Koju kafu pijete?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
beka_mo
Posts: 241
Joined: 19/07/2008 00:18

#76 Re: Koju kafu pijete?

Post by beka_mo »

Image


Ponekad napravim ovu popdne da se razbudim. Ajutro je bila obavezna neka instant kava,ali sada vise ne.
Last edited by beka_mo on 04/02/2009 22:52, edited 1 time in total.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#77 Re: Koju kafu pijete?

Post by tranquil »

beka_mo wrote:Image
To je to :thumbup:
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#78 Re: Koju kafu pijete?

Post by Van Halen »

Ma zlatna ĐEVZA je zakon!
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#79 Re: Koju kafu pijete?

Post by Soul_Sista »

Image

..jedino me ovo gore moze ujutro razbuditi, crna naravno bez mlijeka i seGera :sleep:
:D
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#80 Re: Koju kafu pijete?

Post by Zoya »

Ovu Image
User avatar
anjusha
Posts: 1783
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#81 Re: Koju kafu pijete?

Post by anjusha »

Jacobs, uglavnom zelenu onu, a nekad i crvenu... :)
caniggia
Posts: 108
Joined: 24/07/2008 13:51

#82 Re: Koju kafu pijete?

Post by caniggia »

Olimpijac wrote:
caniggia wrote:Pitanje za one koji ga imaju: gdje ste nabavili Nespresso masinu? Mislila sam da kupim preko amazona, ali nisam sigurna isplati li mi se....
A one male patronice, i koliko kostaju?
Neznam za vani ali u Bosni aparat za calde kosta negdje oko 130 km a calde su skupe(to su oni patroni)one kostaju 200 kom za 100 km.Te calde distribuiraju sve firme koje se bave preradom kafe i skoro da ih daju aparate dzaba samo da koristis njihovu kafu.Namam se da te nisam smorio ovim.

Hvala :) . Sad krecem u potragu za jednim...
drsrle
Posts: 159
Joined: 01/04/2008 10:50

#83 Re: Koju kafu pijete?

Post by drsrle »

BARCAFE EXCLUSIVE plavi omot

vrhunska kafa sve sam ostale probao ali ova je vrh vrhova

PRIMA - isto jako dobra samo joj fali marketing da bi je ljudi kupovali
GAVIOTA sa pojačanim kofeinom - isto jako dobra
DONCAFE - nesto mi ne lezi
VISPAK - Zlatna dzezva - preprzena, gorka
GRAND - ima losu aromu
FRANCK - jako dobra ali malo krupnija od ostalih
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#84 Re: Koju kafu pijete?

Post by 2407 »

Image
Image
Ne, nije crni Guinness niti crno Sarajevsko :D
Jacobs Gold, crna veoma jaka, mixana s hladnom vodom u ovom nescafe shakeru :)

p.s.
Ne znam zasto ih samo ovaj imagehost zarotira kad sam ih "normalne" stavio na upload :-?
Olimpijac
Posts: 59
Joined: 13/10/2008 18:59
Location: Sarajevo

#85 Re: Koju kafu pijete?

Post by Olimpijac »

tranquil wrote:
fukara_tz wrote:Zlatna dzezva...
:thumbup:

I to crvena, "Premium". Ona je jača, za prave ovisnike. Svako jutro početi sa ovom kafom mmmmmmm.

A nescafe je kafa samo u imenu, to je neki napitak sličan kafi, ali koji nažalost ne može da funkcionira bez šećera i mlijeka, za razliku od obične kafe koja se može piti tako, i pri tome jako lijepo miriše. Nes mi je previše sintetičan, ko one supe u kesici koje se griju u toploj vodi, stavljaju navodno i vitamine u njih, a nije ono vidilo supe. Mislim, ko je još vidio kafu ili supu da se pravi samo sa toplom vodom, ono, razmutiš ih ko cedevitu? A gdje je tu ono "da provrije", pa kad zaspeš još malo na ringlu "da nadođe", a kuća se uzmiriše, joooj :-) , gdje je sve to ? :D

Mogu ja piti i neke marke Nes-a (Strong) ali to ne shvaćam kao kafu, više kao neko coffee-like piće. Ima slične efekte (kofein je definitivno prisutan, ili neka supstanca sa sličnim efektima) ali nije to ona "KAFA" kakvu znamo vijekovima :lol:

Samo za tvoju informaciju Doncafe Strong je mjesavina kafe pazljivo odabranih sorti Robuste i Brazilskih Arabika razlicitog porjekla koja kafi daju specificnu aromu.Takodje posebnom tehnologijom przenja postignuta je izuzetna jacina i punoca ukusa koja meni u potpunosti odgovara.Doncafe Stron je prava bosanska kafa a ne neko tamo kvazi pice sa kafom
Olimpijac
Posts: 59
Joined: 13/10/2008 18:59
Location: Sarajevo

#86 Re: Koju kafu pijete?

Post by Olimpijac »

Soul_Sista wrote:Image

..jedino me ovo gore moze ujutro razbuditi, crna naravno bez mlijeka i seGera :sleep:
:D
Filter kafa prava stvar ............u Bosni nije previse rasprostranjena neznam zbog cega ali definitivno prava stvar
Olimpijac
Posts: 59
Joined: 13/10/2008 18:59
Location: Sarajevo

#87 Re: Koju kafu pijete?

Post by Olimpijac »

Image

Najbolja stvar od obicne kafe
User avatar
atom62
Posts: 281
Joined: 04/02/2008 14:33

#88 Re: Koju kafu pijete?

Post by atom62 »

tita ti doncafe dobra mješavina!? ti kao da radiš u marketingu kod njih. lafo najbolje mješavine?
u bosni nema za sada kupiti dobre kafe!
po meni je najbolje rješenje mali aluiminijski espresso lončić, bialetti, kupiti 250 gr 100% arabice od lavazz-e ili illy-a i mirna kuća. onako kako piju italijani u kući. nema kipljenja, toza kao niti kiseline i bolova u stomaku.
Ereinion
Posts: 229
Joined: 03/01/2005 17:11

#89 Re: Koju kafu pijete?

Post by Ereinion »

Prezirem sve instant "kafe", ono nije ni nalik na kafu, zakonom bi se trebalo zabraniti da se etiketira kao kafa. Dobar espresso, veoma kratak ili dupli kratki uvijek upadne dobro. Kući pijem jednu od slijedećih: Doncafe strong, onu sa crnkinjom (uvijek zaboracim kako se zove, vizuelan sam tip) ili Gaviottu sa dodatnim kofeinom. Bez dodataka (mlijeko, vrhnje, šlagovi etc.), evetualno trun šećera. Zlatnu džezvu sam pokušao, ali je za moj ukus trun prekisele.
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#90 Re: Koju kafu pijete?

Post by bice_bice »

Olimpijac wrote:
babilon wrote:
budala_mahnita wrote:Image
Ovu sam prestala piti kad sam saznala da nestle finansira Izrael.
Sad pijem Gevaliju, instant kafu
Ma nevjerujem to je suplja prica.
tvoja prica zasigurno jest ako cemo o ovoj temi... :-) Nestlé itekako ima prste u mnogo toga..
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#91 Re: Koju kafu pijete?

Post by ljubav_aha »

sheilak wrote:Iako mi je miris kafe prelijep, ne pijem kafu - dobijem nesvjesticu . Valjda je do želuca. :sad:
Kod kuće, moje iskusne kahvedžije , preferiraju kafu iz pržionice ili je nekad i sami prže u šišu, a onda je ja meljem ručnim mlinom! :-D
sheilak,nije smao u pitanju zeludac,vec i ne-tolerancija organizma na kofein,drhtanje je takodjer jedan od simptoma
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#92 Re: Koju kafu pijete?

Post by ArtefakT »

Kuci pijem espresso od "lavazza"...
Sto se tice kafana volim pit gdje ima "franch" tj. opera i marquee.
Olimpijac
Posts: 59
Joined: 13/10/2008 18:59
Location: Sarajevo

#93 Re: Koju kafu pijete?

Post by Olimpijac »

atom62 wrote:tita ti doncafe dobra mješavina!? ti kao da radiš u marketingu kod njih. lafo najbolje mješavine?
u bosni nema za sada kupiti dobre kafe!
po meni je najbolje rješenje mali aluiminijski espresso lončić, bialetti, kupiti 250 gr 100% arabice od lavazz-e ili illy-a i mirna kuća. onako kako piju italijani u kući. nema kipljenja, toza kao niti kiseline i bolova u stomaku.
To za marketing nebi bilo lose kad bi me zaposlili.
A sto se tice kupovine kafe u bosni to je tacno nema kupiti dobre kafe.Bolju kafu smo pili 80 godina nego sada.Sad sve neki jad i bjeda.A da ne pocinjem temu sa surogatima u kafi odnosno primjesama koje vlasnici malih przionica stavljaju u kafu da bi izbjegli kalo od stocnog graska do zita.
Olimpijac
Posts: 59
Joined: 13/10/2008 18:59
Location: Sarajevo

#94 Re: Koju kafu pijete?

Post by Olimpijac »

Ma moguce je sve nista nekazem ....ali opet to je losa reklama za njih ......opet nikad ne reci nikad
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#95 Re: Koju kafu pijete?

Post by debela »

atom62 wrote:tita ti doncafe dobra mješavina!? ti kao da radiš u marketingu kod njih. lafo najbolje mješavine?
u bosni nema za sada kupiti dobre kafe!
po meni je najbolje rješenje mali aluiminijski espresso lončić, bialetti, kupiti 250 gr 100% arabice od lavazz-e ili illy-a i mirna kuća. onako kako piju italijani u kući. nema kipljenja, toza kao niti kiseline i bolova u stomaku.
imam tu dzezvu ali gdje se ima kupiti ova kafa koju spominjes? gdje u sarajevu?
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#96

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 14/06/2023 19:32, edited 3 times in total.
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#97 Re: Koju kafu pijete?

Post by saga »

ja ne volim kafu... barem ne ovu crnu normalnu kafu...
pijem Nes...
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#98 Re: Koju kafu pijete?

Post by tranquil »

Olimpijac wrote:
tranquil wrote:
fukara_tz wrote:Zlatna dzezva...
:thumbup:

I to crvena, "Premium". Ona je jača, za prave ovisnike. Svako jutro početi sa ovom kafom mmmmmmm.

A nescafe je kafa samo u imenu, to je neki napitak sličan kafi, ali koji nažalost ne može da funkcionira bez šećera i mlijeka, za razliku od obične kafe koja se može piti tako, i pri tome jako lijepo miriše. Nes mi je previše sintetičan, ko one supe u kesici koje se griju u toploj vodi, stavljaju navodno i vitamine u njih, a nije ono vidilo supe. Mislim, ko je još vidio kafu ili supu da se pravi samo sa toplom vodom, ono, razmutiš ih ko cedevitu? A gdje je tu ono "da provrije", pa kad zaspeš još malo na ringlu "da nadođe", a kuća se uzmiriše, joooj :-) , gdje je sve to ? :D

Mogu ja piti i neke marke Nes-a (Strong) ali to ne shvaćam kao kafu, više kao neko coffee-like piće. Ima slične efekte (kofein je definitivno prisutan, ili neka supstanca sa sličnim efektima) ali nije to ona "KAFA" kakvu znamo vijekovima :lol:

Samo za tvoju informaciju Doncafe Strong je mjesavina kafe pazljivo odabranih sorti Robuste i Brazilskih Arabika razlicitog porjekla koja kafi daju specificnu aromu.Takodje posebnom tehnologijom przenja postignuta je izuzetna jacina i punoca ukusa koja meni u potpunosti odgovara.Doncafe Stron je prava bosanska kafa a ne neko tamo kvazi pice sa kafom
Nisam ništa govorio za Doncafe, govorio sam za Nes, i oni imaju "Strong" varijantu, koja mi sjeda ponekad, ali to ne znači da je kafa. Zna se šta je kafa. Ako je piće takvo da se ne može piti bez šećera i mlijeka jer je tako previše ružno, i ako je dovoljno da se razmuti u vrućoj vodi bez pravog kuhanja, to nije kafa. Zna se šta je kafa, to nije samo smeđa boba koja se samelje, razmuti i popije, to je cijeli jedan dio kulture koji nema veze sa "3 in 1" instant napitcima.

P.S.: Zvučiš ko reklama, jess to prepisivo sa omota il nekog letka? :lol:
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#99 Re: Koju kafu pijete?

Post by Epitop »

Jel' ko vidio Mr Đirlo kafu reklamiraju je na TV-u?
Ove kafe koje se prodaju kod nas su dno dna i niže, znao sam jednog čovjeka koji je imao pržionicu i on je stavljao stočni grašak mljeo i miješao sa kafom. Vispak mi je najbolja kafa od ove jadne ponude iako ni ona nije kao nekada.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#100 Re: Koju kafu pijete?

Post by strong69 »

Nisam ljubitelj kafe i ne znam uzivati u njoj. I kad je popijem "srknem" je u 2 gutljaja pa mi se moji cude. Inace, prema onome sto bih mogao suditi cini mi se da je "Prima" najbolja kada se govori o ovim kafama s naseg podrucja.
Post Reply