Kolaps Penzionog Fonda?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Truba
Posts: 81616
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#51 Re: Kolaps Penzionog Fonda?

Post by Truba »

mislim da su ustaše krive jer ne uplaćuju staž svojim radnicima :D
nellismo
Posts: 214
Joined: 08/10/2014 18:17

#52 Re: Kolaps Penzionog Fonda?

Post by nellismo »

oldtajmer wrote:Boga mi bit ce ovo vjerovatno do sada najteza godina za penzionere,u nekim bankama jos nikako nema penzija a postari ne dobijaju ni marku za podjelu
juce sam pricao sa jednom zenom koja radi u banci i kaze da se razmislja o tome da se pocnu penzije isplacivati selektivno,sad da li ce to biti prvo najmanje,pa onda vece ili po nekim drugim kriterijima jos se ne zna
uglavnom bit ce mnogo tezak period za vecinu ljudi u zemlji,ne samo penzionere
Najmanje neće sigurno. Prvo idu vojne i ove visoke. Zadnje idu najmanje.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#53 Re: Kolaps Penzionog Fonda?

Post by starii »

haj sto ode penzioni fond al' kad ode zdravstveni pa kad ne bude lijekova a ni ko da te lijeci tek smo tad najebali...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24784
Joined: 08/09/2005 20:08

#54 Re: Kolaps Penzionog Fonda?

Post by Haris.ba »

Jeste smješni. Rekao premijer Novalić da nam je prijateljska zemlja "spakovala paket" kreditni. Biće ba para.

Ja da se pitam, a pošto su referendumi u modi, raspisao bih referendum da se penzije redovno isplaćuju, da minimalna penzija bude 1000 maraka i da Refko više ne radi u kantini.

P.S.
Joj kad se sada inspekcije raspojasaju tražeći radnike "na crno". Mada ne znam kako će političari zamazati oči narodu - jer je najveći neplatiša u penzioni i zdravstveni fond sama FBIH.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#55 Re: Kolaps Penzionog Fonda?

Post by bhnapoleon1 »

Vala ako su grvi duzni 300 milijardi, nek nasi guraju na 100 ali da barem tih 10 godina uzivamo. Onda kud koji mili moji, mozemo cijelu drzavu proglasit nacionalnim parkom .
Post Reply