiskalni račun, sanitarne kontrole i sve što treba za jedan ozbiljan biznis kada je u pitanju mlijeko i proizvodi od mlijeka.

Ja od seljaka više ništa ne kupujem, tu nikakve kontrole nema
sabanss
Posts: 4574
Joined: 13/08/2006 11:20

#3050 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by sabanss »

Otišli smo od teme ali eto... Slažem se sa kupovinom "domaćeg" od "žene" sa pijace. Nivo pesticida koje naš čovjek može našpricati radi boljeg uroda ili kontrola mlijeka u smislu mužnje tokom korištenja raznih lijekova kod stoke se naprosto ne kontroliše.
Post Reply