Koju vakcinu odabrati?

Moderator: O'zone

Locked

Koju vakcinu biste najradije odabrali

Pfizer-BioNTech (mRNA)
89
35%
Moderna (mRNA)
11
4%
Sputnik (Adenovirusna)
70
28%
Astra Zeneca-Oxford (Adenovirusna)
19
8%
Johnson&Johnson (Adenovirusna)
14
6%
Sinovac (Inaktivna)
4
2%
Sinopharm (Inaktivna)
5
2%
Neću se vakcinisati
41
16%
 
Total votes: 253

User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#76 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Entropio »

Meni su najbolji u Petici. U Zmaju qrcu ne valjaju.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#77 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Naslovnica »

Entropio wrote: 12/03/2021 20:29 Meni su najbolji u Petici. U Zmaju qrcu ne valjaju.
:thumbup:
:lol: :lol: :lol:
last mohicans
Posts: 11685
Joined: 09/08/2012 23:19

#78 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by last mohicans »

Kod Seje su najbolji, jer su dzabalesku.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#79 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by red evil »

Sad ispade ko da nešto znamo o vakcinama pa biramo. :lol:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#80 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Pandakonda »

trotecnr1 wrote: 12/03/2021 19:57
palermo wrote: 12/03/2021 19:31 Vezano za ovo u sloveniju....cuj imali teske nus pojave, i onda kaze vrtoglavica, mucnina i temperatura, pa sta je tu tesko toliko.......a.gotovo sam uvjeren da makar pola njih je moglo na.posao, nego ono kud svi turci tu i mali janez
Temperatura 39, povraćanje, proljev, mučnina, vrtoglavice... kaže kralj pa šta je tu teško toliko :lol:

Evo, ispričavaju se što nisu umrli, vjerojatno bi to zadovoljilo kriterije forumaša. :-)

I ova fora, gotovo sam uvjeren da je pola njih moglo na posao, nego glume. Isto i ja mislim za korona pozitivne, šta ćemo sad. :)
imunoloska reakcija je sasvim normalna i vise bi cudno bilo da nisu imali nikakvih nus pojava jer tijelo mora dati signal da reaguje na vakcinu. Neki ljudi ocito ne znaju da kauzija ne mora znaciti korelaciju a cak i da znaci postoji neki "normalni" omjer sta je prihvatljivo a sta ne. Svaka osoba koja je izgubila bliznjeg bi radije pristala na povracanje, temperaturu i sve navedeno ako bi to znacilo da nece nikada zavrsiti na respiratoru.

Evidentno je da se iz nekog razloga vodi kampanja protiv AZ vakcina i ako zelimo reprezentativniji uzorak mozemo vidjeti veliku britaniju gdje sve ide kako treba i nema problema.

Primio bih bilo koju vakcinu jer su sve ove vakcine masovno koristene i nigdje se nisu primjetili ogromni problemi i milioni zivota su spaseni.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#81 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by muhafuca »

Pandakonda wrote: 12/03/2021 22:54
trotecnr1 wrote: 12/03/2021 19:57
palermo wrote: 12/03/2021 19:31 Vezano za ovo u sloveniju....cuj imali teske nus pojave, i onda kaze vrtoglavica, mucnina i temperatura, pa sta je tu tesko toliko.......a.gotovo sam uvjeren da makar pola njih je moglo na.posao, nego ono kud svi turci tu i mali janez
Temperatura 39, povraćanje, proljev, mučnina, vrtoglavice... kaže kralj pa šta je tu teško toliko :lol:

Evo, ispričavaju se što nisu umrli, vjerojatno bi to zadovoljilo kriterije forumaša. :-)

I ova fora, gotovo sam uvjeren da je pola njih moglo na posao, nego glume. Isto i ja mislim za korona pozitivne, šta ćemo sad. :)
imunoloska reakcija je sasvim normalna i vise bi cudno bilo da nisu imali nikakvih nus pojava jer tijelo mora dati signal da reaguje na vakcinu. Neki ljudi ocito ne znaju da kauzija ne mora znaciti korelaciju a cak i da znaci postoji neki "normalni" omjer sta je prihvatljivo a sta ne. Svaka osoba koja je izgubila bliznjeg bi radije pristala na povracanje, temperaturu i sve navedeno ako bi to znacilo da nece nikada zavrsiti na respiratoru.

Evidentno je da se iz nekog razloga vodi kampanja protiv AZ vakcina i ako zelimo reprezentativniji uzorak mozemo vidjeti veliku britaniju gdje sve ide kako treba i nema problema.

Primio bih bilo koju vakcinu jer su sve ove vakcine masovno koristene i nigdje se nisu primjetili ogromni problemi i milioni zivota su spaseni.
kako ti znas kako tjelo treba reagovati na ove nove mRNA vakcine?

bukvalno nemas nikakvih dugorocnih podataka na osnovu kojih bi dao takvo misljenje.


za ove adonovirusne ima bar dobrih par godina iskustva sa njima pa se neko misljenje moze i dati - to ok

al ove nove su lutrija totalna i tek ce se u buducnosti znati kako tjelo reaguje i sta je normalno a sta nije normalno.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#82 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Edin H. »

komercionala wrote: 12/03/2021 20:03 Ja cekam torlaka
Ima smisla. :oops:
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#83 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by trotecnr1 »

Pandakonda wrote: 12/03/2021 22:54 imunoloska reakcija je sasvim normalna i vise bi cudno bilo da nisu imali nikakvih nus pojava jer tijelo mora dati signal da reaguje na vakcinu. Neki ljudi ocito ne znaju da kauzija ne mora znaciti korelaciju a cak i da znaci postoji neki "normalni" omjer sta je prihvatljivo a sta ne. Svaka osoba koja je izgubila bliznjeg bi radije pristala na povracanje, temperaturu i sve navedeno ako bi to znacilo da nece nikada zavrsiti na respiratoru.
Naprimao sam se vakcina koliko želiš, putovao poslovno i u Afriku, i u Aziju, nikad ni temperature, ni povraćanja, ne znam otkad je temperatura 39 postala normalna propratna pojava vakcinisanja. Da ne pričam o povraćanju, vrtoglavicama, paralizama lica, neurološkim poremećajima kao da su ljudi šlogirali... :roll:
Pandakonda wrote: 12/03/2021 22:54 Primio bih bilo koju vakcinu jer su sve ove vakcine masovno koristene i nigdje se nisu primjetili ogromni problemi i milioni zivota su spaseni.
Milioni života su spašeni, to samo ti znaš pošto si vidovit i znaš kako bi oni inače odreagovali na ovaj virus :lol: sreća nema ogromnih problema, a kakve će biti dugoročne posljedice, vidjet ćemo.

Znaš kako za ljude koji su se oporavili od COVID-a kažu: ne znamo kakve će dugoročne posljedice biti, isto vrijedi i za vakcinu. :wink:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#84 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Pandakonda »

trotecnr1 wrote: 13/03/2021 00:07
Pandakonda wrote: 12/03/2021 22:54 imunoloska reakcija je sasvim normalna i vise bi cudno bilo da nisu imali nikakvih nus pojava jer tijelo mora dati signal da reaguje na vakcinu. Neki ljudi ocito ne znaju da kauzija ne mora znaciti korelaciju a cak i da znaci postoji neki "normalni" omjer sta je prihvatljivo a sta ne. Svaka osoba koja je izgubila bliznjeg bi radije pristala na povracanje, temperaturu i sve navedeno ako bi to znacilo da nece nikada zavrsiti na respiratoru.
Naprimao sam se vakcina koliko želiš, putovao poslovno i u Afriku, i u Aziju, nikad ni temperature, ni povraćanja, ne znam otkad je temperatura 39 postala normalna propratna pojava vakcinisanja. Da ne pričam o povraćanju, vrtoglavicama, paralizama lica, neurološkim poremećajima kao da su ljudi šlogirali... :roll:
Pandakonda wrote: 12/03/2021 22:54 Primio bih bilo koju vakcinu jer su sve ove vakcine masovno koristene i nigdje se nisu primjetili ogromni problemi i milioni zivota su spaseni.
Milioni života su spašeni, to samo ti znaš pošto si vidovit i znaš kako bi oni inače odreagovali na ovaj virus :lol: sreća nema ogromnih problema, a kakve će biti dugoročne posljedice, vidjet ćemo.

Znaš kako za ljude koji su se oporavili od COVID-a kažu: ne znamo kakve će dugoročne posljedice biti, isto vrijedi i za vakcinu. :wink:
ponavljam kauzija i korelacija nisu isto. I za regularne vakcine koje primis kao dijete se desavalo da budu uzasne reakcije, nekad i smrt, ali nije ispravan zakljucak da vakcina nije ok. Pa onaj trener slavko petrovic je primao vakcine kada je trenirao po inostranstvu i covjek je izgubio sve dlake sto ima pa je li vakcinacija zaustravljena ? Da nešto nije ok sa vakcinom mora se imati veci uzorak i dosta dublje analizirati da se utvrdi da vakcina sama od sebe stvara takav efekat. mRNA koncept se razvijao vec duze vrijeme samo je sad dobio priliku da se pokaze:


muhafuca wrote: 12/03/2021 23:48
Pandakonda wrote: 12/03/2021 22:54
trotecnr1 wrote: 12/03/2021 19:57 Temperatura 39, povraćanje, proljev, mučnina, vrtoglavice... kaže kralj pa šta je tu teško toliko :lol:

Evo, ispričavaju se što nisu umrli, vjerojatno bi to zadovoljilo kriterije forumaša. :-)

I ova fora, gotovo sam uvjeren da je pola njih moglo na posao, nego glume. Isto i ja mislim za korona pozitivne, šta ćemo sad. :)
imunoloska reakcija je sasvim normalna i vise bi cudno bilo da nisu imali nikakvih nus pojava jer tijelo mora dati signal da reaguje na vakcinu. Neki ljudi ocito ne znaju da kauzija ne mora znaciti korelaciju a cak i da znaci postoji neki "normalni" omjer sta je prihvatljivo a sta ne. Svaka osoba koja je izgubila bliznjeg bi radije pristala na povracanje, temperaturu i sve navedeno ako bi to znacilo da nece nikada zavrsiti na respiratoru.

Evidentno je da se iz nekog razloga vodi kampanja protiv AZ vakcina i ako zelimo reprezentativniji uzorak mozemo vidjeti veliku britaniju gdje sve ide kako treba i nema problema.

Primio bih bilo koju vakcinu jer su sve ove vakcine masovno koristene i nigdje se nisu primjetili ogromni problemi i milioni zivota su spaseni.
kako ti znas kako tjelo treba reagovati na ove nove mRNA vakcine?

bukvalno nemas nikakvih dugorocnih podataka na osnovu kojih bi dao takvo misljenje.


za ove adonovirusne ima bar dobrih par godina iskustva sa njima pa se neko misljenje moze i dati - to ok

al ove nove su lutrija totalna i tek ce se u buducnosti znati kako tjelo reaguje i sta je normalno a sta nije normalno.
Postoje podaci od Fajzera gdje se u clinical trials expectations odma upisivalo da su moguce nuspojave kao kod obicnih vakcina i svako testiranje je proslo kako treba bez vecih problema.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#85 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by zubi »

aaaaaaa vidi Rusa sto predjose u vodstvo...
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#86 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by spinel_ »

zubi wrote: 13/03/2021 19:06 aaaaaaa vidi Rusa sto predjose u vodstvo...
I ovi "antivakseri" sto su ako budu morali i ne bude izbora izabrali bi rusku. Tako da, i njihove glasove mozes prebaciti rusima.
Matrix_
Posts: 297
Joined: 09/02/2021 12:49

#87 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Matrix_ »

vrlo si se zajebo
rusko govno nikad, ne samo vakcinu
nego i druge rusko srpske proizvode
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#88 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Ena432 »

Sputnik ili Pfizer
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#89 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by neko_sa_strane »

Za sada samo Sputnik V dolazi u obzir. Ne bih primao mRNA vakcine. AstraZeneca s druge strane bila je takođe izbor ali zbog više nuspojava radije ne bih primio. Ne znam kakva je Sinopharm vakcina.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#90 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by breuer »

spinel_ wrote: 13/03/2021 19:35
zubi wrote: 13/03/2021 19:06 aaaaaaa vidi Rusa sto predjose u vodstvo...
I ovi "antivakseri" sto su ako budu morali i ne bude izbora izabrali bi rusku. Tako da, i njihove glasove mozes prebaciti rusima.
ovo sad podsjeća na priču ko se greškom izjasnio kao Jugosloven u većini, Bošnjaci ili Srbi :D
Matrix_
Posts: 297
Joined: 09/02/2021 12:49

#91 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Matrix_ »

za prdenje o teorijama zavere
imaš drugu temu
poštedi nas svog sranja
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#92 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Grean »

Sto samo jedan izbor?

1. Inaktivnu bilo koju, svejedno
2. mRNA mozda
3. Adenovirus nikad, ni pod cijenu korone, ni Oksford, ni Sputnik, ni J&J, bez obzira, ni jednu.
Matrix_
Posts: 297
Joined: 09/02/2021 12:49

#93 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Matrix_ »

Grean wrote: 13/03/2021 21:02 Sto samo jedan izbor?

1. Inaktivnu bilo koju, svejedno
2. mRNA mozda
3. Adenovirus nikad, ni pod cijenu korone, ni Oksford, ni Sputnik, ni J&J, bez obzira, ni jednu.
možes li taj stav detaljnije elaborirat

kad Izraelci vjeruju u mRNA....

Image
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#94 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by u-pet-deka »

Astra Zeneca (AZ) u Danskoj i Norveškoj suspendovana. Nuspojave opasne po život a navodno ima već onih koji su zbog iste podlegli.
Čitam u Hrvatskoj masovno odustaju od zakazanog termina za vakcinaciju AZ vakcinom.
User avatar
xoklix
Posts: 2382
Joined: 16/01/2018 16:07

#95 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by xoklix »

Ako bih mogao birati onda Pfizer.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#96 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by Grean »

Matrix_ wrote: 13/03/2021 21:07
Grean wrote: 13/03/2021 21:02 Sto samo jedan izbor?

1. Inaktivnu bilo koju, svejedno
2. mRNA mozda
3. Adenovirus nikad, ni pod cijenu korone, ni Oksford, ni Sputnik, ni J&J, bez obzira, ni jednu.
možes li taj stav detaljnije elaborirat

kad Izraelci vjeruju u mRNA....
Ja nisam iskljucio mRNA vec ove adeno. Mozda sam pogrijesio ali mislim da su one ovaj tip kao ovaj opis ispod a takva jedna mi je otela solidan komad zivota.

Recombinant Vaccine

Recombinant vaccines are products of genetic engineering, where a harmless agent such as yeast, is programed to produce antigens of harmful pathogens.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#97 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by palermo »

Izbirač dobije otirač......narod je sve davno objasnio......

al meni nije nikako jasno, odakle raja ovako dobro znaju o vakcinama, te ova dobra, ona dobra.....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65589
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#98 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by _BataZiv_0809 »

Zato sto su muzicari.


Sviraju kurcu.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#99 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by red evil »

palermo wrote: 13/03/2021 21:28 Izbirač dobije otirač......narod je sve davno objasnio......

al meni nije nikako jasno, odakle raja ovako dobro znaju o vakcinama, te ova dobra, ona dobra.....
Ali fakat, raspravljaju koju će primiti ko da iko zna na forumu išta o vakcinama (dobro ima par forumaša koji znaju). Nemam pojma ni o jednoj jel dobra il loša, koja god bude tu ću primiti kad dođem na red. :D
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#100 Re: Koju vakcinu odabrati?

Post by tataćusak »

red evil wrote: 13/03/2021 21:54
palermo wrote: 13/03/2021 21:28 Izbirač dobije otirač......narod je sve davno objasnio......

al meni nije nikako jasno, odakle raja ovako dobro znaju o vakcinama, te ova dobra, ona dobra.....
Ali fakat, raspravljaju koju će primiti ko da iko zna na forumu išta o vakcinama (dobro ima par forumaša koji znaju). Nemam pojma ni o jednoj jel dobra il loša, koja god bude tu ću primiti kad dođem na red. :D
Pa ako ne znamo koja valja znamo kojom se izrael vakcinise :D
Locked