Koliko je kostalo vase vjencanje

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Kosato
Posts: 237
Joined: 31/07/2013 13:40
Location: Lupijevo

#176 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Kosato »

Red berries wrote:48 ljudi vecera 750 km, to mi se cini ekstra jeftino, wow!

Mi smo imali 85 ljudi, sve skupa nas je izaslo oko 10 000 km...Ali ok nismo stedjeli, restoran nam je bio dosta skuplji od ostalih restorana, to je bilo oko 5000 km i nesto,a ostalo je otislo na tortu,dekoracije, cvijece, vjencanicu, odijelo, burme itd....
ma opet zavisi od restorana i svega...ovo je bas nekako fino ispalo uglavnom bit ce tip top bas onako kako sam zamislio bez pretjerivanja...
pa dobro si onda opet prosao :) ma da sam i ja planirao takvo nesto dekoracije cvijece i te zajebancije pozivnice to bi me kostalo hiljadarka beze... bas sam gledao da prodjem skromno i ako bude 1500 sve ja zadovoljan moje dvije plate taman :)
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#177 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Static-X »

Ovi sto su imali vjencanje sa do 20 zvanica maximalno, jel se iznajmljivao restoran ili se ode formalno na rucak?
Mislim kako vec to ide sa manjim brojem ljudi, dali se gazdi restorana isplati najam ili to ne rade?
User avatar
Kosato
Posts: 237
Joined: 31/07/2013 13:40
Location: Lupijevo

#178 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Kosato »

Static-X wrote:Ovi sto su imali vjencanje sa do 20 zvanica maximalno, jel se iznajmljivao restoran ili se ode formalno na rucak?
Mislim kako vec to ide sa manjim brojem ljudi, dali se gazdi restorana isplati najam ili to ne rade?

ma najam od 7 navece do ponoci.. njegova je samo vecera a ostalo sve nashe... uglavnom i ja sam se iznenadio uglavnom zadovoljan sam s prolaznom cijenom ;)
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#179 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by CaneBos »

Brat bratu ne vise od milje :D Prije nekih 10tak godina doduse. Bez vjencanice jer mi je bez uvrede bilo kome mahnito davati po milju maraka za haljinu koju cu obuci jedan jedini dan. Nas dvoje i kumovi na vjencanju, poslije otisli na rucak. Tu noc ugostili najblizu familiju i prijatelje kuci u basti, okrenuli janjce i to je to.

Nije do love imali smo je, moguce da je to sto smo vec oboje bili u nekim malo zrelijim godinama i ni najmanje zelje nismo imali da spucamo 10-15 hiljada na restorane, muziku, klince i palce koje inace prate takve feste. Tacno bi me grizla savjest da sam sav taj "bacila" na svoje vjencanje. Misljenja sam da sve to moze proci i da se zadovolje zelje mladenaca da se "pokazu i vide", da to bude neki njihov dan, ali daleko umjerenije i bez pompe koja prati skupa vjencanja. Ukratko sve preko par milja za vjencanje je narcisoidno preseravanje.
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#180 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Static-X »

Kosato wrote:

ma najam od 7 navece do ponoci.. njegova je samo vecera a ostalo sve nashe... uglavnom i ja sam se iznenadio uglavnom zadovoljan sam s prolaznom cijenom ;)
Kako god tebe je bas jeftino izaslo. Mozda si poznavo gazdu?
Doduse radi se opete o 48 ljudi. Dali to restorani rade sa 15 do 20 ljudi maximalno.
desktop
Posts: 118
Joined: 31/10/2012 14:19

#181 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by desktop »

Mi bili u Lovcu http://restoran-lovac.ba/. 15 osoba po 27KM meni.Nismo mogli pojesti svu hranu koju su nam kroz par sati uznosili.Ranije se sa menadžerom dogovorili oko detalja,hrane,dekoracije i sl.U tih 27KM nije uračunato piće. Bilo fenomenalno,super zadovoljni
User avatar
Kosato
Posts: 237
Joined: 31/07/2013 13:40
Location: Lupijevo

#182 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Kosato »

Static-X wrote:
Kosato wrote:

ma najam od 7 navece do ponoci.. njegova je samo vecera a ostalo sve nashe... uglavnom i ja sam se iznenadio uglavnom zadovoljan sam s prolaznom cijenom ;)
Kako god tebe je bas jeftino izaslo. Mozda si poznavo gazdu?
Doduse radi se opete o 48 ljudi. Dali to restorani rade sa 15 do 20 ljudi maximalno.

Znam gazdu dok je on jos bio konobar pa samo preuzeo njegov lokal sta znam nisam isao na poznastvo ja sam pitao kolko kesha za taj dan i to je to.. kod njega radi pet ljudi pa valjda ce se to pokriti sta znam :D ako ne morat cu i ja konobarisati :D
meni stimalo i ja zauzeo :bih: :bih:
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#183 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Static-X »

desktop wrote:Mi bili u Lovcu http://restoran-lovac.ba/. 15 osoba po 27KM meni.Nismo mogli pojesti svu hranu koju su nam kroz par sati uznosili.Ranije se sa menadžerom dogovorili oko detalja,hrane,dekoracije i sl.U tih 27KM nije uračunato piće. Bilo fenomenalno,super zadovoljni
:thumbup:
Znaci moze se rezervisati i sa manje ljudi.
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#184 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by blugirl »

CaneBos wrote:Brat bratu ne vise od milje :D Prije nekih 10tak godina doduse. Bez vjencanice jer mi je bez uvrede bilo kome mahnito davati po milju maraka za haljinu koju cu obuci jedan jedini dan. Nas dvoje i kumovi na vjencanju, poslije otisli na rucak. Tu noc ugostili najblizu familiju i prijatelje kuci u basti, okrenuli janjce i to je to.

Nije do love imali smo je, moguce da je to sto smo vec oboje bili u nekim malo zrelijim godinama i ni najmanje zelje nismo imali da spucamo 10-15 hiljada na restorane, muziku, klince i palce koje inace prate takve feste. Tacno bi me grizla savjest da sam sav taj "bacila" na svoje vjencanje. Misljenja sam da sve to moze proci i da se zadovolje zelje mladenaca da se "pokazu i vide", da to bude neki njihov dan, ali daleko umjerenije i bez pompe koja prati skupa vjencanja. Ukratko sve preko par milja za vjencanje je narcisoidno preseravanje.
Ja opet mislim da svako moze i treba da radi sa svojim parama sta god hoce. Ako ce neko da ga nazove narcisoidnim seratorom..... Vidis, mislim da sam ja tipican primjer. Platila sam i vjencanicu, stoji u ormaru, ceka nekoga iz familije da se udaje. Imala sam i svecanu haljinu poslije ponoci. Imala sam jazz bend, rock band, imala sam cak i glumce koji su radili performans. Vrlo ukusno bez imalo kica. Dalje da ne nabrajam...

Nekome je vjencanje i sva ta pompa bacanje para, nekome je zadovoljstvo da to sve potrosi na tako jedan lijep dan. Nije mi trenutka zao para niti za muziku, niti za dekoraciju, priustila sam prvo sebi pa onda i gostima predivan dozivljaj koji cemo pamtiti vrlo vrlo dugo, ja naravno zauvijek. Da nije bilo tako carobnog ambijenta, koji cine muzika, dekoracija, samo mjesto, gosti koju su odusevljeni i pocasceni, lijepo sredjeni...mozda se i ne bih tako rado sjecala svog vjencanja. Mi smo sebi napravili bajku za taj dan, otisli poslije toga na jedno divno putovanje, sve u svemu razmazili se maksimalno. Sutra da se razvedem, ne bi mi bilo zao.

Mi smo taj dan slavili svoju ljubav i nevjerovatnu cinjenicu da je bas nas sudbina spojila od toliko ljudi na ovom planetu. Pozvali smo nama drage ljude da to s njima podijelimo, da plesemo i da se veselimo. Nismo to shvatali kao neku obavezu, naprotiv.

Kad je jedna ljubav tako lijepa i romanticna i mladenci si mogu priustiti lijepo vjencanje, ko smo mi drugi da osudjujemo?!
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#185 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by CaneBos »

blugirl wrote:
CaneBos wrote:Brat bratu ne vise od milje :D Prije nekih 10tak godina doduse. Bez vjencanice jer mi je bez uvrede bilo kome mahnito davati po milju maraka za haljinu koju cu obuci jedan jedini dan. Nas dvoje i kumovi na vjencanju, poslije otisli na rucak. Tu noc ugostili najblizu familiju i prijatelje kuci u basti, okrenuli janjce i to je to.

Nije do love imali smo je, moguce da je to sto smo vec oboje bili u nekim malo zrelijim godinama i ni najmanje zelje nismo imali da spucamo 10-15 hiljada na restorane, muziku, klince i palce koje inace prate takve feste. Tacno bi me grizla savjest da sam sav taj "bacila" na svoje vjencanje. Misljenja sam da sve to moze proci i da se zadovolje zelje mladenaca da se "pokazu i vide", da to bude neki njihov dan, ali daleko umjerenije i bez pompe koja prati skupa vjencanja. Ukratko sve preko par milja za vjencanje je narcisoidno preseravanje.
Ja opet mislim da svako moze i treba da radi sa svojim parama sta god hoce. Ako ce neko da ga nazove narcisoidnim seratorom..... Vidis, mislim da sam ja tipican primjer. Platila sam i vjencanicu, stoji u ormaru, ceka nekoga iz familije da se udaje. Imala sam i svecanu haljinu poslije ponoci. Imala sam jazz bend, rock band, imala sam cak i glumce koji su radili performans. Vrlo ukusno bez imalo kica. Dalje da ne nabrajam...

Nekome je vjencanje i sva ta pompa bacanje para, nekome je zadovoljstvo da to sve potrosi na tako jedan lijep dan. Nije mi trenutka zao para niti za muziku, niti za dekoraciju, priustila sam prvo sebi pa onda i gostima predivan dozivljaj koji cemo pamtiti vrlo vrlo dugo, ja naravno zauvijek. Da nije bilo tako carobnog ambijenta, koji cine muzika, dekoracija, samo mjesto, gosti koju su odusevljeni i pocasceni, lijepo sredjeni...mozda se i ne bih tako rado sjecala svog vjencanja. Mi smo sebi napravili bajku za taj dan, otisli poslije toga na jedno divno putovanje, sve u svemu razmazili se maksimalno. Sutra da se razvedem, ne bi mi bilo zao.

Mi smo taj dan slavili svoju ljubav i nevjerovatnu cinjenicu da je bas nas sudbina spojila od toliko ljudi na ovom planetu. Pozvali smo nama drage ljude da to s njima podijelimo, da plesemo i da se veselimo. Nismo to shvatali kao neku obavezu, naprotiv.

Kad je jedna ljubav tako lijepa i romanticna i mladenci si mogu priustiti lijepo vjencanje, ko smo mi drugi da osudjujemo?!
Ama seko mila nista je ne osudjujem, samo iznosim svoje misljenje spram svih onih koji naprave predstave od svojih vjencanja, nisam taj tip, ne cijenim to, smatram da je to razbacivanje i utrka za nekim "dream wedding" idealima..i tacka. :-D
Tvoj novac tvoja stvar gdje ces ga i u sta potrositi, hvala Bogu pa nisi trosila moj i najbitnije je da si ti sretna i zadovoljna! :wink:
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#186 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by elmirčo »

blugirl wrote:
CaneBos wrote:Brat bratu ne vise od milje :D Prije nekih 10tak godina doduse. Bez vjencanice jer mi je bez uvrede bilo kome mahnito davati po milju maraka za haljinu koju cu obuci jedan jedini dan. Nas dvoje i kumovi na vjencanju, poslije otisli na rucak. Tu noc ugostili najblizu familiju i prijatelje kuci u basti, okrenuli janjce i to je to.

Nije do love imali smo je, moguce da je to sto smo vec oboje bili u nekim malo zrelijim godinama i ni najmanje zelje nismo imali da spucamo 10-15 hiljada na restorane, muziku, klince i palce koje inace prate takve feste. Tacno bi me grizla savjest da sam sav taj "bacila" na svoje vjencanje. Misljenja sam da sve to moze proci i da se zadovolje zelje mladenaca da se "pokazu i vide", da to bude neki njihov dan, ali daleko umjerenije i bez pompe koja prati skupa vjencanja. Ukratko sve preko par milja za vjencanje je narcisoidno preseravanje.
Ja opet mislim da svako moze i treba da radi sa svojim parama sta god hoce. Ako ce neko da ga nazove narcisoidnim seratorom..... Vidis, mislim da sam ja tipican primjer. Platila sam i vjencanicu, stoji u ormaru, ceka nekoga iz familije da se udaje. Imala sam i svecanu haljinu poslije ponoci. Imala sam jazz bend, rock band, imala sam cak i glumce koji su radili performans. Vrlo ukusno bez imalo kica. Dalje da ne nabrajam...

Nekome je vjencanje i sva ta pompa bacanje para, nekome je zadovoljstvo da to sve potrosi na tako jedan lijep dan. Nije mi trenutka zao para niti za muziku, niti za dekoraciju, priustila sam prvo sebi pa onda i gostima predivan dozivljaj koji cemo pamtiti vrlo vrlo dugo, ja naravno zauvijek. Da nije bilo tako carobnog ambijenta, koji cine muzika, dekoracija, samo mjesto, gosti koju su odusevljeni i pocasceni, lijepo sredjeni...mozda se i ne bih tako rado sjecala svog vjencanja. Mi smo sebi napravili bajku za taj dan, otisli poslije toga na jedno divno putovanje, sve u svemu razmazili se maksimalno. Sutra da se razvedem, ne bi mi bilo zao.

Mi smo taj dan slavili svoju ljubav i nevjerovatnu cinjenicu da je bas nas sudbina spojila od toliko ljudi na ovom planetu. Pozvali smo nama drage ljude da to s njima podijelimo, da plesemo i da se veselimo. Nismo to shvatali kao neku obavezu, naprotiv.

Kad je jedna ljubav tako lijepa i romanticna i mladenci si mogu priustiti lijepo vjencanje, ko smo mi drugi da osudjujemo?!

ima se može se :wink:
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#187 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Red berries »

Kosato wrote:
Red berries wrote:48 ljudi vecera 750 km, to mi se cini ekstra jeftino, wow!

Mi smo imali 85 ljudi, sve skupa nas je izaslo oko 10 000 km...Ali ok nismo stedjeli, restoran nam je bio dosta skuplji od ostalih restorana, to je bilo oko 5000 km i nesto,a ostalo je otislo na tortu,dekoracije, cvijece, vjencanicu, odijelo, burme itd....
ma opet zavisi od restorana i svega...ovo je bas nekako fino ispalo uglavnom bit ce tip top bas onako kako sam zamislio bez pretjerivanja...
pa dobro si onda opet prosao :) ma da sam i ja planirao takvo nesto dekoracije cvijece i te zajebancije pozivnice to bi me kostalo hiljadarka beze... bas sam gledao da prodjem skromno i ako bude 1500 sve ja zadovoljan moje dvije plate taman :)
Prosla :wink: ...Moglo se i jeftinije,ali kad sam vidjela taj restoran, svi drugi su pali u zaborav..Najvaznije je da ste vi zadovoljni,a ostalo nije ni bitno..
cleopatra_bih
Posts: 12
Joined: 23/08/2011 12:39

#188 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by cleopatra_bih »

Nasa svadba je bila u BN hotelu.
Hrana njihova, pice smo mi donijeli.
87 zvanica
Menadzeru platili za hranu oko 2800 KM (gratis torta i apartman)
Hrane je bilo u izobilju, plus sto je sve bilo tek peceno - vruce servirano.
Bilo je jako vruce ljeto tako da nas je pice doslo oko 800 - 900 KM
Znaci hrana + pice = cirka 4000 KM
Muzika 500 KM
Burme 500 KM
Vjencanica 450 KM
Odjelo 200 KM
foto i video 500 KM
____________________
ukupna cijena = cirka 6000 - 7000 KM
Bacanje na tortu = oko 6000 KM

Medeni : 7 noci krstarenje mediteranom + 2 noci u veneciji = 3000 KM


Vjencanje je bilo za 10! Opet bih sve ponovila. Bilo je za moj cejf i uzitak jer sam zeljela proslaviti tako bitan dan u mom zivotu.
A krstarenje jedva cekam da ponovim jednog dana :)
suspect_zero
Posts: 25843
Joined: 11/10/2008 21:45

#189 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by suspect_zero »

Puno........puno živaca :mrgreen:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#190 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Partizzanka »

Ja imam par pitanja ...

Zaslo slabo ko napise gdje tj u kojem restoranu je bilo vjencanje?

Odakle poznajete preko 50tak ljudi koje pozovete? Meni je malo nezamislivo cuti danas da zovu 150+ ljudi!

Koliko ste zaradili na svom vjencanju?
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#191 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Truba »

:roll: u hercegovini se zove po 500 - 750

ne znaš ti 50
ali zna tvoj otac koji je zadužio 50 ljudi i tvoja mama 50
i tvoja rodbina koja su pomagala i kojoj si pomago
pa tvoji prijatelji i prijateljice pa njihovi bračni drugovi/momci djevojke pa njihova djeca
pa fakultet pa posao pa škola x 2
pa komšije x 2
pa svi oni kojima si bio na svadbi ti ona tvoji roditelji djedovi i bake... da vrate poziv i da se vrate pare...


nije čitav svijet samo sarajevo stari grad i elita koja ima 15 prijatelja i sjebala je veze i sa rodbinom i prijateljima a na poslu se ne podnose nije sarajevo čitav svijet ima i drugih mjesta i običaja

zaradi se zavisi 20 000 - 100 000
ali već drugi tjedan krene se vraćati po 50 - 1000 maraka
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#192 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by manekenka u penziji »

Kad ste već kod zvanica, tako je slično bilo i kod mene. Prvo smo htjeli zvati čitavu porodicu, prijatelje, komšije, one kojima smo bili na vjenčanju i tako dođosmo do cifre od 150 ljudi.
Na kraju smo se odlučili za intimniju atmosferu, samo članovi uze porodice i najbolji prijatelji. Svega 20tak ljudi i svi sretni.
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#193 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by gurabija78 »

cleopatra_bih wrote:Nasa svadba je bila u BN hotelu.
Hrana njihova, pice smo mi donijeli.
87 zvanica
Menadzeru platili za hranu oko 2800 KM (gratis torta i apartman)
Hrane je bilo u izobilju, plus sto je sve bilo tek peceno - vruce servirano.
Bilo je jako vruce ljeto tako da nas je pice doslo oko 800 - 900 KM
Znaci hrana + pice = cirka 4000 KM
Muzika 500 KM
Burme 500 KM
Vjencanica 450 KM
Odjelo 200 KM
foto i video 500 KM
____________________
ukupna cijena = cirka 6000 - 7000 KM
Bacanje na tortu = oko 6000 KM

Medeni : 7 noci krstarenje mediteranom + 2 noci u veneciji = 3000 KM


Vjencanje je bilo za 10! Opet bih sve ponovila. Bilo je za moj cejf i uzitak jer sam zeljela proslaviti tako bitan dan u mom zivotu.
A krstarenje jedva cekam da ponovim jednog dana :)
mozes li objasniti znacenje podvucenopodebljanog?
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#194 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Partizzanka »

ako sam ja dobro skontala - bacanjenatortu =povrat novca
umihana
Posts: 19
Joined: 09/04/2014 15:15

#195 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by umihana »

Nasa svadba je sad 11 oktobra tek kad smo izasli iz opciine smo svatili da smo zakazaili na dan izbora :D :D al ajd u planu nam je da odemo do opstine kum kuma i par prijatelja a poslije bi organizvoali veceru za rodbinu neki uzi krug al opet se nabere ljudi al sam u dilemi dal to da odradimo u kuci ili je bolji restoran jel se sve to svede tu njegdje vi koji imate iskustva mozeli neki savjet ;)
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#196 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by febo_acm »

Otisli u opstinu i onda na veceru, najuza porodica i kum i kuma. Dvanaest ljudi ukupno. Ne bih auta, svatova, cudnih zastava i procedura da mi neko plati... Vecera kostala nekih 320 KM i torta jos 100 KM.
umihana
Posts: 19
Joined: 09/04/2014 15:15

#197 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by umihana »

febo_acm wrote:Otisli u opstinu i onda na veceru, najuza porodica i kum i kuma. Dvanaest ljudi ukupno. Ne bih auta, svatova, cudnih zastava i procedura da mi neko plati... Vecera kostala nekih 320 KM i torta jos 100 KM.
isto je i moje misljenje recimi gdje si tortu radila kontam u azri da narucim neznam ni sama a jos 5 sedmica
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#198 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by febo_acm »

Znam da su je uzeli kod neke žene koja posebno pravi torte za vjenčanja i dostavili je pravo u restoran i ja nisam bio upućen u to... Morao bih provjeriti sa ženom kasnije, da muško sam :D Uglavnom torta je bila haos i mnogo ogromna :D
umihana
Posts: 19
Joined: 09/04/2014 15:15

#199 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by umihana »

febo_acm wrote:Znam da su je uzeli kod neke žene koja posebno pravi torte za vjenčanja i dostavili je pravo u restoran i ja nisam bio upućen u to... Morao bih provjeriti sa ženom kasnije, da muško sam :D Uglavnom torta je bila haos i mnogo ogromna :D
ako nije problem provjeri pa da mi javis fala ti unaprjed :D
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#200 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by gurabija78 »

Pet do trinest wrote: (kad ovo vidim dođe mi da se svakih 7 dana zenim)
ja kad ovo vidim, dođe mi da povratim...
Post Reply