Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
frontal2
Posts: 49
Joined: 10/03/2017 13:12

#1 Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by frontal2 »

...ili mozda nema ni jedan ?
frontal2
Posts: 49
Joined: 10/03/2017 13:12

#3 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by frontal2 »

cenecimoveocino wrote:Policija

mala bara puno krokodila
frontal2
Posts: 49
Joined: 10/03/2017 13:12

#4 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by frontal2 »

frontal2 wrote:
cenecimoveocino wrote:Policija

mala bara puno krokodila, ne mozes upast'
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by victom »

automehaničar
Last edited by victom on 01/03/2021 05:16, edited 2 times in total.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#7 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by mali_balon »

Bez iskustva ni jedan...a sa dobrim iskustvom svaki...ako si dobar brico rasturit ces....
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#9 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by Last December »

mali_balon wrote:Bez iskustva ni jedan...a sa dobrim iskustvom svaki...ako si dobar brico rasturit ces....
100% tačno. Mada mislim da kao programer trenutno se može najbrže napredovati finansijski. Mobilnost i lakoća nalaženja posla je neuporediva sa drugim zanimanjima.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#10 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by mali_balon »

Naravno, ali sad vec ulazimo u diskusiju u kojoj struci i zivotu se neko "vidi"...imas ljudi koji sa odredjenim alatom cuda cine a imas ljudi koji su susta suprotnost bez obzira na obuku i alat...
MIslim da je buduce zvanje, pretpostavljam da je "zadavac teme" jos mlad, najbolje ukomponovati dvije stvari, da voli to sto radi, da je to zanimanje trazeno na trzistu rada.
Ali najbitnije je da voli taj posao jer ako bude radio preko neke stvari od tog nema nista.....
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#11 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by JThomas »

portir u javnom preduzeću. ne radiš ništa, plata ide, možeš raditi i nešto drugo sa strane ako si horan, a na kraju postaneš moćniji od direktora.
SG-1
Posts: 76
Joined: 14/03/2017 18:35

#12 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by SG-1 »

Najbolji poso je rentanje kuća/stanova, arapi, dijaspora, stranci na dnevnoj bazi 55/60 eura, dakle zakupi ti neko kuću/stan na 15/20/30 i više dana, doduše to u Hercegovini je već postao milionski biznis, pod uslovom da imaš 2 kuće/stana pa možeš izdavat.

Znam lika koji sa ženom živi u garsonjeri a izdaje 2 kuće uzima pravu lovu, samo treba imat ideju!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by JThomas »

i kuće...
frontal2
Posts: 49
Joined: 10/03/2017 13:12

#14 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by frontal2 »

mali_balon wrote:Naravno, ali sad vec ulazimo u diskusiju u kojoj struci i zivotu se neko "vidi"...imas ljudi koji sa odredjenim alatom cuda cine a imas ljudi koji su susta suprotnost bez obzira na obuku i alat...
MIslim da je buduce zvanje, pretpostavljam da je "zadavac teme" jos mlad, najbolje ukomponovati dvije stvari, da voli to sto radi, da je to zanimanje trazeno na trzistu rada.
Ali najbitnije je da voli taj posao jer ako bude radio preko neke stvari od tog nema nista.....

graficki dizajn,print, rad u štampariji ?????
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#15 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by mali_balon »

frontal2 wrote:
mali_balon wrote:Naravno, ali sad vec ulazimo u diskusiju u kojoj struci i zivotu se neko "vidi"...imas ljudi koji sa odredjenim alatom cuda cine a imas ljudi koji su susta suprotnost bez obzira na obuku i alat...
MIslim da je buduce zvanje, pretpostavljam da je "zadavac teme" jos mlad, najbolje ukomponovati dvije stvari, da voli to sto radi, da je to zanimanje trazeno na trzistu rada.
Ali najbitnije je da voli taj posao jer ako bude radio preko neke stvari od tog nema nista.....

graficki dizajn,print, rad u štampariji ?????
Vidi, niko ti nece rec "eh to je to, s ovim nema fule...." znam zidara i tesara koji sasvim pristojno zive od svog rada a znam i inzinjera masinstva koji nemaju posla, tako da tu nema 100% tacnog ili najboljeg savjeta.....tako da ipak moras ti sam odluciti a treba ti i malo srece....
A ako ti ide dizajn od ruke prifati se toga i probaj mlad si pa se zadaj neko vrijeme u to pa probaj....konobar i irget vazda mozes biti.... :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#16 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by JThomas »

ali portira u javnim institucijama koji nemaju i kojima loše ide - to ne, toga nema.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#17 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by HAVANA »

JThomas wrote:i kuće...
:lol: To je lako,ideja je bitna. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by insomnia78 »

Varioc :D
Kad naucis 'vako mozes gdje hoces
Image
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#20 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by Gojeni H »

@insomnia :thumbup:

Varilac broj jedan, ubjedljivo.
Podvodni varilac pita posto je Bosna. Nije bas za FGR i senzitivne duse, ali ko hoce avanture i novaca, bujrum.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Podvodno_zavarivanje

Pirotehnicar, ko se ne boji, isto parali posao. U deminiranju manje, ali industrijska primjena moze biti masna k'o patkovo pero.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#21 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:Varioc :D
Kad naucis 'vako mozes gdje hoces
Image
:kiss:

jedino što ne znam ovo što Gojeni veli--pod vodom zavarivat :D

mlad sam--možda naucim :lol:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#23 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by Gojeni H »

muha_sa wrote:
jedino što ne znam ovo što Gojeni veli--pod vodom zavarivat :D

mlad sam--možda naucim :lol:
Nekad prije mnogo proljeca, dolaze meni i kazu prvo ce podvodni pirotehnicari odraditi svoj posao (cuj to "podvodni pirotehnicari"?). Pa ce onda ovi drugi postaviti cijevi i onda ide podvodno varenje. Ja mlad, al' ne dam se zajebavat' rekoh: "dobro, sto se ko zasmij'o, zasmij'o se. Mozda sam mlad al' nisam veslo siso."

Kad ono:

Image

Image

Auu, kako bosanski gorstak ispade "znalac". :D Poklopio sam se i sutio jedno 10 dana o ovome, da me raja s pravom ne zeza.
Rade na ovim podvodnim gasovodima. Ali je tijelo stalno pod pritiskom pa raja to ne rade dugo, vec uzmu pare na vrijeme i onda se prebace na kopno.

Ima jedan lik iz Tuzle. Mislim da i danas to radi. Radio vecinom gore izmedju Amerike i Kanade. Pun k'o brod, al' flasa i kocka dusa, pa i nije nesto zauzeo.

Kad vec pricamo o tvojoj struci ... ima u Tuzli u Kreki ona agencija sto nesto s Nijemcima atestiraju varioce pa se atest priznaje.
E sad, navodno da ljudi odradjuju i skolovanje za inzenjera-varioca. E taj inzenjer-varioc sa znanjem engleskog jezika na Sjevernom moru i na Bliskom istoku moze ozbiljne novce da uzme.

*Muha mladicu, sta tebi fali da uzmes ovaj citab?
User avatar
Logovan
Posts: 94397
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#24 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by Logovan »

Politika, iznajmljivanje stanova/kuća, programer. :skoljka:
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25 Re: Koji su najstabilniji i najprosperitetniji poslovi sa SSS po vasem misljenju ?

Post by muha_sa »

Gojeni H wrote:
muha_sa wrote:
jedino što ne znam ovo što Gojeni veli--pod vodom zavarivat :D

mlad sam--možda naucim :lol:
Nekad prije mnogo proljeca, dolaze meni i kazu prvo ce podvodni pirotehnicari odraditi svoj posao (cuj to "podvodni pirotehnicari"?). Pa ce onda ovi drugi postaviti cijevi i onda ide podvodno varenje. Ja mlad, al' ne dam se zajebavat' rekoh: "dobro, sto se ko zasmij'o, zasmij'o se. Mozda sam mlad al' nisam veslo siso."

Kad ono:

Image

Image

Auu, kako bosanski gorstak ispade "znalac". :D Poklopio sam se i sutio jedno 10 dana o ovome, da me raja s pravom ne zeza.
Rade na ovim podvodnim gasovodima. Ali je tijelo stalno pod pritiskom pa raja to ne rade dugo, vec uzmu pare na vrijeme i onda se prebace na kopno.

Ima jedan lik iz Tuzle. Mislim da i danas to radi. Radio vecinom gore izmedju Amerike i Kanade. Pun k'o brod, al' flasa i kocka dusa, pa i nije nesto zauzeo.

Kad vec pricamo o tvojoj struci ... ima u Tuzli u Kreki ona agencija sto nesto s Nijemcima atestiraju varioce pa se atest priznaje.
E sad, navodno da ljudi odradjuju i skolovanje za inzenjera-varioca. E taj inzenjer-varioc sa znanjem engleskog jezika na Sjevernom moru i na Bliskom istoku moze ozbiljne novce da uzme.

*Muha mladicu, sta tebi fali da uzmes ovaj citab?
imo sam ja sve te citabe :-D osim podvodnog

šta cu kad sam idiot :-) ne mogu nigdje iz ove vukojebine :-) ima se posla i ovdje, mašala :-D --svakako ova omladina nece na zanat--djeŠ ruke isprljat :lol:
Post Reply