Koji su najjeftiniji marketi

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Lily_Loly
Posts: 46
Joined: 19/05/2013 12:31

#1 Koji su najjeftiniji marketi

Post by Lily_Loly »

Pozdrav,

Nedavno sam otišao do Interexa i frapirao se cijenama u odnosu na npr. Konzum i Drvo promet. Ova druga dva marketa uspoređujem s Interexom jer njih najčešće posjećujem. Zanima me kakve su cijene u npr. Bingu, Tuš-u, Merkatoru i gdje je ustvari najeftinije??? Pitam za osnovne životne namirnice, ali i ostalo, pa vas molim ko ima iskustva da mi javi.

Konzum ima dosta akcija i sniženja, ali cijene koje vidim na polici mi se gotovo nikad ne podudare sa onim što platim na kasi.

Do nedavno sam plaćao neku pavlaku 1,50, kupim je jutros u Konzumu 2,60. :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#2 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by mirsek »

Robot je sto se tice tehnike dosta jeftin, Npr. sony slusalice koje su u bbi cenru u ovlastenoj sony radnji 25 KM u robotu su bile 12 KM.
Sto se tice hrane tu ti je uvijek neko najjeftiniji za odredjene artikle, sve zavisi koliki popust za taj mjesec dobije od distirbutera.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#3 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by kakavdanakneiskustvu »

konzum i merkator odnosno dp marketi sigurno nisu najjeftiniji,mislim da je bingo jeftiniji
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by plain vanilla »

bingo
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#5 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by emirolini »

Bingo
User avatar
_aja_
Posts: 6195
Joined: 19/09/2008 09:46

#6 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by _aja_ »

Bingo - kralj dobrih cijena :D
melac
Posts: 1585
Joined: 25/08/2008 19:33

#7 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by melac »

Lokalni granapi, ali na veresiju.
sarajlija-x
Posts: 73
Joined: 18/09/2012 22:34
Location: niđe me nema

#8 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by sarajlija-x »

Neki dan uđem u jedan DP i ne znam tačno koji je artikal bio u pitanju ali cijena bi drukčija nego u drugom DP-u u koji stalno idem i ne bi mi mrsko upitati prodavačicu kako je moguće da su različite cijene i ona mi odgovori da svaka radnja formira cijene artikala kako ona hoće i da jedan artikal može imati različitu cijenu u različitim radnjama.
Meni to baš nešto začudo bi ali tako mi ona reče. :?
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#9 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by manekenka u penziji »

mirsek wrote:Robot je sto se tice tehnike dosta jeftin, Npr. sony slusalice koje su u bbi cenru u ovlastenoj sony radnji 25 KM u robotu su bile 12 KM.
Sto se tice hrane tu ti je uvijek neko najjeftiniji za odredjene artikle, sve zavisi koliki popust za taj mjesec dobije od distirbutera.
Iskreno, ja Robot u širokom luku zaobilazim. Prvo, nemaju neki izbor na policama a od hrane sto se kupi obavezno je ili pri isteku roka ili pokvareno. Od samog pogleda na frizidere s mesom mi se povraća. Usmrdjela piletina i crna junetina koja je Bog zna gdje stajala, dok nije došla do naših očiju. Ovo se odnosi i na hranu kojoj je rok valjan a kad se najlon skine, komsije u susjednoj kuci zrace prostorije od smrada. Kod njih neces naci ni nilu deterdzent, ni oral b cetkice za zube, ni gilette brijace, i ko zna sta sve ne. Ali kineskih i turskih zamjena za iste ima na pasja preskakala. Cak sam kupila i WC dasku kod njih, koja je bila hermetički zapakovana, kada sam je kod kuće otpakovala, ona je sva bila izgrebana. Od ibreta nisam se sabrala da je vratim. Kupila sam u tom istom danu i tri štedne sijalice od kojih jedna nije radila. Na samom kraju, nisam htjela ni račun da provjerim da ne bih ustanovila da su me i tu zakinuli, jer, ko bi im ponovo u radnju kročio.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#10 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by kakavdanakneiskustvu »

u zenici su maxi i hass komerc tu negdje po cijenama uz bingo
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#11 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by ibizza »

sarajlija-x wrote:Neki dan uđem u jedan DP i ne znam tačno koji je artikal bio u pitanju ali cijena bi drukčija nego u drugom DP-u u koji stalno idem i ne bi mi mrsko upitati prodavačicu kako je moguće da su različite cijene i ona mi odgovori da svaka radnja formira cijene artikala kako ona hoće i da jedan artikal može imati različitu cijenu u različitim radnjama.
Meni to baš nešto začudo bi ali tako mi ona reče. :?
Koji DP je u pitanju? :)
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#12 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by mayab »

BINGO, skoro bez premca!
Bilo bi zanimljivo da neko napise sta je i gdje nasao jeftinije nego u Bingu!
Imam frižak, suprotan primjer, neka tepsija Metalac, sta ja znam , mercator cca 23 KM, konzum 26KM, u Bingu 16 KM :shock:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#13 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by kakavdanakneiskustvu »

mayab wrote:BINGO, skoro bez premca!
Bilo bi zanimljivo da neko napise sta je i gdje nasao jeftinije nego u Bingu!
Imam frižak, suprotan primjer, neka tepsija Metalac, sta ja znam , mercator cca 23 KM, konzum 26KM, u Bingu 16 KM :shock:


toalet papir violeta 24/1 u bingu je 4,60 a u hass komercu u zenici 4,25,mokate instant kafa 24 kom je u bingu oko 6 km a u hass komercu 4,95
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#14 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by rudy81 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
mayab wrote:BINGO, skoro bez premca!
Bilo bi zanimljivo da neko napise sta je i gdje nasao jeftinije nego u Bingu!
Imam frižak, suprotan primjer, neka tepsija Metalac, sta ja znam , mercator cca 23 KM, konzum 26KM, u Bingu 16 KM :shock:


toalet papir violeta 24/1 u bingu je 4,60 a u hass komercu u zenici 4,25,mokate instant kafa 24 kom je u bingu oko 6 km a u hass komercu 4,95
ovaj hass nema u sarajevu.
mene je nerviralo kad su mi govorili da je Hose najjeftiniji uvjerljivo, a bilo je proizvoda koje su i u Mercatoru bili jeftiniji nego u Hose-tu. cak i domacih...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#15 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by kakavdanakneiskustvu »

rudy81 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
mayab wrote:BINGO, skoro bez premca!
Bilo bi zanimljivo da neko napise sta je i gdje nasao jeftinije nego u Bingu!
Imam frižak, suprotan primjer, neka tepsija Metalac, sta ja znam , mercator cca 23 KM, konzum 26KM, u Bingu 16 KM :shock:


toalet papir violeta 24/1 u bingu je 4,60 a u hass komercu u zenici 4,25,mokate instant kafa 24 kom je u bingu oko 6 km a u hass komercu 4,95
ovaj hass nema u sarajevu.
mene je nerviralo kad su mi govorili da je Hose najjeftiniji uvjerljivo, a bilo je proizvoda koje su i u Mercatoru bili jeftiniji nego u Hose-tu. cak i domacih...


nema,samo u zenici
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#16 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by kakavdanakneiskustvu »

Lily_Loly wrote:Pozdrav,

Nedavno sam otišao do Interexa i frapirao se cijenama u odnosu na npr. Konzum i Drvo promet. Ova druga dva marketa uspoređujem s Interexom jer njih najčešće posjećujem. Zanima me kakve su cijene u npr. Bingu, Tuš-u, Merkatoru i gdje je ustvari najeftinije??? Pitam za osnovne životne namirnice, ali i ostalo, pa vas molim ko ima iskustva da mi javi.

Konzum ima dosta akcija i sniženja, ali cijene koje vidim na polici mi se gotovo nikad ne podudare sa onim što platim na kasi.

Do nedavno sam plaćao neku pavlaku 1,50, kupim je jutros u Konzumu 2,60. :shock: :shock: :shock: :shock:


koja je to pavlaka?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#17 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by ladyblue18 »

U Sa Bingo za vecinu proizvoda.

Konzum najskuplji, u Merkator i ne zalazim nikada, Hose je isto strasno skup, sirevi i sunke, salame su im skuplje za 3,4 marke u odnosu na Interex.
Ja sam vjerna Interexu uglavnom, imaju i oni doduse stvari koje su u Bingu jeftinije 30-40-50 kf pa i 1-2 marke, zato te proizvode uzimam u Bingu, a ovo ostalo 5-10 kf gore dole, kad se ide u mjesecnu nabavku samo Interex.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#18 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by plain vanilla »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Lily_Loly wrote:Pozdrav,

Nedavno sam otišao do Interexa i frapirao se cijenama u odnosu na npr. Konzum i Drvo promet. Ova druga dva marketa uspoređujem s Interexom jer njih najčešće posjećujem. Zanima me kakve su cijene u npr. Bingu, Tuš-u, Merkatoru i gdje je ustvari najeftinije??? Pitam za osnovne životne namirnice, ali i ostalo, pa vas molim ko ima iskustva da mi javi.

Konzum ima dosta akcija i sniženja, ali cijene koje vidim na polici mi se gotovo nikad ne podudare sa onim što platim na kasi.

Do nedavno sam plaćao neku pavlaku 1,50, kupim je jutros u Konzumu 2,60. :shock: :shock: :shock: :shock:


koja je to pavlaka?
vrhnje za mladi sir
od Vindije

ovo znam jer sam i ja to kupovala dok nije ovoliko poskupilo
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#19 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by kakavdanakneiskustvu »

plain vanilla wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Lily_Loly wrote:Pozdrav,

Nedavno sam otišao do Interexa i frapirao se cijenama u odnosu na npr. Konzum i Drvo promet. Ova druga dva marketa uspoređujem s Interexom jer njih najčešće posjećujem. Zanima me kakve su cijene u npr. Bingu, Tuš-u, Merkatoru i gdje je ustvari najeftinije??? Pitam za osnovne životne namirnice, ali i ostalo, pa vas molim ko ima iskustva da mi javi.

Konzum ima dosta akcija i sniženja, ali cijene koje vidim na polici mi se gotovo nikad ne podudare sa onim što platim na kasi.

Do nedavno sam plaćao neku pavlaku 1,50, kupim je jutros u Konzumu 2,60. :shock: :shock: :shock: :shock:


koja je to pavlaka?
vrhnje za mladi sir
od Vindije

ovo znam jer sam i ja to kupovala dok nije ovoliko poskupilo


svašta
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#20 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by bull21 »

Nije najjeftinij ali (po meni) jeste najbolji - Dežurni Market ilitiga Okac. Ima jedna mala slatka... :-)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#21 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by ladyblue18 »

plain vanilla wrote:
vrhnje za mladi sir
od Vindije

ovo znam jer sam i ja to kupovala dok nije ovoliko poskupilo
Vindija jeste strasno poskupila. Ja sam kupovala njihov mileram dugo vremena, 4,20-4,30 bio u Bingu, i onda nakon sto su usli u EU nije bilo haman nista Vindijino mjesec dana sigurno, jedan dan vidim ima i poletila da uzmem kad cijena 6,80, pitam djevojku tu taman stavljala robu u cemu je fazon, kaze pa eto oni su usli u EU a ja lagano :run:

Da ne idem dalje u off
User avatar
Kosato
Posts: 237
Joined: 31/07/2013 13:40
Location: Lupijevo

#22 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by Kosato »

ma sta ja znam ja navikao kupovati u merkatoru na socijalnom tu se osjecam ko covjek i ne hoda niko zamnom niti me sta pita ako ja ne upitam gdje je sta :) volim otici i ostavim tu sahat dva zavisi od velicine robe :) a sto se tice kupovine jednog ili dva artikla svejedno mi samo mi je pred ulazom :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#23 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by kakavdanakneiskustvu »

ne znam kako u drugim gradovima,ali u bingu u zenici je prilično tijesno,to im je mana
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#24 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by klixo »

Škafa pa Bingo.

Nije mi jasno zasto raja ide u konzum i merkator , ubjedljivo najskuplje prodavnice.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#25 Re: Koji su najjeftiniji marketi

Post by kakavdanakneiskustvu »

klixo wrote:Škafa pa Bingo.

Nije mi jasno zasto raja ide u konzum i merkator , ubjedljivo najskuplje prodavnice.


najsređeniji,nalickaniji su merkator i konzum
Post Reply