Koliko hrane napravit?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#26 Re: Koliko hrane napravit?

Post by spreca »

djana77 wrote:
spreca wrote:
djana77 wrote: Prije par godina išli u svatove,podaleko,gladni bili cijeli dan,gdje god dođemo samo nam sokove guraju u ruke :lol: Srećom imali smo nekih sendviča,grickalica,zaštekanih :lol:
mene je to natjeralo da postanem bezobrazan....ja sad uvijek pitam hocel biti sta jesti kada sta i koliko....jednom zamalo nisam otisao u ducan preko da kupim hljeba i salame i da tu jedem :lol: :lol: :lol: ....ja odmah vicem dajte sta za pojesti :mrgreen:
Šta misliš bi li time obrukao domaćine? :lol: :lol:
Ma bas me briga..ako on nema obraza zasto bih ja imao....ja sam pozvat a u stvari ovo je bilo kod mladinih :mrgreen: jedne prilike
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#27 Re: Koliko hrane napravit?

Post by Sanjarko »

Recimo Sedija mozes i na kafi ustedit. Ja poceo da stedim. Staru kafu koju si popila ne prosipas nego dolijes vode i prokuhas i zaspes sa dodatnom kasikom kafe i napravis tako novu. Istina nije mi se bas svidila pa sad nes pijem a mozes od stare praviti bijelu kafu, prokuhas je i zalijes sa mlijekom. :-D

Probam i tako da ustedim. Jer je skup nes.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#28 Re: Koliko hrane napravit?

Post by moonca »

sadie_forever wrote:Koliko jela spremiti kad dolaze gosti?Jel ok predjelo supa i glavno ? Da ne radim 10 jela ko sto obicaj nalaze :D :D
Zavisi i ko ti dolazi.

Mozes poceti sa malom mezom i pice.

Zatim za stolom glavno jelo sa salatom. Onda nesto slarko , kolac , ili voce sa slagom, kao i kafa . A ako duze sjede -mozes sa sirom nekim djemom i tostom zavrsiti. Uz veceri vino, ti sipaj, da se neko ne navali :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#29 Re: Koliko hrane napravit?

Post by HAVANA »

sadie_forever wrote:Koliko jela spremiti kad dolaze gosti?Jel ok predjelo supa i glavno ? Da ne radim 10 jela ko sto obicaj nalaze :D :D
Devet.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#30 Re: Koliko hrane napravit?

Post by moonca »

spreca wrote:
djana77 wrote: Prije par godina išli u svatove,podaleko,gladni bili cijeli dan,gdje god dođemo samo nam sokove guraju u ruke :lol: Srećom imali smo nekih sendviča,grickalica,zaštekanih :lol:
mene je to natjeralo da postanem bezobrazan....ja sad uvijek pitam hocel biti sta jesti kada sta i koliko....jednom zamalo nisam otisao u ducan preko da kupim hljeba i salame i da tu jedem :lol: :lol: :lol: ....ja odmah vicem dajte sta za pojesti :mrgreen:
U pravu si ima mufljuza -pozove te ,kao haj dodjite a ne znas na sta. To je kod naseg naroda uobicajeno.

Zasto je problem reci ,dodji na rucak ili veceru? :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#31 Re: Koliko hrane napravit?

Post by spreca »

moonca wrote:
spreca wrote:
djana77 wrote: Prije par godina išli u svatove,podaleko,gladni bili cijeli dan,gdje god dođemo samo nam sokove guraju u ruke :lol: Srećom imali smo nekih sendviča,grickalica,zaštekanih :lol:
mene je to natjeralo da postanem bezobrazan....ja sad uvijek pitam hocel biti sta jesti kada sta i koliko....jednom zamalo nisam otisao u ducan preko da kupim hljeba i salame i da tu jedem :lol: :lol: :lol: ....ja odmah vicem dajte sta za pojesti :mrgreen:
U pravu si ima mufljuza -pozove te ,kao haj dodjite a ne znas na sta. To je kod naseg naroda uobicajeno.

Zasto je problem reci ,dodji na rucak ili veceru? :-)
ma to je obicno na svdbama a pogotovu kad se ide po mladu kod mladinih jer je guzva na sve strane a ovako kad me neko pozove u goste nikad nije bilo problema i bas se tamo prejedam...jer stalno kazu daj jos ovo jos ovo probaj ja ja poguzija neznam odbiti :lol:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#32 Re: Koliko hrane napravit?

Post by sadie_forever »

Jel ok napravit svima porciju i servirat istu? Pred svakog njegova porcija (prvo tanjir supe
I nakon toga recimo komad mesa uz salatu i prilog)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#33 Re: Koliko hrane napravit?

Post by triconja »

spreca wrote:
animals wrote:Lonac graha i pitu krompiracu..
dosta...
Prohe i domace kiselo mlijeko
Skuhat krompira i pogace i nek jedu :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#34 Re: Koliko hrane napravit?

Post by славянин »

sadie_forever wrote:Koliko jela spremiti kad dolaze gosti?Jel ok predjelo supa i glavno ? Da ne radim 10 jela ko sto obicaj nalaze :D :D
Cuj to ti je do kolicine.... supa to moze a i ne mora :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#35 Re: Koliko hrane napravit?

Post by Sanjarko »

sadie_forever wrote:Jel ok napravit svima porciju i servirat istu? Pred svakog njegova porcija (prvo tanjir supe
I nakon toga recimo komad mesa uz salatu i prilog)
Clinical sistem. Jest.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#36 Re: Koliko hrane napravit?

Post by mO k3 »

insomnia78 wrote:A desert i sir?
sir pa dessert :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37 Re: Koliko hrane napravit?

Post by mO k3 »

sadie_forever wrote:Koliko jela spremiti kad dolaze gosti?Jel ok predjelo supa i glavno ? Da ne radim 10 jela ko sto obicaj nalaze :D :D
zavisi ko ti dolazi , koji je razlog dolazka :) barem je tako kod mene
s@mson
Posts: 893
Joined: 23/03/2007 10:50

#38 Re: Koliko hrane napravit?

Post by s@mson »

Supa nije predjelo...
Post Reply