KOJU VODU PITI

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

elle-32
Posts: 3
Joined: 08/05/2012 20:47

#1 KOJU VODU PITI

Post by elle-32 »

Nedavno sam čitala neki katalog vezan za kvalitet vode koju pijemo...
Mogu reć da sam se zamislila!
Flaširana voda (meni) svakako nevalja, ali ova česmovaća izgleda nije bolja... Pročitala sam da možeš za života popit 136 kilograma kamenca iz vode... Da je hlor otrov... Nisam nešto plašljiva ali ima logike. Ako hlor ubija bakterije u vodi a mi ga pijemo onda ubija i bakterije u crijevima... Ima smisla...
Ima li ko pametniji da mi kaže šta treba pit kad si žedan?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2 Re: KOJU VODU PITI

Post by insomnia78 »

Ja samo pive i kolu, ne pamtim kad sam se vode napio

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
Slo Burner
Posts: 5356
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#3 Re: KOJU VODU PITI

Post by Slo Burner »

Opusti se bolan :-)
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#4 Re: KOJU VODU PITI

Post by I am Happy »

Ja ne pijem vodu...ja je jedem ;-)
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#5 Re: KOJU VODU PITI

Post by Kemo BA »

Pitku! :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#6 Re: KOJU VODU PITI

Post by I am Happy »

Kemo BA wrote:Pitku! :D
Mokru ili ? :shock:
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#7 Re: KOJU VODU PITI

Post by Kemo BA »

Yahel wrote:
Kemo BA wrote:Pitku! :D
Mokru ili ? :shock:
Kiselu! :P
electa
Posts: 2
Joined: 08/05/2012 23:34

#8 Re: KOJU VODU PITI

Post by electa »

ja se bas bavim istrazivanjima kvalitete vode, statisticki podaci o (ne)kvaliteti vode koju pijemo su zapanjujuci.... sto se tice te flasirane vode ne postoji ni jedan dokaz da je ona ista bolja od "cesmovace", a sto se tice tih sokova oni su jos gori, jer umjesto da nam olaksaju oni za svoju razgradnju iskorise i ono malo vode sto imamo u organizmu.... to da vodu "jedemo" vjerovali ili ne postat ce prava istina.... ali naravno i za to postoji rjesenje....
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#9 Re: KOJU VODU PITI

Post by Jay Gatsby »

Ja sam uzeo Britu i filtriram vodu za piće i kuhanje. To bi navodno trebalo biti od neke pomoći.
sabanss
Posts: 4587
Joined: 13/08/2006 11:20

#10 Re: KOJU VODU PITI

Post by sabanss »

elle-32 wrote: Flaširana voda (meni) svakako nevalja, ali ova česmovaća izgleda nije bolja... Pročitala sam da možeš za života popit 136 kilograma kamenca iz vode...
Sta je konkretno lose u tome sto popijes 136 kg kamenca? Mislis li da je zdravo piti destilovanu vodu?
Woman
Posts: 314
Joined: 20/02/2010 17:45

#11 Re: KOJU VODU PITI

Post by Woman »

ma de, ovu česmovaču, neće nam ništa od nje bit. prije ću se razbolit brinući i razmišljajući o svemu i svačemu, nego pijući vodu s pipe :D
User avatar
ivan_ch
Posts: 227
Joined: 18/04/2012 16:10

#12 Re: KOJU VODU PITI

Post by ivan_ch »

Pij bilo koju - samo pij MINIMUM 2l dnevno.

Ako ces flasiranu piti - opet pij bilo koju po mogucnosti DOMACU.

Jer smo mi debili najveci za 100 miliona KM godisnje UVEZEMO TUDJU VODU - a imamo najbolju vodu na svijetu!

---

Zašto je voda izvor života?

Voda je izvor života i čini više od polovine našeg tela. Međutim, ona je još dragocenija nego što mislimo, od lečenja glavobolje, preko rešavanja kožnih iritacija, pa sve do jačanja imuniteta.

Donosimo vam 7 neverovatnih učinaka vode

1. Topi masnoću

Voda je daleko ispred bilo kakvih dijeta. Pijte vodu pre svakog obroka i rešite se viška kilograma.

Dokazano ja da konzumacija vode pre jela smanjuje apetit i samim time unos hrane u organizam. Isto tako voda ubrzava metabolizam što je takođe vrlo bitan faktor prilikom gubitka kilograma.

2. Rešava glavobolju

Ako ste se ikad našli u situaciji da usred radnog vremena masirate glavu i glavobolju prepisujete poslu i stresu, pre nego se odlučite da popijete tabletu protiv bola popijte nekoliko čaša vode.

Jedan od prvih znakova dehidracije vašeg organizma je upravo glavobolja, zato se setite ovog jednostavnog saveta sledeći put kada protrljajte čelo.

3. Pomaže kod lečenja kožnih oboljenja

Manjak tečnosti u organizmu isušuje kožu, slabi njenu zaštitnu funkciju što može dovesti do oštećenja kože kao što su dermatitis ili psorijaza.

Isti tako, suva koža je sklona pucanju, a takva oštećenja omogućavaju ulazak bakterija koje uzrokuju infekcije.

4. Poboljšava koncentraciju

Dehidracija može narušiti i smanjiti vaše mentalne sposobnosti kao i pamćenje. Naš organizam sadrži oko 75 odsto vode, dok ova dragocena tečnost čini 85 posto našeg mozga što ga čini vrlo osetljivim na smanjenje količine tečnosti u organizmu.

Čak i naša dragocena jutarnja kafa šteti mozgu jer kofein deluje kao diuretik i tera vodu iz organizma.

5. Jača imunitet i izbacuje toksine

Održavanje dovoljne količine tečnosti jača imunitet što organizmu pomaže u borbi protiv infekcija.

Voda doslovno čisti organizam što znači da je vrlo važno omogućiti telu da normalno funkcioniše.

6. Podiže energiju

Sledeći put kada osetite da vam tokom dana ponestaje energije, umesto brze hrane popijte nekoliko čaša vode. Popijte 8 do 10 čaša dnevno i osetićete kako energija teče vašim telom. Čak i najmanji postotak dehidracije znatno smanjuje energiju.

7. Rešava problem kamena u bubregu

Kamen u bubregu česta je pojava, a oni koji su se našli u toj situaciju znaju koliko može biti bolno, što je dovoljan razlog da pijete puno vode.

Foto: FreeDigitalPhotos.net

EDIT: dodao super clanak
Last edited by ivan_ch on 17/08/2012 10:41, edited 1 time in total.
User avatar
ivan_ch
Posts: 227
Joined: 18/04/2012 16:10

#13 Re: KOJU VODU PITI

Post by ivan_ch »

sabanss wrote:
elle-32 wrote: Flaširana voda (meni) svakako nevalja, ali ova česmovaća izgleda nije bolja... Pročitala sam da možeš za života popit 136 kilograma kamenca iz vode...
Sta je konkretno lose u tome sto popijes 136 kg kamenca? Mislis li da je zdravo piti destilovanu vodu?
Ma samo deri vodu - caj, tecnost (bez secera i aditiva)...

Sta ima veze kamenac, za zivota tvoje tijelo - odnosno tvoju kozu pojedu grinje u iznosu od 20 kilograma.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#14 Re: KOJU VODU PITI

Post by VjecitiStudent »

elle-32 wrote:Nedavno sam čitala neki katalog vezan za kvalitet vode koju pijemo...
Mogu reć da sam se zamislila!
Flaširana voda (meni) svakako nevalja, ali ova česmovaća izgleda nije bolja... Pročitala sam da možeš za života popit 136 kilograma kamenca iz vode... Da je hlor otrov... Nisam nešto plašljiva ali ima logike. Ako hlor ubija bakterije u vodi a mi ga pijemo onda ubija i bakterije u crijevima... Ima smisla...
Ima li ko pametniji da mi kaže šta treba pit kad si žedan?
Da je ovdje drzave oni koji te kataloge dijele, pune netacnih informacija plasiranih samo u cilju bolje prodaje njihovih filtercica, bi vrlo brzo zavrsili u zatvoru.
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#15 Re: KOJU VODU PITI

Post by palamuda »

elle-32 wrote:Nedavno sam čitala neki katalog vezan za kvalitet vode koju pijemo...
Mogu reć da sam se zamislila!
Flaširana voda (meni) svakako nevalja, ali ova česmovaća izgleda nije bolja... Pročitala sam da možeš za života popit 136 kilograma kamenca iz vode... Da je hlor otrov... Nisam nešto plašljiva ali ima logike. Ako hlor ubija bakterije u vodi a mi ga pijemo onda ubija i bakterije u crijevima... Ima smisla...
Ima li ko pametniji da mi kaže šta treba pit kad si žedan?
Joj još jedna reklamno naglabačka tema.

Nemoj pit nikakvu vodu probaj prokuhavat vlastitu pljuvačku mžda je ona čista, nemoj piti vodu sa česme jer u nju stavljaju cement pa se možeš u po frke skamenit, odnosno zabetonirat, što će ti taj belaj u životu i flaširana je fuj nju ustvari sipaju sa česme i meću malo manje kamena i cementa pa je proces stvrdnjavanja tijela znatno sporiji, ustvari šta će ti ikakva tečnost zdravije je zadržavat mokraču ne trošit tekućine, ne pljuvat bezveze onda si rahat nema kamenca, nema bakterija, sterilan, dezinfikovan. Možda da probaš poslije čaše vode popit neki razrjeđiva možda pomogne.
Ja gluposti mati mila.

Sad nam reci u čemu je fora čije proizvode reklamiraš, jesu li u pitanju neki preparati koji se dodaju vodi.
electa
Posts: 2
Joined: 08/05/2012 23:34

#16 Re: KOJU VODU PITI

Post by electa »

palamuda wrote:
elle-32 wrote:Nedavno sam čitala neki katalog vezan za kvalitet vode koju pijemo...
Mogu reć da sam se zamislila!
Flaširana voda (meni) svakako nevalja, ali ova česmovaća izgleda nije bolja... Pročitala sam da možeš za života popit 136 kilograma kamenca iz vode... Da je hlor otrov... Nisam nešto plašljiva ali ima logike. Ako hlor ubija bakterije u vodi a mi ga pijemo onda ubija i bakterije u crijevima... Ima smisla...
Ima li ko pametniji da mi kaže šta treba pit kad si žedan?
Joj još jedna reklamno naglabačka tema.

Nemoj pit nikakvu vodu probaj prokuhavat vlastitu pljuvačku mžda je ona čista, nemoj piti vodu sa česme jer u nju stavljaju cement pa se možeš u po frke skamenit, odnosno zabetonirat, što će ti taj belaj u životu i flaširana je fuj nju ustvari sipaju sa česme i meću malo manje kamena i cementa pa je proces stvrdnjavanja tijela znatno sporiji, ustvari šta će ti ikakva tečnost zdravije je zadržavat mokraču ne trošit tekućine, ne pljuvat bezveze onda si rahat nema kamenca, nema bakterija, sterilan, dezinfikovan. Možda da probaš poslije čaše vode popit neki razrjeđiva možda pomogne.
Ja gluposti mati mila.

Sad nam reci u čemu je fora čije proizvode reklamiraš, jesu li u pitanju neki preparati koji se dodaju vodi.


ahhhh napada.... vidim puno razumijevanje o tečnosti u organizmu.... meni izgleda kao žurno oko koje je upratilo konkurenciju... evo ovdje se baš spomenulo par proizvođača filtera, nije prikazan ni jedan preparat!!! u čemu je problem, djevojka je pitala za vodu, nije nikog ni optužila niti nešto prodavala..nije spomenula niti jedan preparat i rekla da to ne valja..... ne vidim razloga za takvo negativno razmišljanje i napade, ne može se sve shvatati kao marketing..... kome se ne sviđa tema ili vidi nešto negativno i neprikladno za svoj pojam normalnog, može jednostavno da NE KOMENTARIŠE
super_woofer
Posts: 173
Joined: 06/11/2011 12:52

#17 Re: KOJU VODU PITI

Post by super_woofer »

U ratu smo pili svakojake tekucine pa smo prezivljeli, a danas sto nekakvih "bakterija" nas brine .. ma ajd ali potpisujem sto neko gore napisa, ako ces vec kupovati flasiranu vodu, kupuj domace!!
elle-32
Posts: 3
Joined: 08/05/2012 20:47

#18 Re: KOJU VODU PITI

Post by elle-32 »

Ljudi moji nemojte se svađat!
Ja sam cura koja pije prvo vodu pa onda sve ostalo... Kamenca u vodi ima definitivno, hlora također... pitanje je šta uraditi! Flaširana voda mi smrdi i bljutava mi je. Ali kažu da ti filteri nisu loši... Probala sam vodu iz njih, djeluje ok...
User avatar
Edinho2011
Posts: 658
Joined: 02/10/2011 23:49

#19 Re: KOJU VODU PITI

Post by Edinho2011 »

elle-32 wrote:Nedavno sam čitala neki katalog vezan za kvalitet vode koju pijemo...
Mogu reć da sam se zamislila!
Flaširana voda (meni) svakako nevalja, ali ova česmovaća izgleda nije bolja... Pročitala sam da možeš za života popit 136 kilograma kamenca iz vode... Da je hlor otrov... Nisam nešto plašljiva ali ima logike. Ako hlor ubija bakterije u vodi a mi ga pijemo onda ubija i bakterije u crijevima... Ima smisla...
Ima li ko pametniji da mi kaže šta treba pit kad si žedan?
To za hlor i bakterije u crijevima nije bas tako. U zelucu imas HCl (hlorovodicna kiselina) te su ti tu konc. Cl (hlora) daleko vece nego u plazmi. Hlor u vecim kolicinama jeste toksican ali ne na taj nacin na koji si ti navela i kolicina u vodi (hlorisana voda) ti nece puno nastetiti !
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#20 Re: KOJU VODU PITI

Post by cLo »

Prokuhaš 2l vode, iscijediš 2 limuna i ne razmišljaš, ha ja!
elle-32
Posts: 3
Joined: 08/05/2012 20:47

#21 Re: KOJU VODU PITI

Post by elle-32 »

Nisam stručnjak, pa neću sumnjat u to što kažeš... Al miris je bez obzira gadan...
Što se tiće prokuhavanja, mislim da tako ubiješ bakterije al sve tu ostaje... ništa nečistiš!
sabanss
Posts: 4587
Joined: 13/08/2006 11:20

#22 Re: KOJU VODU PITI

Post by sabanss »

electa wrote:naravno da taj kamenac tokom zivota svakako izbacis ali dio ostane.... destilovanu vodu uopste nije zdravo piti, da jeste svi bi je pili..... treba se piti filtrirana voda.... ja koristim electa water filter.... prezadovboljna sam kvalitetom a super mi je cijena za odrzavanje
Pa sta ako dio ostane? Mislis da su minerali iz vode losi? Magnezij, kalcij, fosfor... To nam ne treba?

Razumijem da neces piti vodu u kojoj je razmucen cement ali brate pretjerujete sa kamencem ka super-stetnom materijom.
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#23 Re: KOJU VODU PITI

Post by thea »

EVIAN
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#24 Re: KOJU VODU PITI

Post by fantom slobode »

Ja sam zato da uzimamo flasiranu vodu, po mogucnosti "Janu" jer moj babo ima najvise profita u tom slucaju, a ja se mogu nadati da ce mi prije kupiti stan da mogu biti sa njegovom ljubavnicom, dok je on jos sa mamom.
A koju vodu piti, odgovor na pitanje je - tekucu.
Ako vam predloze kakvu drugu, ti lobiraju za nekog drugog, ne za mog babu. Ti hoce da budu sa nekom drugom ljubavnicom i da se obogate na vas racun i na racun iskonskog straha, za licno zdravlje...
User avatar
vicious2
Posts: 384
Joined: 17/08/2010 13:03

#25 Re: KOJU VODU PITI

Post by vicious2 »

thea wrote:EVIAN
citano s druge strane dobijes NAIVE ... pa ti vidi :D
Post Reply