Koliko je kostalo vase vjencanje

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
fragola
Posts: 28
Joined: 30/12/2011 10:52

#151 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by fragola »

kadinica wrote:Nije Ceca, nego žena Mensuda Peljte...samo nije napisala koliko je koštao helikopter :lol:

Ili bijaše Mensur, uglavnom onaj bivši bokser...
hahaha... sad sam tek vidjela ko je taj... i ta... ja sam samo iznjela cifre svog vjencanja, ne sjecam se da sam spomenula da sam imala seljacko vjencanje sa debelim ruznim bokserom, u jeftinom bijelom odjelu, koji je iznajmio helikopter da impresionira javnost putem medija 8)

a da mi je cilj bilo impresionirati nepoznate ljude, gledali biste i moje slike na ekskluzivi i slicnim portalima :wink:
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#152 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Ductus Holedocus »

@gladna sam
i mene isto zanima, Evropa,nego sta :D
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#153 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by zvrk »

salimo se mi, ne zamjeri
o ukusima se ne raspravlja, al me cifra sokirala blago receno

Still - o ukusima se ne raspravlja :)

Svako dobro :)
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#154 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by VenomousV »

jos sam mlada za vjencanja al' da upratim :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47340
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#155 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Edin H. »

Ductus Holedocus wrote:@gladna sam
i mene isto zanima, Evropa,nego sta :D
Nema cuganja :shock:
Nucleux
Posts: 43
Joined: 13/05/2012 08:36

#156 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Nucleux »

hepekcina wrote:otvorih prvu stranu teme i sjebah se :shock: ja cifri i nula i vjenčanja a sve se nema :-)

na svoje ne potrošismo ni 1000 KM
Kod mene je toliko otislo na odijelo+vjencanica+burme.
User avatar
Anes90
Posts: 74
Joined: 26/05/2012 11:58

#157 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Anes90 »

Jel sramota da imas burmu srebrenu ? ? ?? Ili je to sve stvar dogovora


Mislim jel ima neko nepisano pravilo da burma mora biti zlatna ??




Nisam ozenjen , neznam al cisto me zanima
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#158 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by kadinica »

Nije sramota, što bi bilo...

Mi smo uzeli kombinaciju bijelo zlato za mene, srebro za muža, napravili nam dvije identične. Moj muž je htio srebrenu iz vjerskih razloga, a isplao nam je dosta jeftinije. Ne primjeti se nikakva razlika, ni nakon 8 godina nošenja.
User avatar
Lacrosse
Posts: 319
Joined: 13/07/2012 13:05

#159 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Lacrosse »

Izmedju titanijuma i platine... koji bi bili najbolji materijal za prsten? (znam da je platina skuplja mnogo, ali titanijum je malo nekonvencionalan...), isplati li se na prstenje potrositi ili treba naci nesto jeftnije, pa za 5 godina i 10 godina i kasnije se moze drugi set kupiti.... Na Zapadu se vodi kao da ce to prstanje se ostaviti svojoj djeci i unucima, pa eto, ako ima vrijednost tim bolje. Meni samo nije jasno sta ce kome moj nakit... mada sjecam se jednog vjencanja na kojem sam bio, mladoj dijamantski prsten od 14 hiljada, a mladozenji burma od 100 dollara. Pa kontam jer treba gledati da prstenje kosta otprilike isto ili kako...

Ne znam nista o nakitu, nikad nisam imao ni prstena, pa me interesuje. Iskren da budem meni se to ne nosi, gusi me, smeta mi na ruci, moj stari odkad znam za njega ne nosi burmu, a i malo starijih muskaraca kod nas da nose svoje prstenje. Takodje, jel zenska burma treba da ima dragi kamen, ili ne? Kakvi su to setovi s po 2 prstena (za zenske)? To ne razumijem... Jel jedan zarucnicki jedan burma, ili ?

Moze li neko da pojasni ovaj nakit oko vjencanja...
User avatar
Anes90
Posts: 74
Joined: 26/05/2012 11:58

#160 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Anes90 »

kadinica wrote:Nije sramota, što bi bilo...

Mi smo uzeli kombinaciju bijelo zlato za mene, srebro za muža, napravili nam dvije identične. Moj muž je htio srebrenu iz vjerskih razloga, a isplao nam je dosta jeftinije. Ne primjeti se nikakva razlika, ni nakon 8 godina nošenja.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
gladna sam
Posts: 498
Joined: 14/09/2006 11:33
Location: Frizider

#161 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by gladna sam »

Ductus Holedocus wrote:@gladna sam
i mene isto zanima, Evropa,nego sta :D
Nema nikog jos iz Evrope :cry:
Post by Lacrosse on 22/09/2012 19:30
Izmedju titanijuma i platine... koji bi bili najbolji materijal za prsten? (znam da je platina skuplja mnogo, ali titanijum je malo nekonvencionalan...), isplati li se na prstenje potrositi ili treba naci nesto jeftnije, pa za 5 godina i 10 godina i kasnije se moze drugi set kupiti.... Na Zapadu se vodi kao da ce to prstanje se ostaviti svojoj djeci i unucima, pa eto, ako ima vrijednost tim bolje. Meni samo nije jasno sta ce kome moj nakit... mada sjecam se jednog vjencanja na kojem sam bio, mladoj dijamantski prsten od 14 hiljada, a mladozenji burma od 100 dollara. Pa kontam jer treba gledati da prstenje kosta otprilike isto ili kako...

Ne znam nista o nakitu, nikad nisam imao ni prstena, pa me interesuje. Iskren da budem meni se to ne nosi, gusi me, smeta mi na ruci, moj stari odkad znam za njega ne nosi burmu, a i malo starijih muskaraca kod nas da nose svoje prstenje. Takodje, jel zenska burma treba da ima dragi kamen, ili ne? Kakvi su to setovi s po 2 prstena (za zenske)? To ne razumijem... Jel jedan zarucnicki jedan burma, ili ?

Moze li neko da pojasni ovaj nakit oko vjencanja.
Valjda burma moze biti onakva kakvu je ti zelis :?
Moze imati i dragi kamen, kako kome volja
ja prvi put cujem tu foru s dva prstena (osim ako se ne radi o zarucnickom, ali njega dobijes kad te cojk zaruci :D )
SovinMali
Posts: 47
Joined: 18/08/2012 22:15

#162 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by SovinMali »

8-)
niric89
Posts: 5
Joined: 23/09/2012 17:26

#163 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by niric89 »

Ko ima 20.000 i hoce da to potrosi...nej mu je sa srecom :-D

A glupost ljudi uzimaju kredit samo da bi pokazali kolko "imaju" a godinama nespava jer nezna kako da taj kredit odplati.

A sve je moguce. Moguce za 50KM, moguce za 1000KM, 5000KM i 20.000KM. Ko je kreativan on ce to sve napraviti za 5000 a da izgleda ko 10.000 8-)
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#164 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by BlueBlood »

fragola wrote:mi smo dali oko 10.000 na hotel, oko 1.500 prstenje, oko 1.000 moja vjencanica, oko 1.000 njegovo odijelo, 1.000 muzika, 500 torta, oko 2.500 fotografi, snimatelji i sve vezano za to... svi ostali troskovi, od smjestaja gostiju iz vana, revera, auta, raznoraznih dekoracija, izadje na nekih 20.000... a gostiju je bilo oko 200 - 220

i sve bi ovo isto ponovila. svako ko to sebi moze priustiti, ne vidim nikakav razlog da se stedi na ovom danu
zbog ovoga ne treba puno trositi na svadbe :oops:
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#165 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Ductus Holedocus »

Koliko je mladu kostala priprema za udaju i sta se kupuje :D
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#166 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by aribes »

Ductus Holedocus wrote:Koliko je mladu kostala priprema za udaju i sta se kupuje :D

i mene ovo zanima?

veze nemam sta treba, a ovaj moj hoce za dva mjeseca vjencanje :-)
ja k'o s kruske :lol:
User avatar
kurty
Posts: 45070
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#167 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by kurty »

sta sve planirate, pa onda da vidimo sta mlada kupuje, a sta mladozenja...
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#168 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Ductus Holedocus »

kurty wrote:sta sve planirate, pa onda da vidimo sta mlada kupuje, a sta mladozenja...
pa planirala ili ne praviti svadbu,nor moram gace i pidzamu kupiti :D
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#169 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by 4zr4 »

Koliko, otprilike, kostaju aranzmani za Tursku za dvoje (8 dana), imaju li neke posebne ponude za bracna putovanja?
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#170 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by MrsJ »

Ja sam isla na bracno u Kemer i 8 dana nas je izaslo oko 3300 KM s tim da je mislim sada skuplje, ja sam isla 2010.g. Racunaj da to nije 8 dana nego 6, jer 2 dana provedes u putu jer kasno dolazis u Tursku a rano kreces nazad. Isli smo preko Fibule i doplatili sobu sa pogledom na more 100 eura bez veze, jer takvu uopste nismo ni dobili. I ko fol bice iznenadjenje u sobi posto je bracno, i dobili smo korpu sa natruhlim vocem. :roll: Ali eto sve u svemu bilo je fino, samo sto se u Tursku zaista ne isplati ici na manje od 10 dana. I niposto ici u julu i augustu, katastrofalne su vrucine.
User avatar
tendzera
Posts: 27540
Joined: 28/08/2012 17:19

#171 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by tendzera »

Nula kaemova. :oops:
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#172 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Ductus Holedocus »

Đe ovo da pitam,haj' more ođe

Moze li se vjencati u drugom kantonu ,u kojem nisi ni ti ni bracni drug prijavljeni
i koja je procedura?

A šerijatsko-gdje se vrši i je li sam biras dzamiju?
radenska
Posts: 1263
Joined: 13/07/2011 22:43

#173 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by radenska »

Vjencati se mozes gdje god, samo je nezgodno sto kad ti god zatreba vjencani list moras u opcinu gdje ste se vjencali po isti :D A za svaki dokument gdje ti treba vjencani list on ne smije biti starijo od sest mjeseci
User avatar
Kosato
Posts: 237
Joined: 31/07/2013 13:40
Location: Lupijevo

#174 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Kosato »

pih ala svi nesh uvecaju vala za par hiljada u plusu da su toliko platili ja se evo zenim 31 ovog mjeseca.....ja sam nasao vec neki fin restorancic za 48 ljudi od toga 35 mojih drugova i od mlade naravno :) ostalo su moji roditelji i par family :)

izracunao mi sa vecerom i mesom i tortama nakim ne znam ni ja to su lady birale... 750 KM plus moje pice i to ce me kostati kolko se popije jer sam se dogovorio sa dostavljacem...jeftinije me tako izaslo nek se i popije po mojoj procjeni 500 ali nece ni toliko ali eto 1250 KM mi je u planu....
dodat jos koju stoju onako za svaki slucaj...

kumovi ce burme to je to ...nista tacna i sve to :) samo jaranski da posjedimo i proveselimo ko ljudi
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#175 Re: Koliko je kostalo vase vjencanje

Post by Red berries »

48 ljudi vecera 750 km, to mi se cini ekstra jeftino, wow!

Mi smo imali 85 ljudi, sve skupa nas je izaslo oko 10 000 km...Ali ok nismo stedjeli, restoran nam je bio dosta skuplji od ostalih restorana, to je bilo oko 5000 km i nesto,a ostalo je otislo na tortu,dekoracije, cvijece, vjencanicu, odijelo, burme itd....
Post Reply