Koliko je kostalo vase vjencanje

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#201 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Zatamnjena stakla »

gurabija78 wrote:
Pet do trinest wrote: (kad ovo vidim dođe mi da se svakih 7 dana zenim)
ja kad ovo vidim, dođe mi da povratim...
:lol:
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#202 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by swirl »

umihana wrote:Nasa svadba je sad 11 oktobra tek kad smo izasli iz opciine smo svatili da smo zakazaili na dan izbora :D :D al ajd u planu nam je da odemo do opstine kum kuma i par prijatelja a poslije bi organizvoali veceru za rodbinu neki uzi krug al opet se nabere ljudi al sam u dilemi dal to da odradimo u kuci ili je bolji restoran jel se sve to svede tu njegdje vi koji imate iskustva mozeli neki savjet ;)
Izbori su 12 oktobra :D
User avatar
kanocale
Posts: 360
Joined: 10/12/2008 21:38

#203 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by kanocale »

da li je neko organizovao svadbu u grand hotelu? iskustva?
trebaju mi sobe za 30-40 gostiju i sala.bilo bi dobro da je sve na okupu.
mozete li mi preporuciti muziku,stranci ce biti gosti a oni ne slusaju nase narodnjake.ima li neko preporuka i koliko se placa za noc. :-D
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#204 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by VenomousV »

Kakve su cijene u Maloj basti?

Cula sam i za neki restoran Prava prica, isto pitanje + valja li sta? :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#205 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by cyprus »

Moje vjenčanje je koštalo oko 800 KM, a medeni mjesec oko 4000 KM :-D

Svakom svačije, ali ja naprosto ne mogu razumjeti kad neko u svadbu ulupa silne hiljade (10000+), a na putovanje ode nešto tipa Ulcinj ili Neum :oops:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#206 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Tomahawk11 »

Najjača je bila - Abide, ja je doveo :lol: :lol:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#207 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by mad_max_ba »

Tomahawk11 wrote:Najjača je bila - Abide, ja je doveo :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#208 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Nisrin »

Ljudi su danas previse iskompleksirani time sta ce ko reci...prave se svadbe da se pokaze neki prestiz /cast izuzecima/, ali ko moze, sto ne bi?!
Lijepo je dan urediti po svom ukusu i uzivati u svemu, zaista se pamti...ja jedino ne volim nase obicaje..ispracaj mlade iz kuce, kad se prave odvojene svadbe na 2 strane, i onda te price "bolje pare potrositi na putovanje"
Realnost je da vecina ljudi uz pomoc roditelja napravi tu svadbu, a onda od tog novca kupe sebi sta im je vec potrebno ili odu na putovanje, a da odu samo s kumovima u opstinu + rucak, ne bi imali poslije ni za medenog ni nista drugo- nazalost, zato se valjda sve vise forsira kicenje na sve strane, sto je meni totalno glupo, jer ako si me zvao da me ogulis, ne zelim biti dio te povorke! :run:
Last edited by Nisrin on 18/06/2018 15:48, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#209 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Tomahawk11 »

Danas je moderno skršiti što više na svadbu, onda ide razvod i svađa ko će vraćati kredit.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#210 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Truba »

ne znam ko mi je gori
iskompleksirani koji zovu i 8. koljeno s 1200 zvanica
ili oni koji samo s kumovima ( koje su pokupili dan ranije)
jer im papir ništa ne znači (ni prijatelji s kojima su se družili 15 godina)
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#211 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by ovo_mi_je_nick »

Svadbe se prave da bi se prikupio keš. Kakvi svatovi i gosti, dođeš ko K i odeš ko K, bitno je da si ostavio petobanku. Nakon a i prije toga te niko ne poznaje.

Otišao u općinu, potpisali, i naravno neizostavni hodža za marku prouči ihlas (niđe veze), otišli na kafu jednim pa drugim roditeljima pa se dobru isprašili tu noć ujutro na put. Od planiranog novca 50 % na putovanje a 50 % na kućne zezancije ćilime itd.

Kome ćeš se dokazivati sa zvanicama i pećenim telićima, uvijek će se naći neko ko nađe zamjerku. 90 % ih dođe da "raskopa" ko je šta je.

Ako bude bogat stol sa svim i svačim kažu vidi ga digo kredit da dokaže da ima.
Ako staviš supu i kolač pričaju kako si sirotinja.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#212 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Truba »

a jes puno 50
a stol 32 marke

i vala ljudi svoje pare previše cijene

najedeš se i napiješ za 50
nikakve brige ni oko čega

da si rekao 150
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#213 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Truba »

cyprus wrote:Moje vjenčanje je koštalo oko 800 KM
stipso
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#214 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by moonca »

Veliki broj tkz svadbi je -organizovana pljacka-Gashi style :-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#215 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by beni-bu-man »

nista, zato sam se s zenom izgotivio na tajlandu 14 dana
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#216 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by PeppermintSA »

Jednom sam bio na vjencanju sa preko hiljadu zvanica, doduse u inostranstvu. Sigurno je ulupano pola miliona eura u svadbu. U toj zemlji se inace svadbe spremaju 5 godina. Tipa, dobijes danas kovertu s pozivnicom koja te poziva na svadbu u tom I tom hotelu koja ce se odrzati, lupam, 7. avgusta 2021. :-)
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#217 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by commendatore »

Black swan wrote:
cyprus wrote:Moje vjenčanje je koštalo oko 800 KM
stipso
coek apliciro za izraelsku vizu :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#218 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by HAVANA »

Nemam pojma al tad sam bio frontalni kokuz,ni frizeru zena nije otisla.Jaranica zubni tehnicar joj glavu sredila a ja posudio odijelo.Ko lutke sad kad gledam. :lol: U tudjem svijetu sa desetak dragih ljudi.Opstina,park,slikanje,dernek,meza,gitara...Super svadba. :-D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#219 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by pustopoljina »

CaneBos wrote:
blugirl wrote:
CaneBos wrote:Brat bratu ne vise od milje :D Prije nekih 10tak godina doduse. Bez vjencanice jer mi je bez uvrede bilo kome mahnito davati po milju maraka za haljinu koju cu obuci jedan jedini dan. Nas dvoje i kumovi na vjencanju, poslije otisli na rucak. Tu noc ugostili najblizu familiju i prijatelje kuci u basti, okrenuli janjce i to je to.

Nije do love imali smo je, moguce da je to sto smo vec oboje bili u nekim malo zrelijim godinama i ni najmanje zelje nismo imali da spucamo 10-15 hiljada na restorane, muziku, klince i palce koje inace prate takve feste. Tacno bi me grizla savjest da sam sav taj "bacila" na svoje vjencanje. Misljenja sam da sve to moze proci i da se zadovolje zelje mladenaca da se "pokazu i vide", da to bude neki njihov dan, ali daleko umjerenije i bez pompe koja prati skupa vjencanja. Ukratko sve preko par milja za vjencanje je narcisoidno preseravanje.
Ja opet mislim da svako moze i treba da radi sa svojim parama sta god hoce. Ako ce neko da ga nazove narcisoidnim seratorom..... Vidis, mislim da sam ja tipican primjer. Platila sam i vjencanicu, stoji u ormaru, ceka nekoga iz familije da se udaje. Imala sam i svecanu haljinu poslije ponoci. Imala sam jazz bend, rock band, imala sam cak i glumce koji su radili performans. Vrlo ukusno bez imalo kica. Dalje da ne nabrajam...

Nekome je vjencanje i sva ta pompa bacanje para, nekome je zadovoljstvo da to sve potrosi na tako jedan lijep dan. Nije mi trenutka zao para niti za muziku, niti za dekoraciju, priustila sam prvo sebi pa onda i gostima predivan dozivljaj koji cemo pamtiti vrlo vrlo dugo, ja naravno zauvijek. Da nije bilo tako carobnog ambijenta, koji cine muzika, dekoracija, samo mjesto, gosti koju su odusevljeni i pocasceni, lijepo sredjeni...mozda se i ne bih tako rado sjecala svog vjencanja. Mi smo sebi napravili bajku za taj dan, otisli poslije toga na jedno divno putovanje, sve u svemu razmazili se maksimalno. Sutra da se razvedem, ne bi mi bilo zao.

Mi smo taj dan slavili svoju ljubav i nevjerovatnu cinjenicu da je bas nas sudbina spojila od toliko ljudi na ovom planetu. Pozvali smo nama drage ljude da to s njima podijelimo, da plesemo i da se veselimo. Nismo to shvatali kao neku obavezu, naprotiv.

Kad je jedna ljubav tako lijepa i romanticna i mladenci si mogu priustiti lijepo vjencanje, ko smo mi drugi da osudjujemo?!
Ama seko mila nista je ne osudjujem, samo iznosim svoje misljenje spram svih onih koji naprave predstave od svojih vjencanja, nisam taj tip, ne cijenim to, smatram da je to razbacivanje i utrka za nekim "dream wedding" idealima..i tacka. :-D
Tvoj novac tvoja stvar gdje ces ga i u sta potrositi, hvala Bogu pa nisi trosila moj i najbitnije je da si ti sretna i zadovoljna! :wink:
:lol: :lol: :lol:
volim vjencanja, ali brEte...izgleda ne kao blugirl :lol:
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#220 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by _Reds_ »

Nisrin wrote:Ljudi su danas previse iskompleksirani time sta ce ko reci...prave se svadbe da se pokaze neki prestiz /cast izuzecima/, ali ko moze, sto ne bi?!
Lijepo je dan urediti po svom ukusu i uzivati u svemu, zaista se pamti...ja jedino ne volim nase obicaje..ispracaj mlade iz kuce, kad se prave odvojene svadbe na 2 strane, i onda te price "bolje pare potrositi na putovanje"
Realnost je da vecina ljudi uz pomoc roditelja napravi tu svadbu, a onda od tog novca kupe sebi sta im je vec potrebno ili odu na putovanje, a da odu samo s kumovima u opstinu + rucak, ne bi imali poslije ni za medenog ni nista drugo- nazalost, zato se valjda sve vise forsira kicenje na sve strane, sto je meni totalno glupo, jer ako si me zvao da me ogulis, ne zelim biti dio te povorke! :run:
Vidis kod Sandzaklija se recimo na to gleda drugacije. Taj novac koji se ostavi na svadbi se gledao kao svadbeni poklon mladencima.
Bliza rodbina recimo daje dosta vise, i oni te pare pocnu dosta prije svadbe odvajati.
User avatar
shape of despair
Posts: 3110
Joined: 09/04/2008 18:41

#221 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by shape of despair »

Restoran kostao oko 500KM. Samo nauža rodbina bila. Bili u lovcu. Kostalo nas je jos indirektno oko 500KM. Danas mi je ljepse u braku sigurno nego nekome ko je izvalio 5000+, a nije da nisam i imao u džepu pare za veće vjenčanje samo mi je bilo bezveze zvati rodbinu koju viđam jednom godišnje, otprilike za bajram, jedan od dva, jel.
Svadba bude i prođe, onda tek počinje život, a gosti odu svojim kućama, niko samnom neće živjeti.
Danas hvala Bogu, imamo dva sinčića i super se slažemo. Ala neslušaju :D
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#222 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Truba »

imali smo mi jednog koji nikog nije muškog pozvao
neće ni žena lafo

na slikama samo ženine jaranice plešu :D

nije stipsa nego je takav ne drži do tih slavlja... kao ni žena mu :wink:

samo što mu žena ne drži do slavlja verbalno a njega stvarno briga nije mu zamjeriti takav je
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#223 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by ExNihilo »

blugirl wrote:
CaneBos wrote:Brat bratu ne vise od milje :D Prije nekih 10tak godina doduse. Bez vjencanice jer mi je bez uvrede bilo kome mahnito davati po milju maraka za haljinu koju cu obuci jedan jedini dan. Nas dvoje i kumovi na vjencanju, poslije otisli na rucak. Tu noc ugostili najblizu familiju i prijatelje kuci u basti, okrenuli janjce i to je to.

Nije do love imali smo je, moguce da je to sto smo vec oboje bili u nekim malo zrelijim godinama i ni najmanje zelje nismo imali da spucamo 10-15 hiljada na restorane, muziku, klince i palce koje inace prate takve feste. Tacno bi me grizla savjest da sam sav taj "bacila" na svoje vjencanje. Misljenja sam da sve to moze proci i da se zadovolje zelje mladenaca da se "pokazu i vide", da to bude neki njihov dan, ali daleko umjerenije i bez pompe koja prati skupa vjencanja. Ukratko sve preko par milja za vjencanje je narcisoidno preseravanje.
Ja opet mislim da svako moze i treba da radi sa svojim parama sta god hoce. Ako ce neko da ga nazove narcisoidnim seratorom..... Vidis, mislim da sam ja tipican primjer. Platila sam i vjencanicu, stoji u ormaru, ceka nekoga iz familije da se udaje. Imala sam i svecanu haljinu poslije ponoci. Imala sam jazz bend, rock band, imala sam cak i glumce koji su radili performans. Vrlo ukusno bez imalo kica. Dalje da ne nabrajam...

Nekome je vjencanje i sva ta pompa bacanje para, nekome je zadovoljstvo da to sve potrosi na tako jedan lijep dan. Nije mi trenutka zao para niti za muziku, niti za dekoraciju, priustila sam prvo sebi pa onda i gostima predivan dozivljaj koji cemo pamtiti vrlo vrlo dugo, ja naravno zauvijek. Da nije bilo tako carobnog ambijenta, koji cine muzika, dekoracija, samo mjesto, gosti koju su odusevljeni i pocasceni, lijepo sredjeni...mozda se i ne bih tako rado sjecala svog vjencanja. Mi smo sebi napravili bajku za taj dan, otisli poslije toga na jedno divno putovanje, sve u svemu razmazili se maksimalno. Sutra da se razvedem, ne bi mi bilo zao.

Mi smo taj dan slavili svoju ljubav i nevjerovatnu cinjenicu da je bas nas sudbina spojila od toliko ljudi na ovom planetu. Pozvali smo nama drage ljude da to s njima podijelimo, da plesemo i da se veselimo. Nismo to shvatali kao neku obavezu, naprotiv.

Kad je jedna ljubav tako lijepa i romanticna i mladenci si mogu priustiti lijepo vjencanje, ko smo mi drugi da osudjujemo?!
Moje saučešće suprugu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#224 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by insomnia78 »

Cuj kolko je kostalo. Kostalo me zivaca, mladosti, zivota :lol:
Preskupo jarane :lol: :lol:
Al nema veze zato je tu jedno malo prasence. Da je samo to vrijedilo je
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#225 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Truba »

mogo si to i bez braka :D
Post Reply