Koju vakcinu odabrati?

Moderator: O'zone

Locked

Koju vakcinu biste najradije odabrali

Pfizer-BioNTech (mRNA)
89
35%
Moderna (mRNA)
11
4%
Sputnik (Adenovirusna)
70
28%
Astra Zeneca-Oxford (Adenovirusna)
19
8%
Johnson&Johnson (Adenovirusna)
14
6%
Sinovac (Inaktivna)
4
2%
Sinopharm (Inaktivna)
5
2%
Neću se vakcinisati
41
16%
 
Total votes: 253

Matrix_
Posts: 297
Joined: 09/02/2021 12:49

#101 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Matrix_ »

Troll_Happens wrote: 13/03/2021 22:14
Matrix_ wrote: 12/03/2021 14:12 neću nikako
a gledam ovako na stvari
ako je španska gripa koja je bila smrtnosnija i jebenija, na neki način "prošla sama od sebr" bez ikakvih vakcina, za kaj ne bi i ovo proslo
Zato sto je ovo nastalo vjestackim putem i zato nece i nestati ko spanska gripa. Tj hoce ali kad oni koji su je projektovali ostvare cilj koji su imali. U teorije zavjere ne vjerujem ali da je covjek ovde prste umjesao to je sigurno.
kenjanje i prdenje o teorijama zavere je na drugoj temi
ovde nas poštedi tih sranja
Semsa Suljakovic
Posts: 100
Joined: 28/02/2017 22:22

#102 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Semsa Suljakovic »

palermo wrote: 13/03/2021 21:28 Izbirač dobije otirač......narod je sve davno objasnio......

al meni nije nikako jasno, odakle raja ovako dobro znaju o vakcinama, te ova dobra, ona dobra.....
Stigao internet u svaku vukojebinu i svaka fukara ima pristup istom.
Danas svi sve znaju, od planiranja saobracaja, zakonskih regulativa, nogometne taktike pa sve do vakcina. U skolu dok su isli nisu znali sta je periodni sistem elemenata a sad su odjednom strucnjaci za sve.
Uglavnom se radi o nehljebarima koji imaju puno slobodnog vremena a malo osnovnog znanja. Imam jednog bas u rodbini, sjecam se da je govorio kako je i on iz matematike ucio linus i kosanes( sinus, linus, limes, kosinus,tangenta, tangens, sve je to isto). Na pocetku je spominjao cipovanje, sad spominje viruse cimpanzi. Ne zna sta je 2 u H2O ali zna o vakcinama vise nego Özlem Türeci i Uğur Şahin zajedno.
Neukom covjeku svasta zvuci logicno samo mu nije logicno da ne mozes procitati 4 clanka na internetu i pogledati dva klipa na youtube i misliti da si pokupio svu pamet svijeta.
Ovom svom sam ljetos ponudio da upise medicinski fakultet jer je bolje znao o covid-u od bilo kojeg ljekara osim od onog iz Srbije . Platio bih mu sve troskove jer steta je da takav potencijal ostane neostvaren. Odbio je uz opasku da je formalno obrazovanje ispiranje mozgova, prave stvari su na youtube. Trenutno ima vakcine u malom prstu. Da se odlucio za studij imali bi samo "mali" problem, morao bi negdje vanredno zavrsiti 4. razred srednje skole jer sa zanatom se ne moze upisati fakultet.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#103 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Grean »

palermo wrote: 13/03/2021 21:28 Izbirač dobije otirač......narod je sve davno objasnio......

al meni nije nikako jasno, odakle raja ovako dobro znaju o vakcinama, te ova dobra, ona dobra.....
Ja znam na zalost iz iskustva, ova tipa vektor mi je jebala znanje. Na kraju je dobro proslo ali dooobro je i potrajalo. Eh sad je li bilo do vektora ili striktno do te vakcine ne znam.

Ekspert nisam ali koga zmija ujede...
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 401
Joined: 14/10/2020 22:44

#104 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Ajs_Nigrutin »

Onu koja je najrigoroznije istestestirana (ako ijedna).
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#105 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Iker C »

Sputnik ako Bog da, najmanje bi volio Astra Zenecu ali bih i nju primio.
WRecker
Posts: 144
Joined: 01/01/2017 03:36

#106 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by WRecker »

Joj Bosnje pravi se pametan hoce Sputnik a kada su Srbi u Januaru Februaru narucili vakcine veselili se govoreci nek testiraju na njima,oni su pokusni konjici itd itd ....
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#107 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Challenger_ »

spinel_ wrote: 12/03/2021 17:52https://www.poslovni.hr/strane/pfizeru- ... ova-125760
Pfizeru 2,3 milijarde dolara kazne za mito liječnicima i prikrivanje nuspojava lijekova
Iz članka:
Američki farmaceut imao ustaljenu praksu prijevara, podmićivanja i obmanjivanja

Američka farmaceutska tvrtka Pfizer mora platiti rekordnih 2,3 milijarde dolara odštete zbog lažnog promoviranja, podmićivanja i prikrivanja nuspojava od uzimanja lijekova. Taj najviši iznos kazne u farmaceutskom sektoru oštar je udarac Pfizeru, ali ujedno i upozorenje američkim kompanijama da ne pribjegavaju neetičkom poslovanju.
Što bi rekao Gandalf, Pfizer je "space shuttle za ostale, realno...".

:lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#108 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Challenger_ »

Da se osvrnem na anketu. Pfizer NI POD RAZNO, a ako bih već morao (generalno sam skeptičan), to bi bili Rusi ili Kinezi. Glasao za Sputnjik V.

Toliko.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#109 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by daddy-kool »

Matrix_ wrote: 13/03/2021 21:07

Image
Što se tiče efikasnosti EMA je odobrila ove 4 vakcine i na njihovoj stranici stoji sljedeće za efikasnost:

Comirnaty (Pfizer/BioNTech) 95%
Moderna 94,1%
AstraZeneca 60%
Janssen (JnJ) 67%
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#110 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Entropio »

Vecina ovdje prije pandemije bi dva puta razmislili prije nego sto pojedu rusku ili kinesku cokoladu, a sad hoce da ubrizgaju neki ruski ili kineski pripravak... nevjerovatno.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#111 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Entropio »

Semsa Suljakovic wrote: 13/03/2021 22:22Imam jednog bas u rodbini, sjecam se da je govorio kako je i on iz matematike ucio linus i kosanes( sinus, linus, limes, kosinus,tangenta, tangens, sve je to isto). Na pocetku je spominjao cipovanje, sad spominje viruse cimpanzi. Ne zna sta je 2 u H2O ali zna o vakcinama vise nego Özlem Türeci i Uğur Şahin zajedno.
Neukom covjeku svasta zvuci logicno samo mu nije logicno da ne mozes procitati 4 clanka na internetu i pogledati dva klipa na youtube i misliti da si pokupio svu pamet svijeta.
Ovom svom sam ljetos ponudio da upise medicinski fakultet jer je bolje znao o covid-u od bilo kojeg ljekara osim od onog iz Srbije . Platio bih mu sve troskove jer steta je da takav potencijal ostane neostvaren. Odbio je uz opasku da je formalno obrazovanje ispiranje mozgova, prave stvari su na youtube. Trenutno ima vakcine u malom prstu. Da se odlucio za studij imali bi samo "mali" problem, morao bi negdje vanredno zavrsiti 4. razred srednje skole jer sa zanatom se ne moze upisati fakultet.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#112 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by AstorH »

Necu glasati, da ne uticem time na favoriziranje bilo koje vakcine, ali u USA kad sam bio prije 4mj. sa AstraZeneca nesto nije bas pametno upustati se, sad, da li je to neki antireklamni "rat" izmedju USA i UK, ne znam.
Ugl. kao i za sve sto izadje naglo na trziste, a sve je je izaslo u vezi ove tematike vrlo brzo, odnosno naglo i sa obecavajucim rezultatima, mislim da ne bi bilo lose malo sacekati.
Naravno, ovo pisem/govorim u svoje ime. Na ostale naravno ne zelim da uticem. Zato nisam dao glas nikome u tabeli za glasanje jer ni sam jos ne znam sto bi i kako cu, i uopce da li cu odabrati bilo sto od toga.
Mislim da nas "netko" tjera da požurimo, a meni se bas upravo to pod navodnicima ne svidja.
Opet ponavljam, to je samo moje misljenje. Ovim ne bih da pokolebam nikoga u osobnoj namjeri da li ce se cijepiti i koga ce ce odabrati.
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#113 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by zubi »

AstorH wrote: 14/03/2021 00:06 Necu glasati, da ne uticem time na favoriziranje bilo koje vakcine, ali u USA kad sam bio prije 4mj. sa AstraZeneca nesto nije bas pametno upustati se, sad, da li je to neki antireklamni "rat" izmedju USA i UK, ne znam.
Ugl. kao i za sve sto izadje naglo na trziste, a sve je je izaslo u vezi ove tematike vrlo brzo, odnosno naglo i sa obecavajucim rezultatima, mislim da ne bi bilo lose malo sacekati.
Naravno, ovo pisem/govorim u svoje ime. Na ostale naravno ne zelim da uticem. Zato nisam dao glas nikome u tabeli za glasanje jer ni sam jos ne znam sto bi i kako cu, i uopce da li cu odabrati bilo sto od toga.
Mislim da nas "netko" tjera da požurimo, a meni se bas upravo to pod navodnicima ne svidja.
Opet ponavljam, to je samo moje misljenje. Ovim ne bih da pokolebam nikoga u osobnoj namjeri da li ce se cijepiti i koga ce ce odabrati.
Taj "neTko" ko nas tjera je virus... ako nastavi da mutira, idemo sve ispocetka...
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#114 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by ovo_malo_duse »

Semsa Suljakovic wrote: 13/03/2021 22:22
palermo wrote: 13/03/2021 21:28 Izbirač dobije otirač......narod je sve davno objasnio......

al meni nije nikako jasno, odakle raja ovako dobro znaju o vakcinama, te ova dobra, ona dobra.....
Stigao internet u svaku vukojebinu i svaka fukara ima pristup istom.
Danas svi sve znaju, od planiranja saobracaja, zakonskih regulativa, nogometne taktike pa sve do vakcina. U skolu dok su isli nisu znali sta je periodni sistem elemenata a sad su odjednom strucnjaci za sve.
Uglavnom se radi o nehljebarima koji imaju puno slobodnog vremena a malo osnovnog znanja. Imam jednog bas u rodbini, sjecam se da je govorio kako je i on iz matematike ucio linus i kosanes( sinus, linus, limes, kosinus,tangenta, tangens, sve je to isto). Na pocetku je spominjao cipovanje, sad spominje viruse cimpanzi. Ne zna sta je 2 u H2O ali zna o vakcinama vise nego Özlem Türeci i Uğur Şahin zajedno.
Neukom covjeku svasta zvuci logicno samo mu nije logicno da ne mozes procitati 4 clanka na internetu i pogledati dva klipa na youtube i misliti da si pokupio svu pamet svijeta.
Ovom svom sam ljetos ponudio da upise medicinski fakultet jer je bolje znao o covid-u od bilo kojeg ljekara osim od onog iz Srbije . Platio bih mu sve troskove jer steta je da takav potencijal ostane neostvaren. Odbio je uz opasku da je formalno obrazovanje ispiranje mozgova, prave stvari su na youtube. Trenutno ima vakcine u malom prstu. Da se odlucio za studij imali bi samo "mali" problem, morao bi negdje vanredno zavrsiti 4. razred srednje skole jer sa zanatom se ne moze upisati fakultet.
Naklon do poda. Ovaj post treba lijepit na svakoj temi od telefona do Ekonomije.
Moj ovaj posta antenu staru riblju kost i kaze evo ga 5G pitao ga sta vidis na slici kaze ne znam al Hamida, Jusina gledala 5 dana su je postavljali bog te pitao sta testiraju.

Treba uvesti totalnu blokadu kao u S. Koreji ovaj brod je na putu u PM na kvadrat.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#115 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Bloo »

Matrix_ wrote: 13/03/2021 19:38 vrlo si se zajebo
rusko govno nikad, ne samo vakcinu
nego i druge rusko srpske proizvode
Mjesec dana
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#116 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by high_volume »

Bravo! Davno je trebalo :-)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#117 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Velkoski »

Challenger_ wrote: 13/03/2021 23:13 Da se osvrnem na anketu. Pfizer NI POD RAZNO, a ako bih već morao (generalno sam skeptičan), to bi bili Rusi ili Kinezi. Glasao za Sputnjik V.

Toliko.
šokantno!
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#118 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by hadzinicasa »

Semsa Suljakovic wrote: 13/03/2021 22:22

Stigao internet u svaku vukojebinu i svaka fukara ima pristup istom.
Danas svi sve znaju, od planiranja saobracaja, zakonskih regulativa, nogometne taktike pa sve do vakcina. U skolu dok su isli nisu znali sta je periodni sistem elemenata a sad su odjednom strucnjaci za sve.
Uglavnom se radi o nehljebarima koji imaju puno slobodnog vremena a malo osnovnog znanja. Imam jednog bas u rodbini, sjecam se da je govorio kako je i on iz matematike ucio linus i kosanes( sinus, linus, limes, kosinus,tangenta, tangens, sve je to isto). Na pocetku je spominjao cipovanje, sad spominje viruse cimpanzi. Ne zna sta je 2 u H2O ali zna o vakcinama vise nego Özlem Türeci i Uğur Şahin zajedno.
Neukom covjeku svasta zvuci logicno samo mu nije logicno da ne mozes procitati 4 clanka na internetu i pogledati dva klipa na youtube i misliti da si pokupio svu pamet svijeta.
Ovom svom sam ljetos ponudio da upise medicinski fakultet jer je bolje znao o covid-u od bilo kojeg ljekara osim od onog iz Srbije . Platio bih mu sve troskove jer steta je da takav potencijal ostane neostvaren. Odbio je uz opasku da je formalno obrazovanje ispiranje mozgova, prave stvari su na youtube. Trenutno ima vakcine u malom prstu. Da se odlucio za studij imali bi samo "mali" problem, morao bi negdje vanredno zavrsiti 4. razred srednje skole jer sa zanatom se ne moze upisati fakultet.
u sridu!
Drug Clan
Posts: 738
Joined: 05/01/2020 20:32

#119 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Drug Clan »

Ako se odlucim za vakcinisanje to ce biti iskljucivo Sputnjik V vakcinom
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#120 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Osim_13 »

Semsa Suljakovic wrote: 13/03/2021 22:22Imam jednog bas u rodbini, sjecam se da je govorio kako je i on iz matematike ucio linus i kosanes( sinus, linus, limes, kosinus,tangenta, tangens, sve je to isto). Na pocetku je spominjao cipovanje, sad spominje viruse cimpanzi. Ne zna sta je 2 u H2O ali zna o vakcinama vise nego Özlem Türeci i Uğur Şahin zajedno.
Neukom covjeku svasta zvuci logicno samo mu nije logicno da ne mozes procitati 4 clanka na internetu i pogledati dva klipa na youtube i misliti da si pokupio svu pamet svijeta.
Ovom svom sam ljetos ponudio da upise medicinski fakultet jer je bolje znao o covid-u od bilo kojeg ljekara osim od onog iz Srbije . Platio bih mu sve troskove jer steta je da takav potencijal ostane neostvaren. Odbio je uz opasku da je formalno obrazovanje ispiranje mozgova, prave stvari su na youtube. Trenutno ima vakcine u malom prstu. Da se odlucio za studij imali bi samo "mali" problem, morao bi negdje vanredno zavrsiti 4. razred srednje skole jer sa zanatom se ne moze upisati fakultet.
:lol: :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#121 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Edin H. »

Drug Clan wrote: 14/03/2021 13:40 Ako se odlucim za vakcinisanje to ce biti iskljucivo Sputnjik V vakcinom
Eki to :?
User avatar
muha_sa
Posts: 128498
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#122 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by muha_sa »

Onu koju nam ko sedaku pošalju :(
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#123 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by ovo_malo_duse »

Danas sutno AZ. Vise info na iskustvima :izet: :mrgreen:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#124 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by spinel_ »

Edin H. wrote: 16/03/2021 19:54
Drug Clan wrote: 14/03/2021 13:40 Ako se odlucim za vakcinisanje to ce biti iskljucivo Sputnjik V vakcinom
Eki to :?
@Drug Clan
https://rs-lat.sputniknews.com/rusija/2 ... njikom-ve/

Gincburg: Nema nijednog smrtnog slučaja nakon vakcinacije „Sputnjikom Ve“© Sputnik / Vitaliй Timkiv
RUSIJA
12:34 16.03.2021Preuzmite kraći link 0 741
Pratite nas
Do sada nije zabeležen nijedan smrtni ishod nakon primanja vakcine protiv virusa korona „Sputnjik Ve“ (Sputnik V), izjavio je direktor Naučnog centra „Gamaleja“ Aleksandar Gincburg tokom onlajn brifinga.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#125 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by swanfilter »

Vakcine ni za lijeka, a ovdje lista zelja😂. Ko sadake da, to ces primiti.

Nego, neka me neko procsvjetli kako kod nas planiraju izvesti sopanje drugom dozom jer se radi na nacin daj sta das i kada nam udjele?
Locked