Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#626 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Chmoljo »

:lol:

ma ne znam mu prezime. preko puta su sedmero braće :) iznad japanske ambasade. :) Estetica Dentis. :)
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#627 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Aurora Borealis »

Ne znam ni ja prezime, ali samo reci kod dr.Samira ako se budes narucivao :-D
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#628 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sabanss »

žulijan asanž wrote:
Aurora Borealis wrote:
Chmoljo wrote:ja sam neki dan bio na Bistriku. liječio četvorku, kod Dr. Samira. a po preporuci Aurore Borealis. i vrlo zadovoljan :thumbup:
Tek vidim ovo! :) Drago mi je da si zadovoljan cmoljavi :P
koji je to Samir. jbg ti chmoljo, uz dr. ide prezime, a ne ime :D
Ima samo jedan u ordinaciji :D

Inace iz vlastitog iskustva preporucujem za lijecenje vec otpisanih zuba, ne preporucujem za slozenija vadjenja.

Kakvu mi je sesticu spasio to je za pricu :D

Ali se napatio vadeci donju sedmicu dok nije dosao stari Selman i pokazao mu kako se to radi.

Dakle za lijecenje :thumbup:
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#629 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Zoya »

Aurora Borealis wrote:Ne znam ni ja prezime, ali samo reci kod dr.Samira ako se budes narucivao :-D
Ja mislim da je Prohic prezime (naravno ako je to taj Samir)
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#630 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Aurora Borealis »

Zoya wrote:
Aurora Borealis wrote:Ne znam ni ja prezime, ali samo reci kod dr.Samira ako se budes narucivao :-D
Ja mislim da je Prohic prezime (naravno ako je to taj Samir)
Dr.Samir Sirbubalo! Eto ga, tako se zove :)

A dr.Prohic je zasebna ordinacija.
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#631 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by žulijan asanž »

a recite mi kakav je doktor aščerić. imam za vaditi osmicu pa me zanima jel mu lahka ruka :D

ozbiljno, usro sam se ko grlica. ne znam kud ću sa sobom, treba mi neko nagodan.

da li je on fin čova i da li zna posao?
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#632 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Aurora Borealis »

žulijan asanž wrote:a recite mi kakav je doktor aščerić. imam za vaditi osmicu pa me zanima jel mu lahka ruka :D

ozbiljno, usro sam se ko grlica. ne znam kud ću sa sobom, treba mi neko nagodan.

da li je on fin čova i da li zna posao?
Ja sam cula da je dobar. Moja mama i brat idu kod njega. Doduse samo su popravke radili, ne sjecam se da je iko ista vadio. Ali mislim da je dobar.

A malo off topic: zbog cega vadis osmice - bole, kvare se ili nesto trece? Pitam jer ih imam i ja, i to sve 4 (2 izrasle skroz, 2 provirile), pa kontam to ce se brzo pokvariti, da ih vadim ili da ne diram.
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#633 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by žulijan asanž »

Aurora Borealis wrote:
žulijan asanž wrote:a recite mi kakav je doktor aščerić. imam za vaditi osmicu pa me zanima jel mu lahka ruka :D

ozbiljno, usro sam se ko grlica. ne znam kud ću sa sobom, treba mi neko nagodan.

da li je on fin čova i da li zna posao?
Ja sam cula da je dobar. Moja mama i brat idu kod njega. Doduse samo su popravke radili, ne sjecam se da je iko ista vadio. Ali mislim da je dobar.

A malo off topic: zbog cega vadis osmice - bole, kvare se ili nesto trece? Pitam jer ih imam i ja, i to sve 4 (2 izrasle skroz, 2 provirile), pa kontam to ce se brzo pokvariti, da ih vadim ili da ne diram.
kuća tijesna, čeljad bijesna - eto što vadim :D

ako je kod tebe obrnuta situacija onda nemoj vadit :-)
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#634 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Aurora Borealis »

Dok god mogu izbjegavati, izbjegavat cu. Vidjela sam jednu curu poslije operacije osmica i nadam se da ja nikad necu morati :-D

Nego da ja tebe ne prepadam, tebi sretno i javi kako je proslo!

Btw, stari Selman u Estetica Dentis ti je ja mislim isto dobar kad je vadjenje u pitanju.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#635 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Chmoljo »

kažu da dosta ljudi nikako nema osmice... da je to rezultat evolucije, jer su nepotrebne :D

onaj ko ima sve 4 bliže je gorili :D
memostrasni
Posts: 32
Joined: 15/07/2010 13:09

#636 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by memostrasni »

ja sam imala strasna problem sa zubom...inace imam slabe zube iako ih jako pazim, redovno idem zubaru i to..ali su slabi...valjda genetski, sta znam...uglavnom, prije dvije godine pocne me boljeti kec...strava i uzas...odem kod jednog zubara na grbavici, otvori ga, izvadi zivac, pocne cistiti i ode na godisnji...i naravno ne kaze mi da idem nekom drugom u tom periodu na ciscenje kanala dok se on ne vrati. U tom periodu meni se zacepe kanali (usla hrana), oteknem sva i jednu noc jedva izadem iz noci od bolova....uglavnom, sasvim slucajno nadem dr. Muriza Begovica koji ima ordinaciju na C. Vili. Covjek je oralni hirurg. On mi je onda poceo raditi taj zub...lijecio ga pola godine, poslije toga uradio resekciju od koje sam umrla od straha ali koja uopste nije tako strasna...covjek je krupan i imas osjecaj da ce ti vilicu izvaliti, ali je jako njezan i suptilan i super prema pacijentima, nista ne boli...ima cudan smisao za humor, pa ti to skrene misli sa zuba, ali je kao zubar veliki strucnjak...on jeste mlad, ali je meni zub uradio fantasticno...posto sam imlala problema sa zarastanjem rane, 2x mi je sio ranu, ali je sve na kraju super proslo...kod operacija mu asistira njegov profesor i super su mi odradili zub...nakon operacije, zub mi naravno posivio i ja odem da mi uradi navalaku...sad mi zub izgleda famozno i sve zahvaljujuci njemu...ja sam onako prilicno povucena i da sam se ja pitala, ja bih tehnicaru nakon prve uradene navlake rekla da je super...medutim dr. Begovic ga je cak 5x vraco dok mi nije potrefio boju zuba...na kraju je zvao i keramicara da dode i napravi odgovarajucu kombinaciju jer imam nekakvu cudnu boju zuba...navlaka me kostala 240 KM + 60 KM kocic...ja sam prezadovoljna...ovog zubara sam preporucila mnogima i ljudi su prezadovoljni...za vadenje i operacije je VRH...kolegica s posla kod njega vadila osmicu kaze da nije osjetila nista, a inace je strasljiva...pa eto, ko zeli, mislim da se nece pokajati...
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#637 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Aurora Borealis »

Chmoljo wrote:kažu da dosta ljudi nikako nema osmice... da je to rezultat evolucije, jer su nepotrebne :D

onaj ko ima sve 4 bliže je gorili :D
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ta sam, ja se jos po drvecu verem :lol:
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#638 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by žulijan asanž »

memostrasni wrote:ja sam imala strasna problem sa zubom...inace imam slabe zube iako ih jako pazim, redovno idem zubaru i to..ali su slabi...valjda genetski, sta znam...uglavnom, prije dvije godine pocne me boljeti kec...strava i uzas...odem kod jednog zubara na grbavici, otvori ga, izvadi zivac, pocne cistiti i ode na godisnji...i naravno ne kaze mi da idem nekom drugom u tom periodu na ciscenje kanala dok se on ne vrati. U tom periodu meni se zacepe kanali (usla hrana), oteknem sva i jednu noc jedva izadem iz noci od bolova....uglavnom, sasvim slucajno nadem dr. Muriza Begovica koji ima ordinaciju na C. Vili. Covjek je oralni hirurg. On mi je onda poceo raditi taj zub...lijecio ga pola godine, poslije toga uradio resekciju od koje sam umrla od straha ali koja uopste nije tako strasna...covjek je krupan i imas osjecaj da ce ti vilicu izvaliti, ali je jako njezan i suptilan i super prema pacijentima, nista ne boli...ima cudan smisao za humor, pa ti to skrene misli sa zuba, ali je kao zubar veliki strucnjak...on jeste mlad, ali je meni zub uradio fantasticno...posto sam imlala problema sa zarastanjem rane, 2x mi je sio ranu, ali je sve na kraju super proslo...kod operacija mu asistira njegov profesor i super su mi odradili zub...nakon operacije, zub mi naravno posivio i ja odem da mi uradi navalaku...sad mi zub izgleda famozno i sve zahvaljujuci njemu...ja sam onako prilicno povucena i da sam se ja pitala, ja bih tehnicaru nakon prve uradene navlake rekla da je super...medutim dr. Begovic ga je cak 5x vraco dok mi nije potrefio boju zuba...na kraju je zvao i keramicara da dode i napravi odgovarajucu kombinaciju jer imam nekakvu cudnu boju zuba...navlaka me kostala 240 KM + 60 KM kocic...ja sam prezadovoljna...ovog zubara sam preporucila mnogima i ljudi su prezadovoljni...za vadenje i operacije je VRH...kolegica s posla kod njega vadila osmicu kaze da nije osjetila nista, a inace je strasljiva...pa eto, ko zeli, mislim da se nece pokajati...
ovo mora da je neki gigant - profesor mu postao asistent :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#639 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja »

memostrasni wrote:ja sam imala strasna problem sa zubom...inace imam slabe zube iako ih jako pazim, redovno idem zubaru i to..ali su slabi...valjda genetski, sta znam...uglavnom, prije dvije godine pocne me boljeti kec...strava i uzas...odem kod jednog zubara na grbavici, otvori ga, izvadi zivac, pocne cistiti i ode na godisnji...i naravno ne kaze mi da idem nekom drugom u tom periodu na ciscenje kanala dok se on ne vrati. U tom periodu meni se zacepe kanali (usla hrana), oteknem sva i jednu noc jedva izadem iz noci od bolova....uglavnom, sasvim slucajno nadem dr. Muriza Begovica koji ima ordinaciju na C. Vili. Covjek je oralni hirurg. On mi je onda poceo raditi taj zub...lijecio ga pola godine, poslije toga uradio resekciju od koje sam umrla od straha ali koja uopste nije tako strasna...covjek je krupan i imas osjecaj da ce ti vilicu izvaliti, ali je jako njezan i suptilan i super prema pacijentima, nista ne boli...ima cudan smisao za humor, pa ti to skrene misli sa zuba, ali je kao zubar veliki strucnjak...on jeste mlad, ali je meni zub uradio fantasticno...posto sam imlala problema sa zarastanjem rane, 2x mi je sio ranu, ali je sve na kraju super proslo...kod operacija mu asistira njegov profesor i super su mi odradili zub...nakon operacije, zub mi naravno posivio i ja odem da mi uradi navalaku...sad mi zub izgleda famozno i sve zahvaljujuci njemu...ja sam onako prilicno povucena i da sam se ja pitala, ja bih tehnicaru nakon prve uradene navlake rekla da je super...medutim dr. Begovic ga je cak 5x vraco dok mi nije potrefio boju zuba...na kraju je zvao i keramicara da dode i napravi odgovarajucu kombinaciju jer imam nekakvu cudnu boju zuba...navlaka me kostala 240 KM + 60 KM kocic...ja sam prezadovoljna...ovog zubara sam preporucila mnogima i ljudi su prezadovoljni...za vadenje i operacije je VRH...kolegica s posla kod njega vadila osmicu kaze da nije osjetila nista, a inace je strasljiva...pa eto, ko zeli, mislim da se nece pokajati...
:roll: kako ljudi ne shvate da su ovakve stvari kontraproduktivne
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#640 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja »

babyline wrote:@ks samo da pozdravim naj stomatologa foruma i sire :-D
oo di si best avatar lady :)
ima'l sta pametno :)
Ninano
Posts: 19
Joined: 26/07/2011 22:58

#641 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ninano »

teatanic wrote:
Ninano wrote:
Sarajevski_Marlboro wrote:E ako je tako jeftino,onda stvarno ne mogu da vjerujem !

To mi se desilo kod dvojice stomatologa,i stvarno ne vidim razlog :? ...
Valjda mu je u cilju da pacijenta ne boli,i da je što ugodnije...
No jok...baš mojoj sestri (djetetu) bez pitanja bukvalno,krenu bušiti...i ona vrisne ..a on kao...ah znači treba anestezija. :-)

Za sestru, od SRCA ti preporucujem dr. Naneta. Mislim sa se zove Muharem i ranije je radio u ordinaciji dr. Begete. Uspjela sam saznati da sada radi na stomatologiji, i na moju veliku zalost, sada je djeciji stomatolog :)
dr. Nane je oduvijek radio na Stomatologiji kao djeciji stomatolog a kod dr. Begete mu je bila "dodatna djelatnost". Pozz!
Znas li slucajno, radi li sada prv.? Hvala i pozzzzzz
Ninano
Posts: 19
Joined: 26/07/2011 22:58

#642 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ninano »

SHTEVELEC wrote:
teAMICA wrote:Jel neko isao u Quick Smile? Mislim da su u Importane centru, imaju i web str... Prijateljica bila, radila navlake i lijecenja i prezadovoljna. Jes da su zara, ali ako je jos neko bio i da je valjalo, bilo bi mi lakse odlucit :-)
Trebao sam raditi dosta popravki, vadjenje korjena (pukao zub), ciscenje... Obisao sam ih nekoliko prije QS-a, svi bi da rade ali... "Idi u dom zdravlja da slikas pa mi donesi da vidim", "Ne radimo zube koji su pukli, mora se ici na stomatologiju na operaciju"... Hoce da rade a niko nema alat ni volju da radi komplikovanije stvari. Onda odem u QS - ljudi imaju sve sto treba za ozbiljan rad, nije im palo na pamet da kazu da idem na operaciju na stomatologiju (dosao jedan stariji stomatolog i izvadio zub, jeste mu malo duze trebalo al' niti sam sta osjetio niti je trebala operacija). Elem, moja preporuka, jesu skupi ali kada skontam koliko bih para ustedio, a koliko bi imao komplikacija, stvarno ne vrijedi... Oni su sve zavrsili za tri sedmice (bilo je lijecenje jednog zuba i ciscenje kanala pa sam zbog morao dolaziti nekoliko puta)... Valjda pomogoh
pls, kakve su cijene u QS, lijecenje, ciscenje kanala i ..
unaprijed hvala i pozzzz
User avatar
bombašica
Posts: 455
Joined: 17/05/2011 23:23
Location: ...gdje Dunav ljubi nebo

#643 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by bombašica »

Alisa u zemlji čuda wrote:
ZeKoU wrote:
Zna li neko koliko se sada kreću cijene fiksnih aparata, i da li ima starosna dob kada se to može nositi? (Kada sam bio mali volio sam padati sa voća i često bih samostalno poredao svoje zube udarcima vilice o vlastito koljeno prilikom pada - nadam se da razumijete :) )
Ramo Poturak stavlja fiksne aparatiće i košta 1500-1700 eura (znači oko 3.500 KM). Odlično radi čovjek, praksao se u Njemačkoj. Nekada je radio kod Ašćerića, pa možda da njega nazovete i priupitate.
Ja sam fiksni aparatić stavila u 24. godini i to baš kod dr. Poturka. Jeste, uzeo mi je 1400 eurića....i tako, ništa spektakularno se nije postiglo. Prije tretmana da sam mu zatražila zube k'o kod Whitney Houston zagarantova bi mi ih...ali na kraju se divi postignutom "napretku" ko da zuba uopšte nisam imala u ustima.
btw, malo je nezgodno što nije u SA, jer njegova asistentica ima naviku da zaboravi pacijenta obavijestiti o njegovom dolasku, tako da se zna desiti da ne odem na pregled kod njega po osam mjeseci :x
User avatar
autotoxis
Posts: 74
Joined: 06/10/2009 19:51
Location: Rajvosa

#644 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by autotoxis »

Imam jedno pitanje, zna li iko koliko kosta da mi se nadogradi dio zuba, okrnjila mi se jedinica tj. pukao cosak zuba, ne boli me niti krvari tako da citajuci po internetu kazu da se to moze plombom nadograditi i ako neko ima za preporuciti nekog stomatologa koji je dobar za to i po mogucnosti da nije preskup. Unaprijed hvala!
User avatar
autotoxis
Posts: 74
Joined: 06/10/2009 19:51
Location: Rajvosa

#645 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by autotoxis »

Irm@ wrote:
cava wrote:
Kukuruz_Barbe-q wrote:Ako je ko čuo za nešto slicno molim nek napise iskustvo.

Imam 18 god, i unazad jedno dvije godine pojavila mi se povremena pulsirajuća bol iznad desne vilice. Bol obicno traje nekoliko sati, smanji se i sljedeci dan nestane, sve dok se opet ne pojavi poslije odredjenog vremenskog perioda. Nisam primijetio da je povezano s ikakvim vanjskim faktorom. Bio sam kod nekoliko stomatologa na pregledima od tada, niko nije našao karijes niti neku promjenu, tako da jedan misli da imam problem s facijalnim nervom, a drugi mi je rekao da mi je to možda od rasta umnjaka. Čitao sam da je takva bol (pulsira, kada stavim prst na lice ispod jagodice osjetim pulsiranje) često znak gangrene. Eh sad je li moguće uopšte "vući" gangrenu 1,5 ,2 godine a da se nista drugo ne pojavi da ukaze na to ? Molim vas za pomoć.

A da probaš sa nekim nekim drugim doktorom, osim stomatologa, možda i da slikaš, da nije neki živac, mislim, ne znam :roll:

A glede zubara, oli ti stomatologa, Dr. Sonja (ne znam kako se preziva) :-) ima ordinaciju u Hrasnom. Ne da dobro radi, nego je toliko opuštena i vesela da ti razbije i tremu i strah, ako ih eventualno ima :lol:

Sa generalnim pospremanjem sam završila prije sedam godina, popravke i navlake, od tada samo jednom godišnje na proljetno čišćenje kamenca 8-)

Čak mi je liječila osmicu, što malo koji zubar hoće, odvojila je od mosta pod posebnu navlaku, kaže: ako bi se nekad nešto upalilo, da ne diramo most.

Meni je ona ekstra, a naravno i asistentica Sedina, tandem snova :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.tann.ba/index.html :?:
gdje se tacno nalazi ordinacija..nemam pojma gdje je ova ulica :?:
:thumbup: :thumbup:
deseta
Posts: 65
Joined: 02/07/2010 14:20

#646 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by deseta »

Ima li iko iskustva sa doktorom Assadom?
Amina C
Posts: 4
Joined: 29/10/2011 20:19

#647 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Amina C »

Imam ja, bila i preprezadovoljna jedan vrlo strpljiv, fin i strucan covjek. Preporucujem!!!
ZeKoU
Posts: 46
Joined: 28/01/2010 22:49

#648 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by ZeKoU »

I tako fino nakon 28 stranica na ovoj temi dođemo do zaključka da je u Sarajevu već prisutan procvat privatnog zdravstva (ako ništa stomatoloških usluga)....svaka druga ulica ima jednu ordinaciju. To je lijepo,a i korisna informacija za buduće stomatologe :)
deseta
Posts: 65
Joined: 02/07/2010 14:20

#649 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by deseta »

Post Postao/la Amina C dana 04/01/2012 22:16
Imam ja, bila i preprezadovoljna jedan vrlo strpljiv, fin i strucan covjek. Preporucujem!!!
Hvala,

odlučila sam da kupim e-kupon, pa ako mi se dopadne voljela bih i da mi izvrši pregled zuba.
Javim utiske,

Lp
ZeKoU
Posts: 46
Joined: 28/01/2010 22:49

#650 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by ZeKoU »

@deseta

olaa, možda se i sretnemo na klupici..., nego onajj...hajd ponesi maramice...ja to uvijek zaboravim kad idem kod stomatologa :)
Post Reply