Kojim P2P programom downloadujete muziku?

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
admin-x
Forum administrator
Posts: 198
Joined: 15/03/2004 16:51

#1 Kojim P2P programom downloadujete muziku?

Post by admin-x »

Interesujeme koji je trenutno najpopularniji P2P program za razmjenu i download mp3 muzike? Koji preporučujete? Kakvi su? Imaju li bannera, bugova, jesu li besplatni?
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#2

Post by St.Germain »

http://www.slsk.org iliti soulseek.

adresu stalno mijenjaju, pa moze bit da nije org. nego net. ali ukucaj soulseek na google, tamo ces naci potrebne informacije. ja sam tamo dobio i dobijam sve sto me interesuje...btw, nemaju ni bannera ni bugova i besplatan je.
User avatar
admin-x
Forum administrator
Posts: 198
Joined: 15/03/2004 16:51

#3

Post by admin-x »

jel ko probao onaj e-mule? a kazaa sve vise propada?
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#4

Post by St.Germain »

e-mule radi...ja ga ne koristim, jer kad skidam citav album, obicno je to jedan file...pa ga moras slusat od pocetka do kraja....kazaa propada jer je u viziru "istraznih organa vlasti"...u skoro svim zapadnim zemljama je skidanje mptrica vec kriminalizirano i predstavlja krivicno djelo.
zach
Posts: 100
Joined: 01/03/2002 00:00
Location: Sarajevo

#5

Post by zach »

kazaa ti je kita, ponajvise zbog botova sa fejk fajlovima...

soulseek je jedan od boljih, mada sam primjetio jako lose kritike kad sam ga skidao sa download.com - licno mi nije jasno zasto... jer je programcic zakon sto se tice kolicine pjesama. ;)
User avatar
admin-x
Forum administrator
Posts: 198
Joined: 15/03/2004 16:51

#6

Post by admin-x »

a moze li se na njemu skidat video i software?

a evo izgleda da taj soulseek vise nije besplatan. pocne mi zvat neki broj u njemackoj... da platis valjda...
zach
Posts: 100
Joined: 01/03/2002 00:00
Location: Sarajevo

#7

Post by zach »

da..
mada bi za to, posto su fajlovi veci, ipak prije preporucio kazu - soulseek radi na napsterovom principu - skidas sa jednog usera, za razliku od kazee gdje od vise ljudi istovremeno skidas isti fajl, i manje su sanse da u toku skidanja ostanes bez izvora..

soulseek je ipak najkorisniji za skidanje kompletnih albuma, a i dobar je za pronalazak underground stvari...
angel_of_sadness
Posts: 6
Joined: 31/10/2002 00:00
Contact:

#8

Post by angel_of_sadness »

slsk je odličan... i ja ga koristim, smo što je malo zamorno čekati u redu za skidanje ali i nekako... bar smo mi iz BiH navikli na redove 8)
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#9

Post by St.Germain »

admin-x wrote:a moze li se na njemu skidat video i software?

a evo izgleda da taj soulseek vise nije besplatan. pocne mi zvat neki broj u njemackoj... da platis valjda...
spmenuh vec, proguglaj(sto bi reko zox)...
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#10

Post by dinash »

jao ... :)

kuku leleeeeeee :lol:

nego ozbiljno. soulseek ima jednu manu. ne radi na dvoprocesorskim masinama :( :( + :x . rusi se stalno.
mrak
Posts: 373
Joined: 25/06/2002 00:00
Location: Sarajevo-Vienna
Contact:

#11

Post by mrak »

Djesi dinash SMP ;-)

Ja koristim eMule (sad se zove Overnet cini mi se), Kaazu i Bit Torrent, mada sve rijedje nalazim ono sto trazim. Iako imam megabitni lajtung (evo me ko prava dijaspora koristim njemacke rijeci) draze mi je kad sam u domovini otici na pijacu i za 30tak maraka kupit 10tak CDova koji su mi na pameti pa ih sripati. Ionako ne slusam ovo nesta najnovije sto izlazi pa mi se moze. I mrsko mi pjesmu po pjesmu skidati, ako nadjem negdje album u komadu, kliknem download i zaboravim, ovako valja to skupljati, ganjati...

A samo pjesmu, jednu, da skinem to mi je uvijek bilo bezveze. Album je za mene atom izraza, samo tako mogu slusati stvari.
zach
Posts: 100
Joined: 01/03/2002 00:00
Location: Sarajevo

#12

Post by zach »

na soulseeku mozes stavit komplet album na queue, skidas jednu po jednu pjesmu, da, ali jednu iza druge, u biti cekas samo sebe da zavris sa downloadom prethodne stvarke - i sve automatski radi.. upravo je i zato prog zakon..
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#13

Post by dinash »

najbolje kod soulseeka je to sto ima odlicnu bazu korisnika. iskreno, muziku koju slusam tesko ili nemoguce nalazim na kazi, imjulu ... naprimjer, nedavno sam skinuo pre-release novog albuma Adult-a ... mislim da to ZAISTA nigdje drugo nema cak ni na otoci ... :)
Telefon
Posts: 136
Joined: 10/10/2002 00:00

#14

Post by Telefon »

.oo
Post Reply