Koliki su vam mjesecni troskovi?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#251 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by nepass1 »

JohnnyS wrote: 08/11/2023 09:04 Meni žena ima punEmoć na moj račun, trošimo sve s njega, njen je štednja (tanko, obično to bude da prebaci na moj račun krajem mjeseca kad se minus približi :D ). Dosta mojih kolega ima doslovno popola da u kući plaćaju, a ostalo svak sebi štedi, meni je to bezveze. Ja kontam sve su pare zajedničke, tako mi je i kod roditelja bilo
Nebi u mene zena nikad za ps5 stedila, ovako ja stedim za ps ona za naku lampu ili tepih ili posteljinu, meni nepotrebne stvari u zivotu, ha ja
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#252 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by Ateista »

Chmoljo wrote: 08/11/2023 09:59
Truba wrote: 08/11/2023 09:24
JohnnyS wrote: 08/11/2023 09:04 Ja kontam
da naglasak je na to JA (muškarac) kontam
i to gotovo uvijek kad muško ima mnogo veću plaću od ženska

ali čim je obratno postavljaju se pitanja

ako nam je već sa zapada došla šuplja o zajedničkim računima
onda je došlo i ono što je činjenica da žene ne trpe baš da muško ima manju plaću (mnogo... ajde par stoja...ali nešto sad dramatično ne)


pitao bih žene na forumu da ovo potvrde ali mislim da to nisu realni odgovori... na kraju krajeva je li se ijedna odrekla alimentacije :D kad dodje stani pani

ja svoj
ona svoj
jedan štzednja
drugi zajednički
kartice
ovo ono
pa to je 200-300 maraka troškova godišnje samo na banke jbt
pod pretpostavkom da ne trolaš, žao mi je ljudi koji život provedu u takvim ubjeđenjima - odvojeni od realnosti.

doslovno pametujete ljudima koji su proživjeli sve te vaše hipotetičke scenarije u kojima će se žensko prokazati kao biće zainteresovano samo za materijalnu korist. i još ih ubjeđujete da ste vi u pravu, pored naših zdravih očiju.

što ne znači da takvih nema, no očito ne postoji ni zrno samokritike u procjeni pri odabiru partnera, ili samokritike u pogledu onoga što se može pružiti toj ženi, a da nije materijalno.
Meni je jasno da postoje razlicita iskustva sa vezama, ta prica se odnosi i na muskarce i na zene, od zena sponzorusa do muskaraca nasilnika recimo, ali mi nije jasno kako neki nisu svjesni da njihova iskustva nisu pravila.
Ja nemam takva negativna iskustva ali sam svjestan da ima svakakvih zena, i ne mislim da su sve savrsene ko moja. :D
Tako bi trebali i oni sa losim iskustvima biti svjesni da su to njihova iskustva a ne pravilo, a realno se trebaju zapitati i zasto je tako. Ako neko stalno naleti na lose partnere onda tu ima neki problem u njima sto privlace takve ljude, na pogresnim mjestima ili na pogresan nacin traze i slicno.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#253 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by Chmoljo »

Ateista wrote: 08/11/2023 10:08
Meni je jasno da postoje razlicita iskustva sa vezama, ta prica se odnosi i na muskarce i na zene, od zena sponzorusa do muskaraca nasilnika recimo, ali mi nije jasno kako neki nisu svjesni da njihova iskustva nisu pravila.
Ja nemam takva negativna iskustva ali sam svjestan da ima svakakvih zena, i ne mislim da su sve savrsene ko moja. :D
Tako bi trebali i oni sa losim iskustvima biti svjesni da su to njihova iskustva a ne pravilo, a realno se trebaju zapitati i zasto je tako. Ako neko stalno naleti na lose partnere onda tu ima neki problem u njima sto privlace takve ljude, na pogresnim mjestima ili na pogresan nacin traze i slicno.
upravo tako.

i što je najgore, nameće se to mišljenje, kao oni bolje znaju. :lol:
moimoi
Posts: 4708
Joined: 01/07/2006 12:59

#254 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by moimoi »

Pa ima ih koji svjesno traze sponzoruse :D Zenu sa kojom ce se kurciti pred rajom :D E kada takva naplati svoje usluge, onda je to problem :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#255 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by Truba »

moimoi wrote: 08/11/2023 09:59 Kako je sa zapada dosla suplja o zajednickim racunima?

Zene nekad mahom nisu radile ali su brinule o domacinstvu tj muz je davao svu lovu ili ti ga vecinu love zeni. Je li tako?
Dakle, uvijek je bila jedna kasa.

Ja bih prije rekla da je sa zapada doslo “svako svoj racun”.

A vise racuna je uvijek dobro imati. I kao samac. Barem dva, pomogucnosti u drugoj drzavi. Ti kao hr drzavljanin, ago si pametan, otvori racun u hr.
nije istina
žene nisu radile ali su od marke pravile 2 ili 3 te uvijek imale u šteku para iako ne rade
a sada rade i u minusu su iako muško daje lovu :D poskupio život? aha... prije je bojler bio jedna plaća...sada nije... prije će biti da su se priroiteti poremetili

govorim o isntituciji zajedničkih računa u banci,...to je nauka danas...

i upravo si potvrdila da je prije bila jedna kasa... kad je muško radilo samo
ali sada kako i žene rade onda su dvije kase :D


odgovorno tvrdim da su ŽENE HIDROGRADNJE KRIŠOM nalazile poslove jer im muževi nisu dali da rade jer je bilo toliko para i deviza da se nije znalo što će s njima žene su se krišom zapošljavalje u svoj struci na pola radnog vremena (profesorice bhs ili engleskog i tome slično znači ima faks a ne da joj raditi nek uživa kući)
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#256 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by nepass1 »

Forsaken wrote: 08/11/2023 09:51
Chmoljo wrote: 07/11/2023 10:54
Forsaken wrote: 07/11/2023 10:04
Neam jebga ne znam ni ja, meni susilica i masina za ves stalno rade, djeca prljaju mi peremo :D
pa i kod mene, pa dođe oko 55 KM... doduše kod mene je sušilica sa toplotnom pumpom, ali opet...

Ne znam fakat. Ja radim na racunaru puno i uvijek je upaljen, jaka je konfa vuce brat bratu 1KW. Susilica mi je stara B kategorija to jede malu djecu kad se upali. Frizider i zamrzivac su A+ po starom sad kolko je to na novoj skali nisam siguran. I bojler takodjer. Ostatak je manje vise led svjetla. Al jebaji ga prihvatljivo je
Mi jesmo malo vremena kuci ali meni nikad preko 40KM nije doslo struje. Susilica B, ostalo sve A+ kategorija od uredjaja.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#257 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by Ateista »

moimoi wrote: 08/11/2023 10:12 Pa ima ih koji svjesno traze sponzoruse :D Zenu sa kojom ce se kurciti pred rajom :D E kada takva naplati svoje usluge, onda je to problem :lol:
Ima i toga, moraju znati sta dobijaju a sta gube svojim izborom, ne mozes uvijek birari jedan tip zene i onda govoriti da zene ne valjaju, isto i za muskarce. Ne valja tvoj izbor. :D
moimoi
Posts: 4708
Joined: 01/07/2006 12:59

#258 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by moimoi »

Truba wrote: 08/11/2023 10:12
moimoi wrote: 08/11/2023 09:59 Kako je sa zapada dosla suplja o zajednickim racunima?

Zene nekad mahom nisu radile ali su brinule o domacinstvu tj muz je davao svu lovu ili ti ga vecinu love zeni. Je li tako?
Dakle, uvijek je bila jedna kasa.

Ja bih prije rekla da je sa zapada doslo “svako svoj racun”.

A vise racuna je uvijek dobro imati. I kao samac. Barem dva, pomogucnosti u drugoj drzavi. Ti kao hr drzavljanin, ago si pametan, otvori racun u hr.
nije istina
žene nisu radile ali su od marke pravile 2 ili 3 te uvijek imale u šteku para iako ne rade
a sada rade i u minusu su iako muško daje lovu :D poskupio život? aha... prije je bojler bio jedna plaća...sada nije... prije će biti da su se priroiteti poremetili

govorim o isntituciji zajedničkih računa u banci,...to je nauka danas...

i upravo si potvrdila da je prije bila jedna kasa... kad je muško radilo samo
ali sada kako i žene rade onda su dvije kase :D


odgovorno tvrdim da su ŽENE HIDROGRADNJE KRIŠOM nalazile poslove jer im muževi nisu dali da rade jer je bilo toliko para i deviza da se nije znalo što će s njima žene su se krišom zapošljavalje u svoj struci na pola radnog vremena (profesorice bhs ili engleskog i tome slično znači ima faks a ne da joj raditi nek uživa kući)
Kako su dvije kase? Ako i jedno i drugo ima pristupe racunima.
Ne kontam sta zelis reci. Pretpostavljam da je i tvoja mati radila, da li je ona zadrzala sav novac za sebe dok je tvoj otac sve podmirivao? Nije sigurno.

I kako su zene od jednog dinara pravile dva ako nisu radile?
Kada se ozenis, osnujes porodicu… nema vise “JA” samo “MI”. Ako za to nisi spreman, nemoj se nikada zeniti.
moimoi
Posts: 4708
Joined: 01/07/2006 12:59

#259 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by moimoi »

Ateista wrote: 08/11/2023 10:17
moimoi wrote: 08/11/2023 10:12 Pa ima ih koji svjesno traze sponzoruse :D Zenu sa kojom ce se kurciti pred rajom :D E kada takva naplati svoje usluge, onda je to problem :lol:
Ima i toga, moraju znati sta dobijaju a sta gube svojim izborom, ne mozes uvijek birari jedan tip zene i onda govoriti da zene ne valjaju, isto i za muskarce. Ne valja tvoj izbor. :D
Upravo tako. Sam pao, sam se ubio.
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#260 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by veliki_ah »

Svako sa partnerom nadje nacin koji funckionise, al bitno je da funkcionise. Nema tu univerzalnog pravila, pa nema mjesta ni za pametovanje niti snebivanje sto neko kako radi. Kada pricam sa blizim poznanicima, vidim da svi radimo razlicito, a opet kod svakoga brak fukncionise.

Kod mene je klasicni dogovor: ja - krediti, rezije, auto, vrtici. Ona frizider, kupatilo, djeca. Vanredne kupovine dogovaramo i uglavnom placamo ili od vanrednih para ili po pola (u zavisnosti ko vise ima u tom momentu). Jedno drugom ne pravimo problem oko kupovina za neke lične marifetluke, ali je i to opet na nekoj fer osnovi bez pretjerivanja. Moja plata je otprilike duplo veca, pa kada se sve poplaca, dodjemo da nam ostane isto do kraja mjeseca.

Za stednju dajemo na pocetku mjeseca na djecije stednje. Na more i godisnja putovanja idemo od bonusa, regresa itd.
izvrsni direktor
Posts: 9367
Joined: 20/12/2018 16:11

#261 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by izvrsni direktor »

Ateista wrote: 08/11/2023 10:08 [
Ja nemam takva negativna iskustva ali sam svjestan da ima svakakvih zena, i ne mislim da su sve savrsene ko moja. :D
Znaci zena ti cita forum :D
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#262 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by Ateista »

izvrsni direktor wrote: 08/11/2023 10:26
Ateista wrote: 08/11/2023 10:08 [
Ja nemam takva negativna iskustva ali sam svjestan da ima svakakvih zena, i ne mislim da su sve savrsene ko moja. :D
Znaci zena ti cita forum :D
:lol:
Dobar fazon, ali realno ne cita, ne zanima je niti ima vremena, iako jeste nekad imala i profil ali to je bilo davno.
Ni ja ne provjeravam sta ona radi po FB, nemam profil i ne bavim se time.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#263 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by fortaleza »

Truba wrote: 07/11/2023 14:59
mahiraga wrote: 07/11/2023 14:15 830 kredit
520 vrtic
300 rezije
2000 ostalo (hrana, poso, luksuzi, pelene, starcima sa strane i gorivo)
Usteda 0

Dvoje odraslih i dva maksuma
Ima se moze se
Ovo gore iznad bi trebali biti normalni troškovi, pogotovo kod ovakve inflacije.

Još kad skontaš da su u ovom dvije plaće.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#264 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by mali_balon »

Koji ste ste vi amateri...ja dam zeni sve pare....ona sve to fino slozi....da mi kovertu sa racunima i parama ja to poplacam, dnevno mi da za kafe, kad sa rajom idem na pivu ne da mi da se obrukam pa ja moram sve plaiti.....spisak za granap i lova me ceka savko jutro...e jedno za gorivo ja sipam sa svoje kartice.....upste ne razmisljam o parama
User avatar
basicm
Posts: 10486
Joined: 16/01/2012 21:38

#265 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by basicm »

izvrsni direktor wrote: 08/11/2023 10:26
Ateista wrote: 08/11/2023 10:08 [
Ja nemam takva negativna iskustva ali sam svjestan da ima svakakvih zena, i ne mislim da su sve savrsene ko moja. :D
Znaci zena ti cita forum :D
Ovo vrijedi barem petobu da ti susne u dzep :)
User avatar
no_sekirli
Posts: 4349
Joined: 02/10/2013 18:36

#266 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by no_sekirli »

Ima onaj stari vic: zaradim 700, potrošim 1000, od kud ovih 300 dođe, nemam ni ja pojma :D
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#267 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by JohnnyS »

Truba wrote: 08/11/2023 09:24
JohnnyS wrote: 08/11/2023 09:04 Ja kontam
da naglasak je na to JA (muškarac) kontam
i to gotovo uvijek kad muško ima mnogo veću plaću od ženska

ali čim je obratno postavljaju se pitanja

ako nam je već sa zapada došla šuplja o zajedničkim računima
onda je došlo i ono što je činjenica da žene ne trpe baš da muško ima manju plaću (mnogo... ajde par stoja...ali nešto sad dramatično ne)


pitao bih žene na forumu da ovo potvrde ali mislim da to nisu realni odgovori... na kraju krajeva je li se ijedna odrekla alimentacije :D kad dodje stani pani

ja svoj
ona svoj
jedan štzednja
drugi zajednički
kartice
ovo ono
pa to je 200-300 maraka troškova godišnje samo na banke jbt

Da bar žena ima veću plaću od mene, odmah bih potpisao. Meni je odlična plaća, mogli bismo napuniti sindikalnu košaricu i da mi žena ne radi, ali svakako mi je drago zbog kćerki da doma imaju uzor u majci koja pokazuje da žene stignu uraditi puno više od muškaraca.

Inače istina, yes paketi nam odnesu 16x12 maraka godišnje, kad to staviš na papir to je stvarno značajna cifra što banka uzme
User avatar
Truba
Posts: 81799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#268 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by Truba »

meni uzima 2.99 mjesečno pa me tlaka fata
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#269 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by madner »

Platu djeliti, ostala primanja ne. :D
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#270 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by JohnnyS »

To su ove jebene potplaćene države krive, tjera te da imaš račun na banci, trebala bi onda država plaćati osnovno vođenje računa
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#271 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by nepass1 »

mali_balon wrote: 08/11/2023 11:20 Koji ste ste vi amateri...ja dam zeni sve pare....ona sve to fino slozi....da mi kovertu sa racunima i parama ja to poplacam, dnevno mi da za kafe, kad sa rajom idem na pivu ne da mi da se obrukam pa ja moram sve plaiti.....spisak za granap i lova me ceka savko jutro...e jedno za gorivo ja sipam sa svoje kartice.....upste ne razmisljam o parama
Ne bih ja tako mogao funkcionisati. Nema sanse. I svjestan sam da sebi vise posla natovarim ali nmg to pustiti da neko drugi kontrolise. Ja i sa rajom kad se kupuje za 1.maj ili ng sve ja to moram, jer najbolje znam kupiti :D
Ma nema sanse da mi neko drugi navadi da jedem, vec moram sam.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#272 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by mali_balon »

nepass1 wrote: 08/11/2023 11:45
mali_balon wrote: 08/11/2023 11:20 Koji ste ste vi amateri...ja dam zeni sve pare....ona sve to fino slozi....da mi kovertu sa racunima i parama ja to poplacam, dnevno mi da za kafe, kad sa rajom idem na pivu ne da mi da se obrukam pa ja moram sve plaiti.....spisak za granap i lova me ceka savko jutro...e jedno za gorivo ja sipam sa svoje kartice.....upste ne razmisljam o parama
Ne bih ja tako mogao funkcionisati. Nema sanse. I svjestan sam da sebi vise posla natovarim ali nmg to pustiti da neko drugi kontrolise. Ja i sa rajom kad se kupuje za 1.maj ili ng sve ja to moram, jer najbolje znam kupiti :D
Ma nema sanse da mi neko drugi navadi da jedem, vec moram sam.
Ma uposte me kontrola ne zanima, bitno je da ne fali i da se pokrivamo taman jorganom....ostalo me ne zanima, imao sam ekstra platu ostao bez posla, bio na zeninoj grbaci, sad imam primanja i nista se nije promjenilo, sto se odnosa tice.....ali moram priznati bolje bartaa lovom nego ja.....
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#273 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by n+1 »

nepass1 wrote: 08/11/2023 11:45
mali_balon wrote: 08/11/2023 11:20 Koji ste ste vi amateri...ja dam zeni sve pare....ona sve to fino slozi....da mi kovertu sa racunima i parama ja to poplacam, dnevno mi da za kafe, kad sa rajom idem na pivu ne da mi da se obrukam pa ja moram sve plaiti.....spisak za granap i lova me ceka savko jutro...e jedno za gorivo ja sipam sa svoje kartice.....upste ne razmisljam o parama
Ne bih ja tako mogao funkcionisati. Nema sanse. I svjestan sam da sebi vise posla natovarim ali nmg to pustiti da neko drugi kontrolise. Ja i sa rajom kad se kupuje za 1.maj ili ng sve ja to moram, jer najbolje znam kupiti :D
Ma nema sanse da mi neko drugi navadi da jedem, vec moram sam.
Control freak. Je l' tako i ženu kontrolišeš. :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#274 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by Ateista »

mali_balon wrote: 08/11/2023 11:56
nepass1 wrote: 08/11/2023 11:45
mali_balon wrote: 08/11/2023 11:20 Koji ste ste vi amateri...ja dam zeni sve pare....ona sve to fino slozi....da mi kovertu sa racunima i parama ja to poplacam, dnevno mi da za kafe, kad sa rajom idem na pivu ne da mi da se obrukam pa ja moram sve plaiti.....spisak za granap i lova me ceka savko jutro...e jedno za gorivo ja sipam sa svoje kartice.....upste ne razmisljam o parama
Ne bih ja tako mogao funkcionisati. Nema sanse. I svjestan sam da sebi vise posla natovarim ali nmg to pustiti da neko drugi kontrolise. Ja i sa rajom kad se kupuje za 1.maj ili ng sve ja to moram, jer najbolje znam kupiti :D
Ma nema sanse da mi neko drugi navadi da jedem, vec moram sam.
Ma uposte me kontrola ne zanima, bitno je da ne fali i da se pokrivamo taman jorganom....ostalo me ne zanima, imao sam ekstra platu ostao bez posla, bio na zeninoj grbaci, sad imam primanja i nista se nije promjenilo, sto se odnosa tice.....ali moram priznati bolje bartaa lovom nego ja.....
To je fer i korektno, kad je neko svjestan da se u nesto ne razumije i prepusti to onome kome bolje ide, bolje nego iz princila ne dafi pa spiskato bezveze. :D
To je opet zajednicki budzet,samo sto jedna odoba vodi racuna o njemu. :D
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#275 Re: Koliki su vam mjesecni troskovi?

Post by nepass1 »

mali_balon wrote: 08/11/2023 11:56
nepass1 wrote: 08/11/2023 11:45
mali_balon wrote: 08/11/2023 11:20 Koji ste ste vi amateri...ja dam zeni sve pare....ona sve to fino slozi....da mi kovertu sa racunima i parama ja to poplacam, dnevno mi da za kafe, kad sa rajom idem na pivu ne da mi da se obrukam pa ja moram sve plaiti.....spisak za granap i lova me ceka savko jutro...e jedno za gorivo ja sipam sa svoje kartice.....upste ne razmisljam o parama
Ne bih ja tako mogao funkcionisati. Nema sanse. I svjestan sam da sebi vise posla natovarim ali nmg to pustiti da neko drugi kontrolise. Ja i sa rajom kad se kupuje za 1.maj ili ng sve ja to moram, jer najbolje znam kupiti :D
Ma nema sanse da mi neko drugi navadi da jedem, vec moram sam.
Ma uposte me kontrola ne zanima, bitno je da ne fali i da se pokrivamo taman jorganom....ostalo me ne zanima, imao sam ekstra platu ostao bez posla, bio na zeninoj grbaci, sad imam primanja i nista se nije promjenilo, sto se odnosa tice.....ali moram priznati bolje bartaa lovom nego ja.....
Ne zanima ni mene kontrola ali moram. Mozda sto sam od 18g sam zivio, povremeno sa bratom. Do 30e. Ja sam morao popravljati kako se ves kaci na strik. Pa sam popustio :D valjda navikao sve sam.
Post Reply